Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 111
  1. #61
    "Në fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    4,534
    Citim Postuar më parë nga Arcimedes
    Mirmbrema toni,

    Po shkruaj edhe njeher, sepse nuk kam deshire qe te behet chit-chat ketu dhe sepse mendoj qe jam i qarte ne ato qe shkruajta dhe po shkruaj tani, prandaj.

    Un nuk e njoh dhe nuk e kerkoj burgun, te keqen, djallin, vdekjen, luften, pushtuesin, fundamentalistin dhe te tjera gjera te papelqyeshme per mua qe po lexoj ketu ne forum.
    Ti Toni qe i njeh dhe i din keto gjera, atehere shum mire per ty.

    Zoti me largon dhe me shpeton mua nga e keqja, apo nga njerez qe ma duan te keqen, ashtu sikur me ka largur dhe me ka shpetuar deri tani.

    Un dua dhe kerkoj te miren dhe jo te keqen dhe ke gjithshka qe un reagoj shikoj te miren dhe jo te keqen. Aty ku eshte e keqja, aty nuk jam un Toni.

    Un nuk e njoh te keqen, ti apo ndonje tjeter qe e njohin shume mire qe e njihni.

    Kalofshi mire Toni

    Nuk ishte fjala për chit chat o vëlla!

    Shiqo, te e fundit nuk po më intereson as e mira e jote as e keqja, por arsyeja ishte se ti po i qet krejt në nji thes, nuk po të kuptoj, si po duket këtë e shprehë në emër të paqes....! Kjo është edhe arsyeja se ne po debatojmë.


    Mere dhe shiqoje nga gjitha mësimet fetare (pa dallime), shkollen, shkencen, fiilozofet gjithçka në jetë mëson mbi të keqen dhe të miren.


    Nëse nji njeri din ta dalloj te miren dhe te keqen, ajo nuk do të thotë se është edhe pjesë e të keqes, apo nëse nuk e dallon të keqen nga e mira as ajo nuk do të thotë se nuk është pjesë e të keqes apo e të mires, e bile bile, njeriu zakonisht nëse nuk e dallon të keqen e ka vështirë edhe t'i ik asaj.


    Njiherit kemi dalur krejt nga tema, por atë se desha ta them është se ti nuk po i dallon të miren dhe te keqen, atëhet mund të themi se ti na konke ma i menquri ....; se teologjia e të gjitha besimeve, shkenca dhe të gjithë fillozofet dhe deri edhe pleqët në tregime të vjetra kan thënë se ekziston e mira dhe e keqja e ti nuk po dallon nga ato të dyat.


    Ok, vazhdo, Zoti të ndihmoftë, qka të them tjeter o burr i dheut...!
    Gjej kohen të lexosh, është themel i të diturit.

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e Iliriani
    Anëtarësuar
    24-03-2004
    Postime
    986
    Problemi eshte se keta Sauditet eksportojne menyren e tyre te islamit.

    Te xhamite , ata kane prishur e skane respektuar traditen ballkanike te xhamive, qe eshte shume sfecifike, e eshte nje ure midis europes e lindjes.

    Duke ndertuar me qellim xhami ne Bosnje Shqiperi etj e duke i bere ato pa respekuar ose ndreruar totalisht traditen e xhamive ne ballkan.

    Po kjo eshte dicka teper jo pozitive ne shume plane.

    Ne nje kanal amerikan, qe shikoja nje debat per fene, nje analist mysliman nga pakistani , nje nga pikat ku kritikonte Arabine Saudite qe kjo, arkitektura e ndryshuar e xhamive ne ballkan, e mori si shembull Bosnjen e Shqiperine.

    Nga kendveshtrimi i tij, si nje pakistanas, ai tha , 'kjo eshte shume keq, se shkaterojne nje ure midis lindjes e europes qe eshte dhe te keto xhami te arkitetura e tyre, duke prishur komunikim kulturor e nxitur estremizim e mos respektuar traditen ballkanike'.

    Tek ne islami erdhi nga Turqia, e ka nje ndryshim te madh

    Midis islamit qe Turqia kishte

    e islamit qe dembelet e arabise te fryre nga parate e nxjerra pa djerse praktikojne

    Turqi sido qofte ato qe fitoi i fitoi me lufte e kuptohet nuk ja fali njeri, ndoshta prandaj kishte nje tjeter kendveshtrim nga keta qe rasti i beri te pasur , dhe amerikanet po ashtu se parate e tyre jane ato nga nafta qe blene.


    Ja nje ilustrim, nje xhami shume e bukur, e tradites ballkanike.

    Ndryshuar për herë të fundit nga Iliriani : 31-03-2006 më 21:36
    O malet' e Shqipërisë, që mbani kryet përpjetë,
    Tëmerr e frikë përhapni, përpini qiejt e retë!

  3. #63
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    Te nderuar bisedues:

    A din kush te me sqaroje kete?
    Ne jemi nje popull me i vjeter i ballkanit e ne vend se te tjeret
    te mesojne nga ne ne po marrim me te keqiat e botes.
    A thua nje dite do te kujtohemi e te krijojme dicka tonen
    e ti lejm pas dore keto qe na mbyten me mijera vite e mos te
    grindemi ne per idea te huaja?
    Te gjithat jane imponue nga te huajt ne menyra te ndryshme,
    por sa na duhen ne keto dhe cfare dobie kemi nga keto?

    Pikerisht ketu qendron puna, ta eleminojme ate mentalitet qe na la ajo periudhe e erret per ne, t`iu bejme STOP ndertimit te xhamiave ne Kosove dhe te punojme shume e te ndertojme objekte te bukura per Kosoven tone qe shume e shume shekuj eshte lodhur me rrenimin dhe vaujtjet qe i pesoi nga shume pushtues.

    Me te mira!



    edhe dicka,
    Desha te heq çdo fije dyshimi mbi arcimedes *pseudo-myslimanin*, se nuk egziston ndjenja e urrejtjes apo perbuzjes por e kunderta e afrimit dhe pranimit ne bisede, nese ke fakte, por ti asnjehere nuk pate, andaj vazhdimi yt i bisedes "ndoshta" te duket i mjere!

    Nuk e besoj se ne nje tryeze nuk e therras arabin, turkun, rusin apo kinezin, tryeza e Kosovarit eshte e hapur per gjithe njerezimin, mirepo miku eshte mik, por nuk i lejojme askujt t`na perzihet ne punet e shtepis sone!

    Arcimedes ndoshta vehtes ia ke garantuar parajsen, pse qirresh pra ketu ne cdo teme per fe dhe shpreh mllef ndaj neve qe nuk te perkrahim. Rri i qete, dhe enderro engjujt e bardhe, mos u merakos per ne, ke mjafte xhamia apo jo, ti duhesh te ndjehesh me i lumtur, s'di pse hyn ketu dhe humb kohe me ne, qellimet tuaja jane arritur, ja,numeroi xhamiat, apo deshe me shume??
    Arcimedes, nuk me pelqejne shkrimet tuaja qe jane vazhdimisht JASHTE TEME ne pergjithesi, dhe mos u lodh te me replikosh mua apo te tjeret. Si perfundim hap teme te re.......


    Dhe ne fund po flasin shprehjet apo ankesat tuaja, qe po edhe te vendosh ferexhen mbi fytyren tende nuk do ta lajne turpin e fjalorit qe permban, dmth as veshja e as zhveshja nuk te bene me te "mencur" se sa shkronjat tuaja qe i hudhe ketu! Kjo tregon shume, edhe pse kinse fshihesh mbas nje niku te madh! Nuk jam nga ata qe do te luaj "futboll" ketu me ty ne shkrime.

    Me nderime nga Une!
    NoName



    .T'I KTHEHEMI TEMES!
    Ndryshuar për herë të fundit nga NoName : 01-04-2006 më 01:30

  4. #64
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anëtarësuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    Citim Postuar më parë nga NoName
    'shiut' te nevrikosur

    Ti perhap propagande te pabaze!
    Kapesh per fjalen racizem, qe nuk ka peshe ne keto tema!
    Me shume ofendohesh ti per arabet qe nuk ti don dikush, se per popullin tend.
    Ti mund t´i bejsh nje qind fakultete, por ti do te mbetesh gjithmone nje njeri qe ketu ne forumin shqipetare ke nje STOP te madhe ne propagandat tuaja, e cila lufton kunder progresit duke e quajtur degjenerim! Ti je renegat dhe punon kunder interesave kombetare.

    Pra:
    Nese turqit i shohim si miq, 92 vjet pas clirimit, sipas ideve te perverseve, sadistava, dhe nostalgjikeve tjere psikopat, pas 100 vjeteve duhet t´i kujtojme edhe shkiet me respekt e falenderim (simbas mendimit tende).

    Kjo eshte shkolla fundamentaliste, kur pushtuesin e sheh si clirimtar dhe madje kenaqet qe ishin prej tij te pushtuar! Dhe cmenduri tjera anadollake.
    Mirepo juve nuk iu intereson mireqenia kombetare, kryesore eshte te ndertoni xhami dhe te perplaseni ne xhenet!

    U mundova ta spjegoj pak ne histori pse po e luftojme nje gje te tille,ndertimin e xhamiave te pakerkuara nga kosovaret, e ju i lidhni me fe.
    T´i shpreh mirënjohje pushtuesit, ose duhet te jesh tradhëtare ose i/e paguar. Shqipja yte nuk mjafton per te qene shqiptar, do t´ishte me mire sikur te shkojsh te vellezrit e tu ne Turqi ose Arabi.

    Nëse je muslimane mbaje fen tende për vete, por mos adhuro pushtuesin, këtë nuk e bën asnjë popull në bote!
    Po, me te vertete eshte e drejte e cdo njeriu te shpreh mendimin e tij.
    Po eshte edhe e drejta ime qe me njerez "te verbuar" qe nuk shohin hiq me larg se hunda e tyre te mos futem ne debat te metutjeshem, ai i cili posedon vetem pak inteligjence te mirfillte, do te kuptonte shume prej asaj cka kam shkruar deri me tani.
    Po te ishim te gjithe nje mesiguri qe do te ishte me e lehte qe te pavarsohemi dhe te perparojme, por te tille me prapambeturine dhe zakonet qe na i lane armiqte kurre nuk do te ecim perpara !

    ps. e perseris prap, qe lajmi eshte marre nga numrat e kaluar koha jone (pike!).


    Shiu:
    Mirepo qellimi yt eshte orienti, ndenjat kombetare qe i tregon siperfaqesisht te nevojitet per t´iu afruar shqiptareve qe luhaten.



    I`m sorry!
    NoName
    Te falenderoj per "psikoanalizen" qe ma ke bere, posaqerisht qe nuk kerkove para per kete sherbim.

    Pa dashur ta felliq gojen me fjale kunder teje (edhepse kam shumecka per te te thene), mund te them se krejt cka ke thene eshte E PAVERTETE, sikur te gjitha gjerat tjera qe shkruan ti e qe jane asgje tjeter vecse GENJESHTRA E PROPAGANDE.

    Une nuk i gjeta dot ato arkivat e kohajone.com te DemoKristianeve te Shqiperise, prandaj te lutem postoje lajmin te tere, duke cekur edhe autorin dhe referencat qe perdor ai, qe te mund ta vleresojme BESUESHMERINE E LAJMIT qe ti na e servon ketu.

    Derisa nuk e ben kete, une mund te them se JE DHE MBETESH GENJESHTAR I PACIPE, bashke me moderatoret qe lejojne nje teme te ketille te mbetet ende ketu e te mos perfundoje ne kosh ku e ka vendin!!!
    The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

  5. #65
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    Qe kemi te bejme me nje GENJESHTER qenka vertetu, por nuk ia vlen te merresh me genjeshtarin. Te merremi pak me lajmin.

    Ta zeme se kjo eshte e vertete. Ku qendron problemi ketu?

    Tek fakti qe jane ndertuar shume xhami ndersa mund te behej diçka tjeter?
    Tek fakti qe keto xhami jane ndertuar nga sauditet?
    Tek fakti qe xhamite nuk i pelqejne murgjve katolike te Kosoves?

    E para. Hapesi eshte mundu me ba lojna demagogjike duke permende varferine etj. Sigurisht qe mund edhe te harxhoheshin ato leke per diçka tjeter, por ndertimi i xhamive nuk eshte shkaktarja e varferise. Edhe sikur te mos ndertoheshin, ato probleme do i kishe. Gjithashtu, meqenese atje ka nje popullsi dominante muslimane xhamite jane kerkese e komunitetit dhe jane kontribut, pavaresisht se nga kush ndertohen. Vlen te thuhet se ndihma e sauditeve nuk ka mungu edhe ne çeshtje te tjera, pavaresish se ka shume prej Kosove qe jane bukeshkale.

    E dyta. A mos pritni qe te ndertoje Vatikani xhami? Sigurisht qe financimi nga ana e sauditeve eshte diçka krejt normale. Pse nuk iu pelqejne juve sauditet nuk do tia dije njeri.

    E treta. Ndersa ndertohet katedrale per nje grusht katolik, ç'te keqe ka xhamia? Nese ndertohen kisha qe katolikt nuk i mbushin me shku me rosa e me pata bashke, athere pse u dashka me ba fjale ju per xhamite? Kjo tregon qe jeni besimtar vt*. Se nje besimtar i mire e sheh si xhamine, si kishen, si sinagogun nje vend ku permendet Zoti, ku njerezit edukohen dhe shpirterisht ngrihen. Mua asnjehere s'me shqeteson kisha. Tek e fundit, po nuk qe ajo kishe aty, ça fitoj une? Asgje.

    Te gjitha keto u thane duke supozu se nuk eshte GENJESHTER.

    Per ta mbylle ju pershendes me nje anekdote qe ka lidhje me temen:
    A man is taking a walk in Central park in New York. Suddenly he sees a little girl being attacked by a pit bull dog . He runs over and starts fighting with the dog. He succeeds in killing the dog and saving the girl's life. A policeman who was watching the scene walks over and says: "You are a hero, tomorrow you can read it in all the newspapers: "Brave New Yorker saves the life of little girl" The man says: - "But I am not a New Yorker!" "Oh ,then it will say in newspapers in the morning: 'Brave American saves life of little girl'" – the policeman answers. "But I am not an American!" – says the man. "Oh, what are you then? " The man says: - "I am a Saudi !" The next day the newspapers says: "Islamic extremist kills innocent American dog".

    ___________
    vt - vari teneqen

  6. #66
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anëtarësuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    [QUOTE=Ex Oriente Lux]

    Per ta mbylle ju pershendes me nje anekdote qe ka lidhje me temen:
    A man is taking a walk in Central park in New York. Suddenly he sees a little girl being attacked by a pit bull dog . He runs over and starts fighting with the dog. He succeeds in killing the dog and saving the girl's life. A policeman who was watching the scene walks over and says: "You are a hero, tomorrow you can read it in all the newspapers: "Brave New Yorker saves the life of little girl" The man says: - "But I am not a New Yorker!" "Oh ,then it will say in newspapers in the morning: 'Brave American saves life of little girl'" – the policeman answers. "But I am not an American!" – says the man. "Oh, what are you then? " The man says: - "I am a Saudi !" The next day the newspapers says: "Islamic extremist kills innocent American dog".

    QUOTE]


    Ha...ha...ha sa kam qeshur, Ex Oriente Lux me kete te fundit qe lexova.

    Edhe un i kam kerkuar burimet dhe 'faktet' e kesasj teme, por akoma nuk i kam gjetur. Per mua kjo teme eshte thjesht nje fantazi dhe propagande.

    Me falni, por ky eshte mendimi dhe konkluzioni i im i bazuar ne shkrimet e k'saj teme qe lexova ketu dhe ne kerkimet qe bera un per te gjetur burimet dhe faktet e kesaj teme.


    Kalofshi mire
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  7. #67
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anëtarësuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Citim Postuar më parë nga Ex Oriente Lux
    Se nje besimtar i mire e sheh si xhamine, si kishen, si sinagogun nje vend ku permendet Zoti, ku njerezit edukohen dhe shpirterisht ngrihen. Mua asnjehere s'me shqeteson kisha. Tek e fundit, po nuk qe ajo kishe aty, ça fitoj une? Asgje.

    ___________
    vt - vari teneqen [/FONT]
    Me pelqeu kjo Oriente. Flisni e shkruani cfare te doni, mirepo ketu ke tema "toleranca" me rrespekt per te gjitha fete. Ky eshte mendimi i im.
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  8. #68
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anëtarësuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040

    Lajm i gënjeshtërt

    GËNJESHTËRT mb.

    1. Që nuk përputhet me të vërtetën a që shtrembëron të vërtetën, që është gënjeshtër, që përmban një gënjeshtër; i rremë; kund. i vërtetë.
    Fjalë të gënjeshtërta. Lajm (njoftim, pohim) i gënjeshtërt. Dëshmi e gënjeshtërt.

    2. Që bëhet për të mashtruar dikë. Be e gënjeshtërt. Nënshkrim i gënjeshtërt. Premtim i gënjeshtërt. Emër i gënjeshtërt.

    3. Që shtiret a që paraqitet si i vërtetë, që nuk është ashtu siç paraqitet; që nuk është i çiltër, i shtirë. Mik i gënjeshtërt. Pamje e gënjeshtërt. Buzëqeshje (sjellje) e gënjeshtërt.

    4. Që është bërë si diçka tjetër e vërtetë a natyrore dhe që përdoret në vend të saj; që ka vetëm tiparet e jashtme të njëjta me diçka të vërtetë; i rremë.
    Flokë të gënjeshtërt. Dhëmbë të gënjeshtërt dhëmbë të vënë. Gur (diamant) i gënjeshtërt. Monedhë e gënjeshtërt.

    5. Që vetëm të ngjall përshtypjen sikur ishte i vërtetë, por që është pa bazë, i pathemeltë; i rremë. Gëzim i gënjeshtërt. Shpresë e gënjeshtërt. Qetësi e gënjeshtërt.

    (nga AED 1.0)
    The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

  9. #69
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    'shiu'
    nqse ne vazhdim e siper vazhdon ketu ne kete rubrike te hedhesh "fjalor arabisht" per shqiptaro-arabet, te keshilloj te hapesh nje teme tjeter, dhe kerko mendime te bashkbiseduesve te nje rangu te tille, e mos i ngaterro gjerat ketu.

    Lejo te tjeret te vazhdojne biseden e mirefillte
    e jo te ndjehen te irituar nga shkrimet e tilla ,

    perplot fjale banale dhe ofenduese.
    Mos trus mbi tastature kot ,se me ngjan se shkruan me kembe mbi te dhe gjithcka eshte e cakorduar ne kuptime.
    Dhe mos harro te verifikosh gazeten e demokristianeve me date 17 mars.
    Kaq.
    Plus shikim te mbare ne Junior TV-en...


    you are so boring,boring person...
    NoName

  10. #70
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    arcimedes
    degjova se arabet ua lirojne internetin femijeve per nje ore `free`, vetem
    ME KUSHTE nese ata falen dhe mesojne duà!!!!
    Kur dihet se:
    Me kushtet e veshtira qe ballafaqohet nje femi ne Kosove, (nje ore ne internet kushton mbi 1 euro) atehere mendoj se ai femije kushtezohet ne menyre shume idiotike!

    Nuk di a mendoni edhe ju si une?





    Keep talking!
    NoName

  11. #71
    i/e regjistruar Maska e buki19
    Anëtarësuar
    20-09-2005
    Postime
    313
    Citim Postuar më parë nga NoName
    arcimedes
    degjova se arabet ua lirojne internetin femijeve per nje ore `free`, vetem
    ME KUSHTE nese ata falen dhe mesojne duà!!!!
    Kur dihet se:
    Me kushtet e veshtira qe ballafaqohet nje femi ne Kosove, (nje ore ne internet kushton mbi 1 euro) atehere mendoj se ai femije kushtezohet ne menyre shume idiotike!

    Nuk di a mendoni edhe ju si une? :^

    Keep talking!
    NoName
    Prap po ja fut per hava a? Linkun djalosh?

  12. #72
    ti no name si gjithmon,germon per te gjetur dicka kundrra.
    me vjen keq qe spo jaarrin qellimit sado qe perpiqesh
    sa per pyetjen,hmmmmm sja vlen as te pergjigjesh
    gutentag hope hope shtajgen mute muten tope

    fishkelle te rrapi treshit[COLOR=DarkOrange]

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e buki19
    Anëtarësuar
    20-09-2005
    Postime
    313
    Citim Postuar më parë nga RULE_partizani
    ti no name si gjithmon,germon per te gjetur dicka kundrra.
    me vjen keq qe spo jaarrin qellimit sado qe perpiqesh
    sa per pyetjen,hmmmmm sja vlen as te pergjigjesh
    O rule ,nuk jan keto germime si i quan ti,keto jan vegimet e NOName

  14. #74
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anëtarësuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    NoName,

    unë ty të preferoj të shikosh Bang-Bang në kohë të lirë, ka mjaft përmbajtje edukative për nivelin tënd intelektual.

    E ku mbetëm? Na e hidh lajmin origjinal këtu... ta analizojmë.

    "Koha Jone" e dates 17 mars thoshte "400 PULA NGORDHIN NE PEZE HELMES".

    Pastaj kerkova "50 xhami", rezultoi ne kete:
    Kerkimi juaj per: "50 xhami" nuk dha rezultat

    Provova me "50 xhamia", dhe e mora mesazhin:
    Kerkimi juaj per: "50 xhamia" nuk dha rezultat

    Dicka s'eshte ne rregull me serverin, apo ndoshta me ty...
    The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

  15. #75
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    buki
    S`ka lezet, joo !
    E sidomos kur shkruajne diqka te tille si: "Pune pune nate e dite-qe te shohim pakes drite!" duke thene se ka thene "Çajupi"" !!!!!


    Ani de mire boll pese xhamija, pese hoxhallare hin ne pune qy.



    NoName

  16. #76
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    'shiu'
    qe moti kam pas bindjen se teoria e Darwinit ka qene nje teori - doktrinë e dështuar, dhe eshte sajuar nga qarqe te caktuara, por po shoh se ndoshta paskam gabuar ne kete vleresim timin. A e dini perse, sepse teoria e Darwinit thote qe njeriu ka prejardhjen prej majmuni, dhe ne kete forum, ti i dashuri shiu po me bind edhe me shume ne saktesin e kesaj teorie.

    Mbase te paskan SHPERLBYER mire, po shihet nga shprehjet tuja, ti domosdo se do ta perkrahesh te njejtin `stil`!
    Po kur ti mbaroje nafta Arabise, me se do t`i financojne xhamite dhe personat si ju??

    Na kane "stimuluar"otomania fene islame me po te njejtin stil shume me heret, andaj e njohim stilin poshterues, me kushtezimin e tatimeve taksore.
    A nuk e din ti nje gje se ne librat e shenjta thuhet se feja mirret me deshire, jo me kushtezim (islam interesi)!! Prandaj s'duhet ngaterruar shkollat te lutem, aty nje femi nuk shkon te mesoj per fene.

    Ju shperndaresit teologjik, ndjeni kenaqesi t`i rrekeni dikujt mbrapa egersishte.

    Prandaj behu realist, e jo ekstremist.
    E me vie turp, nje shqipefolese te flet keshtu per popullin e vet!

    "Me gjerat qe nje i mencur turperohet, budallai krenohet" thote populli.

    ps. I falenderohem Bill Gate-sit qe nuk i ka taku fese myslimane, dhe na ka sjell kete internet, po nuk ia fali qe gjithkujt i ka dhene qasje ne rrjet me hy ketu!


    Keep talking!
    NoName

  17. #77
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anëtarësuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Shiu te lutem mos reago ketu. Te lutem.....

    A nuk po e njihni NoName akoma? Ai don qe njeriu te nxehet dhe te filloj sikur ai pastaj me shpifje dhe me sharje, apo qe ta shaj fene muslimane e pastaj ai ka arritur ate qellimin e tij te erret.

    Dhe NoName i thote vetes besimtar. hmmmm......

    Lereni, hapni rrugen atij. Zoti le te merret me NoName.
    Un do te merrem perseri me ty NoName kur ti te jesh bere nje besimtar i paster.

    kalofshi mire
    Ndryshuar për herë të fundit nga Arcimedes : 01-04-2006 më 17:41
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  18. #78
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anëtarësuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    Shume mire the, NoName, ma ftofe krejt! Po ama:

    NA JEP LINKUN E LAJMIT O NJERI!!!


    The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

  19. #79
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    shiu te kam treguar disa here burimin e lajmit,
    per me shume ik dhe bleje gazeten 20 cent
    Cfare shkruan ti eshte nje diskutim koti.


    arcimedes shkrimet e mia po i hyn ne pune shiut se nuk e ka kry shkollen per haxhillak e nuk mundet me hy MUFTI ne xhami as jashte saj



    besimtar i padenj!
    NoName

  20. #80
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anëtarësuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    Ok, tipi vazhdon me nonsense te tipit "nuk e ka kry shkollen per haxhillak" duke shpalosur diturine "e thelle" qe ka per fene islame, e duke shtuar edhe nje "margaritar" budallalleqeve te veta.

    Ndoshta titulli i kesaj teme do te duhej te ishte "NoName ne boten e cudirave".

    Une ndalem ketu dhe po e pres veprimin e Albo (Dudushit ) qe t'ja ve drynin ketij debati.
    The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Fatmir Limaj
    Nga ARIANI_TB në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 295
    Postimi i Fundit: 07-02-2015, 16:09
  2. Vahabistët në Kosovë
    Nga Traboini në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 89
    Postimi i Fundit: 04-06-2012, 17:43
  3. Uahabizmi i përhapur edhe në Kosovë
    Nga RTP në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 19-07-2005, 18:08
  4. Nga ideja deri te realizimi i spastrimeve etnike të shqiptarëve
    Nga DriniM në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 25-01-2004, 06:43

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •