Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 88 prej 88
  1. #81
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anëtarësuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596
    Lol Core vetem me embelsira i shoqeron kto petullat ti? Po te shoqeruara me turshi i ke provu ndonjehere? Une i kam si racion cdo weekend, po nga 2 - 3 jo si Tik-taku qe e bejka tepsine sharp pernjeheresh

  2. #82
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Petullat nuk i kam ngrene kurre me turshi, megjithese te kripurat me pelqejne shume. Zakonisht i shoqeroj me mjalte dhe rrallehere me recel ose sheqer.
    Por po hengra me petulla kete vit, petull u befsha...apapapaaaaaa

    A doni hallve sonte o shoke apo jo, se s'po ndiheni hic.
    Sa u lodha kot, dogja syte dhe duart...
    Where does a thought go when it's forgotten?

  3. #83
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Corasono meqe do kaloj anej njona me meshtill i cik hallve mua ne gazet ? :P

  4. #84
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Lavdi deshmoreve!
    I paharruar qofte kujtimi i tyre !


    P.S. Ato copat jane arra, jo miell i paskuqur.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura    
    Where does a thought go when it's forgotten?

  5. #85
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    ene un vrissha menjen pse ka bo hallv i kjo dreq. kur pash news po ju paskeni shpetu mir. ec i ktej ka veriu kore lene at dreq floride ose bo nai shpi me parafabrikot hahahahahaa.
    no glove no love

  6. #86
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    lol

    Me tha nje here babi : Sa inat i kam keto drekat e vdekjeve. S'du me shku fare, por s'kam c'ti bej asaj hallve.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  7. #87
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Edhe ne Pejê (KS) asht adet me mbaru hallve per diten e 7 te nji vdekje hallevê .....hallave i epet musafirve me nji samun ,o kujtim me te mir s'kam.nga femiria...asht mrekulli.
    Hallvja mbarohet edhe per naten e madhe para Ramazani dhe gjat Ramazani disa bajn edhe per Bajram .

    Hallve te mir kam hanger nga shqiptaret e Turqis ishte e bardh dhe me do fara qe nuk ka te ne ,ishte mrekulli dhe ma e heht mu mbaru .

    Dje kam mbaru nji "Leqenik" i thojn nga Ks me mill te KS misri kuptohet se asht i bluar me guri ne mulli .ky qe e blejm te turqit dhe greket asht shum i ashper i holl i rand....
    Por kam marr nji reçeten ne Pejê milli gjysem i grunit e gjys i misrit dhe kuptohet shton maz,kos,dhjath,tlyn,kryp,dy ve dhe nji paqet puder per fryrje te gjitha keto perzihen me uj te thart e qe besa ishte nji gja e mir per tu hanger me kos .

    Thon qe buka e misrit zbrit tensionin e lart ...
    thon qe vena dhe turshija ngrit tensionin e ult ....
    thon qe kripa e tepert i aj kambet ....
    thon qe mi la kambet me pak uj "varikin'Javel ç'ajen kambt kur jan te lodhura.

    aman rrini veti gati mos u tallni me shendetin se mjeket e kam mesu gabim fjalen popullore "Nese nuk mund te mahesh Mbret banu mjek" e tash mjeket me diplom mjek po bahen Mbret"

    mos harroni te Merkuren, kush me drek kush me lule veq festoni ..
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  8. #88
    human Maska e LAINA
    Anëtarësuar
    13-03-2007
    Vendndodhja
    waiting...
    Postime
    348
    Them se nuk ka kuzhine te mirefillte shqiptare. Kjo sepse kuzhina jone eshte nje amalgame e kuzhines Mesdhetare dhe asaj Anadollake, dmth Turke dhe te dyja keto nder shekuj kane huazuar shume gjera nga njera-tjetra. Ne disa zona te shqiperise ndihet me teper ndikimi i kuzhines Turke, ne disa te tjera i asaj mesdhetare, varet se si ka rrjedhur historia ne keto treva. Nje pjese e Shqiperise se mesme psh. i gatuan gjellet me perime me shume leng dhe u hedh edhe oriz bile, tipike e kuzhines Turke kjo, ndersa jugu te njejtat gjelle i gatuan me pak leng dhe absolutisht jo oriz. Pastaj mishrat e pjekur, kukurecin etj etj. i ka per tradite Turqia por edhe gjithe Ballkani, qoftet po ashtu, keshtu qe nuk mund tu vesh nje emer prejardhjeje. Bile me keqardhje mund te them qe edhe tava e kosit, aq e njohur dhe e mburrur nga ne, eshte nje gatim Turk, une e kam provuar vete dhe sigurisht qe jam habitur.
    Shkurt, nuk mund te pretendojme per nje kuzhine Shqiptare autoktone...
    ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Tema të Ngjashme

  1. Gjergj Kastriot Skënderbeu
    Nga Arbushi në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 434
    Postimi i Fundit: 18-09-2022, 06:57
  2. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
    Nga dodoni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
  3. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  4. Çka i ndanë dhe çka i bashkon shqiptarët?
    Nga Davius në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33
  5. Lufta Italo-Greke dhe shqiptarët
    Nga Eni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 20-02-2005, 20:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •