Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 77
 1. #1
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime

  M mir t dish apo t kesh?

  Shkas per kete teme u be 1 bised me Profesorin tim te Historis se Burses.Gjate bisedes une ngulja kembe se me mire ne jete eshte te Dish sesa te kesh.Kurse ai me tha vetem: Shiko djale se kur ke te mesojne ato Parat edhe pse nuk di.Ata persona qe shef te Stampuar neper kartmonedha te flasin se si ta perdoresh Lekun ne dobin tende.Prandaj u ndjeva pak Konfuz dhe vendosa te marr dhe mendimin tuaj.
  NE DITET E SOTME ME MIRE TE DISH APO ME MIRE TE KESH?

 2. #2
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  ..............mirdita..........

  Citim Postuar m par nga IL__SANTO
  Shkas per kete teme u be 1 bised me Profesorin tim te Historis se Burses.Gjate bisedes une ngulja kembe se me mire ne jete eshte te Dish sesa te kesh.Kurse ai me tha vetem: Shiko djale se kur ke te mesojne ato Parat edhe pse nuk di.Ata persona qe shef te Stampuar neper kartmonedha te flasin se si ta perdoresh Lekun ne dobin tende.Prandaj u ndjeva pak Konfuz dhe vendosa te marr dhe mendimin tuaj.

  NE DITET E SOTME ME MIRE TE DISH APO ME MIRE TE KESH?

  ................PO TI DJAL, TI SIQ PO DIHET DI SHUM ...TEMA INTERESANTE PO NA QET.
  MET VERTET KEJO PYETJE ESHTE MJAFT E RENDESISHME DHE ESHTE PER TE MENDUAR PAKEZ.
  .......POR PER FAT TE KEQ NE DITET E SOTME ESHTE ME E RENDESISHME TE KESH SE TE DISH...E PRA DUHEJ TE JET E KUNDERTA, SEPSE KUR TE DISH I KE TE GJITHA...POR KETU TE KESH KUPTOJNE PER TE HOLLA NE MENYR MATREALE, KEJO BOT TASHTI QE ESHTE MATREALIZEM..........MUND TA VAZHDOJA POR ME INTERESON MENDIMI DHE I TJERVE, KESHTU QE PER SOT PO E LA ME KAQ.
  ..........Pershendetje.
  Ndryshuar pr her t fundit nga DI_ANA : 27-01-2008 m 08:00
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 3. #3
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga xixe xixellonja

  ................PO TI DJAL, TI SIQ PO DIHET DI SHUM ...TEMA INTERESANTE PO NA QET.
  MET VERTET KEJO PYETJE ESHTE MJAFT E RENDESISHME DHE ESHTE PER TE MENDUAR PAKEZ.
  .......POR PER FAT TE KEQ NE DITET E SOTME ESHTE ME E RENDESISHME TE KESH SE TE DISH...E PRA DUHEJ TE JET E KUNDERTA, SEPSE KUR TE DISH I KE TE GJITHA...POR KETU TE KESH KUPTOJNE PER TE HOLLA NE MENYR MATREALE, KEJO BOT TASHTI QE ESHTE MATREALIZEM..........MUND TA VAZHDOJA POR ME INTERESON MENDIMI DHE I TJERVE, KESHTU QE PER SOT PO E LA ME KAQ.
  ..........Pershendetje.

  Xixe cte bej mi Goce ne vend qe te studioj mendoj per temat qe do hap ne Forum. Po keto jane tema te perditeshme jo se po i gjej une.Por kam nderin ti hedh ne forum me pare nga te tjeret.

  Sa me shume te kesh aq me shume di. (Mendimi Im)
  Ndryshuar pr her t fundit nga DI_ANA : 27-01-2008 m 08:01

 4. #4
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  42
  Postime
  3,394
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Ne boten e sotme, te dish dtth. edhe te keshe, sepse po dite, atehere di edhe te keshe, pra di si ti besh ato dhe pastaj do keshe medoemos.Ka raste kur mund te keshe edhe po nuk dite (trashegim nga prinderit apo fitimet ne biznese jo te ndershme dhe te lejuara), por po nuk dite, mund ti humbasesh edhe ato qe ke, dhe keshtu ngelesh me hic gje pastaj.

  Dija paguhet, eshte paguar, dhe do paguhet gjithmone. Keshtu qe, ne boten e sotme, te dish dtth. edhe te kesh sepse po dite, dtth. qe di te besh edhe pasuri.

  Tung
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 5. #5
  Larguar!
  Antarsuar
  02-02-2006
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Eshte me mire te dish, se po nuk pate tru ne koke, te kesh sa te duash. Parate nuk ta mbushin dot koken plot.

  Diturine nuk ta merr dot kush, kurre! Parate, nje inflacion, dhe te ikin per lesh.


  Ps. Pse nuk i shton dhe nje sondazh temes.

  psh:
  1. te dish
  2. te kesh
  3. dhe te dish, dhe te kesh


  Ignore List: Snow~Drop 6. #6
  i/e regjistruar Maska e MiStReCe
  Antarsuar
  06-04-2006
  Vendndodhja
  talk to me and find out .
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te Dish ..Eshte me mire se kur ke ate veti mund te arrish te kesh.. Ndersa Kur e ke Ene Nuk Din Eshte me mire mos ti kesh !
  1. .мαyвє.υ.∂σит.cαяє.αbσυт.иσт.вєιиg.
   2gєтнєя.αиy.мσяє.bυт.ι.∂σ.&.ιтs.кιℓℓιиg.
   мє.

 7. #7
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Te dyja bashke . Dhe te dish ... po dhe te kesh .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 8. #8
  Larguar!
  Antarsuar
  02-02-2006
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Desha te shtoj, po nuk dite, nuk di as car ke........ ose ta perdoresh ate qe ke

  Prandaj eshte shume e rendesishme te dish.

  Dituria eshte: Intangible Asset
  Ndryshuar pr her t fundit nga Gogla e Kuqe : 06-04-2006 m 14:06
  Ignore List: Snow~Drop 9. #9
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Per cfare shume , $$$$$ .... te kesh behet fjale ketu njehere ?

  Se po te paten lene ndonje pasuri me miliona .... ske nevoje te dish hic .... din dallari mire . lol

  Nejse .... per shtresen tjater te popullsise eshte mire te dish .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 10. #10
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime
  Nuk diskutohet qe eshte me mire te kesh. Se po pate, paguan te tjere, qe te te bejne te ditur.

  Le qe atij qe ka i vardisen vete viktimat e ditura rrethe e qark. lol

 11. #11
  Larguar!
  Antarsuar
  02-02-2006
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Bokerrima
  Nuk diskutohet qe eshte me mire te kesh. Se po pate, paguan te tjere, qe te te bejne te ditur.

  Le qe atij qe ka i vardisen vete viktimat e ditura rrethe e qark. lol

  Po ata qe dine, dine per te miren e tyre, e jo per tenden. Po nuk dite ti qe ke, te vardisen ata te diturit, e shpejt e shpejte, ata dine dhe kane, ti ngelesh me gisht ne goje.
  Ignore List: Snow~Drop 12. #12
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga Gogla e Kuqe

  Po ata qe dine, dine per te miren e tyre, e jo per tenden. Po nuk dite ti qe ke, te vardisen ata te diturit, e shpejt e shpejte, ata dine dhe kane, ti ngelesh me gisht ne goje.

  Gogol ne c'bote jeton ? Ne ate te fantazise ? lol

  Mire e ka Bokerrima , te kesh miliona sot .... eshte se c'eshte .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #13
  Larguar!
  Antarsuar
  02-02-2006
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga PINK
  Gogol ne c'bote jeton ? Ne ate te fantazise ? lol

  Mire e ka Bokerrima , te kesh miliona sot .... eshte se c'eshte .
  O PINK, une ne kete bote jetoj, e per kete bote po flas. Ne imagjinata e fantazi, jetojne te gjithe ata qe kane besim utopik ne te tjeret. Te kesh miliona sot eshte c'eshte, nese je ne gjendje ti administrosh e ti kontrollosh milionat e tua.

  Nese e ke koken bosh, puneso ke te duash qe te merret me milionat e tua, vec kur milionat behen te tyret. Po nuk dite e ishe koke bosh, nuk mund te dish se si ti kontrollosh parate e tua, se as njerezit e duhur qe te merren me administrimin e parave te tua nuk di ti zgjedhesh.

  Ti mesa duket ke tjeter mendim, por nuk ke as milionat, dhe nuk e kupton se sa e veshtire eshte qe ti mbash e ti shumosh ato milionat. LOL
  Ignore List: Snow~Drop 14. #14
  MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Si te kesh ca te vjen mendja vete. Por ama ka shume qe kane mendja por aha...

  Megjithate nje gje di per te sigurte une : Po si pate te dyja eshte katastrofe

 15. #15
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga Gogla e Kuqe
  O PINK, une ne kete bote jetoj, e per kete bote po flas. Ne imagjinata e fantazi, jetojne te gjithe ata qe kane besim utopik ne te tjeret. Te kesh miliona sot eshte c'eshte, nese je ne gjendje ti administrosh e ti kontrollosh milionat e tua.

  Nese e ke koken bosh, puneso ke te duash qe te merret me milionat e tua, vec kur milionat behen te tyret. Po nuk dite e ishe koke bosh, nuk mund te dish se si ti kontrollosh parate e tua, se as njerezit e duhur qe te merren me administrimin e parave te tua nuk di ti zgjedhesh.

  Ti mesa duket ke tjeter mendim, por nuk ke as milionat, dhe nuk e kupton se sa e veshtire eshte qe ti mbash e ti shumosh ato milionat. LOL
  Ti po merr rast ekstrem , kur ke te besh me milioner me te meta mendore ?
  E mire u morem vesh . Baj .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 16. #16
  i/e larguar Maska e forum126
  Antarsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  E rendesishme eshte te dish ate qe ke.

  Se ka prej njerzve se kane por nuk dine ose disa te tjere kujtojne se dine me shume se sa kane.

 17. #17
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime
  Citim Postuar m par nga Gogla e Kuqe
  O PINK, une ne kete bote jetoj, e per kete bote po flas. Ne imagjinata e fantazi, jetojne te gjithe ata qe kane besim utopik ne te tjeret. Te kesh miliona sot eshte c'eshte, nese je ne gjendje ti administrosh e ti kontrollosh milionat e tua.

  Nese e ke koken bosh, puneso ke te duash qe te merret me milionat e tua, vec kur milionat behen te tyret. Po nuk dite e ishe koke bosh, nuk mund te dish se si ti kontrollosh parate e tua, se as njerezit e duhur qe te merren me administrimin e parave te tua nuk di ti zgjedhesh.

  Ti mesa duket ke tjeter mendim, por nuk ke as milionat, dhe nuk e kupton se sa e veshtire eshte qe ti mbash e ti shumosh ato milionat. LOL
  Ketu ka dy gjera qe duhen sqaruar:

  E para, qe kur themi "te dish" apo "te jesh i ditur", nuk kemi parasysh nje te mete nga trute ose budalla qe do te behet i zgjuar, por kemi parasysh nje njeri normal qe te marri shkollim.

  E dyta, nuk ka nje vije te qarte se sa shume eshte ajo "te kesh". Ti Gogle thua qe ti marrin milionat. Po sikur ato te jene miliarda? Dmth behet fjale per nje nje sasi te pacaktuar parash.

  Nejse, kjo shprehje eshte perdorur qe te shtyje njerzit te bejne shkolle, te behen "te ditur", se duke bere shkollen, je edhe i ditur, por njekohesisht ben me shume para se sa ai pa shkolle. Nga ana tjeter, me ane te diturise i kupton me mire situatat, fenomenet si edhe njerzit qe te rrethojne. Kaq.

 18. #18
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Thone...................
  Ata qe dine,kerkojne dhe gjejne menyra te kene.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 19. #19
  Larguar!
  Antarsuar
  02-02-2006
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga kolombi
  Thone...................
  Ata qe dine,kerkojne dhe gjejne menyra te kene.
  Kolombi,

  Jam dakort me ty, ata qe dine, kerkojne menyra qe te kene. LOL Kush e ka thene ka thene fjale me vend.

  Shpresoj qe te mos ta kesh hequr ti postimin tim te fundit, sepse shoqet e forumit, PINK dhe Bokerrima, duhet te dine qe une nuk po flas per njerez me te meta mendore. Ata me te meta mendore, zakonisht jane ne spital mendor.

  Po nuk dite, nuk ke dot, i humbet te gjitha. ........

  Dituria nuk fitohet vetem ne shkolle. Ne shkolle fitohet dituri librash. Eshte eksperienca e jetes qe eshte nje dituri e papershkrueshme, te cilen po ishte i trashe, dhe nuk e kape, je i mbaruar. Nuk ka nevoje te jesh me te meta mendore per te qene i trashe.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Gogla e Kuqe : 06-04-2006 m 23:23
  Ignore List: Snow~Drop 20. #20
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga kolombi
  Thone...................
  Ata qe dine,kerkojne dhe gjejne menyra te kene.

  Kolombi o derman po mire ata qe kane nuk kane mundesi per te Ditur?

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •