Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 111
 1. #61
  "N fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  4,596
  Faleminderit
  35
  58 falenderime n 55 postime
  Citim Postuar m par nga Arcimedes
  Mirmbrema toni,

  Po shkruaj edhe njeher, sepse nuk kam deshire qe te behet chit-chat ketu dhe sepse mendoj qe jam i qarte ne ato qe shkruajta dhe po shkruaj tani, prandaj.

  Un nuk e njoh dhe nuk e kerkoj burgun, te keqen, djallin, vdekjen, luften, pushtuesin, fundamentalistin dhe te tjera gjera te papelqyeshme per mua qe po lexoj ketu ne forum.
  Ti Toni qe i njeh dhe i din keto gjera, atehere shum mire per ty.

  Zoti me largon dhe me shpeton mua nga e keqja, apo nga njerez qe ma duan te keqen, ashtu sikur me ka largur dhe me ka shpetuar deri tani.

  Un dua dhe kerkoj te miren dhe jo te keqen dhe ke gjithshka qe un reagoj shikoj te miren dhe jo te keqen. Aty ku eshte e keqja, aty nuk jam un Toni.

  Un nuk e njoh te keqen, ti apo ndonje tjeter qe e njohin shume mire qe e njihni.

  Kalofshi mire Toni

  Nuk ishte fjala pr chit chat o vlla!

  Shiqo, te e fundit nuk po m intereson as e mira e jote as e keqja, por arsyeja ishte se ti po i qet krejt n nji thes, nuk po t kuptoj, si po duket kt e shpreh n emr t paqes....! Kjo sht edhe arsyeja se ne po debatojm.


  Mere dhe shiqoje nga gjitha msimet fetare (pa dallime), shkollen, shkencen, fiilozofet gjithka n jet mson mbi t keqen dhe t miren.


  Nse nji njeri din ta dalloj te miren dhe te keqen, ajo nuk do t thot se sht edhe pjes e t keqes, apo nse nuk e dallon t keqen nga e mira as ajo nuk do t thot se nuk sht pjes e t keqes apo e t mires, e bile bile, njeriu zakonisht nse nuk e dallon t keqen e ka vshtir edhe t'i ik asaj.


  Njiherit kemi dalur krejt nga tema, por at se desha ta them sht se ti nuk po i dallon t miren dhe te keqen, athet mund t themi se ti na konke ma i menquri ....; se teologjia e t gjitha besimeve, shkenca dhe t gjith fillozofet dhe deri edhe pleqt n tregime t vjetra kan thn se ekziston e mira dhe e keqja e ti nuk po dallon nga ato t dyat.


  Ok, vazhdo, Zoti t ndihmoft, qka t them tjeter o burr i dheut...!
  Gjej kohen t lexosh, sht themel i t diturit.

 2. #62
  i/e regjistruar Maska e Iliriani
  Antarsuar
  24-03-2004
  Postime
  986
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Problemi eshte se keta Sauditet eksportojne menyren e tyre te islamit.

  Te xhamite , ata kane prishur e skane respektuar traditen ballkanike te xhamive, qe eshte shume sfecifike, e eshte nje ure midis europes e lindjes.

  Duke ndertuar me qellim xhami ne Bosnje Shqiperi etj e duke i bere ato pa respekuar ose ndreruar totalisht traditen e xhamive ne ballkan.

  Po kjo eshte dicka teper jo pozitive ne shume plane.

  Ne nje kanal amerikan, qe shikoja nje debat per fene, nje analist mysliman nga pakistani , nje nga pikat ku kritikonte Arabine Saudite qe kjo, arkitektura e ndryshuar e xhamive ne ballkan, e mori si shembull Bosnjen e Shqiperine.

  Nga kendveshtrimi i tij, si nje pakistanas, ai tha , 'kjo eshte shume keq, se shkaterojne nje ure midis lindjes e europes qe eshte dhe te keto xhami te arkitetura e tyre, duke prishur komunikim kulturor e nxitur estremizim e mos respektuar traditen ballkanike'.

  Tek ne islami erdhi nga Turqia, e ka nje ndryshim te madh

  Midis islamit qe Turqia kishte

  e islamit qe dembelet e arabise te fryre nga parate e nxjerra pa djerse praktikojne

  Turqi sido qofte ato qe fitoi i fitoi me lufte e kuptohet nuk ja fali njeri, ndoshta prandaj kishte nje tjeter kendveshtrim nga keta qe rasti i beri te pasur , dhe amerikanet po ashtu se parate e tyre jane ato nga nafta qe blene.


  Ja nje ilustrim, nje xhami shume e bukur, e tradites ballkanike.

  Ndryshuar pr her t fundit nga Iliriani : 31-03-2006 m 20:36
  O malet' e Shqipris, q mbani kryet prpjet,
  Tmerr e frik prhapni, prpini qiejt e ret!

 3. #63
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  In Your Mind!
  Mosha
  39
  Postime
  2,289
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Te nderuar bisedues:

  A din kush te me sqaroje kete?
  Ne jemi nje popull me i vjeter i ballkanit e ne vend se te tjeret
  te mesojne nga ne ne po marrim me te keqiat e botes.
  A thua nje dite do te kujtohemi e te krijojme dicka tonen
  e ti lejm pas dore keto qe na mbyten me mijera vite e mos te
  grindemi ne per idea te huaja?
  Te gjithat jane imponue nga te huajt ne menyra te ndryshme,
  por sa na duhen ne keto dhe cfare dobie kemi nga keto?

  Pikerisht ketu qendron puna, ta eleminojme ate mentalitet qe na la ajo periudhe e erret per ne, t`iu bejme STOP ndertimit te xhamiave ne Kosove dhe te punojme shume e te ndertojme objekte te bukura per Kosoven tone qe shume e shume shekuj eshte lodhur me rrenimin dhe vaujtjet qe i pesoi nga shume pushtues.

  Me te mira!  edhe dicka,
  Desha te heq do fije dyshimi mbi arcimedes *pseudo-myslimanin*, se nuk egziston ndjenja e urrejtjes apo perbuzjes por e kunderta e afrimit dhe pranimit ne bisede, nese ke fakte, por ti asnjehere nuk pate, andaj vazhdimi yt i bisedes "ndoshta" te duket i mjere!

  Nuk e besoj se ne nje tryeze nuk e therras arabin, turkun, rusin apo kinezin, tryeza e Kosovarit eshte e hapur per gjithe njerezimin, mirepo miku eshte mik, por nuk i lejojme askujt t`na perzihet ne punet e shtepis sone!

  Arcimedes ndoshta vehtes ia ke garantuar parajsen, pse qirresh pra ketu ne cdo teme per fe dhe shpreh mllef ndaj neve qe nuk te perkrahim. Rri i qete, dhe enderro engjujt e bardhe, mos u merakos per ne, ke mjafte xhamia apo jo, ti duhesh te ndjehesh me i lumtur, s'di pse hyn ketu dhe humb kohe me ne, qellimet tuaja jane arritur, ja,numeroi xhamiat, apo deshe me shume??
  Arcimedes, nuk me pelqejne shkrimet tuaja qe jane vazhdimisht JASHTE TEME ne pergjithesi, dhe mos u lodh te me replikosh mua apo te tjeret. Si perfundim hap teme te re.......


  Dhe ne fund po flasin shprehjet apo ankesat tuaja, qe po edhe te vendosh ferexhen mbi fytyren tende nuk do ta lajne turpin e fjalorit qe permban, dmth as veshja e as zhveshja nuk te bene me te "mencur" se sa shkronjat tuaja qe i hudhe ketu! Kjo tregon shume, edhe pse kinse fshihesh mbas nje niku te madh! Nuk jam nga ata qe do te luaj "futboll" ketu me ty ne shkrime.

  Me nderime nga Une!
  NoName  .T'I KTHEHEMI TEMES!
  Ndryshuar pr her t fundit nga NoName : 01-04-2006 m 00:30

 4. #64
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-02-2003
  Postime
  1,042
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga NoName
  'shiut' te nevrikosur

  Ti perhap propagande te pabaze!
  Kapesh per fjalen racizem, qe nuk ka peshe ne keto tema!
  Me shume ofendohesh ti per arabet qe nuk ti don dikush, se per popullin tend.
  Ti mund ti bejsh nje qind fakultete, por ti do te mbetesh gjithmone nje njeri qe ketu ne forumin shqipetare ke nje STOP te madhe ne propagandat tuaja, e cila lufton kunder progresit duke e quajtur degjenerim! Ti je renegat dhe punon kunder interesave kombetare.

  Pra:
  Nese turqit i shohim si miq, 92 vjet pas clirimit, sipas ideve te perverseve, sadistava, dhe nostalgjikeve tjere psikopat, pas 100 vjeteve duhet ti kujtojme edhe shkiet me respekt e falenderim (simbas mendimit tende).

  Kjo eshte shkolla fundamentaliste, kur pushtuesin e sheh si clirimtar dhe madje kenaqet qe ishin prej tij te pushtuar! Dhe cmenduri tjera anadollake.
  Mirepo juve nuk iu intereson mireqenia kombetare, kryesore eshte te ndertoni xhami dhe te perplaseni ne xhenet!

  U mundova ta spjegoj pak ne histori pse po e luftojme nje gje te tille,ndertimin e xhamiave te pakerkuara nga kosovaret, e ju i lidhni me fe.
  Ti shpreh mirnjohje pushtuesit, ose duhet te jesh tradhtare ose i/e paguar. Shqipja yte nuk mjafton per te qene shqiptar, do tishte me mire sikur te shkojsh te vellezrit e tu ne Turqi ose Arabi.

  Nse je muslimane mbaje fen tende pr vete, por mos adhuro pushtuesin, kt nuk e bn asnj popull n bote!
  Po, me te vertete eshte e drejte e cdo njeriu te shpreh mendimin e tij.
  Po eshte edhe e drejta ime qe me njerez "te verbuar" qe nuk shohin hiq me larg se hunda e tyre te mos futem ne debat te metutjeshem, ai i cili posedon vetem pak inteligjence te mirfillte, do te kuptonte shume prej asaj cka kam shkruar deri me tani.
  Po te ishim te gjithe nje mesiguri qe do te ishte me e lehte qe te pavarsohemi dhe te perparojme, por te tille me prapambeturine dhe zakonet qe na i lane armiqte kurre nuk do te ecim perpara !

  ps. e perseris prap, qe lajmi eshte marre nga numrat e kaluar koha jone (pike!).


  Shiu:
  Mirepo qellimi yt eshte orienti, ndenjat kombetare qe i tregon siperfaqesisht te nevojitet per tiu afruar shqiptareve qe luhaten.  I`m sorry!
  NoName
  Te falenderoj per "psikoanalizen" qe ma ke bere, posaqerisht qe nuk kerkove para per kete sherbim.

  Pa dashur ta felliq gojen me fjale kunder teje (edhepse kam shumecka per te te thene), mund te them se krejt cka ke thene eshte E PAVERTETE, sikur te gjitha gjerat tjera qe shkruan ti e qe jane asgje tjeter vecse GENJESHTRA E PROPAGANDE.

  Une nuk i gjeta dot ato arkivat e kohajone.com te DemoKristianeve te Shqiperise, prandaj te lutem postoje lajmin te tere, duke cekur edhe autorin dhe referencat qe perdor ai, qe te mund ta vleresojme BESUESHMERINE E LAJMIT qe ti na e servon ketu.

  Derisa nuk e ben kete, une mund te them se JE DHE MBETESH GENJESHTAR I PACIPE, bashke me moderatoret qe lejojne nje teme te ketille te mbetet ende ketu e te mos perfundoje ne kosh ku e ka vendin!!!

 5. #65
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Qe kemi te bejme me nje GENJESHTER qenka vertetu, por nuk ia vlen te merresh me genjeshtarin. Te merremi pak me lajmin.

  Ta zeme se kjo eshte e vertete. Ku qendron problemi ketu?

  Tek fakti qe jane ndertuar shume xhami ndersa mund te behej dika tjeter?
  Tek fakti qe keto xhami jane ndertuar nga sauditet?
  Tek fakti qe xhamite nuk i pelqejne murgjve katolike te Kosoves?

  E para. Hapesi eshte mundu me ba lojna demagogjike duke permende varferine etj. Sigurisht qe mund edhe te harxhoheshin ato leke per dika tjeter, por ndertimi i xhamive nuk eshte shkaktarja e varferise. Edhe sikur te mos ndertoheshin, ato probleme do i kishe. Gjithashtu, meqenese atje ka nje popullsi dominante muslimane xhamite jane kerkese e komunitetit dhe jane kontribut, pavaresisht se nga kush ndertohen. Vlen te thuhet se ndihma e sauditeve nuk ka mungu edhe ne eshtje te tjera, pavaresish se ka shume prej Kosove qe jane bukeshkale.

  E dyta. A mos pritni qe te ndertoje Vatikani xhami? Sigurisht qe financimi nga ana e sauditeve eshte dika krejt normale. Pse nuk iu pelqejne juve sauditet nuk do tia dije njeri.

  E treta. Ndersa ndertohet katedrale per nje grusht katolik, 'te keqe ka xhamia? Nese ndertohen kisha qe katolikt nuk i mbushin me shku me rosa e me pata bashke, athere pse u dashka me ba fjale ju per xhamite? Kjo tregon qe jeni besimtar vt*. Se nje besimtar i mire e sheh si xhamine, si kishen, si sinagogun nje vend ku permendet Zoti, ku njerezit edukohen dhe shpirterisht ngrihen. Mua asnjehere s'me shqeteson kisha. Tek e fundit, po nuk qe ajo kishe aty, a fitoj une? Asgje.

  Te gjitha keto u thane duke supozu se nuk eshte GENJESHTER.

  Per ta mbylle ju pershendes me nje anekdote qe ka lidhje me temen:
  A man is taking a walk in Central park in New York. Suddenly he sees a little girl being attacked by a pit bull dog . He runs over and starts fighting with the dog. He succeeds in killing the dog and saving the girl's life. A policeman who was watching the scene walks over and says: "You are a hero, tomorrow you can read it in all the newspapers: "Brave New Yorker saves the life of little girl" The man says: - "But I am not a New Yorker!" "Oh ,then it will say in newspapers in the morning: 'Brave American saves life of little girl'" the policeman answers. "But I am not an American!" says the man. "Oh, what are you then? " The man says: - "I am a Saudi !" The next day the newspapers says: "Islamic extremist kills innocent American dog".

  ___________
  vt - vari teneqen

 6. #66
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Antarsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  41
  Postime
  591
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  [QUOTE=Ex Oriente Lux]

  Per ta mbylle ju pershendes me nje anekdote qe ka lidhje me temen:
  A man is taking a walk in Central park in New York. Suddenly he sees a little girl being attacked by a pit bull dog . He runs over and starts fighting with the dog. He succeeds in killing the dog and saving the girl's life. A policeman who was watching the scene walks over and says: "You are a hero, tomorrow you can read it in all the newspapers: "Brave New Yorker saves the life of little girl" The man says: - "But I am not a New Yorker!" "Oh ,then it will say in newspapers in the morning: 'Brave American saves life of little girl'" – the policeman answers. "But I am not an American!" – says the man. "Oh, what are you then? " The man says: - "I am a Saudi !" The next day the newspapers says: "Islamic extremist kills innocent American dog".

  QUOTE]


  Ha...ha...ha sa kam qeshur, Ex Oriente Lux me kete te fundit qe lexova.

  Edhe un i kam kerkuar burimet dhe 'faktet' e kesasj teme, por akoma nuk i kam gjetur. Per mua kjo teme eshte thjesht nje fantazi dhe propagande.

  Me falni, por ky eshte mendimi dhe konkluzioni i im i bazuar ne shkrimet e k'saj teme qe lexova ketu dhe ne kerkimet qe bera un per te gjetur burimet dhe faktet e kesaj teme.


  Kalofshi mire
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 7. #67
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Antarsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  41
  Postime
  591
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Ex Oriente Lux
  Se nje besimtar i mire e sheh si xhamine, si kishen, si sinagogun nje vend ku permendet Zoti, ku njerezit edukohen dhe shpirterisht ngrihen. Mua asnjehere s'me shqeteson kisha. Tek e fundit, po nuk qe ajo kishe aty, a fitoj une? Asgje.

  ___________
  vt - vari teneqen [/FONT]
  Me pelqeu kjo Oriente. Flisni e shkruani cfare te doni, mirepo ketu ke tema "toleranca" me rrespekt per te gjitha fete. Ky eshte mendimi i im.
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 8. #68
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-02-2003
  Postime
  1,042
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Lajm i gnjeshtrt

  GNJESHTRT mb.

  1. Q nuk prputhet me t vrtetn a q shtrembron t vrtetn, q sht gnjeshtr, q prmban nj gnjeshtr; i rrem; kund. i vrtet.
  Fjal t gnjeshtrta. Lajm (njoftim, pohim) i gnjeshtrt. Dshmi e gnjeshtrt.

  2. Q bhet pr t mashtruar dik. Be e gnjeshtrt. Nnshkrim i gnjeshtrt. Premtim i gnjeshtrt. Emr i gnjeshtrt.

  3. Q shtiret a q paraqitet si i vrtet, q nuk sht ashtu si paraqitet; q nuk sht i iltr, i shtir. Mik i gnjeshtrt. Pamje e gnjeshtrt. Buzqeshje (sjellje) e gnjeshtrt.

  4. Q sht br si dika tjetr e vrtet a natyrore dhe q prdoret n vend t saj; q ka vetm tiparet e jashtme t njjta me dika t vrtet; i rrem.
  Flok t gnjeshtrt. Dhmb t gnjeshtrt dhmb t vn. Gur (diamant) i gnjeshtrt. Monedh e gnjeshtrt.

  5. Q vetm t ngjall prshtypjen sikur ishte i vrtet, por q sht pa baz, i pathemelt; i rrem. Gzim i gnjeshtrt. Shpres e gnjeshtrt. Qetsi e gnjeshtrt.

  (nga AED 1.0)

 9. #69
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  In Your Mind!
  Mosha
  39
  Postime
  2,289
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  'shiu'
  nqse ne vazhdim e siper vazhdon ketu ne kete rubrike te hedhesh "fjalor arabisht" per shqiptaro-arabet, te keshilloj te hapesh nje teme tjeter, dhe kerko mendime te bashkbiseduesve te nje rangu te tille, e mos i ngaterro gjerat ketu.

  Lejo te tjeret te vazhdojne biseden e mirefillte
  e jo te ndjehen te irituar nga shkrimet e tilla ,

  perplot fjale banale dhe ofenduese.
  Mos trus mbi tastature kot ,se me ngjan se shkruan me kembe mbi te dhe gjithcka eshte e cakorduar ne kuptime.
  Dhe mos harro te verifikosh gazeten e demokristianeve me date 17 mars.
  Kaq.
  Plus shikim te mbare ne Junior TV-en...


  you are so boring,boring person...
  NoName

 10. #70
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  In Your Mind!
  Mosha
  39
  Postime
  2,289
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  arcimedes
  degjova se arabet ua lirojne internetin femijeve per nje ore `free`, vetem
  ME KUSHTE nese ata falen dhe mesojne du!!!!
  Kur dihet se:
  Me kushtet e veshtira qe ballafaqohet nje femi ne Kosove, (nje ore ne internet kushton mbi 1 euro) atehere mendoj se ai femije kushtezohet ne menyre shume idiotike!

  Nuk di a mendoni edhe ju si une?

  Keep talking!
  NoName

 11. #71
  i/e regjistruar Maska e buki19
  Antarsuar
  20-09-2005
  Postime
  313
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga NoName
  arcimedes
  degjova se arabet ua lirojne internetin femijeve per nje ore `free`, vetem
  ME KUSHTE nese ata falen dhe mesojne du!!!!
  Kur dihet se:
  Me kushtet e veshtira qe ballafaqohet nje femi ne Kosove, (nje ore ne internet kushton mbi 1 euro) atehere mendoj se ai femije kushtezohet ne menyre shume idiotike!

  Nuk di a mendoni edhe ju si une? :^

  Keep talking!
  NoName
  Prap po ja fut per hava a? Linkun djalosh?

 12. #72
  i/e regjistruar Maska e RULE_partizani
  Antarsuar
  05-04-2004
  Postime
  78
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ti no name si gjithmon,germon per te gjetur dicka kundrra.
  me vjen keq qe spo jaarrin qellimit sado qe perpiqesh
  sa per pyetjen,hmmmmm sja vlen as te pergjigjesh
  gutentag hope hope shtajgen mute muten tope

  fishkelle te rrapi treshit[COLOR=DarkOrange]

 13. #73
  i/e regjistruar Maska e buki19
  Antarsuar
  20-09-2005
  Postime
  313
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga RULE_partizani
  ti no name si gjithmon,germon per te gjetur dicka kundrra.
  me vjen keq qe spo jaarrin qellimit sado qe perpiqesh
  sa per pyetjen,hmmmmm sja vlen as te pergjigjesh
  O rule ,nuk jan keto germime si i quan ti,keto jan vegimet e NOName

 14. #74
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-02-2003
  Postime
  1,042
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  NoName,

  un ty t preferoj t shikosh Bang-Bang n koh t lir, ka mjaft prmbajtje edukative pr nivelin tnd intelektual.

  E ku mbetm? Na e hidh lajmin origjinal ktu... ta analizojm.

  "Koha Jone" e dates 17 mars thoshte "400 PULA NGORDHIN NE PEZE HELMES".

  Pastaj kerkova "50 xhami", rezultoi ne kete:
  Kerkimi juaj per: "50 xhami" nuk dha rezultat

  Provova me "50 xhamia", dhe e mora mesazhin:
  Kerkimi juaj per: "50 xhamia" nuk dha rezultat

  Dicka s'eshte ne rregull me serverin, apo ndoshta me ty...

 15. #75
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  In Your Mind!
  Mosha
  39
  Postime
  2,289
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  buki
  S`ka lezet, joo !
  E sidomos kur shkruajne diqka te tille si: "Pune pune nate e dite-qe te shohim pakes drite!" duke thene se ka thene "ajupi"" !!!!!


  Ani de mire boll pese xhamija, pese hoxhallare hin ne pune qy.  NoName

 16. #76
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  In Your Mind!
  Mosha
  39
  Postime
  2,289
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  'shiu'
  qe moti kam pas bindjen se teoria e Darwinit ka qene nje teori - doktrin e dshtuar, dhe eshte sajuar nga qarqe te caktuara, por po shoh se ndoshta paskam gabuar ne kete vleresim timin. A e dini perse, sepse teoria e Darwinit thote qe njeriu ka prejardhjen prej majmuni, dhe ne kete forum, ti i dashuri shiu po me bind edhe me shume ne saktesin e kesaj teorie.

  Mbase te paskan SHPERLBYER mire, po shihet nga shprehjet tuja, ti domosdo se do ta perkrahesh te njejtin `stil`!
  Po kur ti mbaroje nafta Arabise, me se do t`i financojne xhamite dhe personat si ju??

  Na kane "stimuluar"otomania fene islame me po te njejtin stil shume me heret, andaj e njohim stilin poshterues, me kushtezimin e tatimeve taksore.
  A nuk e din ti nje gje se ne librat e shenjta thuhet se feja mirret me deshire, jo me kushtezim (islam interesi)!! Prandaj s'duhet ngaterruar shkollat te lutem, aty nje femi nuk shkon te mesoj per fene.

  Ju shperndaresit teologjik, ndjeni kenaqesi t`i rrekeni dikujt mbrapa egersishte.

  Prandaj behu realist, e jo ekstremist.
  E me vie turp, nje shqipefolese te flet keshtu per popullin e vet!

  "Me gjerat qe nje i mencur turperohet, budallai krenohet" thote populli.

  ps. I falenderohem Bill Gate-sit qe nuk i ka taku fese myslimane, dhe na ka sjell kete internet, po nuk ia fali qe gjithkujt i ka dhene qasje ne rrjet me hy ketu!


  Keep talking!
  NoName

 17. #77
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Antarsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  41
  Postime
  591
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Shiu te lutem mos reago ketu. Te lutem.....

  A nuk po e njihni NoName akoma? Ai don qe njeriu te nxehet dhe te filloj sikur ai pastaj me shpifje dhe me sharje, apo qe ta shaj fene muslimane e pastaj ai ka arritur ate qellimin e tij te erret.

  Dhe NoName i thote vetes besimtar. hmmmm......

  Lereni, hapni rrugen atij. Zoti le te merret me NoName.
  Un do te merrem perseri me ty NoName kur ti te jesh bere nje besimtar i paster.

  kalofshi mire
  Ndryshuar pr her t fundit nga Arcimedes : 01-04-2006 m 16:41
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 18. #78
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-02-2003
  Postime
  1,042
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Shume mire the, NoName, ma ftofe krejt! Po ama:

  NA JEP LINKUN E LAJMIT O NJERI!!! 19. #79
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  In Your Mind!
  Mosha
  39
  Postime
  2,289
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  shiu te kam treguar disa here burimin e lajmit,
  per me shume ik dhe bleje gazeten 20 cent
  Cfare shkruan ti eshte nje diskutim koti.


  arcimedes shkrimet e mia po i hyn ne pune shiut se nuk e ka kry shkollen per haxhillak e nuk mundet me hy MUFTI ne xhami as jashte saj  besimtar i padenj!
  NoName

 20. #80
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-02-2003
  Postime
  1,042
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ok, tipi vazhdon me nonsense te tipit "nuk e ka kry shkollen per haxhillak" duke shpalosur diturine "e thelle" qe ka per fene islame, e duke shtuar edhe nje "margaritar" budallalleqeve te veta.

  Ndoshta titulli i kesaj teme do te duhej te ishte "NoName ne boten e cudirave".

  Une ndalem ketu dhe po e pres veprimin e Albo (Dudushit ) qe t'ja ve drynin ketij debati.

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Fatmir Limaj
  Nga ARIANI_TB n forumin Shqipe nga Kosova
  Prgjigje: 295
  Postimi i Fundit: 07-02-2015, 15:09
 2. Vahabistt n Kosov
  Nga Traboini n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 89
  Postimi i Fundit: 04-06-2012, 17:43
 3. Uahabizmi i prhapur edhe n Kosov
  Nga RTP n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-07-2005, 18:08
 4. Nga ideja deri te realizimi i spastrimeve etnike t shqiptarve
  Nga DriniM n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 25-01-2004, 05:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •