Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 50
  1. #1
    Perjashtuar Maska e romeoOOO
    Anėtarėsuar
    27-08-2005
    Postime
    1,542

    Lightbulb Mendjemadhsia!

    Kam vene re qe shpeshhere mendjemadhsia ke njerzit, sidomos ne menyre te theksuar tek femrat, krijon shume probleme ne raportet dhe lidhjet dashurore.

    Me mendjemadhsine e tyre ja heqin edhe ate pak deshire meshkujve ti dashurojne, sidomos meshkujve te forte ne karakter.

    Si pasoje kam pare shpesh shume goca te bukura pa te dashur, qe arrijne ne nje fare moshe dhe pastaj i dorzohen fatit te pare qe u paraqitet, nderkohe qe me perpara kan patur shume mundesi per te zgjedhur, por qe mendjemadhsia e tyre ka bere ti largoj ato. Me e bukura eshte se sillen keshtu edhe me personat qe i pelqejne, sa absurde e?


    A eshte normale kjo sjellje ???

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    romeo000 personalisht me kan akuzar per mendjemadhesi shume here, po une sjam mendjemadhe! Njerezit qe me ngjit muhabeti dhe qe me pelqejn si personalitet ma shikojn anen e "mire"
    Te jesh mendjemadhe nuk eshte gje e keqe po te gjitha kan nje kufi.
    gjella me krip po mos haro ti hedhesh dhe pak piper thot populli


    nje keshille nga une tek femrat (ca femrash me kalamaq eshte mbush ktu po nejse):
    be nice, but hard to get!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FierAkja143 : 11-04-2006 mė 16:54

  3. #3
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anėtarėsuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Nuk e di nese e ke degjuar ate kengen konkuruese ne Top FesT 3 E kenduar nga Anjeza & Niku i (2Die4)

    Je e bukur je e mire,je dhe pakez e "Veshtir",mua me pelqen shume je e embel EMBELSIR.

    Pra dua te them qe ka raste qe meshkujt magjepsen pas kesaj gjeje "Tip interesante" mund ta quash.POr jan ca e ca,si puna ime p.sh qe nuk ma ndjen shume.Dy fjale ndajne boten "Po" "Jo" hajde shif hallin,femrat jan si autobuzi,ste merr njera opaaaaaaaa se vfjen tjeteri.
    Feel the pump √

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Mendjemadhe s'jam fare! Me pretendime posi jo, te jem pse te mos jem?
    Ignore List: Den Bossi

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga DJ-GABRIELE
    Nuk e di nese e ke degjuar ate kengen konkuruese ne Top FesT 3 E kenduar nga Anjeza & Niku i (2Die4)

    Je e bukur je e mire,je dhe pakez e "Veshtir",mua me pelqen shume je e embel EMBELSIR.

    Pra dua te them qe ka raste qe meshkujt magjepsen pas kesaj gjeje "Tip interesante" mund ta quash.POr jan ca e ca,si puna ime p.sh qe nuk ma ndjen shume.Dy fjale ndajne boten "Po" "Jo" hajde shif hallin,femrat jan si autobuzi,ste merr njera opaaaaaaaa se vfjen tjeteri.

    Ta mbeshtes mendimin plotsisht. ske as ca i shto as ca i heq.

  6. #6
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    29-09-2004
    Postime
    1,466
    Mese normale romeo, dhe femrat shqiptare e kane cik me te theksuar sidomos ato qe emigrojne jasht shtetit.

  7. #7
    Made_In_Gallata Maska e Angjelini
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Tu Gjujt
    Postime
    473
    Mendja e madhe e zeza tzot thot populli





    (Mendja e madhe e zeza tzot dmth e zeza e atij ose asaj qe e ka!)

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    mua me thote qe jam arrogante/mendjemadhe po nuk eshte larguar akoma, still sticking around
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  9. #9
    At'qivia Maska e Flori
    Anėtarėsuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranė, Albania
    Postime
    2,551
    mendjemadh ka shum , jan ato djem qe kan lekun dhe bejn si te pakapshem . ndersa femrat ne shum raste !

    Flori
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  10. #10
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anėtarėsuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770
    Citim Postuar mė parė nga romeoOOO
    Kam vene re qe shpeshhere mendjemadhsia ke njerzit, sidomos ne menyre te theksuar tek femrat, krijon shume probleme ne raportet dhe lidhjet dashurore.

    Me mendjemadhsine e tyre ja heqin edhe ate pak deshire meshkujve ti dashurojne, sidomos meshkujve te forte ne karakter.

    Si pasoje kam pare shpesh shume goca te bukura pa te dashur, qe arrijne ne nje fare moshe dhe pastaj i dorzohen fatit te pare qe u paraqitet, nderkohe qe me perpara kan patur shume mundesi per te zgjedhur, por qe mendjemadhsia e tyre ka bere ti largoj ato. Me e bukura eshte se sillen keshtu edhe me personat qe i pelqejne, sa absurde e?


    A eshte normale kjo sjellje ???
    skom nigju un te ket sjell problem kurr nejse... nqfse nuk e ke pas dit ska tironce qe nuk osht menjemodhe :P

    /me ka xhan ish-pirunin

  11. #11
    PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
    Anėtarėsuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    somewherE
    Postime
    576
    Citim Postuar mė parė nga romeoOOO
    Kam vene re qe shpeshhere mendjemadhsia ke njerzit, sidomos ne menyre te theksuar tek femrat, krijon shume probleme ne raportet dhe lidhjet dashurore.

    Me mendjemadhsine e tyre ja heqin edhe ate pak deshire meshkujve ti dashurojne, sidomos meshkujve te forte ne karakter.

    Si pasoje kam pare shpesh shume goca te bukura pa te dashur, qe arrijne ne nje fare moshe dhe pastaj i dorzohen fatit te pare qe u paraqitet, nderkohe qe me perpara kan patur shume mundesi per te zgjedhur, por qe mendjemadhsia e tyre ka bere ti largoj ato. Me e bukura eshte se sillen keshtu edhe me personat qe i pelqejne, sa absurde e?


    A eshte normale kjo sjellje ???
    Ene i pata thon Crazy-it : "Mos u bo mendjemadhe me romin o goc se ky o kshu si cun me seder ".... po ja sme degjoi.....ish piruni thote tashi... :P lol

    persa i perket temen sma do mendja se mendjemadhesia ska sjell ndonje problem te madh... Cdo njeri ia di veset pertnerit te tij/saj kshuqe nuk osht e thone qe per nje pike te dobet te bohen ish piruna...
    * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

    CrosiN Da Dead LiNe...Y


  12. #12
    Perjashtuar Maska e romeoOOO
    Anėtarėsuar
    27-08-2005
    Postime
    1,542
    Ore se se kuptova un, jo cdo teme bohet personale dhe kjo ska te boje ic po hajd mo kalamoj hesapi edhe ju falet!

  13. #13
    mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
    Anėtarėsuar
    10-12-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    785
    Mendoj se mendjemadhe dhe egoiste jane me teper vajzat adolishente, sepse me kalimin e kohes njeriu kupton me shume dhe meson.

    Per GABRIELIN (Sa per autobuzin keshtu eshte edhe me djemt sot, jo vetem me vajzat, pastaj andej nga zona jone jane demokratizuar pak gjerat me vajzat ndaj thua ti:

  14. #14
    Iku dhe nje dite Maska e F_LASKU
    Anėtarėsuar
    16-07-2005
    Postime
    182
    Thone qe mendjemedhenj jane budallenjt
    Per dashuri jap jeten,per liri jap dashurine

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-03-2006
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    26

    Wink per ate te pakapshmin

    ne kete rast ndihem pak e futur ne mes te muhabetit...
    se dhe ne kete rast po flet ne pergjithsi dhe me sa mund te them nuk eshte e vertete...pse te gjitha ne qe jemi jasht shtetit e kemi me te thjesh te jemi mendjemedha....
    me vjen keq shiko njeher ato brenda shtetit e pastaj e bejme muhabet prape....

  16. #16
    @ Maska e EDA-TR
    Anėtarėsuar
    07-03-2006
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    78
    te gjith jan ne mos ne nje ane ne anen tjeter mendjemedhenj.. edhe ne qoft se nuk jan hiqen si mendjemedhenj qe mos tju afrohesh.

    Mendjemadhsija eshte dhe nje form kujdesi se ajo ruan distanzen

  17. #17
    BUKURIA SHERRI I LUMTURIS Maska e koder kiss
    Anėtarėsuar
    03-03-2006
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    206
    Mendjemadhesia Tek Vajzat Eshte Shprehje E Dashurise [ Por Jo E Ekzagjeruar ]


    Fakti Se Vajzat Mendjemadhi Pas Njefare Kohe I Thone Te Parit Po ,,, <<< Gjepura>>>>>>
    Ku R Vjen Fati Nuk Mer Leje
    KULTURA , SJELLJA, EDUKATA ,ZBUKURON NJERIUN!!!!!!!!!!!!

  18. #18
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Ne fund fare,me mire te shkosh dem nga mendjeMADHESIA sesa nga mendjeVOGELSIA

    Pastaj qe te gjithe jemi mendjemedhenj ne raport me ato qe ne i konsiderojme si inferiore.Dhe ato qe e mohojne,ne pavetedije jane.
    Une se di pse por me terheqin "mendjemedhenjte",ndoshta ngaqe me pelqen procesi gjate se cilit(me ndihmen tende) bien ne mendjevogelsi.Nese je ne gjendje te kontrollosh mendjemadhesine e bashkebiseduesit dhe ta katalizosh...pse duhet te te jape bezdi?!
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
    Anėtarėsuar
    05-05-2004
    Postime
    432

    Po flitet per mendjemadhesine ne cift,jo ne pergjithesi ndaj njerezve dhe shoqerise

    Romeo po Zhuljeta per ty helmoi veten
    Citim Postuar mė parė nga ROmeo
    Me mendjemadhsi-ne e tyre ja heqin edhe ate pak deshire meshkujve ti dashurojne, sidomos meshkujve te forte ne karakter.
    C'fare do te thuash me kete?? Dhe ate pak deshire?Me karakter te forte?
    Dmth sipas teje meshkujt kan nje doze te vogel dashurie ,sepse jan burra me RRRR dhe smund te kene me shumice ate lloj ndjenje pasi nuk jua e lejon karakteri lol
    Dhe c'fare presin ata te marin??Ndjenja pafund,pasion,vemendje??
    Epo te presin se per ti mare kane...

    Nuk dashurohet me "mase" ,po me zemer.
    Vajzat nga natyra jane te perkedhelura,kerkojne vemendje,llastohen,po kur duan dike dashurojne me gjithe shpirt.
    E nese krijohen probleme apo nje lloj distance mos e kerko ke mendjemadhesia,por tek ajo se sa te dashuron Zhuljeta

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga romeoOOO
    Kam vene re qe shpeshhere mendjemadhsia ke njerzit, sidomos ne menyre te theksuar tek femrat, krijon shume probleme ne raportet dhe lidhjet dashurore.

    Me mendjemadhsine e tyre ja heqin edhe ate pak deshire meshkujve ti dashurojne, sidomos meshkujve te forte ne karakter.

    Si pasoje kam pare shpesh shume goca te bukura pa te dashur, qe arrijne ne nje fare moshe dhe pastaj i dorzohen fatit te pare qe u paraqitet, nderkohe qe me perpara kan patur shume mundesi per te zgjedhur, por qe mendjemadhsia e tyre ka bere ti largoj ato. Me e bukura eshte se sillen keshtu edhe me personat qe i pelqejne, sa absurde e?


    A eshte normale kjo sjellje ???
    E mor Romeooo te trego birazeri ty, ne tetevjecare kam pas ca mesuese qe kur ishin te reja kishin shume kerkesa po ato meqe e quanin veten intelektuale i kthenin djemt mrapsht me disa jusifikime koti, jo shume i gjate, jo shume i shkurter, jo kishte hune te madhe etj etj. Tani jan ka 35-40 vjec e kan met ne dere se si merr kush ma. Tani vone u kan ardh ment e thone te vije te na kerkoi edhe njeriu ma i shemtut e injorant se martohemi, po aha kur te vin met hikin dhent thote populli.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •