Close

Rezultati i Sondazhit: A i ndiqni telenovelat

Votues
23. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Po

  6 26.09%
 • Jo

  4 17.39%
 • Kur keni kohe te lire

  5 21.74%
 • Fare

  8 34.78%
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 36 prej 36
 1. #21
  Zemra Kumanoves Maska e Kumanovarja
  Anėtarėsuar
  20-08-2004
  Vendndodhja
  Kam shetitur ane e mbane qe nga Shkodra ne Sarande ,Te gjitha vendet i kalova me e bukur KUMANOVA
  Postime
  146
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kush mundet te em thote si titulloohet ajo telenovela qe jepte TVSH para 7 vitesh e jepte ne oren 6;30 ishte anglisht poi kam harruar Titullin....
  Ismet Jasharri yll epoke,
  Rreze drite vepra jote,
  Si vigan nė shekuj rritesh,
  I pavdekshėm n'zemėr t'Shqipes

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-11-2004
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mbase another life?

 3. #23
  gjithmone e me larg
  Anėtarėsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  38
  Postime
  573
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po "another life" quhej. telenovela e pare qe televizionin shqiptar me personazhe me emra Tili (e ema), Lori (e bija) Rusel (i dashuri i lorit)-keto vetem mbaj mend une.


  jepet telenovela Rubi ne Vizion plus
  nje tjeter ne kanalin Koha, me nje fjale ne cdo kanal shpiptar gjen dy a me shume telenovela, pa merak.
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 4. #24
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Anėtarėsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  40
  Postime
  1,943
  Faleminderit
  59
  58 falenderime nė 51 postime
  e shemtuara beti qe fillon ne oren 18.00 me oren tone ne shqiperi tek kanali top chanel
  dhe mbas betit
  shtate grate nje telenove shum interesante
  para betit vazhdon 100 vitrinat
  Takohemi Ditėn e Gjykimit

 5. #25
  legally brunet Maska e maz
  Anėtarėsuar
  14-09-2002
  Vendndodhja
  ne planetin tim
  Postime
  197
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  meqense po flisni per telenovelat a mund tme trgoj dikush se c'po ndodh me clonin se kam qe ne 4 janar qe se shof. E lash te seria qe Jade do tia mbathi me gocen ne morocco! cfar ndodh me von please. x x
  SO CLOSE UR EYES AND LET ME KISS U & WHILE U SLEEP I WILL MISS U

 6. #26
  gjithmone e me larg
  Anėtarėsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  38
  Postime
  573
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ka mbaruar. dhe dihet qe sic mbarojne telenovelat ne fund cifti bashkohet. saidi merr grua tjeter. meli shpeton nga droga dhe jeton e lumtur me bebin dhe shantin, ndersa albieri bashke me klonin zhduken te dy neper shkretetire. maiza ka shance per nje dashuri te re ivet pret binjake nga leozinjo ...etj
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-02-2005
  Postime
  127
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Aman mo sa vdisni per telenovela Latino-Amerikane atje. Shkova ne Shqiperi vjet te largohem nga jeta Amerikane, dhe Spanjishtja e teper-perdorur ketu me entuziazem qe do te shija kulturen Shqiptare dhe u c'menda gjithe diten me Spanjishte, Portugalishte, shume pak Italishte. S'mbaj men asgje e prodhuar nga Shqiptaret vec Spektaklet qe ishin kote fare, me goca qe benin gara ne kercim. Programe koti! Thuj se s'kishte asgje ne shqip me cilesi.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e |HaCKeR|
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Atje Tej ne Horizont
  Mosha
  37
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Telenovela? Humbje kohe!

  Njerez pse e harxhoni kohen tuaj te vyer me "kotesirat" e telenovelave? Nuk i shikoni qe jan shum fallco dhe larg realitetit? Me mir shikoni filma vizatimor te pakten qeshni dhe argetoheni sadopak sesa lodhni trurin tuaj me ngjarjet " e papritura" dhe pa lidhje te telenovelave. Per mendimin tim personal telenovelat jan per masat ose me sakt per delet, per ata qe se kan shum idene nga media dhe ideollogjia e saj. Me pak fjale telenovelat nuk kan as 1 vlere artistike apo morale.

  Hajt me tmira pra!

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Helianthus
  Anėtarėsuar
  31-07-2005
  Postime
  49
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kloni eshte telenovele braziliane dhe ka fituar cmimin si telenovela me e mire e vitit 2004 me duket

 10. #30
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-12-2005
  Postime
  459
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Serialet: telefilmat apo telenovelat qe transmetohen ne Shqiperi.

  Jam kureshtar te di cfare serialesh, telefilmash apo telenovelash ndiqen me shume per momentin ne kanalet shqiptare.
  E kam fjalen edhe per ato qe e kane mbaruar tashme transmetimin, por qe ju kane mbetur ne mendje.

 11. #31
  Far away! Maska e Eraaa
  Anėtarėsuar
  02-02-2003
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po re po shikon seriale Shqiperia dhe pastaj degjojme xhevahire. Paguan tjetri e pse? Per te pare perseritjete e kanaleve Spanjolle. Kam kaq kohe qe shikoj Top Channel & Rtv21 dhe akoma nuk me zuri syri 1 film Shqiptar.

  Tu rrojne serialet juve lol...

  Btw, Te magjepsurit , Njerka dhe e Sinqerta po me pelqejne
  Live your beliefs and you can turn the world around.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga Eraaa
  Paguan tjetri e pse? Kam kaq kohe qe shikoj Top Channel & Rtv21 dhe akoma nuk me zuri syri 1 film Shqiptar.

  Tu rrojne serialet juve lol...
  As mos u pref te shikosh telefilma shqiptare...lol

  vetem braziliane dhe latine do te shohesh, sa te mufatesh...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 13. #33
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-12-2005
  Postime
  459
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Eraaa
  Po re po shikon seriale Shqiperia dhe pastaj degjojme xhevahire. Paguan tjetri e pse? Per te pare perseritjete e kanaleve Spanjolle. Kam kaq kohe qe shikoj Top Channel & Rtv21 dhe akoma nuk me zuri syri 1 film Shqiptar.

  Tu rrojne serialet juve lol...

  Btw, Te magjepsurit , Njerka dhe e Sinqerta po me pelqejne


  Faleminderit per pergjigjen, por mos harro qe edhe serialet jane pjese e televizionit dhe qe kane audiencen e tyre. (plus qe u kushtojne lire televizioneve dhe shihen me se shumti nga grate shtepiake, qe ne Shqiperi ka shume).

  Per sa i perket filmave shqiptare, nuk eshte se ka pasur prodhime te reja qe te kesh cfare te shohesh. Ato te vjetrat jane dhene nga 1 mije here.

 14. #34
  Far away! Maska e Eraaa
  Anėtarėsuar
  02-02-2003
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Vallai mo Xhuxh synimi i prinderve ishte qe une te mesoja shqipen, jo vetem qe nuk mesova gje po e harrova gjuhen fare, sepse perparova me te tjerat do provoj dhe Klanin e nese dhe ky do jet si kta do e heq fare

  ajdi per Shqiperine mbase eshte ne rregull por jo per emigrantet . Ose menyra tjeter do ishte qe diten tuaj te jap cte doj , e naten tone ta ndryshoj. E kshu do ishim te kenaqur te dy palet
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Eraaa : 30-03-2006 mė 12:44
  Live your beliefs and you can turn the world around.

 15. #35
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-12-2005
  Postime
  459
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Eraaa
  Vallai mo Xhuxh synimi i prinderve ishte qe une te mesoja shqipen, jo vetem qe nuk mesova gje po e harrova gjuhen fare, sepse perparova me te tjerat do provoj dhe Klanin e nese dhe ky do jet si kta do e heq fare

  Tek Klani ke 5 telenovela ne dite (braziliane e argjentinase), ndersa filmat jane te gjithe frengjisht.

 16. #36
  I RrEgjIsTrUaR ™ Maska e Henr1
  Anėtarėsuar
  12-01-2006
  Vendndodhja
  Ne TiRoN
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Avash avash s'jane qe te gjitha telenovela spanjolleapo argjentinase.Te Top Channel cdo te marte dhe te merkure jepen telenovela amerikane- LOST 21:00 dhe Smallville pas LOST..

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 08:31
 2. Misioni Amerikan Nė Shqipėri (1946)
  Nga DriniM nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
 3. Guerilasit e LANC
  Nga Tannhauser nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
 4. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
  Nga ORIONI nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
 5. Debat mes anti liberalėve dhe liberalėve
  Nga liridashes nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-03-2005, 18:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •