Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 111
  1. #41
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    Me thuaj Toni77,ku eshte rreziku me i madhe per indoktrinim dhe shperlarje te trurit te femijve dhe te rinise,ne rastin e ndertimit te xhamive (vizitohen vetem nga muslimanet) apo ne kete raste qe e ceka une,ku femijte dhe nxenesat jan te te gjitha feve? Cili rast ofron me teper mundesi perfide per indoktrinim? Cili na qenka "kali trojes"?Ka akoma!

    Cka mendoni ?
    http://www.nenhijeneshpates.net/
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  2. #42

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e astrit nallbani
    Anëtarësuar
    21-12-2004
    Vendndodhja
    gjermani
    Postime
    11
    Nuk po muje me kuptu , qka ju intereson se kush mbaron xhamija , natyrisht aty i perkasin xhamijat kujan muslimanet, edhe duhen te jen, shumica vendos per vet veti, juve nuk ju pyt askush per asgje, edhe aty kujan pakicat lete luten si te dojn , nuk na pengon neve.por ju po eluni ni rol tjeter.
    ERDHA

  4. #44
    Nallban Maska e alko71
    Anëtarësuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    707
    O Burra, a me tregon dikush kur nje njeri quhet BURRE me plotkuptimin e fjales se sa po shoh une ketu jane perzier edhe shum burreca,e te ne ne kosove eshte nje fjale ,,Kur bie te flesh me femije,i lagur zgjohesh" andaj lus te gjith ata qe e konsiderojne veten burre apo burrnesha te largohen nga kjo teme.

    Me nderime.

  5. #45
    Nallban Maska e alko71
    Anëtarësuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    707
    I lus moderatoret te mos ma fhijne postimin .JU faleminderit.
    Ndryshuar për herë të fundit nga alko71 : 29-03-2006 më 17:14

  6. #46
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    Citim Postuar më parë nga Davius
    ----Eshte e logjikshme te mbroj une fene time, dhe nese ti mua nuk me ke pare te debatoj ne nje teme ku flitet per kombin, kjo nuk don te thote se une jam me pak KOMBETAR se disa tjere qe shesin identitet neper forume. Kapishish?


    Davius:
    Me beso se kjo teme nuk permban asnje kuptim se kush eshte me dinjitoz se tjetri. Ti ke shkruar me pare per ideologjine tende qe ke ndaj kesaj feje te arabeve, por nuk ke thene asgje me pytjen e shtruar. Nuk me intereson nese ti beson ne islam, apo je i krishter, mirepo pyetja ime ishte krejt dicka tjeter, sa te duket e arsyeshme te ndertohen min 50 xhami si "ndihma"?
    E pash shume te arsyeshme te diskutohet mbi kete problem.
    Edhe s'do ta shtroje fare kete pyetje, po te ishin simpatizuesit e arabeve me te vetedijshem qe te dallonin te mirat dhe te keqijat qe ata iu afrojne atyre.
    Dhe, kur dikush prej jush thote se "Kosova eshte vend islam" pohon faktin e trishtueshem te mungeses se "Dituri natyre dhe shoqerore"qe nga klasa e 3-te!

    Atehere nqse ndonjeri nga ju mendoni se kjo teme eshte "ngacmuese"ndaj ideologjise suaj, behuni me praktik dhe mundohuni t`a ndani "pasulin prej kallamoqit" dhe mendoni edhe nje te vetmen here: Pse eshte me e arsyeshme ne vitet mbas lufte te hidhen aq shume te holla ne xhamia, ku shume sosh edhe pse te vjetra qendrojne ende aty prane, dhe e reja ndertohet larg 20 m (pra ketu s'ka aspak motiv) nese ato marin hove te quhen "ndihma per shqipetaret".

    Pergjigjja qe kerkoj nga ju, mundesisht jo spjegime fetare!
    Ai qe ka shkollen e rrenuar, a do te shkoj ne xhami???
    Ai qe ka shtepine e rrenuar, a do te shkoj ne xhami?
    Ai qe ka spitalin bosh, a do te shkoj ne xhami?
    Ai qe ka barkun peq, nuk do te shkoj ne xhami.


    Une kam lind ne Kosove, jo ne Arabi! Dhe nuk "lepitet" feja per ty, por ti per fe, ajo eshte ideologji e formuar me arritjen e vetedijes njerezore, jo me imponim.

    Pra kapi gjerat me objektivitet edhe shkruaj argumenta te forta se me keto as tek dera e parajses nuk hyn dot.



    Sorry Eh!
    NoName

  7. #47
    Nallban Maska e alko71
    Anëtarësuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    707
    Citim Postuar më parë nga NoName
    Davius:
    Me beso se kjo teme nuk permban asnje kuptim se kush eshte me dinjitoz se tjetri. Ti ke shkruar me pare per ideologjine tende qe ke ndaj kesaj feje te arabeve, por nuk ke thene asgje me pytjen e shtruar. Nuk me intereson nese ti beson ne islam, apo je i krishter, mirepo pyetja ime ishte krejt dicka tjeter, sa te duket e arsyeshme te ndertohen min 50 xhami si "ndihma"?
    E pash shume te arsyeshme te diskutohet mbi kete problem.
    Edhe s'do ta shtroje fare kete pyetje, po te ishin simpatizuesit e arabeve me te vetedijshem qe te dallonin te mirat dhe te keqijat qe ata iu afrojne atyre.
    Dhe, kur dikush prej jush thote se "Kosova eshte vend islam" pohon faktin e trishtueshem te mungeses se "Dituri natyre dhe shoqerore"qe nga klasa e 3-te!

    Atehere nqse ndonjeri nga ju mendoni se kjo teme eshte "ngacmuese"ndaj ideologjise suaj, behuni me praktik dhe mundohuni t`a ndani "pasulin prej kallamoqit" dhe mendoni edhe nje te vetmen here: Pse eshte me e arsyeshme ne vitet mbas lufte te hidhen aq shume te holla ne xhamia, ku shume sosh edhe pse te vjetra qendrojne ende aty prane, dhe e reja ndertohet larg 20 m (pra ketu s'ka aspak motiv) nese ato marin hove te quhen "ndihma per shqipetaret".

    Pergjigjja qe kerkoj nga ju, mundesisht jo spjegime fetare!
    Ai qe ka shkollen e rrenuar, a do te shkoj ne xhami???
    Ai qe ka shtepine e rrenuar, a do te shkoj ne xhami?
    Ai qe ka spitalin bosh, a do te shkoj ne xhami?
    Ai qe ka barkun peq, nuk do te shkoj ne xhami.


    Une kam lind ne Kosove, jo ne Arabi! Dhe nuk "lepitet" feja per ty, por ti per fe, ajo eshte ideologji e formuar me arritjen e vetedijes njerezore, jo me imponim.

    Pra kapi gjerat me objektivitet edhe shkruaj argumenta te forta se me keto as tek dera e parajses nuk hyn dot.



    Sorry Eh!
    NoName



    Te pershendes


    Pa na thuaj ti NoName,kure nje njeri ka nevoje te lutet me se shumti.


    Kur i ka te gjitha keto apo kur nuk i ka . Dhe mos u frikesoni se ato xhami nuk do te ndertohen se si lejon pushteti fare(nese eshte informata e sigurte gje qe se besoj)

  8. #48
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anëtarësuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    Citim Postuar më parë nga NoName
    Pergjigjja qe kerkoj nga ju, mundesisht jo spjegime fetare!
    Ai qe ka shkollen e rrenuar, a do te shkoj ne xhami???
    Ai qe ka shtepine e rrenuar, a do te shkoj ne xhami?
    Ai qe ka spitalin bosh, a do te shkoj ne xhami?
    Ai qe ka barkun peq, nuk do te shkoj ne xhami.
    E para e punes, hala s'na e solle burimin e informates, i nderuemi i PaEmen. Boll u munduem me lyp kahmos, edhe aty ku na thaje ti, edhe neper te naltmadhnuemin GOOGLE, po lajmi s'na u shfaq as me ndoj mrekulli. Po edhe n'kjoft publikue dikund e mos t'jete naj fletushke e famullis tonde, na e qit ktu sheshit qi ta diskutojna qysh ka hije. Derisa ta gjejsh at far "lajmi", na jep pergjegjie n'kto pyetje:

    Ai qe ka shkollen e rrenuar, a do te shkoj ne kishe???
    Ai qe ka shtepine e rrenuar, a do te shkoj ne kishe?
    Ai qe ka spitalin bosh, a do te shkoj ne kishe?
    Ai qe ka barkun peq, nuk do te shkoj ne kishe.


    E kshtu, vlla, pergjigjiu ktyne pytjeve para se me organizu REFERENDUMIN qi Kosoven ton me shndrrue n'shtet katolik, me kisha n'tona anet e tuj pas shkolla t'rrnume, shpija t'rrnume, spitale boshe e barkun peq.
    The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

  9. #49
    Perjashtuar Maska e Cappuccino
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Vendndodhja
    N'bisht t'ballanes
    Postime
    311
    [Me thuaj Toni77,ku eshte rreziku me i madhe per indoktrinim dhe shperlarje te trurit te femijve dhe te rinise,ne rastin e ndertimit te xhamive (vizitohen vetem nga muslimanet) apo ne kete raste qe e ceka une,ku femijte dhe nxenesat jan te te gjitha feve? Cili rast ofron me teper mundesi perfide per indoktrinim? Cili na qenka "kali trojes"?Ka akoma!

    Cka mendoni ?
    Ato xhami qe po ndertohen po na sjellin vetem terrorizem. Si deshmin me te mire ju kemi juve ketu ne forum dhe forume te tjera. Ata femije ( Katolik e mysliamn e ta pafe) qe vijojne shkollat dhe qerdhet e ndertuara nga organizatat humanitare te krishtera apo jezuite mbjellin diturin si ushqin i se ardhmes se tyre ashtu siq bene bujku kur mbjell grurin ne vjesht dhe e dine qe dikur do te piqet dhe do ta korr. Sikur te ishin ata injoranta sikur u, do t'i perjashtonin femijet mysliamn nga ato qerdhe dhe shkolla. Femijet jo te krishtere kane te drejten e tyre te edukohen ne ato qerdhe dhe shkolla dhe te mbajne fene e tyre te pacenuar, ndersa te shkoj nje femije i krishtere ne nje mesonjetore te ndertuar nga arabet, duhet t'ia imponoj vetvetes se pari kodin e kanunit te Muharremit.

    Shume leht ishte pergjigjja apo?

  10. #50
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    Megjithese kjo teme ka nderruar kahjen, dhe askush nuk percjelle spjegimin e ndertimit te xhamive te shumta ne Kosove, prap po iu them:
    Une kerkoj dhe perserise qe juve qe shkruani ketu (pra "lideret" islamik) qe perdhosni historine kombetare t'u ndalohet hyrja. Ju jeni duke ngulfatur ardhmerine e ketij forumi.

    Ne asnje forum, te shume kombeve qe kam pasur rastin te shkruaj, nuk u lejohet njerzve te madherohet historia e pushtuesve dhe te perbaltet historia e njerzve qe u drejtohesh.

    T'u jipet vend dhe hapsire atyre qe kane komplekse kombetare dhe gjejne azil ne shpirtin arabo-otoman, eshte e barabarte me krimin!

    Prej nga gjithe kjo urrejtje ndaj kombit tuaj, une nuk e di?!


    shiu, mundohu kur te shkruash here tjeter mos shkruaj shume e lum po shkruaj pak e sakte (proverb e vjeter vietnameze) edhe mundohu te mos i kapesh gjerat vetem nga kendveshtrimi adoleshencial.



    Me te mira!
    NoName

  11. #51
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    Te nderuarit 'Shiu'!

    Kësaj radhe do te shkruaj pak me shumë (dhe do te jet hera e fundit!), ngase shoh se me te vertet të ka munguar nje dituri e kohmotshme! Dhe, jo vetem ty, fatkeqesisht!



    Per fat te mire, edhe pas sundimit te perandoris osmane per 540 vjet ne tokat shqipetare, prap populli yne-shumica, nuk u pajtuen me sundimin e askujt.
    Nje sundues turk, i cili nenshkroi ne Beograd me 1956 marreveshjen me Rankoviqin per shpernguljen e shqipetareve ne trojet turke, nënshkrimit të marrëveshjes së fshehtë të Rankoviqit me "Ataturkun". Marrëveshje kjo sekrete që ka çuar turma të njerëzve, vëllezërve tanë për në Turqi, sa ka qenë kjo pozitive kur dihet se në mesin e të shpërgulurve ka pasur shumë inetelektual le ta çmoje historia!
    Nje nenshkrim i njejte qe viteve te fundit i gjasonte metodes se Millosheviqit.

    Si duket për disa pushtimi V shekullor otoman nuk ka qenë i mjaftueshëm per disa individ të shkapërderdhur por të njejtit po e rrahin kokën pse nuk kemi mbetur përgjithmonë nën flamurin apo "çizmen" e turk elhamdyrylyhut.!!!

    Mua personalisht shpesh me vie turp dhe skuqem qe kemi njerez te tille si ju, qe pohojne se i "takojne" kombit tone shqipetar!

    Kosova është në zemër të Europës dhe nuk ka asgjë të përbashkët me turqit, as me Azine. Ajo që na lidh feja {disave}, nuk ka lidhje. Feja disa i lidh edhe me Sudanezët, Nigerianët dhe Omanezët. Pse me ata nuk po krahasoheni.

    Dhe ju ne postimet tuaja keni pohuar xhamiat si ndihme shpirterore?
    Mos me be te qeshem me kete tragjedi qe pohon ti. Jo, i nderuar, per xhami nuk ka nevoje Kosova. Po nuk ka nevoj Kosova as per nje person si ju.

    Cili shtet arab ka çuar ndihma të konsiderueshme në armatimin e UÇK-es???
    Ka qenë edhe një grup i vogël i disa farë "muxhahedinëve" në Kosharë dhe rrethinën e gjerë por kur vinte koha për te shkuar në akcion ata i vishnin do far trenerka të gjëra, si pixhama dhe thonin se e kanë kohën t'i luten Zotit dhe kështu çdo herë kur duhej të shkonin në akcion. Shumica e ushtarëve ishin të mendimit se duhet të kthehen nga kanë ardhur por falë mprehtësisë së Komandantit ata u përdorën për pastrimin e disa sipërfaqeve të minuara..
    Pse Turqia nuk e pranoi Kosoven shtet ne vitin 1992 kur u shpall pavaresia e Kosoves ne referendumin e popullit?

    Dhe tani,lexo me vemendje:
    Gjate sundimit (pushtimit) otoman te gjitha kombet e tjera (me sakt eshte te shkruhet HORDHITE e ballkanit pasi vetem Shqiptaret ne ate kohe kishin vetedije Kombetare dhe ishin te krijuar si Komb, dhe po ashtu eshte KRIM qe Shqiptaret ta quajne kete territor Ballkan kur ekziston emri i ketij territori qe eshte quajtur me ate emer qe prej krijimit te njeriut e deri sa otomanet e ndrruan. Pra fjala eshte per emrin ILIRI, kishin te hapura shkollat ne gjuhet e tyre edhe me ndihme te otomaneve (me ligj) kurse i vetmi Komb qe e kishte te ndaluar shkollen dhe gjuhen e vet ishin Shqiptaret.
    E jo te krahasohet Kosova si vend ku "te gjitha ideologjite zene fill tek tokat arabe" Marri dhe Turp!
    Per te gjithe qe mendoni se turqit (pasardhesit e HORDHIVE nga Tataria) jane vellezerit tane, mund te ju keshilloje te lexoni sa ma shume Historine e mirefillt te Kombit tone e jo disa pseudo historiane si Muhamet Pirraku (i cili ishte i shitur nga islamistet ) etj
    Nuk e di se pse njerzit diskutojne per problemet fetare te Shqiptaret. Si rezultat i tri feve te ndryshme te Shqiptaret, ka qene edhe me lehte per armiqet te shtijne percamje tek ne. Ka qene shume me lehte per shume pushtues ta mbajne popullin Shqiptare te roberuar vetem duke perdorur receten e percarjes fetare. Kete, çka e bere ti shiu!

    Kadare thote:" Shqiperia ishte Evrope, dhe u ngrys Azi". Demin qe ia ka pare populli shqiptare Turqise as nuk mund te shkruhet ketu, e as nuk mund te matet.

    Populli shqiptar si popull me i vjeter ne Evrope dhe shume here pararendes ne civilizim dhe me nje mbretreshe para 2100 vjeteve, sot mu per shkak te Turqise gjendet ne bisht te Evropes; me territore te pushtuara, pikerisht per shkak te fese!

    Populli shqiptar sot, me trup ne Evrope e me shpirt ne Azi demton veten dhe veshtireson zgjedhjen e problemit! Turqia pa perjashtim eshte xhelati i shqiptareve, mu sikur keto 100 vjetet serbet!

    Kur te lexohen shkrimet e disa talibaneve, aty mund te kuptohet se pse shume arabe e turq fanatik shpresojne se shqiptaret nje dite do te behen ure kaluese e tyre per ta perhapur fene ne Evrope.

    Pra:
    Cdo tentative qe rendon besimin tjeter tek Shqiptaret shkon ne dobi te armiqeve shekullore. Kur do ta arrijme ate qe te kuptojme se jemi nje dhe vetem nje popull por me shume armiq.

    E tani kanë ardhur nga Dubai, Turqia, EBA dhe deshirojne të ndërtojnë xhami të bukura dhe shkolla ku do të mundonin ta infiltronin ideologjinë e tyre të prapambetur. Në emër të kujt dhe me të drejtën e kujt!!!

    Teksti i lartënënshkruar i Shiut tregon vetëm se sa është ai/ajo person i helmuar me toksine të ndryshme dhe sa i urren shqipetaret qe nuk pelqehen me keto infiltrime.

    Besoj se këtyre heronjve, qe luftuan dhe qe dhane jeten per KOMBIN SHQIPTAR nga të cilët shumë më nuk janë gjallë, do të rrënqetheshin nga mendimet patologjike të shtruara nga ju dhe nga klika juaj!

    Ti qendro ne Perendim, ne shtete te krishtera (per cudi !!) dhe vazhdo te perhapesh ideologjine tende islamike, por besom se fatmiresisht ketu jeni ndoshta dy-tre persona qe do te te pershendesin me selama alejkyma, te tjeret do te te shkruajne vetem shqip, dhe do te mendojne vetem per kombin. Me gezon ky fakt.

    Dashurija ndaj pushtuesit sqarohet me ndjenja sadiste, ndryshe jo!


    Me të mira!
    NoName

  12. #52
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anëtarësuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    I PaEmen,

    s'ke nevoje te ma mesosh historine sepse e njoh mjaft mire. Une thjesht prej teje kerkova TE NA TREGOSH BURIMIN E LAJMIT prej te cilit tani po na krijon perralla!

    Pra, ku lexove qe Arabia Saudite planifikon te ndertoje 50 xhamia ne Kosove?
    The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-02-2006
    Postime
    182
    Edhe po ti ndertoje ne popullin musliman i nderton.
    Por kur kerkohet te ndertohet katedralja me e madhe ne Prishtine qe ka 50 katolike ?

  14. #54
    i/e larguar Maska e forum126
    Anëtarësuar
    05-10-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,198
    Citim Postuar më parë nga Shiu
    I PaEmen,

    s'ke nevoje te ma mesosh historine sepse e njoh mjaft mire. Une thjesht prej teje kerkova TE NA TREGOSH BURIMIN E LAJMIT prej te cilit tani po na krijon perralla!

    Pra, ku lexove qe Arabia Saudite planifikon te ndertoje 50 xhamia ne Kosove?
    Shiu ti ndoshta e ke lexuar historine e bibles per manipulimin e turmes?

    Midis Barabes dhe Jezusit turma zgjodhi Baraben.

    Leri te kujtojne se po manipulojne turmen.Ti e di qe une shprehjen "Nuk i bie murit me koke" e perdor shpesh.Mirepo ti mos kujto se keto jane nga ato "mure" te ditur dhe te kulturuar "qe ia vlen ta lesh koken".

    Leri te brohorasin per baraben se i kane hebrejte shume perzemer.

    Ti e di se kur ne dialogun e Jezusit me djallin dialli i ofroi materializmin boteror ndoshta dhe ndonje "Europe materialiste" te asaj kohe ne kembim te adhurimit te Djallit.Edhe Jezusi zgjodhi Adhurimin e Zotit te vetem dhe pa shok.Ai Ishte larg politeizmit trinitar.E cnodhi me pas.I sherbyen engjejt dhe Djalli u largua nga ai.

    Po keshtu ti ndoshta e ke lexuar kur Jezusi iu drejtua Pjetrit.
    Bir i Satanait ti nuk ke qellim punet e Perendise per punet e kesaj bote.
    Pastaj Pjetri e Mohoi kur gjeli kendoi?

    Po keshtu ti e di mire se paraja (30 sikla) qene ato qe ia moren mend Judes Iskariotit per shitjen e besimit.

    E pra Djalli, Punet e kesaj bote dhe paraja eshte manipulimi i turmave sot ne thirrjet e tyre te krishtera anti-islame.
    Ndryshuar për herë të fundit nga forum126 : 31-03-2006 më 08:39

  15. #55
    In God I trust Maska e fjollat
    Anëtarësuar
    15-02-2005
    Vendndodhja
    Para shfaqjes së hitlerit
    Postime
    1,085
    Citim Postuar më parë nga NoName
    Nje sundues turk, i cili nenshkroi ne Beograd me 1956 marreveshjen me Rankoviqin per shpernguljen e shqipetareve ne trojet turke, nënshkrimit të marrëveshjes së fshehtë të Rankoviqit me "Ataturkun". Marrëveshje kjo sekrete që ka çuar turma të njerëzve, vëllezërve tanë për në Turqi, sa ka qenë kjo pozitive kur dihet se në mesin e të shpërgulurve ka pasur shumë inetelektual le ta çmoje historia!
    +
    Dashurija ndaj pushtuesit sqarohet me ndjenja sadiste, ndryshe jo!
    NoName
    Akoma qenke gjallë ti pas gjitha marrëzive që ke shkruar?
    Po si sqarohet dashuria jote e marrë ndaj Evropës (bushtër) që na gjymtoi shtetin më 1912?! Po mos të ishte Evropa të bënte këtë gjymtim, Rankoviçi nuk do të kishte gjasa të nënshkruante marrëveshje me turqit!
    Dhe ti akoma e torturon veten (sadizëm) të dashurosh Evropën!

    Sa për dijeni, asnjë shqiptar nuk qyrravitet për turqit, asnjë shqiptar nuk është i dashuruar me turqit (armiqtë e dikurshëm), kurse ti je marrëzisht i dashuruar me Evropën, që ka qenë armiku dhe shkaktari i ndarjes së trojeve shqiptare!

    Mua personalisht shpesh me vie turp dhe skuqem qe kemi njerez te tille si ju, qe pohojne se i "takojne" kombit tone shqipetar!
    Au! Na bërre të ndjehemi fajtor tani! Tu be sa patriot i ndjeshëm që je! IK VRIT VETEN TANI!
    I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

  16. #56
    i/e larguar Maska e Traboini
    Anëtarësuar
    09-12-2003
    Vendndodhja
    East of Las Vegas-West of Atlantic City
    Postime
    389
    Citim Postuar më parë nga fjollat
    Akoma qenke gjallë ti pas gjitha marrëzive që ke shkruar?
    Po si sqarohet dashuria jote e marrë ndaj Evropës (bushtër) që na gjymtoi shtetin më 1912?! Po mos të ishte Evropa të bënte këtë gjymtim, Rankoviçi nuk do të kishte gjasa të nënshkruante marrëveshje me turqit!
    Dhe ti akoma e torturon veten (sadizëm) të dashurosh Evropën!

    Sa për dijeni, asnjë shqiptar nuk qyrravitet për turqit, asnjë shqiptar nuk është i dashuruar me turqit (armiqtë e dikurshëm), kurse ti je marrëzisht i dashuruar me Evropën, që ka qenë armiku dhe shkaktari i ndarjes së trojeve shqiptare!


    Au! Na bërre të ndjehemi fajtor tani! Tu be sa patriot i ndjeshëm që je! IK VRIT VETEN TANI!
    Po me ken te dashurohemi? Hajt na thuaj ti? Me Afganistanin apo me Iranin. Po neve po i qajm Evropes dite e perdite hallet dhe i lutemi te na pranoj nen gjirin e vet.

    Me keqardhje me duhet te them nje gje: Ky forum tregon qartas se ka dy opcione te ardhmerise se se popullit tone:

    1. Popull Evropjan me kulture dhe shoqeri civle perendimore

    2. Opcioni (yt dhe i disa forumistave tjere) i Shqiperise Orjentalo-Islamike.

    Te dyja s'do behen. Te shohim kah do ja mbajme.......

    Po e thom publikisht se nese fiton opcioni i dyte ne si popull do te shkatrrohemi. Fqinjet do gjejne 1000 arsye te na fshijne nga faqja e dheut. Ne qofte se ndodh kjo do jetojme duke e mallkuar Evropen edhe 200 vjet tjera. Por fajin nuk e kan ata. Fajin do e kemi ne dhe as kush tjeter.......

  17. #57
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    'shiut' te nevrikosur

    Ti perhap propagande te pabaze!
    Kapesh per fjalen racizem, qe nuk ka peshe ne keto tema!
    Me shume ofendohesh ti per arabet qe nuk ti don dikush, se per popullin tend.
    Ti mund t´i bejsh nje qind fakultete, por ti do te mbetesh gjithmone nje njeri qe ketu ne forumin shqipetare ke nje STOP te madhe ne propagandat tuaja, e cila lufton kunder progresit duke e quajtur degjenerim! Ti je renegat dhe punon kunder interesave kombetare.

    Pra:
    Nese turqit i shohim si miq, 92 vjet pas clirimit, sipas ideve te perverseve, sadistava, dhe nostalgjikeve tjere psikopat, pas 100 vjeteve duhet t´i kujtojme edhe shkiet me respekt e falenderim (simbas mendimit tende).

    Kjo eshte shkolla fundamentaliste, kur pushtuesin e sheh si clirimtar dhe madje kenaqet qe ishin prej tij te pushtuar! Dhe cmenduri tjera anadollake.
    Mirepo juve nuk iu intereson mireqenia kombetare, kryesore eshte te ndertoni xhami dhe te perplaseni ne xhenet!

    U mundova ta spjegoj pak ne histori pse po e luftojme nje gje te tille,ndertimin e xhamiave te pakerkuara nga kosovaret, e ju i lidhni me fe.
    T´i shpreh mirënjohje pushtuesit, ose duhet te jesh tradhëtare ose i/e paguar. Shqipja yte nuk mjafton per te qene shqiptar, do t´ishte me mire sikur te shkojsh te vellezrit e tu ne Turqi ose Arabi.

    Nëse je muslimane mbaje fen tende për vete, por mos adhuro pushtuesin, këtë nuk e bën asnjë popull në bote!
    Po, me te vertete eshte e drejte e cdo njeriu te shpreh mendimin e tij.
    Po eshte edhe e drejta ime qe me njerez "te verbuar" qe nuk shohin hiq me larg se hunda e tyre te mos futem ne debat te metutjeshem, ai i cili posedon vetem pak inteligjence te mirfillte, do te kuptonte shume prej asaj cka kam shkruar deri me tani.
    Po te ishim te gjithe nje mesiguri qe do te ishte me e lehte qe te pavarsohemi dhe te perparojme, por te tille me prapambeturine dhe zakonet qe na i lane armiqte kurre nuk do te ecim perpara !

    ps. e perseris prap, qe lajmi eshte marre nga numrat e kaluar koha jone (pike!).


    Shiu:
    Mirepo qellimi yt eshte orienti, ndenjat kombetare qe i tregon siperfaqesisht te nevojitet per t´iu afruar shqiptareve qe luhaten.



    I`m sorry!
    NoName

  18. #58
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anëtarësuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Ja, po e jap edhe un mendimin tim meqe qenka lajm i vertete.

    Mire se vijne vellezerit muslimane dhe shume mire bejne qe i ndertojne 50 xhamijat ne Kosove per vellezerit e tyre Kosovare.

    Un nuk shikoj ketu asnje rrezik, por shikoj zhvillim shpirteror. Un jam besimtar dhe nuk gjykoj asnjeri. Gjykimin e ben Zoti dhe jo une. Per mua nuk ekziston pushtuesi, sepse Zoti me mbron mua nga Shejtani, prandaj. Per mua te gjithe njerezit jane vellezerit dhe motrat e mija dhe un nuk mund, nuk dua dhe nuk i shikoj njerezit si fundamentalista, apo pushtues, sepse un jam nje njeri i Zotit, prandaj.

    Per mua cdo njeri eshte shume i rendesishem, sepse un jam ai qe jane edhe njerezit e tjere. Cdo diference dhe dallim qe i bej un njeriut, ja bej vete vetes time. Njeriu eshte per mua njeri dhe jo armik. Neqoftese un mendoj qe un jam i mire, atehere edhe njeriu eshte i mire. Ky eshte besimi i im.

    Tani e dhashe ate mendimin tim rreth kesaj teme.


    Kalofshi mire
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  19. #59
    "Në fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    4,534
    Citim Postuar më parë nga Arcimedes
    Ja, po e jap edhe un mendimin tim meqe qenka lajm i vertete.

    Mire se vijne vellezerit muslimane dhe shume mire bejne qe i ndertojne 50 xhamijat ne Kosove per vellezerit e tyre Kosovare.

    Un nuk shikoj ketu asnje rrezik, por shikoj zhvillim shpirteror. Un jam besimtar dhe nuk gjykoj asnjeri. Gjykimin e ben Zoti dhe jo une. Per mua nuk ekziston pushtuesi, sepse Zoti me mbron mua nga Shejtani, prandaj. Per mua te gjithe njerezit jane vellezerit dhe motrat e mija dhe un nuk mund, nuk dua dhe nuk i shikoj njerezit si fundamentalista, apo pushtues, sepse un jam nje njeri i Zotit, prandaj.

    Per mua cdo njeri eshte shume i rendesishem, sepse un jam ai qe jane edhe njerezit e tjere. Cdo diference dhe dallim qe i bej un njeriut, ja bej vete vetes time. Njeriu eshte per mua njeri dhe jo armik. Neqoftese un mendoj qe un jam i mire, atehere edhe njeriu eshte i mire. Ky eshte besimi i im.

    Tani e dhashe ate mendimin tim rreth kesaj teme.


    Kalofshi mire

    Pershendetje!

    Ti perpak "shenjt" veq njëri krah po te mungon se.....!

    Njeriu ka te drejt ta jep mendimin e vet gjithsesi, por, edhe mendimi i njeriut duhet të ketë kuptim pak ashumë.

    Si mundet njeriu të thotë se të gjithë njerëzit janë të njëjtë!!! Nëse është kështu atëher as burgu, as gjyqi, as ferri as denimi nuk paskan kuptim...!!!! Sipas asaj atëher nuk paska as djall, as kurrfar te keqe, e pra, atëher pse jeta është kështu me probleme derisa sipas teje nuk paska dallime e mira dhe e keqja, apo nuk po mundesh t'i dallojsh ende?!!

    Un kam respekt per ty, por ta them te verteten jam disia i ndieshëm nëse dikush vlerson sikur te keqin sikur të mirin, atëher kjo e humbë edhe kuptimin e të qenunit i mirë ore njeri i Zotit...!


    respekte nga toni!
    Gjej kohen të lexosh, është themel i të diturit.

  20. #60
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anëtarësuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Mirmbrema toni,

    Po shkruaj edhe njeher, sepse nuk kam deshire qe te behet chit-chat ketu dhe sepse mendoj qe jam i qarte ne ato qe shkruajta dhe po shkruaj tani, prandaj.

    Un nuk e njoh dhe nuk e kerkoj burgun, te keqen, djallin, vdekjen, luften, pushtuesin, fundamentalistin dhe te tjera gjera te papelqyeshme per mua qe po lexoj ketu ne forum.
    Ti Toni qe i njeh dhe i din keto gjera, atehere shum mire per ty.

    Zoti me largon dhe me shpeton mua nga e keqja, apo nga njerez qe ma duan te keqen, ashtu sikur me ka largur dhe me ka shpetuar deri tani.

    Un dua dhe kerkoj te miren dhe jo te keqen dhe ke gjithshka qe un reagoj shikoj te miren dhe jo te keqen. Aty ku eshte e keqja, aty nuk jam un Toni.

    Un nuk e njoh te keqen, ti apo ndonje tjeter qe e njohin shume mire qe e njihni.

    Kalofshi mire Toni
    Ndryshuar për herë të fundit nga Arcimedes : 31-03-2006 më 19:41
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Fatmir Limaj
    Nga ARIANI_TB në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 295
    Postimi i Fundit: 07-02-2015, 16:09
  2. Vahabistët në Kosovë
    Nga Traboini në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 89
    Postimi i Fundit: 04-06-2012, 17:43
  3. Uahabizmi i përhapur edhe në Kosovë
    Nga RTP në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 19-07-2005, 18:08
  4. Nga ideja deri te realizimi i spastrimeve etnike të shqiptarëve
    Nga DriniM në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 25-01-2004, 06:43

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •