Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 32
  1. #1
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Kremera per fytyren .

    Lekuren e fytyres e kam normale .. as te thate as me yndyre . Dhe thx god e kam healthy dhe te paster . Por gjithsesi duhet ta mirembash . Deri me sot kam perdor kremera nga Loreal .

    Dua ta nderroj , cfare na sygjeroni ju bjutifull chicks ne usa ?
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Perdor Clinique (oil free) me SPF 15. Mund ta perdoresh ne dimer dhe vere dhe nuk eshte "greasy", por eshte nje cike expensive. Per naten perdor "Night of Olay", perseri oil free, sidomos po te kesh combination skin. Per ta pastruar fytyren perdor glycerine soap (kam provuar cdo lloj cleansera te tjera por jane vetem OK).
    Ignore List: Den Bossi

  3. #3
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Une akoma s'ja kam fillu kremrave, po ama kur te afrohem andej nga te
    30....do ja gjej dhe une dermanin...
    Keshtu po te sugjeroj dicka qe perdore nje e njoftura ime dhe i kane dhene
    rezultat.Mund ti blesh dhe online tek www.clinique.com ose mund te besh dhe nje
    vrap deri ne Macy's dhe do i gjesh pa veshtiresi.

  4. #4
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Shkodrane , cfare dmth ti se jena 30 vjec neve ?

    Ske pse pret 30 vjetet maj , fitiren duhet ta mirembash gjithmone . Une nuk eshte se e perdor nate e dite pa pushim , por 2 here ne jave e do lekura . Pyet dhe dermatologun .

    Gio thx
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Ske pse pret 30 vjetet maj , fitiren duhet ta mirembash gjithmone . Une nuk eshte se e perdor nate e dite pa pushim , por 2 here ne jave e do lekura . Pyet dhe dermatologun .

    Cdo dite do e do lekura, given that ju e lani fytyren ne mgjes te pakten pale ne darke


    diten jo me pak SPF 30 sidomos tani ne vere, dhe ne dimer per te marre moister/lageshtire...jo vetem fytyra por dhe kembet ..peppermint da best .. naten night of olay
    TBD

  6. #6
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Shkodrane , cfare dmth ti se jena 30 vjec neve ?

    Ske pse pret 30 vjetet maj , fitiren duhet ta mirembash gjithmone . Une nuk eshte se e perdor nate e dite pa pushim , por 2 here ne jave e do lekura . Pyet dhe dermatologun .

    Gio thx

    Jo maj me ke keqkuptu...pasi kremerat tashi une nuk i perdor se kam lekure
    te yndyrshme...po e kisha fjalen per anti-age creams qe do i filloj nga ajo
    moshe. Se me duket sikur te perdor nje night cream apo dicka tjeter ma ben
    fitiren me te yndyrshme se e kam...a m'kuptove mi.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Citim Postuar mė parė nga Larsus
    Cdo dite do e do lekura, given that ju e lani fytyren ne mgjes te pakten pale ne darke


    diten jo me pak SPF 30 sidomos tani ne vere, dhe ne dimer per te marre moister/lageshtire...jo vetem fytyra por dhe kembet ..peppermint da best .. naten night of olay
    Ke shume te drejte, nuk duhet te presesh sa te te behen rrudhat qe pastaj ti mundosh ti rregullosh. Prevention is the best measure! Une e kam rregjimen: 10 min ne mengjes ne dush dhe 10 min ne darke. Kam provuar edhe nje mud mask nga "Dead Sea". Eshte e mire shume se te pastron tamam, por kur te thahet ne fytyre (se te duhet ta mbash nja 20 min), oh nene, hajt ta heqesh nga fytyra pastaj.
    Ignore List: Den Bossi

  8. #8
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Larsus
    Cdo dite do e do lekura, given that ju e lani fytyren ne mgjes te pakten pale ne darke


    epo nuk desha keqkuptime Lars , i futa 2 here n'jave , se imagjino t'kisha thene perdite do na benin 40 vjecare pastaj . lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
    Jo maj me ke keqkuptu...pasi kremerat tashi une nuk i perdor se kam lekure
    te yndyrshme...po e kisha fjalen per anti-age creams qe do i filloj nga ajo
    moshe. Se me duket sikur te perdor nje night cream apo dicka tjeter ma ben
    fitiren me te yndyrshme se e kam...a m'kuptove mi.
    OIL FREE, OIL FREE, OIL FREE.
    Ignore List: Den Bossi

  10. #10
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Well Gio e di qe ekzistojne dhe mund ti gjej kudo, por akoma si kam kushtu
    vemendjen e duhur asaj pune, pasi deri tashi e kam lekuren shume te mire.
    Nje vizite qe kam bere vjet te dermatologu per qejf, nuk te rekomandoj gje
    me ka thane...pasi je akoma heret te perdoresh kremera. Nuk perdor asgje
    tjeter pervecse aqua e sapone mengjes e darke....dhe body lotion.
    Po ama do degjoj keto 30 vjecaret e forumit dhe do ja nis dhe une....jk.

  11. #11
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anėtarėsuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596
    Krem nuk kam perdorur ndonjehere dhe as qe e kam ne mendje ta bej me vone.
    Por nje komshi e imja ktu, perdor kremin e femijes 'Zinofax'. Edhe eshte shume e kenaqur e tani duket tamam si 10 vjece..lol, megjithate zgjedhja e kremrave varet dhe nga lloji i lekures..

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    shkodrane, ku (Tr apo NJ) e bere ekzaminin tek dermatologu? thjesht kuriozitet, jo me te futme.

    Une kam bere nje here nje nga ato testet me ate makinene frikshme qe te tregon gjithe hisotrine e semundjeve qe ke kaluar lol e ben $ 150 and up..meqe ishte pa leke dhe qe atehere me ka hy frika nga Melanoma--sun cancer (kanceri i diellit ne lekure) dhe jam soo coscinet that I live in NYC not...florida let's say

    per fytyren rekomandohet kremi i fytyres ne vend te Body lotion
    TBD

  13. #13
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Citim Postuar mė parė nga Larsus
    shkodrane, ku (Tr apo NJ) e bere ekzaminin tek dermatologu? thjesht kuriozitet, jo me te futme.

    Une kam bere nje here nje nga ato testet me ate makinene frikshme qe te tregon gjithe hisotrine e semundjeve qe ke kaluar lol e ben $ 150 and up..meqe ishte pa leke dhe qe atehere me ka hy frika nga Melanoma--sun cancer (kanceri i diellit ne lekure) dhe jam soo coscinet that I live in NYC not...florida let's say

    per fytyren rekomandohet kremi i fytyres ne vend te Body lotion

    Viziten e kam ba ne NJ dhe per me shume ne Hawthorne nqs e di ku i bie, dhe i vetmi rekomandim qe me ka dhane doktori ka kene qe mos me perdor tanning salon me llojin e lekures qe kam...pasi kam shance qe te dal me ndonje skin cancer prej saj. Po gja tjeter me ka thane hajde mbas nja 2 vjetesh te diskutojme...po ndoshta s'ka qene i afte normalisht....apo jo... Dhe sa per body lotion thnx qe me tregove se per pak qeshe duke e perdore...
    Sa informativ eshte forumi ndonjehere mer aman, po une doja te dilja tek ai kremi i kembes qe permende me perpara...po ce do shqip flasim e vesh nuk merremi...

    P.S : se mos harroj te shtoj se perdor dhe waterproof sun cream kur shkoj ne plazhe apo pishine.....

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    ...po ce do shqip flasim e vesh nuk merremi...
    Say that again... COL.
    Po shikoja nje here ne VH1 qe Pam Anderson perdor "Cow placenta" (edhe te mundohem ta gjej kete llaf ne shqip une, nuk do ta gjej dot keshtu qe... ). Se di fare se cfare pjese ajo perdor, por me sa duket eshte procedure shume e shtrenjte. Yukkkk.....
    Ignore List: Den Bossi

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    per ate pune eshte dhe La Mer 1mije dollare per vazo, but who would use it.

    une perdor biotherm, 30 dollare only. eshte water based, i lehte fare dhe me spf 15. e perdite madje

    per trupin, perdor me raste baby gel oil. such a yummy skin i have.

  16. #16
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Baby gel oil me kamomil ose lavender kam qejf une... yyyy si shkelqejne supet pastaj kur dal, plus vijne ere e mire. You look slightly tanned even when you're not. Kremra per fytyren kam... everything qe kane raftet e dyqaneve (no kidding), por s'ia ve veshin shume SPF-ve.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Per trupin perdor nje qe e kam bere vete: nje baze lotion scent free, palmarosa oil, lemongrass verbena, dhe sandalwood. Te gjithe komentojne qe eshte shume e mire. S'ishte ideja ime though, e more nga nje shok qe eshte nje masseuse dhe ai e perdor per masazhe. Mindnumbing, really!!!!
    Ignore List: Den Bossi

  18. #18
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anėtarėsuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    hmmmm ka shume lloje kremrash per fytyren. Ok qe tia filloj nga fillimi. Per pastrimin e lekures une perdor linjen Elizabeth Arden. Fytyren e kam te yndyrshme (po jashte mase shume ama) por te paster (fale Zotit). Me kete linjen Arden kam rene rehat te them te drejten. Ketu ku jetoj une eshte shume ftohte dhe te dalesh pa krem fytyre eshte krim nda vetes (yyy ca fjalesh ) . Shkurt hesapi pasi e kam lare dhe tonifikuar fytyren i fus edhe nje perpetual moisturaiser po nga Arden dhe mbi te make-up-in. Per krem trupi mund te them qe Provocative women e se njejtes firme qe fantastikeeeeeeee! Nuk e kam blere ende por e kam provuar tek ca samples qe me kane dhene tek puna.

  19. #19
    . Maska e nausika
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    .
    Postime
    774
    Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
    per ate pune eshte dhe La Mer 1mije dollare per vazo, but who would use it.

    ajo puna e La Mer eshte hot balloon, me ra ne dore nje sample dhe u zhgenjeva komplet. Jo po instructionet...ferkoje kremin te ngohet ne dore e jo keshtu po ashtu..ne fund, vin ere tamam si krem nivea por me i "vajosur"...filluan break-out-es pas 2 ditesh dhe La Mer-i 1000 $$ perfundoi ne kosh te plehrave.

    Tani perdor nje krem karote nga body shop, por kam degjuar qe Guinot (Paris) ka linje shume te mire. Nga java pasi me vin kontigjenti do tju them si vajti ajo pune.
    When in Doubt, Act Stupid!

  20. #20
    Far away! Maska e Eraaa
    Anėtarėsuar
    02-02-2003
    Postime
    162
    Citim Postuar mė parė nga ^^Gjalica^^
    Krem nuk kam perdorur ndonjehere dhe as qe e kam ne mendje ta bej me vone.
    Por nje komshi e imja ktu, perdor kremin e femijes 'Zinofax'. Edhe eshte shume e kenaqur e tani duket tamam si 10 vjece..lol, megjithate zgjedhja e kremrave varet dhe nga lloji i lekures..
    Komshi apo komshie? lol E asaj komshijes tende shtoi dhe nje zero nga pas edhe per 100 eshte fiks fare. Ku ka femer kosove qe te perdor 2 kg cream edhe te mos dali e bukur per momentin? Kurse ti je ne forme don't use anything.

    Perdor me raste produktet e lorealit & Proactive po ama jo ne teprim.
    Live your beliefs and you can turn the world around.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Paul Eluard
    Nga Niagara nė forumin Shkrimtarė tė huaj
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 26-01-2011, 01:18
  2. Maska per fytyren ne kushtet e shtepise
    Nga Tironsja nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 50
    Postimi i Fundit: 22-06-2009, 10:49
  3. Feja Islame pervec Kuranit!(Sahihu Buhari)
    Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 03-09-2005, 13:19
  4. "Abedin Dino, nje novator dhe adhurues i natyres"
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 27-08-2005, 14:59
  5. Kam patur shume kerkesa prandaj edhe po e tregoj fytyren
    Nga Pisi nė forumin Prezantoni veten nė forum
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 17-12-2002, 11:57

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •