Close
Faqja 5 prej 9 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 161

Tema: Endrrat

  1. #81
    Un ne pergjithesi shof shum endrra, po gjeja me e cuditshme dhe qe me fut friken njekohesisht eshte se ndonjeher ndodh qe ate enderr qe kam par, ose pjese te saj i perjetoj ne realitet. Dhe me vone rri e vras mendjen nqs me ka ndodhur kjo me perpara apo thjesht e kam par ne enderr.

  2. #82
    Not Interested ! Maska e Marijuana85
    Anėtarėsuar
    13-01-2007
    Vendndodhja
    Home for a while and soon back to U.K :)
    Postime
    683
    Citim Postuar mė parė nga angel_ j Lexo Postimin
    Un ne pergjithesi shof shum endrra, po gjeja me e cuditshme dhe qe me fut friken njekohesisht eshte se ndonjeher ndodh qe ate enderr qe kam par, ose pjese te saj i perjetoj ne realitet. Dhe me vone rri e vras mendjen nqs me ka ndodhur kjo me perpara apo thjesht e kam par ne enderr.
    ashtu edhe une vetem se nuk me fusin friken ...
    shum e ēuditshme kjo puna e endrrave ... naj rast te ben me endrru ose naj mendim...
    Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

  3. #83
    klesta Maska e klesta16
    Anėtarėsuar
    30-07-2007
    Vendndodhja
    tiran
    Postime
    14
    Postuar mė parė nga angel_ j
    Un ne pergjithesi shof shum endrra, po gjeja me e cuditshme dhe qe me fut friken njekohesisht eshte se ndonjeher ndodh qe ate enderr qe kam par, ose pjese te saj i perjetoj ne realitet. Dhe me vone rri e vras mendjen nqs me ka ndodhur kjo me perpara apo thjesht e kam par ne enderr

    ashtu me ndodh edhe mua po gjeja me e lezcme eshte qe s di ku jetoj ralitetin ne enderr apo ne jeten e zakonshme

  4. #84
    Responsible Maska e Observer
    Anėtarėsuar
    24-05-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    52
    Duhet te dini se gjate gjithe nates shikojme enderra,
    por kur zgjohemi nuk i mbajme mend.
    Mbajme mend vetem ato enderra qe i 'kapim ne flagrance' ne zgjim e siper.
    From the tree of the knowledgeof good andevil youwont eat it:for in the day that u eat you will die

  5. #85
    The World Is Yours Maska e J@mes
    Anėtarėsuar
    27-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,966
    Citim Postuar mė parė nga Observer Lexo Postimin
    Duhet te dini se gjate gjithe nates shikojme enderra,
    por kur zgjohemi nuk i mbajme mend.
    Mbajme mend vetem ato enderra qe i 'kapim ne flagrance' ne zgjim e siper.
    Shume e vertete!
    Endrrat gjithmone tregojne dicka dhe kane nje kuptim te fshehte. Ka njerez qe nuk i mbajne mend aspak dhe thone se nuk shikojne endrra fare por kjo gje nuk eshte e vertete. Mendoj se ekzistojne dy momente ku njeriu mund te kujtoj endrrat. E para eshte nje gjendje as fjetur as zgjuar. Keto endrra te fillimit i mbajme mend lehte si dhe endrrat para agimit kur fillojme te zgjohemi. Qe te dy rastet jane kur njeriu eshte ne siperfaqe te gjumit, duke hyre ose duke dale.
    »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

  6. #86
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anėtarėsuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    kom fillu me pa onderr gjith exet e mija. mrom pash njonen qi e kom dasht ne gjimnaz. po heren e funit e kam taku mtiron anej ka funi '90 ene njashtu e pash onderr. sikur e perqafova ene care knaqsije.
    no glove no love

  7. #87
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anėtarėsuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    une kam nje enderr te vecante, para shume kohesh shikoja qe fluturoja, jo vetem nje here e kisha gati te perhershme kete enderr
    fluturoja vertet lool... kisha dhe kujdes nga fijet e elektrikut nga pallatet .
    Kam pyetur dhe me thane qe do te thote qe je e lumtur...ehhh shume kohe me pare
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  8. #88
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anėtarėsuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    dejavu donne se ene un kom pa sikur fluturojsha onderr po maje avjoni hahahahaha
    vallaj care knaqsije
    no glove no love

  9. #89
    i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
    Anėtarėsuar
    04-11-2007
    Postime
    423
    Citim Postuar mė parė nga ^MR-EsKlUzIvE^ Lexo Postimin
    Cfare do te thote kur sheh gjarperinje ne enderr?
    gjarprinjet ne enderr jan armiqe qe te rrethojne

  10. #90
    i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
    Anėtarėsuar
    04-11-2007
    Postime
    423
    Citim Postuar mė parė nga donna76 Lexo Postimin
    une kam nje enderr te vecante, para shume kohesh shikoja qe fluturoja, jo vetem nje here e kisha gati te perhershme kete enderr
    fluturoja vertet lool... kisha dhe kujdes nga fijet e elektrikut nga pallatet .
    Kam pyetur dhe me thane qe do te thote qe je e lumtur...ehhh shume kohe me pare
    te shohesh enderr duke fluturuare dhe duke ndjer knaqsi dote realizosh nje pune te madhe,dote kesh nje sukses te madhe.

  11. #91
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
    Anėtarėsuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Eh, endrat le te shkojne mbas nates, sepse per mendimin tim jane vetem imazhe te turbullta te gjerave qe mendojme gjate dites.
    Kam nenen time qe i beson shume endrave ama, edhe sa here qe ndodh dicka, e mire apo e keqe qe te jete, ndodh kur ndodh, thote perhere e shikon qe me doli endra... Une i pergjigjem per t'i bere qefin e ma kishe thene ti hahahhaha.
    Prandaj mos i ver re se endrat jane thjesht endra...

  12. #92
    i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
    Anėtarėsuar
    04-11-2007
    Postime
    423
    Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
    Eh, endrat le te shkojne mbas nates, sepse per mendimin tim jane vetem imazhe te turbullta te gjerave qe mendojme gjate dites.
    Kam nenen time qe i beson shume endrave ama, edhe sa here qe ndodh dicka, e mire apo e keqe qe te jete, ndodh kur ndodh, thote perhere e shikon qe me doli endra... Une i pergjigjem per t'i bere qefin e ma kishe thene ti hahahhaha.
    Prandaj mos i ver re se endrat jane thjesht endra...
    ne realitet shum njerz ju besojn endrrav.,une pervete edi me saktesi ne baze te endrres qe kame pare nje nate meheret apo dy dhe nese kame nje pune te rendesishme perta realizu diten tjeter nese ne enderr kam pare vehten duke ungrit lartesive dote kem 100% sukses po nese shof dimer apo bor qe mezi eci ne te jame poashtu i 100% suksesi i asaj pune dote jete i barabart me 0.njeriu sa te jeton meson.tung

  13. #93
    The World Is Yours Maska e J@mes
    Anėtarėsuar
    27-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,966
    Citim Postuar mė parė nga donna76 Lexo Postimin
    une kam nje enderr te vecante, para shume kohesh shikoja qe fluturoja, jo vetem nje here e kisha gati te perhershme kete enderr
    fluturoja vertet lool... kisha dhe kujdes nga fijet e elektrikut nga pallatet .
    Kam pyetur dhe me thane qe do te thote qe je e lumtur...ehhh shume kohe me pare
    Fluturoj

    Nese enderroni sikur fluturoni lart ne qiell, do te thote se jeta juaj ne cift, bashkeshortore, dashurore, do te kete probleme serioze.
    Nese enderroni sikur fluturoni aq ulet sa gati prekni token, parashikohen semundje dhe situata te veshtira, por qe do t'i kaloni.
    Nese enderroni sikur fluturoni mbi uje te ndotur duhet te keni shume kujdes ceshtjet personale, pasi ju sillen rrotull shume armiq.
    Nese enderroni sikur fluturoni mbi shkretetire, do te thote se fati nuk ju ndihmon dhe se situata eshte e merzitshme per ju.
    Nese gjate fluturimit shikoni peme dhe bimesi poshte jush, do te vuani nga nje shqetesim i perkohshem, por qe do t'ju kaloj shpejt dhe ju pret mireqenia.
    Nese shikoni diellin ne kohen e fluturimit, do te thote se punet tuaja do te shkojne shume mire edhe pse nuk e besonit.
    Nese shikoni gjate fluturimit sikur kaluat henen dhe planete te tjere, do te thote se po vjen varferia, lufta dhe probleme te cdo lloji.
    Nese shikoni se po fluturoni me krahe te zinj, ju presin merzitje te hidhura.
    Nese bini ne kohen qe fluturoni do te thote se ju pret deshtimi.
    Nese zgjoheni gjate kohes qe binit, do te thote se do te shpetoni nga deshtimi.

    Fluturimi eshte i pranishem ne endrrat e mjaft njerezve, por eshte e rendesishme qe endrra te kujtohet dhe shkruhet e plote ne menyre qe te kuptohet dhe interpretohet me mire.
    »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

  14. #94
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-08-2006
    Postime
    68
    Pershendetje,
    E lezetshme kjo tema e endrave, dhe une shikoj shume shume endra dhe sigurisht shqetesohem me pas duke menduar se cfare nenkuptojne. Kohete e fundit shikoj ne ender sikur flas me nje person qe tani nuk jeton me, eshte person jo shume i afer i familjes dhe jo se kisha ndonje lidhje shume te ngushte me te, (grua), pra me erdhi keq kur nderroi jete, por jo qe te me mbetej mendja dhe ta shikoja ne ender, dhe ne endren e fundit mbaj mend sikur me tha "ajde se po te pres", dhe une i thashe qe shko se nuk vi dot, jam shume e zene dhe nuk kam kohe, Pra a do te thote kjo qe mund te me ndosh ndonje gje e keqe? (ju lutem me jepni nje pergjigje serioze nese mundeni)
    Me respekt

  15. #95
    Responsible Maska e Observer
    Anėtarėsuar
    24-05-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    52
    Citim Postuar mė parė nga Lelab Lexo Postimin
    Pershendetje,
    E lezetshme kjo tema e endrave, dhe une shikoj shume shume endra dhe sigurisht shqetesohem me pas duke menduar se cfare nenkuptojne. Kohete e fundit shikoj ne ender sikur flas me nje person qe tani nuk jeton me, eshte person jo shume i afer i familjes dhe jo se kisha ndonje lidhje shume te ngushte me te, (grua), pra me erdhi keq kur nderroi jete, por jo qe te me mbetej mendja dhe ta shikoja ne ender, dhe ne endren e fundit mbaj mend sikur me tha "ajde se po te pres", dhe une i thashe qe shko se nuk vi dot, jam shume e zene dhe nuk kam kohe, Pra a do te thote kjo qe mund te me ndosh ndonje gje e keqe? (ju lutem me jepni nje pergjigje serioze nese mundeni)
    Me respekt
    Leri enderrat me tvdek.Ke ndonje enderr me te gjalle.
    From the tree of the knowledgeof good andevil youwont eat it:for in the day that u eat you will die

  16. #96
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119

    Cool

    Citim Postuar mė parė nga J@mes_Douglas Lexo Postimin
    Fluturoj

    Nese enderroni sikur fluturoni lart ne qiell, do te thote se jeta juaj ne cift, bashkeshortore, dashurore, do te kete probleme serioze.
    Nese enderroni sikur fluturoni aq ulet sa gati prekni token, parashikohen semundje dhe situata te veshtira, por qe do t'i kaloni.
    Nese enderroni sikur fluturoni mbi uje te ndotur duhet te keni shume kujdes ceshtjet personale, pasi ju sillen rrotull shume armiq.
    Nese enderroni sikur fluturoni mbi shkretetire, do te thote se fati nuk ju ndihmon dhe se situata eshte e merzitshme per ju.
    Nese gjate fluturimit shikoni peme dhe bimesi poshte jush, do te vuani nga nje shqetesim i perkohshem, por qe do t'ju kaloj shpejt dhe ju pret mireqenia.
    Nese shikoni diellin ne kohen e fluturimit, do te thote se punet tuaja do te shkojne shume mire edhe pse nuk e besonit.
    Nese shikoni gjate fluturimit sikur kaluat henen dhe planete te tjere, do te thote se po vjen varferia, lufta dhe probleme te cdo lloji.
    Nese shikoni se po fluturoni me krahe te zinj, ju presin merzitje te hidhura.
    Nese bini ne kohen qe fluturoni do te thote se ju pret deshtimi.
    Nese zgjoheni gjate kohes qe binit, do te thote se do te shpetoni nga deshtimi.

    Fluturimi eshte i pranishem ne endrrat e mjaft njerezve, por eshte e rendesishme qe endrra te kujtohet dhe shkruhet e plote ne menyre qe te kuptohet dhe interpretohet me mire.

    Me pak fjale,mos te guxojme te fluturojme ne enderr ne se e hengrem lol

    Qenka ters fluturimi(ne enderr),shume ters!

    Po une qe pashe ne enderr nje femer qe kam folur me te vetem nepermjet internetit(ishte shume e ngaterruar,me vijne kujtimet e endrres shume turbullt),dhe me duket sikur kryeva marredhenje sexuale me te,pastaj fillova t'i bertisja...por arsyen pse nuk e mbaj mend!Pastaj me erdhi keq dhe e mora me te mire! Di qe kishte dhe njerez te tjere verdalle ne momentin e bertitjes!

    I jep dot ndonjeri ndonje shpjegim se ca do te thote?
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  17. #97
    I zene deri ne Gusht. Maska e )un(
    Anėtarėsuar
    15-11-2007
    Vendndodhja
    te shpia tjeterkuj, edhe ne msn...
    Postime
    125
    eh ca paskan dale psikologet me interpretime falas lol, vetem njeri mundohej te trajtonte ashtu sic duhet,,, lere qe gjysma ja fusnin kot se nuk ishin endrra qe i kane pare fjetur por zgjuar lol
    .

  18. #98
    The World Is Yours Maska e J@mes
    Anėtarėsuar
    27-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,966
    Citim Postuar mė parė nga Lelab Lexo Postimin
    Pershendetje,
    E lezetshme kjo tema e endrave, dhe une shikoj shume shume endra dhe sigurisht shqetesohem me pas duke menduar se cfare nenkuptojne. Kohete e fundit shikoj ne ender sikur flas me nje person qe tani nuk jeton me, eshte person jo shume i afer i familjes dhe jo se kisha ndonje lidhje shume te ngushte me te, (grua), pra me erdhi keq kur nderroi jete, por jo qe te me mbetej mendja dhe ta shikoja ne ender, dhe ne endren e fundit mbaj mend sikur me tha "ajde se po te pres", dhe une i thashe qe shko se nuk vi dot, jam shume e zene dhe nuk kam kohe, Pra a do te thote kjo qe mund te me ndosh ndonje gje e keqe? (ju lutem me jepni nje pergjigje serioze nese mundeni)
    Me respekt
    Pershendetje Lelab!

    Zakonisht nese shikoni ne enderr te vdekur, eshte shenje e keqe.
    Nese enderroni sikur biseduat me nje te afermin tuaj te vdekur dhe ai u mundua te marre nje premtim nga ju, apo t'ju kerkoj te realizoni dicka per te, eshte paralajmerim i merzitjes qe po afrohet. Fakti qe ju nuk pranuat mund te ndryshoj dicka ne rrjedhen e ngjarjeve jo te kendshme.
    »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

  19. #99
    The World Is Yours Maska e J@mes
    Anėtarėsuar
    27-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,966
    Po une qe pashe ne enderr nje femer qe kam folur me te vetem nepermjet internetit(ishte shume e ngaterruar,me vijne kujtimet e endrres shume turbullt),dhe me duket sikur kryeva marredhenje sexuale me te,pastaj fillova t'i bertisja...por arsyen pse nuk e mbaj mend!Pastaj me erdhi keq dhe e mora me te mire! Di qe kishte dhe njerez te tjere verdalle ne momentin e bertitjes!

    I jep dot ndonjeri ndonje shpjegim se ca do te thote?
    Nese enderroni sikur folet me tone te ashpra apo u grindet me nje te njohurin tuaj, do t'ju duhet te prisni poshterime dhe ngaterresa ne ambientin tuaj. Nese u penduat per veprimin tuaj te papershtatshem, do te thote se do te akuzoheni per sjellje te pandershme dhe se disa te tjere do te tradhtojne sekretin tuaj.
    Nese shikoni nje te huaj qe ju pelqen, parashikohet shendet i mire dhe situate e kenaqshme.
    Nese shikon sikur josheni nga nje femer, eshte paralajmerim te keni kujdes se mund te akuzoheni pa te drejte.

    Kaq mund te them per kete enderr.
    »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

  20. #100
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-08-2006
    Postime
    68
    Citim Postuar mė parė nga J@mes_Douglas Lexo Postimin
    Pershendetje Lelab!

    Zakonisht nese shikoni ne enderr te vdekur, eshte shenje e keqe.
    Nese enderroni sikur biseduat me nje te afermin tuaj te vdekur dhe ai u mundua te marre nje premtim nga ju, apo t'ju kerkoj te realizoni dicka per te, eshte paralajmerim i merzitjes qe po afrohet. Fakti qe ju nuk pranuat mund te ndryshoj dicka ne rrjedhen e ngjarjeve jo te kendshme.

    Faleminderit per shpjegimin, te them te drejten jam ne merak,

Faqja 5 prej 9 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Fatmir Baci
    Nga ~Geri~ nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 01-09-2011, 04:54
  2. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-02-2009, 05:55
  3. Endrrat....
    Nga Agim Doēi nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 11-05-2006, 07:06
  4. Luca: Mos i shkelni ėndrrat e "Rozafės"
    Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 04-09-2005, 18:46
  5. Dhjetė leksione mbi ėndrrat
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 03-08-2005, 13:53

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •