Close
Faqja 6 prej 9 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 161

Tema: Endrrat

  1. #101
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Me dalin shume persona ne enderr qe nuk jetojne me dhe i njoh,qe te gjithe!
    I shikoj shpesh ndoshta pasi edhe i mendoj shpesh...
    Po kam nevoje per nje shpjegim...

    Shoh shpesh ne enderr,biles shume shpesh dike ku te cilit i flas dhe i kerkoj falje,ku i them "me fal,ishte faji im" dhe i zgjat doren duke ju lutur qe te me marre me vete..i lutem duke qare!
    Me pergjigjet "jo tani,jo dhe mos qaj",duke me pare me dhimbje.Dhe vazhdoj ti lutem gjate por ai me rri prane,me perkedhel dhe nuk me flet,e ndjej prekjen,eren e tij,e ndjej prezencen dhe kur hap syte e kuptoj qe ishte nje enderr ku ne te cilen qaja ne te vertete.

    Dua te di ēfare do te thote kjo enderr?!!
    "Carpe Diem"

  2. #102
    DI_ANA edhe un kam pare dicka te tille ne enderr, dhe shpjegimi qe kam marr ishte: ndenja eshte tejet e madhe qe te lidh ty me kete person, dhe menyra juaj e perbashket per te nxjerre mallin per njeri-tjetrin eshte te takoheni ne enderr. Deshira jote per te shkuar pas tij do te thote se ti nuk ke dashur ta humbesh, nuk do ta humbesh as ne enderr, por ai do qe ti te jesh atje ku je ne realitet, pastaj sa per lotet di qe jan shenje gezimi e lumturie.

    Tani me shpjegoni mua dicka nqs keni mundesi:
    Ne enderr kam par sikur takoja dike qe se kisha pare kurre me pare ne jeten time, dhe akoma pa u prezantuar un e thirra ne emer. Te nesermen pastaj (ne realitet) kam takuar po kete person qe pash ne enderr dhe kishte te njejtin emer qe un e kisha thirrur ne enderr.

  3. #103
    Responsible Maska e Observer
    Anėtarėsuar
    24-05-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    52
    Citim Postuar mė parė nga angel_ j Lexo Postimin
    DI_ANA edhe un kam pare dicka te tille ne enderr, dhe shpjegimi qe kam marr ishte: ndenja eshte tejet e madhe qe te lidh ty me kete person, dhe menyra juaj e perbashket per te nxjerre mallin per njeri-tjetrin eshte te takoheni ne enderr. Deshira jote per te shkuar pas tij do te thote se ti nuk ke dashur ta humbesh, nuk do ta humbesh as ne enderr, por ai do qe ti te jesh atje ku je ne realitet, pastaj sa per lotet di qe jan shenje gezimi e lumturie.

    Tani me shpjegoni mua dicka nqs keni mundesi:
    Ne enderr kam par sikur takoja dike qe se kisha pare kurre me pare ne jeten time, dhe akoma pa u prezantuar un e thirra ne emer. Te nesermen pastaj (ne realitet) kam takuar po kete person qe pash ne enderr dhe kishte te njejtin emer qe un e kisha thirrur ne enderr.
    Lelab & Diana

    Mos degjoni njeri qe shpjegon enderrat.Se ska ekzistuar ndonjehere njeri i tille.


    angel- shpjegimi i endrres nga angel eshte vetem nje nga rruget qe te con ne shfaqjen e nje endrre te tille.Por sdo te thote qe i njejti shpjegim dhe e njejta rruge vlen dhe per DIANEN .


    Mos i shpjegoni enderrat me ligjet e llogjikes.Sepse vete enderra eshte e pallogjikshme.

    Nese doni te shpjegoni realitetin tuaj dhe kerkoni nje menyre kjo eshte MENYRA E GABUAR.

    I vetmi informacion qe te jep nje enderr , jane ndjenjat qe kane ndjere personat kohet e fundit.


    Psh kohet e fundit ke pasur ndjenja pozitive, dhe enderra eshte pozitive.

    kohet e fundit ke pasur ndjenja negative, enderra eshte negative


    Dhe ajo qe i ndodhi angel ka nje shpjegim me shume llogjike , por nuk jeni akoma te gatshme as ju , e as une qe me duhet te them shume fjale ketu.
    From the tree of the knowledgeof good andevil youwont eat it:for in the day that u eat you will die

  4. #104
    Dhe ajo qe i ndodhi angel ka nje shpjegim me shume llogjike , por nuk jeni akoma te gatshme as ju , e as une qe me duhet te them shume fjale ketu.
    Dhe si perfundim do e thuash nje shpjegim apo jo, se na bere kurioze lol se mora dhe mundimin ta postoja endrren, kurse ti po na sjell verdall me lojra fjalesh ... shkurt e shqip djal i mbare se merresh vesh me mire.

  5. #105
    Responsible Maska e Observer
    Anėtarėsuar
    24-05-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    52
    Citim Postuar mė parė nga angel_ j Lexo Postimin
    Dhe si perfundim do e thuash nje shpjegim apo jo, se na bere kurioze lol se mora dhe mundimin ta postoja endrren, kurse ti po na sjell verdall me lojra fjalesh ... shkurt e shqip djal i mbare se merresh vesh me mire.
    Fli tani, se mbase e gjen shpjegimin ne enderr.
    From the tree of the knowledgeof good andevil youwont eat it:for in the day that u eat you will die

  6. #106
    Citim Postuar mė parė nga Observer Lexo Postimin
    Fli tani, se mbase e gjen shpjegimin ne enderr.
    Eh tani e gjeta ne realitet un, po thjesht isha kurioze per "rastesine" me te cuditshme qe me ka ndodh deri me sot.

  7. #107
    Numeroj peshqit Maska e peshkaqeni33
    Anėtarėsuar
    31-12-2005
    Vendndodhja
    Ce pyesni kot, as vet se di ku eshte.
    Postime
    584
    Citim Postuar mė parė nga observer
    Lelab & Diana

    Mos degjoni njeri qe shpjegon enderrat.Se ska ekzistuar ndonjehere njeri i tille.


    angel- shpjegimi i endrres nga angel eshte vetem nje nga rruget qe te con ne shfaqjen e nje endrre te tille.Por sdo te thote qe i njejti shpjegim dhe e njejta rruge vlen dhe per DIANEN .


    Mos i shpjegoni enderrat me ligjet e llogjikes.Sepse vete enderra eshte e pallogjikshme.

    Nese doni te shpjegoni realitetin tuaj dhe kerkoni nje menyre kjo eshte MENYRA E GABUAR.

    I vetmi informacion qe te jep nje enderr , jane ndjenjat qe kane ndjere personat kohet e fundit.


    Psh kohet e fundit ke pasur ndjenja pozitive, dhe enderra eshte pozitive.

    kohet e fundit ke pasur ndjenja negative, enderra eshte negative


    Dhe ajo qe i ndodhi angel ka nje shpjegim me shume llogjike , por nuk jeni akoma te gatshme as ju , e as une qe me duhet te them shume fjale ketu.

    Ky personi me emer gazete ketu me lart me duket shume tip i zgjuar. Prandaj me duket e cuditeshme qe nje tip i zgjuar te dije dhe te analizoje kaq shume gjera te cilat ndodhin vetem ne gjume. Mund te jepja edhe une nje shpjegim te till rracional po te isha zgjuar. Mirpo une jam ne gjume.

    Prandaj edhe pyetjes suaj per enderrat po i pergjigjem si ne enderr. Tani edhe po thashe ndonje gje gabim kemi "observer"- in ketu qe na i shpjegon.



    Citim Postuar mė parė nga My_Soul
    A mund te ma shpjegoni kete lloj endrre, please:

    Shikoj shpesh ne enderr sikur nuk arrij dot ne kohe avionin. Mezi bej gati bagazhin ose nuk gjej passport ose doc tjeter.

    Ne realitet gjithmone jam ne rregull, dy ore para ne airport me te gjitha doc.

    Une mendoj se e ke patur nga padurimi per te hipur ne aeroplan. E kam provuar vet une ate ndjenje. Kur vajta ne fshat tek xhaxhai im, shume vite me pare.
    - Tani ik shko fli, se neser do te hipi mbi gomar - me tha.
    Mire po a me zinte gjumi mua..... Gjithe naten shihja endrra me gomar..... Me dukej sikur me ikte dhe nuk kapja dot gomarin, sikur doja ta ngarkoja, por nuk e ngarkoja dot, sikur kisha hipur mbi gomar por kisha harruar shufren(shkopin). Sa per dokumentat nuk i pashe ne enderr. Me sa me kujtohet mua atehere nuk te kerkonin dokumenta te hipje mbi gomar. Tani vone ka dale kjo meseleja e dokumentave.


    Ia tregova xhaxhait tim enderren dhe ai mu pergjigj.....
    - E ke pasur nga meraku!

    Ti observer si mendon?!....... Thua nga ai t'a kem pasur...... Po ky miku yne qe nuk e shpjegon dot enderren e tij...... Thua ta kete edhe ai nga meraku?!!!


    Pershendetje te dashur miq.
    Proletar te te gjitha vendeve bashkohuni

    Nisuni ju para, sa te therras Saliun

  8. #108
    The World Is Yours Maska e J@mes
    Anėtarėsuar
    27-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,966
    Citim Postuar mė parė nga DI_ANA Lexo Postimin
    Me dalin shume persona ne enderr qe nuk jetojne me dhe i njoh,qe te gjithe!
    I shikoj shpesh ndoshta pasi edhe i mendoj shpesh...
    Po kam nevoje per nje shpjegim...

    Shoh shpesh ne enderr,biles shume shpesh dike ku te cilit i flas dhe i kerkoj falje,ku i them "me fal,ishte faji im" dhe i zgjat doren duke ju lutur qe te me marre me vete..i lutem duke qare!
    Me pergjigjet "jo tani,jo dhe mos qaj",duke me pare me dhimbje.Dhe vazhdoj ti lutem gjate por ai me rri prane,me perkedhel dhe nuk me flet,e ndjej prekjen,eren e tij,e ndjej prezencen dhe kur hap syte e kuptoj qe ishte nje enderr ku ne te cilen qaja ne te vertete.

    Dua te di ēfare do te thote kjo enderr?!!
    Sic e kam prekur edhe me siper, ne rast se shikoni ne enderr te vdekur, pergjithsisht eshte shenje negative.

    Nese enderroni sikur pate te vdekurin te gjalle e te lumtur do te thote se do te bini pre influencave te gabuara ne jete dhe si pasoje do te pesoni dem moral nese nuk vini ne vete duke u perpjekur me gjithe shpirt per te bere kthese ne kohe.
    Gjithashtu biseda me nje te vdekur zakonisht tregon se do te kaloni nje periudhe stresante dhe mund te jete nje paralajmerim i merzitjes prej ndonje shkaku te afert.
    »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

  9. #109
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anėtarėsuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Unhappy

    Keto endrra vecanerisht me bezdisin mua:

    1. Jam ne makine dhe shtyp gabimisht gazin ne vend te frenave...dhe kur dua qe te shtyp frenat me ngatarrohet puna me behet corap, as vete s'e di lemshin qe me ndodh me kembet.....dhe makina nuk ndal, deri sa une zgjohem e lebetitur.

    2. Ndodhem ne shtrat dhe tavani fillon te ulet poshte...deri sa ndjej qe po me afrohet dhe kerkon te me kompresoje. Dhe jo vetem me tavanin, por edhe sikur ndodhem neper ngushtica dhe papritmas fillojne te me afrohen muret qe te me ngjeshin...prape zgjohem nga tmerri para se te shtypem.

    3. Me ndjekin per te me bere keq njerez te frikshem por une nuk mund te leviz dot, ngelem ne vend. Edhe nqs leviz, leviz shume shume ngadale dhe ata vijne me me shpejtesi. Sigurisht zgjohem nga tmerri perpara sesa te me kapin.

    4. Jam mbrapa deres ne mes te nates dhe jashte ka hajdut qe i shof nga syri magjik, dhe ata hapin braven...une e mbyll, ata e hapin, une e mbyll.....deri sa frikesohem dhe zgjohem.

    5. Shoh endrra sikur jam ne gjendje te fluturoj neper qytet, sikur jam ne gjendje qe ne vend te nje hapi normal.....te bej nje hap fluturues dhe te arrij aty ku dua. Eshte e frikshme sepse ndonjehere humb kontrollin e fluturimit edhe shkoj shume shume lart, dhe pastaj bie me shpejtesi poshte, dhe sigurisht nuk takoj dot ne toke sepse zgjohem edhe ne kete rast perpara sesa te me ndodhi dicka ne enderr.

    Keto endrra me riperseriten vazhdimisht, dhe une i konsideroj nga me te frikshmet! Si shpjegohen?
    As qe du me dit!

  10. #110
    The World Is Yours Maska e J@mes
    Anėtarėsuar
    27-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,966
    5. Shoh endrra sikur jam ne gjendje te fluturoj neper qytet, sikur jam ne gjendje qe ne vend te nje hapi normal.....te bej nje hap fluturues dhe te arrij aty ku dua. Eshte e frikshme sepse ndonjehere humb kontrollin e fluturimit edhe shkoj shume shume lart, dhe pastaj bie me shpejtesi poshte, dhe sigurisht nuk takoj dot ne toke sepse zgjohem edhe ne kete rast perpara sesa te me ndodhi dicka ne enderr.
    Deshira per te provuar e arritur gjera ndoshta edhe me te medha se mundesite tuaja te momentit, pa menduar gjate ju ben te rrezikoni e ndoshta edhe te deshtoni.
    Nese bini ne kohen qe fluturoni do te thote se ju pret deshtimi. Nese zgjoheni ne kohen qe binit, do te thote se do shpetoni nga deshtimi.

    Te tjerat do mundohem nje here tjeter. Per sot po e mbyll.
    »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

  11. #111
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anėtarėsuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Unhappy

    Une gjithmone zgjohem perpara sesa te me ndodhe hataja ne keto 5 endrra, kurre s'me ka ndodhur qe te shof dicka te keqe te me ndodhi ne enderr se zgjohem direkt...i kam shume problem ama se keto te pesta me ndodhin vazhdimisht, nuk eshte se i kam pare 1 here edhe hajde.....po sa here t'i teket, i shoh ose ka raste edhe kombinim mes tyre.

    Si per shembull te shoh hajdutet qe po hapin celsin, dhe te bllokohem dhe mos bej dot levizje.

    Flm James per interpretimin!
    As qe du me dit!

  12. #112
    Responsible Maska e Observer
    Anėtarėsuar
    24-05-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    52
    Citim Postuar mė parė nga Sa Kot Lexo Postimin
    Keto endrra vecanerisht me bezdisin mua:

    1. Jam ne makine dhe shtyp gabimisht gazin ne vend te frenave...dhe kur dua qe te shtyp frenat me ngatarrohet puna me behet corap, as vete s'e di lemshin qe me ndodh me kembet.....dhe makina nuk ndal, deri sa une zgjohem e lebetitur.

    2. Ndodhem ne shtrat dhe tavani fillon te ulet poshte...deri sa ndjej qe po me afrohet dhe kerkon te me kompresoje. Dhe jo vetem me tavanin, por edhe sikur ndodhem neper ngushtica dhe papritmas fillojne te me afrohen muret qe te me ngjeshin...prape zgjohem nga tmerri para se te shtypem.

    3. Me ndjekin per te me bere keq njerez te frikshem por une nuk mund te leviz dot, ngelem ne vend. Edhe nqs leviz, leviz shume shume ngadale dhe ata vijne me me shpejtesi. Sigurisht zgjohem nga tmerri perpara sesa te me kapin.

    4. Jam mbrapa deres ne mes te nates dhe jashte ka hajdut qe i shof nga syri magjik, dhe ata hapin braven...une e mbyll, ata e hapin, une e mbyll.....deri sa frikesohem dhe zgjohem.

    5. Shoh endrra sikur jam ne gjendje te fluturoj neper qytet, sikur jam ne gjendje qe ne vend te nje hapi normal.....te bej nje hap fluturues dhe te arrij aty ku dua. Eshte e frikshme sepse ndonjehere humb kontrollin e fluturimit edhe shkoj shume shume lart, dhe pastaj bie me shpejtesi poshte, dhe sigurisht nuk takoj dot ne toke sepse zgjohem edhe ne kete rast perpara sesa te me ndodhi dicka ne enderr.

    Keto endrra me riperseriten vazhdimisht, dhe une i konsideroj nga me te frikshmet! Si shpjegohen?

    Keto jane enderra adoleshentesh.
    From the tree of the knowledgeof good andevil youwont eat it:for in the day that u eat you will die

  13. #113
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anėtarėsuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga Observer Lexo Postimin
    Keto jane enderra adoleshentesh.
    Une 21 jam po akoma me dalin...
    As qe du me dit!

  14. #114
    Responsible Maska e Observer
    Anėtarėsuar
    24-05-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    52
    Sa Kot
    >>>Enderrat e tua tregojne qe do me ja dit shume.Ku e ke gjet kete shprehje " As qe du me dit!"
    From the tree of the knowledgeof good andevil youwont eat it:for in the day that u eat you will die

  15. #115
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anėtarėsuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga Observer Lexo Postimin
    Sa Kot
    >>>Enderrat e tua tregojne qe do me ja dit shume.Ku e ke gjet kete shprehje " As qe du me dit!"
    Po duhet te mi interpretoni...se deri tani vetem enderren numer 5 me keni interpretuar, dmth qe rrezikoj shume po s'do deshtoj.

    Po te tjerat?? Ju lutem!!
    As qe du me dit!

  16. #116
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Postime
    1

    Shpjegimi i ėndrrės

    mbrem kam pare nje enderr: kinse une kisha ne dore nje bebe dhe duke ecur rruges per ne shtepi dergjova nje ze mashkulli duke me thirrur ne emer po une nuk ktheva koken ,vazhdova deri per ne shtepie cila shtepi nuk ishte e imja . pastaj kur hyra ne shtepi e ulur ne divan mu afrua nje mik i imi i vjeter i cili deshironte te bisedonte me mua por une qdo bisede te tij ju shmangsha pastaj a i tentoj te me prekte shpinen por une me vrap u largova dhe nuk kisha deshir te kontaktoja me te e as te takohesha, ai filloj pastaj ne oborrin e as aj shtepie te me ndiqte per rreth shtepis po une me vrap u solla rretha shtepis dhe iu zhduka prej syve te tija keshtu me nuk e pash dhe me doli gjumi . ju lutem di ndokush te me tregoj se qfar d.m. th kjo enderr?

  17. #117
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    24-03-2008
    Vendndodhja
    'Itlodeum' world
    Postime
    694
    Une mendoj se e mban mendjen shume tek ai person aq sa te del dhe ne enderr
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga J@mes : 04-09-2008 mė 15:43

  18. #118
    The World Is Yours Maska e J@mes
    Anėtarėsuar
    27-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,966
    Te tilla tema eshte mire te zhvendosen tek nenforumi: Pyesni Psikologun
    »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

  19. #119
    The World Is Yours Maska e J@mes
    Anėtarėsuar
    27-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,966
    Citim Postuar mė parė nga tina---tina Lexo Postimin
    mbrem kam pare nje enderr: kinse une kisha ne dore nje bebe dhe duke ecur rruges per ne shtepi dergjova nje ze mashkulli duke me thirrur ne emer po une nuk ktheva koken ,vazhdova deri per ne shtepie cila shtepi nuk ishte e imja . pastaj kur hyra ne shtepi e ulur ne divan mu afrua nje mik i imi i vjeter i cili deshironte te bisedonte me mua por une qdo bisede te tij ju shmangsha pastaj a i tentoj te me prekte shpinen por une me vrap u largova dhe nuk kisha deshir te kontaktoja me te e as te takohesha, ai filloj pastaj ne oborrin e as aj shtepie te me ndiqte per rreth shtepis po une me vrap u solla rretha shtepis dhe iu zhduka prej syve te tija keshtu me nuk e pash dhe me doli gjumi . ju lutem di ndokush te me tregoj se qfar d.m. th kjo enderr?
    Nese keni pare sikur mbani ne dore nje bebe, kjo interpretohet si nje shqetesim qe ju ngacmon vazhdimisht.
    Ekziston ne fakt nje lidhje midis bebes qe mbanit ne dore dhe mikut tuaj te vjeter.
    Kjo do te thote se ju do te zhgenjeheni nga nje person per te cilin kishit konsiderate dhe besim te madh.

    Nga ana tjeter edhe pse do kaloni nje ngjarje shqetesuese, ju do ktheheni shume shpejt ne gjendjen tuaj optimale. Kjo tregon se keni besim ne vetvete dhe jeni besnike e gjykimeve tuaja.
    »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

  20. #120
    Nuk shof endera fare jam rehat ..!!

Faqja 6 prej 9 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Fatmir Baci
    Nga ~Geri~ nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 01-09-2011, 04:54
  2. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-02-2009, 05:55
  3. Endrrat....
    Nga Agim Doēi nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 11-05-2006, 07:06
  4. Luca: Mos i shkelni ėndrrat e "Rozafės"
    Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 04-09-2005, 18:46
  5. Dhjetė leksione mbi ėndrrat
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 03-08-2005, 13:53

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •