Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  29
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Thumbs up Venora Junuzi ne Miss Neuschatel n Zvicer

  Venora 18 vjeare trondit Europn nga Bukuria

  Venora Junuzi nga Trnoci sht 18 vjeare dhe sht kandidatja e vetme q merr pjes n Miss Neuschatel, para 10 ditve ajo u kurorzua me Miss MACUMBA n Zvicrr, sipas saj ajo thot se n t ardhmen kam dshir ta prezentoj Shqiptarin n nj Spektakl Botror, dhe do tia arrij kt qllim sepse jam nisur ksaj rruge. N vitin 2004 ishte Top Modele i firms SEVEN t Genevs.
  Venora tash sht e ftuar edhe n Miss-ANZA n Gjermani, dhe n Spektaklin e Miss-it n Bruksel.


  Venora prezenton bukurin shqiptare n Evrop

  Edhe pse ktu ka vajza t nacionaliteteve tjera dhe konkurenca sht shum e madhe, un ndihem shum krenare se jam shqiptare dhe si e till konkuroj n Miss Neuchatel n Zvicr. Le t mbretroj bukuria jon edhe n Evrop dhe m gjr.- thot duke qeshur 18 vjearja Venora Junuzi

  Shkup, 6 qershor- Manekinja 18 vjeare nga Trnoci (Kosova Lindore) tani m disa vite jeton dhe vepron n Zvicr. Ajo sht kandidatja e vetme shqiptare q ka konkuruar dhe do t marr pjes n tetor n Miss Neuschatel n Zvicr. Para disa ditve ajo u kurorzua me Miss Macumba gjithashtu n Zvicrr, ndrsa n vitin 2004 ka qen top modele e firms Seven t Gjenevs.


  Venora s fundi sht e ftuar edhe n Miss-ANZA n Gjermani dhe n spektaklin e Miss-it n Bruksel. Ajo thot se dshira e saj e madhe sht q ndonjher ta prezentoj shqiptarin n ndonj spektakl t madh botror.


  Ajo n Zvicr ka shkuar q n mosh t re dhe menjher, si thot ajo, ka filluar t integrohet n shoqrin zvicrane. Venora n Zvicr jeton me prindrit dhe me vllaun e saj t vogl. Momentalisht shkollohet pr mjeke n Zvicr.


  Sa i prket konkurencs n Miss Neuschatel n Zvicr, ajo thot se konkurenca sht e madhe por prapseprap ka arritur t kualifikohet.


  Edhe pse ktu ka vajza t nacionaliteteve tjera dhe konkurenca sht shum e madhe, un ndihem shum krenare se jam shqiptare dhe si e till konkuroj n Miss Neuchatel n Zvicr. Le t mbretroj bukuria jon edhe n Evrop dhe m gjr.- thot duke qeshur manekinja 18 vjeare, Venora Junuzi.


  Planet e saja pr t ardhmen Venora i ja l menaxherit t saj, pa t cilin, si thot ajo, nuk ka t gjall.


  Jam shum krenare e gzuar q kam arritur q pr menaxher ta kem menaxherin shum t krkuar nga top modelet, foto modelet dhe menkinet, regjisorin shqiptar t filmit dhe regjisorin e mbi 150 spektakleve t bukuris, t madhin Valton Jakupn.- thot Junuzi.


  Nj vajz e re 18 vjeare si sht Venora Junuzi sht e disponuar kur rri me njerz t ndrgjegjshm, kurse nervozohet kur dgjon thashethmet e njerzve pa kultur, por m s shumti ka inat gnjeshtrat dhe gjrat q nuk jan njerzore. Sa i prket dashuris ajo prgjegjet me modesti.

  Sa i prket pyetjes s vshtir, a jam e dashuruar, mund t them se nuk jam ende. Jam n pitje.... ka koh, ende jam e re.-thot Venora Junuzi. Porosia e saj deri tek t gjitha femrat shqiptare do t ishte q sa m shum t marrin pjes n spektakle t bukuris sepse, sipas saj, shqiptaret jan m t bukura se t gjith.
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Flori, na sjelle ndonje foto te shikojme kete bukuroshe.
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga Davius
  Flori, na sjelle ndonje foto te shikojme kete bukuroshe.

  Lere se gjeta vete. lol
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #4
  i/e larguar
  Antarsuar
  22-05-2006
  Postime
  38
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  sa e mir q qeka...

Tema t Ngjashme

 1. Futbollistt shqiptar npr Europ
  Nga dodoni n forumin Futbolli shqiptar
  Prgjigje: 511
  Postimi i Fundit: 01-07-2014, 10:44
 2. Drafti pr Unitet
  Nga Modesti n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 04-08-2010, 16:10
 3. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-09-2006, 22:12
 4. Gjuha Shqipe n Zvicr
  Nga dodoni n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-09-2004, 03:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •