Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-10-2005
    Postime
    35

    Doreshkrimi i Testit Te Nenshtetesise Angleze Tani Ne Shqip :)

    Te gjithe ata persona qe kane Leave to Remain In Uk , duhet te kalojne testin e Qytetarise . Per tu pergatitur per Testin , ju duhet te studioni tre kapituj nga libri Life in The United Kindom (Jeta ne Mbreterine e Bashkuar ) . Kapitujt 2-3 dhe 4 te nevojshem per Testin e Qytetarise Angleze , tani mund te gjinden ne Shqip , kundrejt nje pagese simbolike .
    Per me shume info ju lutemi te kontaktoni 07913604429

    Kur I marr une rezultatet ?

    Ju do te keni mundesine te dini nese e keni kaluar testin menjehere pas mbarimit . Instruktori juaj do te ju thote nese e keni kaluar apo jo .

    Cila eshte nota kaluese ?

    Nota kaluese per testin eshte rreth 75 % .

    Cfare ndodh nese e kaloj testin ?

    Nese ju e kaloni Testin , mbikqyresi juaj do te ju jap nje leter-njoftim te kalimit te Testit. Kjo leter permban detaje te dates tuaj te Testit , detajet e mbikqyresit tuaj , lokacionin e qendres dhe nje numer tuajin identifikues ID .Kur te keni plotesuar formularin e Qytetarise ju duhet te bashkangjisni leter-njoftimin e kalimit te Testit dhe te ja dergoni te dyja Zyres Se Mbrendeshme (Home Office) Qendra e juaj e testimit gjthsh do ti dergoje Home Office nje kopje te Testit tuaj .

    Cfare ndodh nese e humbas leter-njoftimin e kalimit te Testit ?

    Leter-njoftimi i kalimit te Testit tuaj eshte shume e rendesishme : ju duhet ta mbani ne nje vend te sigurte deri kur te jeni gati per te plotesuar formularet e Qytetarise. Nese ju e humbisni kete leter , nuk do te u jepet nje e re per ta zevendesuar .

    Cfare ndodh nese une deshtoj ne Test?

    Mbikqyresi juaj I Testit do te ju keshilloje nese ju deshtoni ne test . Ju nuk duhet te aplikoni per natyralizim si Qytetar Anglez nese deshtoni ne Test.

    Une kam deshtuar ne test , cfare mund te bej tani ?

    Ju mund ta merrni Testin serish , por ne nuk ju rekomandojme at beni kete menjehere. Ju duhet te shkoni dhe te studioni dhe nje here Kapitujt 2-3 dhe 4 te librit Jeta ne Mbreterine e Bashkuar .

  2. #2
    i/e larguar Maska e Homza
    Anėtarėsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Nqs ngeleni ne test u them une si ta kaloni, lehte pak pare ene kaq mer daje.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-10-2005
    Postime
    35
    Homez kjo eshte teme serioze nese ti ke po aq tru sa Homer , atehere nuk je per kete teme .

    Mirepriten diskutimet , opinionet , no timewasters please

  4. #4
    i/e larguar Maska e Homza
    Anėtarėsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Elis d -------- Ca je ti mor tull???? Kjo tema u dashka te flasish seriozisht eh!!!!Shqiptaret qe njof une asnje ska qene aq i trashe sa te ngeli ne test, dmth per Shqiotaret qe njof une kjo tem osht hajgare, vetem nje trupordh pritet te flasi sikur mendon ti,,,(te pakten per te rinjte),,,per pleq dhe disabled qe nuk mund ta kalojn testin, une di se si ti shmangen testit!!!! Shqiptaret dun me marrin Britishin, e nuk dun qe te dijne se cili mbret kishte me shume gra se tjeret,,,,pra ket hall une mund tja u zgjedh pa problem....

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Devil-girl-uk
    Anėtarėsuar
    11-03-2004
    Vendndodhja
    London
    Postime
    70
    Nese keni deshtuar ne test , cfare mund te bej tani ?

    Ju mund ta merrni Testin serish , por ne nuk ju rekomandojme at beni kete menjehere. Ju duhet te shkoni dhe te studioni dhe nje here Kapitujt 2-3 dhe 4 te librit Jeta ne Mbreterine e Bashkuar .

    Ose ose... te me kontaktoni mua ne pv dhe ta merrni kundrejt nje pagese, yeahhh pa mesuar fare!
    The higher you soar, the harder you fall. Make sure you have a working parachute

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Devil-girl-uk
    Anėtarėsuar
    11-03-2004
    Vendndodhja
    London
    Postime
    70

    Arrow

    Citim Postuar mė parė nga Homza
    Elis d -------- Ca je ti mor tull???? Kjo tema u dashka te flasish seriozisht eh!!!!Shqiptaret qe njof une asnje ska qene aq i trashe sa te ngeli ne test, dmth per Shqiotaret qe njof une kjo tem osht hajgare, vetem nje trupordh pritet te flasi sikur mendon ti,,,(te pakten per te rinjte),,,per pleq dhe disabled qe nuk mund ta kalojn testin, une di se si ti shmangen testit!!!! Shqiptaret dun me marrin Britishin, e nuk dun qe te dijne se cili mbret kishte me shume gra se tjeret,,,,pra ket hall une mund tja u zgjedh pa problem....
    Une per vete e kam Britishin dhe skam nevoje te marr testin, po kur i hodha nje sy librit u habita, ke te drejte kujt dreqin i intereson te dije ato gjera, shumicen e pyetjeve as Anglezet nuk i dinin.
    The higher you soar, the harder you fall. Make sure you have a working parachute

  7. #7
    i/e larguar Maska e Homza
    Anėtarėsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar mė parė nga Devil-girl-uk
    Une per vete e kam Britishin dhe skam nevoje te marr testin, po kur i hodha nje sy librit u habita, ke te drejte kujt dreqin i intereson te dije ato gjera, shumicen e pyetjeve as Anglezet nuk i dinin.
    O Devilo, ta gzosh Britishin lalo, se ke vujt per ta marr shum, megjithse po besoj ne vete, o Zot sa me gzim e kam prit ket kuqeloshe.....per kto pytjet ne fjale, shum pa lidhje, sic thun ene ti ato as anglezet nuk i dijne, lene mo ti dije psh baba jem 70 vjec ish-magazinjer grumullimi, pssssttttttttttt.

    MA konfirmuat ngjyren e kuqe si nje nder me favoritet e mija! Me resp Homzai!

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Devil-girl-uk
    Anėtarėsuar
    11-03-2004
    Vendndodhja
    London
    Postime
    70

    Thumbs up

    Citim Postuar mė parė nga Homza
    O Devilo, ta gzosh Britishin lalo, se ke vujt per ta marr shum, megjithse po besoj ne vete, o Zot sa me gzim e kam prit ket kuqeloshe.....per kto pytjet ne fjale, shum pa lidhje, sic thun ene ti ato as anglezet nuk i dijne, lene mo ti dije psh baba jem 70 vjec ish-magazinjer grumullimi, pssssttttttttttt.

    MA konfirmuat ngjyren e kuqe si nje nder me favoritet e mija! Me resp Homzai!

    Rrofsh Homza, ti gjithashtu lol
    The higher you soar, the harder you fall. Make sure you have a working parachute

  9. #9
    i/e larguar Maska e Homza
    Anėtarėsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar mė parė nga Devil-girl-uk
    Rrofsh Homza, ti gjithashtu lol
    Buza e kuqe ta han shpirtin!!!!

  10. #10
    sa mirė me qen shqiptar dhe mos me dit anglisht...

    ndoshta do ta ketė njė domethėnie...

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Eve
    Anėtarėsuar
    20-06-2002
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    1,150
    hahha ...................
    Lost time is never found again.
    -Benjamin Franklin-

  12. #12
    Erzeni Maska e Shijaksi-London
    Anėtarėsuar
    10-11-2002
    Vendndodhja
    ke kodra kuqe
    Postime
    778
    Citim Postuar mė parė nga elis d
    Homez kjo eshte teme serioze nese ti ke po aq tru sa Homer , atehere nuk je per kete teme .

    Mirepriten diskutimet , opinionet , no timewasters please
    Elis
    C,merresh me Homza e the mire ai eshte Hamer thene ndryshe nje puntor lavazhi ne East London.
    Tung

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 31-08-2012, 13:07
  2. Islami Ndėrmjet Lindjes E Perėndimit
    Nga forum126 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 69
    Postimi i Fundit: 21-06-2011, 13:41
  3. Historia e Poezisė Angleze
    Nga Fiori nė forumin Shkrimtarė tė huaj
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 14-09-2006, 16:33
  4. Hetues anglezė pėr paratė e krimit
    Nga Shijaksi-London nė forumin Emigracioni
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 08-11-2005, 00:03
  5. Njė angleze, "luftė" pėr tė fejuarin shqiptar
    Nga Shijaksi-London nė forumin Emigracioni
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 02-05-2004, 07:31

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •