Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 166 prej 166

Tema: Adolf Hitler

 1. #161
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
  edhe qetniket e drazh mihajlit kan humbur me humbjen e hitlerit , se mo nuk kan pas furnizim te armatimit mi mbyt shqiptaret .. hitleri i ka financue ....

  Po te jeshe kunder komunizmit ,nuk don te thote se je ne anen e Hitlerit . Drazha Mihajlovic , ishte kunder partizaneve dhe njekohesishte partizanet e shfrytezonin Drazhen per propagande .

  Hitleri ne ballkane ka pasur si bashkepunetore vetem shqipetaret balliste , jo qe shqipetaret kane psur deshire te jene sherbetore te Hitlerit , pore ata luften e Hitlerit e shifnin si clirim nga sllavet. E vetmja shprese per shqipetaret ne luften e dyte boterore ka qene Hitleri , Miqesia aktuale artificiale qe eshte ndermjet shqipetareve dhe amerikaneve nuk eshte e realte ,sepse mbas kesaj miqesie mshefen shume sekrete, qe historia ndoshta do ta denoje ,popullin shqipetare qe jemi be sherbetore te amerikes , vetem per me na thire miqe tane .

  Kjo miqesi per c'do dite vjene duke u zhdukur , sepse amerika nuk ndermori hapa te realte sai perket ceshtjes se pergjitheshme te pa zgjidhur te shqipetareve ne ballkane . Ameriken dhe BE i beme miqe ,si interes per tu cliruare nga sllavet ,kjo nuk done te thote se shqipetaret u bene demokrate, shqipetaret mbeten sallmadi sistem .pore miqe me ameriken .

  Nuk eshte e vertete se Cetniket e Drazhe Mihajlit, kane bashkepunuare me Hitlerin , ajo ka qene vetem propagande e komunistave per ti mposhtur si Mbreteri ne serbi . Cetniket serbe dhe Ustashet kroate kane pasur qellime te Mbreterise . Komunistat sllave e shfrytezuane edhe nje here rastin qe ta masakrojne popullin shqipetare duke e ndare dhe copetuare ne disa pjese te ballkanit .

  Ne kohen e Mbretrise serbo-kroate-sllovene -shqipetaret nuk kane qen ete ndare ne muhalla ,pore ata ishin si banovina , kurse komunistat i shkateruane shqipetaret , qe sote eshte veshtire ti gjindet zgjidhja .

  Amerika dhe Anglia edhe pse ne nje fare menyre ishin kunder komunizmit me propagande , amerika dhe Anglia ishin ata qe e ndihmuane komunizmin dhe stalinizmin me se shumti. Amerika dhe Anglia ishin ata qe e perforcuane rusine dhe sllavet .

  Parullat e komunistave te Titos dhe Enverit gjithemone kane qene . Nuk e duame Mbretin e duame Titon populli vendos . Ajo qe ishte edhe me e keqja se ne Bosnje popullata muslimane sihte me Hitlerin , dhe Tito bashke me partizanet e tije te veshur me uniformat e Drazha Mihajloviqit ka masakruare ne Bosnje, edhe femije qe popullata boshnjake te distancohet nga Drazha M.

  Hitleri nuk ka be masakra ne Ish Jugosllavi ,pore maskrat i kane bere gjithemone partizanet me intrigat e tyre komuniste qe ta kthejne popullin ne stalinizem dhe komunisem.

  Masakrat e Tivarit kunder shqipetareve ,nuk i ka bere Hitleri, edhe pse Brigada ishte pregaditur kunder gjermaneve ne Streme , pore maskrat i kane bere komunistat e Titos .

  Masakrat ne Shqiperi kunder popullates nuk i ka bere Hitleri ,pore maskarat i ka bere Enver Hoxha me komunistat .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TetovaMas : 10-04-2012 mė 00:19

 2. #162
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,444
  Faleminderit
  0
  70 falenderime nė 61 postime
  .............................
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MI CORAZON : 10-04-2012 mė 00:22
  Where does a thought go when it's forgotten?

 3. #163
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  3,586
  Faleminderit
  61
  66 falenderime nė 53 postime
  Citim Postuar mė parė nga TetovaMas Lexo Postimin
  Nuk eshte e vertete se Cetniket e Drazhe Mihajlit kane bashkepunuare me Hitlerin , ajo ka qene vetem propagande e komunistave per ti mposhtur si Mbreteri ne serbi .

  Parullat e komunistave te Titos dhe Enverit gjithemone kane qene . Nuk e duame Mbretin e duame Titon , populli vendos . Ajo qe ishte edhe me e keqja se ne Bosnje popullata muslimane sihte me Hitlerin , dhe Tito bashke me partizanet e tije te veshur me uniformat e Drazha Mihajloviqit ka masakruare ne Bosnje, edhe femije qe popullata boshnjake te distancohet nga Drazha M.

  Hitleri nuk ka be masakra ne Ish Jugosllavi ,pore maskrat i kane bere gjithemone partizanet me intrigat e tyre komuniste qe ta kthejne popullin ne stalinizem dhe komunisem.

  Masakrat e Tivarit kunder shqipetareve ,nuk i ka bere Hitleri, edhe pse Brigada ishte pregaditur kunder gjermaneve ne Streme , pore maskrat i kane bere komunistat e Titos .

  Masakrat ne Shqiperi kunder popullates nuk i ka bere Hitleri ,pore maskarat i ka bere Enver Hoxha me komunistat .

  sipas teje , drazha paska pas me na bo shtet te pa mvarun po mos te kishte fitue luften Tito , se Tito na dha flamurin edhe autonomin ... pra drazha paska pas me na dhon pamvarsijen .

 4. #164
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
  sipas teje , drazha paska pas me na bo shtet te pa mvarun po mos te kishte fitue luften Tito , se Tito na dha flamurin edhe autonomin ... pra drazha paska pas me na dhon pamvarsijen .
  Tito njehere te ka sjelle nga barku ,kurse dy here ka shpina .

  A e dini ju se kurre ka fillaure Tito te mendoje per shqipetaret ne Koosove ?? Mbasi eshte vertetuare se nje numer shume i madhe i shqipetareve eshte trazuare ka emigruare per ne Turqi ,bile bile me marrevshjen e Titos dhe Turqise .

  Rankoviqi ka qene bashkepunetori me i aferte i Titos , politika sllave ,me intrigat etyre e bene qe Tito e denoi Rnakoviqin se nuk e paska ditur se Rankoviqi, ka bere masakra ne Kosove , me vonese e maska marrun veshte se Rankoviqi ,paska gjenocid dhe pastrim etnik te shqipetaret.

  Ne Mbledhjen e Avnoit Tito ne bashkepunim me Edvart Kardelin , per te ja ploteuare deshirat serbise ja japin Kosoven ,Maqedonine dhe Vojvodinen si kompenzim ,per Bregdetin Adriatik 900 km, qe do ti takojne Kroacise .

  Ne kohen e Mbreterise serbo-sllovene -kroate nuk ka pasur shtete maqedon ,(ishte Banovina e Vardarit )shtetin maqedon e formoi Tito ,vetem per ti dominuare shumicen shqipetare,dhe ja sote zgjidhe problemin qe e la Tito , Nje grushte mbeturinash sllavobullgare e kane shty popullaten shqipetare ne shishe .Kjo dhune eshte dhurate e Titos per shqipetaret.

  Mos te flasim per Kosoven , sepse Tito ne Kosove i ka shtyre shqipetaret te luftojne ne fronte kunder njeri tjetrit komunistat me -ballistat me ne funde i likfidonte te gjithe si ballista si komunistat .

 5. #165
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-12-2010
  Vendndodhja
  ....Europe...
  Postime
  1,260
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  .....per Profetin po folet a? ....ky u kan Profet shpetimtar i Botes ,,,, nuk ka mo si ky....ishte 1 dhe do te mbetet kurr i pa harruar .....Zoti e shperbleft ......Lavdi ....
  http://cille85.files.wordpress.com/2...olf-hitler.jpg

 6. #166
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,862
  Faleminderit
  47
  61 falenderime nė 49 postime
  Disa detaje qe "mbase" nuk dihen per Hitlerin.

  1. Ka ngelur gjithmonė nė shkollė, nė Matematikė dhe Frėngjisht.
  2. Ishte shėndetligė, i zbehtė.
  3. Ka qenė i shoqėruar gjatė gjithė jetės vetėm nga 5 gra.
  4. Ndaj tij janė kryer 42 atentate.
  5. Ishte strateg i zoti.
  6. Sundimi i tij zgjati 12 vjet.
  7. Pati njė martesė me mbesėn e tij, nga i ati.
  8. Kishte ambicje pėr tė studuar nė art.
  9. Kishte dhuntinė, e tė joshurit tė turmave.
  10. Pamja e tij ishte pėr tė ardhur keq, nuk dinte tė vishej.

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Tema tė Ngjashme

 1. Arianizmi dhe ilirėt?
  Nga bebushe nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 24-11-2011, 15:51
 2. Shqipėria...ēerdhja e "ish" tė dyshuarve islamik!
  Nga creation nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 05-02-2007, 00:00
 3. Josif Visarionovic STALIN.
  Nga Toro nė forumin Historia botėrore
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 03-08-2005, 20:30
 4. Ku ta kerkoj imazhin tend o Hitler
  Nga wittstar nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-08-2004, 07:27
 5. Hitleri ishte nje gjeni apo thjesht nje psikopat?
  Nga Duke_Of_Arberia nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 118
  Postimi i Fundit: 17-02-2004, 02:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •