Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
    At'qivia Maska e Flori
    Antarsuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiran, Albania
    Mosha
    26
    Postime
    2,565
    Faleminderit
    0
    Falenderuar 1 her n 1 postim

Thumbs up Venora Junuzi ne Miss Neuschatel n Zvicer

Venora 18 vjeare trondit Europn nga Bukuria

Venora Junuzi nga Trnoci sht 18 vjeare dhe sht kandidatja e vetme q merr pjes n Miss Neuschatel, para 10 ditve ajo u kurorzua me Miss MACUMBA n Zvicrr, sipas saj ajo thot se n t ardhmen kam dshir ta prezentoj Shqiptarin n nj Spektakl Botror, dhe do tia arrij kt qllim sepse jam nisur ksaj rruge. N vitin 2004 ishte Top Modele i firms SEVEN t Genevs.
    Venora tash sht e ftuar edhe n Miss-ANZA n Gjermani, dhe n Spektaklin e Miss-it n Bruksel.

Venora prezenton bukurin shqiptare n Evrop

Edhe pse ktu ka vajza t nacionaliteteve tjera dhe konkurenca sht shum e madhe, un ndihem shum krenare se jam shqiptare dhe si e till konkuroj n Miss Neuchatel n Zvicr. Le t mbretroj bukuria jon edhe n Evrop dhe m gjr.- thot duke qeshur 18 vjearja Venora Junuzi

Shkup, 6 qershor- Manekinja 18 vjeare nga Trnoci (Kosova Lindore) tani m disa vite jeton dhe vepron n Zvicr. Ajo sht kandidatja e vetme shqiptare q ka konkuruar dhe do t marr pjes n tetor n Miss Neuschatel n Zvicr. Para disa ditve ajo u kurorzua me Miss Macumba gjithashtu n Zvicrr, ndrsa n vitin 2004 ka qen top modele e firms Seven t Gjenevs.

Venora s fundi sht e ftuar edhe n Miss-ANZA n Gjermani dhe n spektaklin e Miss-it n Bruksel. Ajo thot se dshira e saj e madhe sht q ndonjher ta prezentoj shqiptarin n ndonj spektakl t madh botror.

Ajo n Zvicr ka shkuar q n mosh t re dhe menjher, si thot ajo, ka filluar t integrohet n shoqrin zvicrane. Venora n Zvicr jeton me prindrit dhe me vllaun e saj t vogl. Momentalisht shkollohet pr mjeke n Zvicr.

Sa i prket konkurencs n Miss Neuschatel n Zvicr, ajo thot se konkurenca sht e madhe por prapseprap ka arritur t kualifikohet.

Edhe pse ktu ka vajza t nacionaliteteve tjera dhe konkurenca sht shum e madhe, un ndihem shum krenare se jam shqiptare dhe si e till konkuroj n Miss Neuchatel n Zvicr. Le t mbretroj bukuria jon edhe n Evrop dhe m gjr.- thot duke qeshur manekinja 18 vjeare, Venora Junuzi.

Planet e saja pr t ardhmen Venora i ja l menaxherit t saj, pa t cilin, si thot ajo, nuk ka t gjall.

Jam shum krenare e gzuar q kam arritur q pr menaxher ta kem menaxherin shum t krkuar nga top modelet, foto modelet dhe menkinet, regjisorin shqiptar t filmit dhe regjisorin e mbi 150 spektakleve t bukuris, t madhin Valton Jakupn.- thot Junuzi.

Nj vajz e re 18 vjeare si sht Venora Junuzi sht e disponuar kur rri me njerz t ndrgjegjshm, kurse nervozohet kur dgjon thashethmet e njerzve pa kultur, por m s shumti ka inat gnjeshtrat dhe gjrat q nuk jan njerzore. Sa i prket dashuris ajo prgjegjet me modesti.

Sa i prket pyetjes s vshtir, a jam e dashuruar, mund t them se nuk jam ende. Jam n pitje.... ka koh, ende jam e re.-thot Venora Junuzi. Porosia e saj deri tek t gjitha femrat shqiptare do t ishte q sa m shum t marrin pjes n spektakle t bukuris sepse, sipas saj, shqiptaret jan m t bukura se t gjith.
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

Rising Star and Legend Maska e Davius
    Antarsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Mosha
    31
    Postime
    11,981
    Faleminderit
    0
    Flori, na sjelle ndonje foto te shikojme kete bukuroshe.
    My silence doesn't mean I am gone!

Rising Star and Legend Maska e Davius
    Antarsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Mosha
    31
    Postime
    11,981
    Faleminderit
    0
    Citim Postuar m par nga Davius
    Flori, na sjelle ndonje foto te shikojme kete bukuroshe.

Lere se gjeta vete. lol
    Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
    My silence doesn't mean I am gone!

i/e regjistruar
    Antarsuar
    22-05-2006
    Postime
    38
    Faleminderit
    0
    0 falenderime n 0 postime
    sa e mir q qeka...

Tema t Ngjashme

1. Futbollistt shqiptar npr Europ
    Nga dodoni n forumin Futbolli shqiptar
    Prgjigje: 511
    Postimi i Fundit: 01-07-2014, 11:44
  2. Drafti pr Unitet
    Nga Modesti n forumin Shqipe nga Maqedonia
    Prgjigje: 39
    Postimi i Fundit: 04-08-2010, 17:10
  3. Prgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 23-09-2006, 23:12
  4. Komisioni i mediave n Kosov pastron t prditshmen Bota Sot
    Nga Llapi n forumin Tema e shtypit t dits
    Prgjigje: 65
    Postimi i Fundit: 09-06-2005, 09:06
  5. Gjuha Shqipe n Zvicr
    Nga dodoni n forumin Gjuha shqipe
    Prgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-09-2004, 04:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

• Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •