Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27
  1. #21
    MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
    Postime
    605
    Citim Postuar mė parė nga Bokerrima
    : Firma e mirėnjohur “ Schwarzkopf” kėrkon tė punėsojė njė femėr pėr vendin e sekretares personale tė drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Filialeve, dega Tiranė. Konkurrentet duhet tė pėrmbushin cilėsitė e mėposhtme: Tė jenė shumė tė paraqitshme dhe tė kenė mbaruar shkollėn e mesme. Konkurrentet e gatshme pėr njė orar pune fleksibėl do kenė pėrparėsi. Paga varion nga 350-500 euro/muaj nė varėsi tė kushteve tė punės, me mundėsi rritjeje tė ndjeshme pas fitimit tė vendit tė punės nė rast VLERESIMI pėr gatishmėritė e treguara.
    Personat e interesuar tė dėrgojnė CV-nė (e detyrueshme) dhe 3 fotografi (e detyrueshme). Fotografitė duhen tė mėdha dhe tė ndryshme nga njėra-tjetra. Ato duhet tė jenė sa mė tė realizuara, qė tė duken sa mė qartė cilėsitė tuaja fizike.
    Ne fund te fundit ky robi eshte treguar i ndershem. E do sekretaren e bukur dhe pike. Jo si te tjeret qe nxjerrin lajmerime pune ku kerkjne pervoje, aftesi profesionale etj, etj, dhe kur shkon per interviste te shohin nga shalet...

  2. #22
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    30-05-2004
    Vendndodhja
    Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
    Postime
    1,499
    Citim Postuar mė parė nga bluemoon
    Alket, eshte budallalleku me i madh te seleksionosh partnerin ose partneren mbi kritere estetike apo materiale. Sigurisht, e bukura pelqehet, por ke vene re se njeriu nuk ushqehet me lule?
    jo partneren time do nuk e marr aspak nga pamja, biles ne liste te kerkesave te mira bukuria eshte e fundit.
    kam bere nje liste me kerkesa sepse familja ime akoma mendon se mbleseria eshte e "domosdoshme" ne keto kohe te keqija dhe une e besoj se kane te drejte.

    familja ime ka dhe kerkesa "megallomane" psh: kur i thashe se une dua te marr gruan time nje izraelite sepse jane femra nikoqire, tek flirti im me kolegen time te punes, jo tha plaka "jo cifute, ata vrane krishtin".

    anyway, per biznesin nuk eshte aspak budallek te mendosh se vendet per sekretare nuk jane per vajzat e bukura. bukuria e nje femre "rrit rendimentin", pak si e gjate per te u shpjeguar psene.

    pastaj eshte budallek ku do i cosh femrat e bukura pastaj? ne akademine e shkencave?

  3. #23
    Ere... Maska e bluemoon
    Anėtarėsuar
    17-11-2005
    Vendndodhja
    Ne nje pike te vockel vese mbi nje fije bari...
    Postime
    228
    Citim Postuar mė parė nga Alket123
    jo partneren time do nuk e marr aspak nga pamja, biles ne liste te kerkesave te mira bukuria eshte e fundit.
    kam bere nje liste me kerkesa sepse familja ime akoma mendon se mbleseria eshte e "domosdoshme" ne keto kohe te keqija dhe une e besoj se kane te drejte.

    familja ime ka dhe kerkesa "megallomane" psh: kur i thashe se une dua te marr gruan time nje izraelite sepse jane femra nikoqire, tek flirti im me kolegen time te punes, jo tha plaka "jo cifute, ata vrane krishtin".

    anyway, per biznesin nuk eshte aspak budallek te mendosh se vendet per sekretare nuk jane per vajzat e bukura. bukuria e nje femre "rrit rendimentin", pak si e gjate per te u shpjeguar psene.

    pastaj eshte budallek ku do i cosh femrat e bukura pastaj? ne akademine e shkencave?
    Ok, mesazhi yt komentohet vete... Vetem nje pyetje kam: Sipas teje femrat e bukura jane kokebosh?

  4. #24
    Shife icik ket..timin Maska e miko
    Anėtarėsuar
    05-04-2003
    Vendndodhja
    Nė botėn e ēudirave
    Postime
    755
    Citim Postuar mė parė nga bluemoon
    Miki_ro, do te ishte absurde te kalohet nga nje diskriminim tek nje diskriminm tjeter. Nuk mendoj se nje femer e bukur qe punon si sekretare mund te marre ate epitetin qe permend ti. Perseris, bukuria nuk ka te beje me punen.
    Lexoje qetė e pa emocione shkrimin se nuk diskriminova asnjė.Ngrita vetėm njė pyetje e cila vinte si "kundėrpėrgjigje" parashkruesit tim...

    Ps.Nga temė "denigrimi" femėror na pėrfundoi ne temė pushtash.. (pika qė sju bie..) lol
    .........................

  5. #25
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    30-05-2004
    Vendndodhja
    Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
    Postime
    1,499
    Citim Postuar mė parė nga bluemoon
    Ok, mesazhi yt komentohet vete... Vetem nje pyetje kam: Sipas teje femrat e bukura jane kokebosh?
    do jesh ngaterruar me shprehjen time "ne akademine e shkencave". jo, disa femra te bukura jane biles me superlative inteligjente se meshkujt.

    per temen, une do te doja lus allahun te kishim vetem femra seks-bomba per sekretare.

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Ne fund te fundit ky robi eshte treguar i ndershem. E do sekretaren e bukur dhe pike. Jo si te tjeret qe nxjerrin lajmerime pune ku kerkjne pervoje, aftesi profesionale etj, etj, dhe kur shkon per interviste te shohin nga shalet...
    .
    .
    .
    Plako , kjo s`me duket e ndereshme.Mos do te thuash se zoteria ne fjale do e shikoje nga shalet qe diten e pare?
    Sekretarja eshte nje person qe e ke pothuaj gjithe diten para syve. E pse te mos kem para syve nje pamje te kendeshme? Sigurisht nuk perjashtohet intelekti. pse ore ka pak vajza inteligjente, qe jane njekohesisht edhe te bukura? Eshte absurditet te perzgjedhesh midis nje te bukure dhe nje me pak te bukure(per mua nuk ka vajza te shemtuara) -, ate me pak te bukuren. Flasim per nivel profesional te perafert dhe inteligjence relativisht te njejte.


    p.s. Mos jini hipokrite!

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    856
    Une nje dite kam pare nje lajmerim ku qe specifikuar dhe numri i kembes

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Hetimet e Kryeprokurorisė pėr tragjedinė e Gėrdecit
    Nga RaPSouL nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 625
    Postimi i Fundit: 07-07-2009, 23:56
  2. Nėntėvjeēari studion nė kolegj
    Nga new-man nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 30-01-2009, 12:52
  3. Hillary Clinton emėrohet Sekretare e Shtetit Amerikan
    Nga Davius nė forumin Problemet ndėrkombėtare
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 02-12-2008, 18:19
  4. Sekretaret, pertej pushtetit te sekreteve
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-06-2005, 18:34

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •