Close
Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 161

Tema: Endrrat

  1. #41
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga My_Soul
    Wow si vajte ti ne shtepine e plakes se panjohur. Po sikur atje te ishte fshehur ndonje xhaje pa dhembe, lol

    lol jo mi se kam aftesin te di kush me jep "a bad vibe"
    kur lexova "si vajte ti ne shtepine e plakes a panjohur" thash 'deja vu, do me thote ca me tha shoku i punes...posikur plaka te ket djem, apo nipra qe i than plakes te te mbushin mendjen te vish ne shtepi, dhe si perfundim do te rrembejn etj ejte"... sa u detyrova ti thoja qe na fillimin historin lol

    well heren e pare qe pash plaken ma bere me dore, dhe filloj befas te me flasi, dhe zuri ne goje se i vdiq burri dhe jeton vetem, dhe pastaj me thot qe nje gjiton vin dhe i thot qe eshte sweet se i jep disa gjera ne shpi, dhe me thot po deshe mund te vish dhe ti, so ne fillim i thash me vjen keq po duhet te shkoj ne pune...so ika po mund te kuptosh qe eshte e vetmuar pasi eshte pothuajse 85 ose me shume, dhe kur u ktheva ndaloj nje djal me golf cart dhe nje vajze qe te fliste me te, dhe sic po kaloja rruges e degjoj qe po i thoshte njesoj "burri me vdiq, etje"...so heren e tret me shikon dhe me flet etje, dhe me thot shpin e kam shume te madhe nobody comes anymore (se ka aksent eshte italiane), hajde ta ta tregoj...well meqe i can see through ppl shkova dhe po me tregonte fotot e familjes, dhomat etje, gjerat qe i kishin dhen njerzit, vajza dhe djali qe i vdiq, dhe burri...dhe me dha nje statuj te krishtit sado i thash jo flm, but she couldnt take a no for an answer...dhe pasi shpensova 1 ore dhe 20 minuta (meqe po shikoja oren lol) ika e putha ne faqe dhe me falenderoj tre kater here lol...see :P
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  2. #42
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~*
    kush mund te me "analizoj" kete enderr

    enderra filloj me mua duke ecur rruges, dhe se di pse po u futa tek shtepia e nje plakes...mbrapa shtepis plaka kishte nje liqen (dukej i gjelbert) anyways, e shikoj qe po shikonte nga derra (qe ishte prej xhami) dhe i afrohem dhe befas shikoj dicka ne liqen ..."fluska ne siperfaqe" dhe e pyes "ske frik se mos ka ndonje aligator (krokodil)?"...befas nje aligator i madh sa liqeni 8 here me i madh se une dhe plaka ngrihet lart dmth ne siperfaqe...pastaj vin burri i plakes dhe djali i saj...dhe kaq mbarroj enderra
    what could this mean, se gjate dites nuk kam menduar per krokodil :/...por nje dite duke ecur kam takur nje plake te vetemuar qe me ftoj ne shpi dhe me tregonte dhomat dhe fotot e familjes, dhe burrit qe i vdiq...mund te simbolizoj krokodili si frik se mos i ndodhet ndonje gje plakes ?

    Ja tani vjen teta Nausika dhe te thote qe simbas psikoanalitikes aligatori perfaqson a huuuuge penis envy on your part

    P.S. Tete here me i madh se ty? wow kete numrin 8 te shohim ca to dali ...

  3. #43
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Kam pa ne enderr sot sikur doja te shkoja diku ne nje vend dhe beja te gjeja pantellat , kerko neper dollape e si perfundim u kujtova qe si kisha shkurtuar akoma ............... nje ankth ne enderr qe o zot o zot ... doja te shkoja .. me prisnin njerez dhe une hic ne vend numero .. po ca t'vesh mer aman .. skam shkurtuar pantallonat ........... lol

    ps: Ne fakt para ca ditesh bleva nje pale pantella dhe kane ngel aty ne closet , se duhen shkurtuar pak . Kaq shume e paskam pas mendjen aty une mer jahuu dhe nuk dija gje ?

    Ca dmth kjo enderr moj Nausike? lol
    Dhe dicka tjeter , ca eshte kur sheh njerez qe kane vdek psh pashe gjyshen ne enderr too .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga diikush
    Ja tani vjen teta Nausika dhe te thote qe simbas psikoanalitikes aligatori perfaqson a huuuuge penis envy on your part

    P.S. Tete here me i madh se ty? wow kete numrin 8 te shohim ca to dali ...
    jo me fal desha te thoja 2 here
    cka te bej aligatori me meshkujt, ku e di ti qe aligatori sishte femer ?
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  5. #45
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~*
    jo me fal desha te thoja 2 here
    cka te bej aligatori me meshkujt, ku e di ti qe aligatori sishte femer?
    shiko, mos e trazo shume psikoanalizen me kete enderr, se fundja me mire te te dali huge penis envy sesa te te dali envy for such a huge penis

    se jo per gje po Frojdi i interpretonte shpesh keto enderrat me objekte qe jane erect dhe sidomos kane te bejne me ujin (peme e gjera te tjera te ngritura buze ujit) si 'gjera t'frikshme' dhe 'ceshtje grash'

  6. #46
    . Maska e nausika
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    .
    Postime
    774
    Per te gjithe endershikuesit dhe endershpjeguesit,

    nuk jua kam ngene se jam me provime, qe keshtu beni si te beni per ndonje 2 jave akoma.
    Si zevendes po le xhaxhi diikush-in sepse ditka ca lloj terminologjie te Freudit
    Mbani mend nje gje ama, sa me coroditese/shumengjyrese te jete endra, aq me shume halle/ankthe ju kane zene, me pak fjale, jeni njerez me probleme (a.k.a. issues ).

    Tani seriozisht, mos i merni endrat shume seriozisht duke u dhene kuptime dhe interpretime. Ne rastin me te mire, jane thjesht nje tregues i vogel i botes shpirterore/mendore...me pak introspection ia dilni vene mbane

    Shendet,
    Nausika
    When in Doubt, Act Stupid!

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga diikush
    shiko, mos e trazo shume psikoanalizen me kete enderr, se fundja me mire te te dali huge penis envy sesa te te dali envy for such a huge penis

    se jo per gje po Frojdi i interpretonte shpesh keto enderrat me objekte qe jane erect dhe sidomos kane te bejne me ujin (peme e gjera te tjera te ngritura buze ujit) si 'gjera t'frikshme' dhe 'ceshtje grash'

    lol une nuk solla gje psikoanalizen me kete enderr, ti i dashur ke lexuar shume per "penis envy" sa dhe te shikojm nje domate ne enderr, ate shpjegim do na japesh

    pls...disa interpretime te frojdit jan per tu hedhur ne kosh te plehrave
    aligatori duhet te simbolizoj dicka e frikshme...no diikush don';t tell me the same answer again ...dicka qe un mendoj gjithemone kur shikoj liqen, simple as that :P
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  8. #48
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Teta Nausika, une ncuk mar persiper te te zevendesoj, keshtu qe bej si te besh dhe dili mbane belase qe i solle vetes lol

    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~*
    ...aligatori duhet te simbolizoj dicka e frikshme...
    dakort, dhe na fakt ben vaki ndonje here tek-tuk qe femrat te kene penis phobia, po ne shumicen e rasteve kjo frike largohet si cdo fobi tjeter (perballesh me situaten/sendin qe ke frike, dhe aftwerwards e shikon qe ne fakt ska arse pse ta kesh frike, dhe qe frika jote eshte unreal)


    and tell them to be gentle

  9. #49
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    02-11-2005
    Vendndodhja
    nė Blog
    Postime
    1,121
    Si i shikoni endrrat? Bardh e zi apo me ngjyra?

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga diikush
    Teta Nausika, une ncuk mar persiper te te zevendesoj, keshtu qe bej si te besh dhe dili mbane belase qe i solle vetes lol



    dakort, dhe na fakt ben vaki ndonje here tek-tuk qe femrat te kene penis phobia, po ne shumicen e rasteve kjo frike largohet si cdo fobi tjeter (perballesh me situaten/sendin qe ke frike, dhe aftwerwards e shikon qe ne fakt ska arse pse ta kesh frike, dhe qe frika jote eshte unreal)


    and tell them to be gentle

    une them nese ke frik ose ke phobia duhet te besh dicka ta shkatrosh objektin e frikes, dmth vie ne flake te digjet, execute it, etje si thua ti diikusho
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  11. #51
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~*
    une them nese ke frik ose ke phobia duhet te besh dicka ta shkatrosh objektin e frikes, dmth vie ne flake te digjet, execute it, etje si thua ti diikusho
    o xhibilet kalama lol

    objekti jo vetem qe eshte i cmuar dhe qamet i rendesishem ne jeten tende, por pervec kesaj nuk ka faj objekti, se eshte real

    fobia tende eshte jo-reale, keshtu qe hold on nga flaka, dhe 'edukohu' me shume qe te te dale frika (although the main and most succesful phobia treatement is exposure to the fear-inducing situation/object), ose degjo Dr. Sue ne Oxygen Channel dhe pastaj shko nga dyqani, ose guzhina per mjete rrethanore

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Diikusho pervoja jote nuk eshte efekte per cdo person, disa njerez nuk jane aq te gatshem, intelektual dhe me karakter te fort si puna jote qe te mbindet dhe te zbatoj "recetat" e sherrimit si pshm te degjoj nje plake 80 vjecare duke folur devil talk ...papa na di dhe kanalin keshtu dikusho muahahah...thash mos ke degjuar per dr. sue nga E-online most funniest celebrities...po jo, Dr. Sue ben pjes tek rutina jote e perditshme...jam impressed, por sjam aq devoted as you to get rid of my phobia

    tani e di qe florida ka shume aligator dhe smund ti ekzekutoj te gjithe, po mbase po ti evitoj nuk do me ndodhet gje
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 30-03-2006 mė 14:17
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  13. #53
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Tannhauser
    Si i shikoni endrrat? Bardh e zi apo me ngjyra?

    Me ngjyra - ngjyra .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  14. #54
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anėtarėsuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Kur jam i lodhur nuk i mbaj mende fare enderrat qe shof & shpesh here me ndodh qe shikoj shume enderra si te bukura ashtu dhe te keqia.Por e rendsihme eshte qe une jam njeri prej tyre qe enderroj shume..
    Feel the pump √

  15. #55
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    Mire, mire, po une qe shikoj endrra me njerzit qe kane vdekur, kjo ka ndonje shpjegim? Apo po me vjen rrotull edhe mua (lol). Seriozisht e kam, shpesh here shoh ne enderr njerezit qe nuk jane me. Puna eshte qe edhe ne enderr, une e di qe ata kane vdekur, e prapseprape, kjo nuk me ndjell ndonje lloj frike apo kurioziteti. Thjesht bisedojme sikur te mos kish ndodhur gje. Nje here mbaj mend te kem pyetur: "Si eshte atje?" dhe pergjigja ishte: "Jo keq, vetem se nuk ka edhe aq drite."
    Summertime, and the livin' is easy...

  16. #56
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    O shoke sot kam pa enderr diamante .. po po diamante .. sikur i gjeta diku ..

    ndonjeri na thote nje cik shpejt , urgjent ca dmth ? Vetem se ne fund mu desh ti dorezoja te i zoti qe i kishin humb .lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  17. #57
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Ju lutem shume anetareve me lart ta marrin nje cik me seriozisht endrren time . Jo gjithmone shoh enderra te bukura me diamante .
    Mirekuptimi juaj nga ai pa ze , eshte mese i vleresuar . LOL .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  18. #58
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anėtarėsuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    Do te kuptosh qe ke vlere te madhe,dhe atehere do ta gjesh dike qe e meriton ta kete prane ate thesar

  19. #59
    DIZER_7 Maska e dizer7
    Anėtarėsuar
    24-05-2006
    Vendndodhja
    EARTH
    Postime
    176
    pink, kjo endra eshte nje deshire qe ke patur per nje person,eshte sikur thua
    "te behej qofte edhe nje here i imi, dhe le te ikte pastaj".ndjenja e deshires ketu nuk mund te fshihet.detyrimi jot ti kthesh diamantet te zotit,tregon se ai personi ose eshte i lidhur, ose i martuar ose eshte dikush i afert dhe nuk mundesh tja shfaqesh ndjenjat.

  20. #60
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga dizer7
    pink, kjo endra eshte nje deshire qe ke patur per nje person,eshte sikur thua
    "te behej qofte edhe nje here i imi, dhe le te ikte pastaj".ndjenja e deshires ketu nuk mund te fshihet.detyrimi jot ti kthesh diamantet te zotit,tregon se ai personi ose eshte i lidhur, ose i martuar ose eshte dikush i afert dhe nuk mundesh tja shfaqesh ndjenjat.
    Sa te thella paskan qene keto pune. Enderra ku nuk te con , por qe te kisha deshira te fshehura si psh " ta kisha njehre dhe nami u befte" nuk e dija . lol Nejse .. thx dizer7 )
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Fatmir Baci
    Nga ~Geri~ nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 01-09-2011, 04:54
  2. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-02-2009, 05:55
  3. Endrrat....
    Nga Agim Doēi nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 11-05-2006, 07:06
  4. Luca: Mos i shkelni ėndrrat e "Rozafės"
    Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 04-09-2005, 18:46
  5. Dhjetė leksione mbi ėndrrat
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 03-08-2005, 13:53

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •