Close
Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 133
 1. #101
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Antarsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Mosha
  30
  Postime
  897
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 7 postime
  Mu mka pelqy me shume : GJMM ( Gjigandi I Madh I Mire )

 2. #102
  special Maska e Lemon tea
  Antarsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  andej-ktej
  Postime
  99
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Udhetimet e Guliverit, Tesi i Debervileve,Doni i qete,perralla nga H.K.Andersen
  ???

 3. #103
  i/e regjistruar Maska e aushi
  Antarsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  N Atdhe!
  Postime
  3,283
  Faleminderit
  50
  39 falenderime n 28 postime
  "MALSORJA"..........Nazmi Rrahmani!
  Dhuro shum...e prit pak!

 4. #104
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,525
  Faleminderit
  325
  41 falenderime n 40 postime
  mua me kane lene pershtypje;

  Doni i qet
  Hasta La Vista
  Tri ngjyrat e Kohes
  Robinson Kruso
  Ura e Pshertimave
  Loja e Ndaluar
  Shpella e Pirateve
  Bija e Mallkuar
  1001 Nett

 5. #105
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-01-2007
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Si Mund Ta Marr Aventurat E Tom Sojerrit

 6. #106
  tHeKtHi MaMa :P
  Antarsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  new york
  Mosha
  40
  Postime
  1,722
  Faleminderit
  1
  2 falenderime n 2 postime
  tregime per kecin bardhosh
  if love is the answer, could you rephrase the question?

 7. #107
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  242 falenderime n 197 postime
  Citim Postuar m par nga TAULANT Lexo Postimin
  Si Mund Ta Marr Aventurat E Tom Sojerrit
  Ky eshte dhe nje nga librat e mi te preferuar.
  Feelings change - memories don't.

 8. #108
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  mu hakelberry fini,...lol

  me dukej me camarrok se tom sojeri.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 9. #109
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  242 falenderime n 197 postime
  Edhe ai nuk ishte i keq, por Tomi me pelqen me shume.
  Feelings change - memories don't.

 10. #110
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Antarsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  863
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Yyyyyyyyyyy sa kaaa!
  Duke filluar nga:
  1.Nje mije e nje nete
  2.Perralla nga H.K.Andersen
  3.Perrallat nga Vellezerit Grimm
  4.Djemte e rruges Pal-Ferenc Molnar
  5.Ishulli i thesarit
  6.Robinson Kruzo
  7.Aventurat e Tom Sojerit
  8.Aventurat e Hakelber Finit
  9.Tre Musketjeret
  10. The little book room (liber me perralla fantastike angleze qe rastesisht e kam zbuluar edhe ketu se versionin shqip e kisha pa kopertine, arsye per te cilen titullin e kam vendosur anglisht )
  11. Cufo dhe Bubi Kacurrel
  12.Cufoja ne Shtepine e Pushimeve
  13.Cufoja ne Shtepine e cudirave
  14.Aventurat e Gjeneral Cufos
  15.Udhetim ne qender te tokes
  16.Piter Pan (qe duhet te kryesoje listen time ne fakt)
  17. Historia pa mbarim
  18. Pipi Corapegjata
  19.Picirruku dhe Karlsoni , bjeriu qe banonte mbi cati
  20. Aventurat e topgungacit
  21. Cudite e fshhta te Zamirit
  22.Aventurat e Qerosit dhe Eramlit
  23.Oliver Tuist
  24. Liza ne boten e cudirave
  25. Perrallat e rruges Broka
  26.Macoku me cizme (dhe perralla te tjera nga Sharl Pero)
  27. E bukura e pyejve
  28. I mrekullueshmi magjistar i Ozit
  29.Aventurat e baronit Mynhauzen
  30.Plaku dhe deti
  31.Princesha Argjiro

  Ka edhe plot te tjere jam e sigurte, po tani kaq me kujtohen.
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

 11. #111
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Antarsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  863
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga GoDiVA Lexo Postimin
  Urmeli qe mbiu nga ujerat
  .
  Urmeli qe mbiu nga akujt jo ujrat)

  Xhipi ne televizor dhe ndodhi te tjera ne orbite

  Pinoku

  Cipolino

  Torta qe ra nga qielli

  Perrallat shqiptare (fantastik)

  Qypi me florinj

  Xhuxhet dhe gjigandet (perralla o ceke o polake )

  Perralla ruse

  ja meqe me kujtuan me shume...
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

 12. #112
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Perrallat nga Vellezerit Grimm......kush e di sa here e kam pas lexuar. Tani qe mu kujtua, do ta gjej e ta lexoj perseri.

 13. #113
  Medical Student Maska e Edmond.S
  Antarsuar
  10-09-2008
  Vendndodhja
  nightingale's Dorf
  Mosha
  25
  Postime
  736
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Robinson Kruso
  Aventurat e Tom Sojerit!

 14. #114
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Antarsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  euripidi !!! gjigandi i madh i mire etj etj !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 15. #115
  i/e regjistruar Maska e Xingaro
  Antarsuar
  14-06-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ejjjjjj.....a ka ndonjeri ktu qe ka lexuar librin:"Alarmet e qytetit Sdikuisht"...autori me duket ishte gaqo bushaka.Une vdisja per ate liber,e mbaja si biblen...mund ta kem lexu 3-4 here.Per nje kopje te tijin tani do ofroja 50 euro pa medyshjen me te vogel.
  Quanta vita hai contaggiato,quanta vita bruccerai...!

 16. #116
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  E ka shkrujt Bedri Dedja ate librin lale.

 17. #117
  i/e regjistruar Maska e faiksmajli
  Antarsuar
  12-02-2006
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Lumi i vdekur
  Malesorja
  Bardha e Temalit
  Sikur te isha djale
  shqiponja

 18. #118
  i/e regjistruar Maska e Xingaro
  Antarsuar
  14-06-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Bamba Lexo Postimin
  E ka shkrujt Bedri Dedja ate librin lale.
  Ke te drejte tani mu kujtu.A thua mund te gjendet me ai liber?
  Quanta vita hai contaggiato,quanta vita bruccerai...!

 19. #119
  ThE WoRlD Is MiNe Maska e AjSi
  Antarsuar
  05-04-2009
  Vendndodhja
  AlBaNia
  Postime
  372
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  gjithmone me ka pelqyer Harry Potter
  eshte i hatashemmmmmmmmmmmm
  I DiD NoT AsK 2 B AlBaNiAn , I JuSt GoT LuCkY
  AlBaGiRl

 20. #120
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Hmmmmmmm nuk e di pse po shumica e librave qe kam lexuar kur isha e vogel ishin veprat e Enverit. (j/k se prite kur te vij Brari dhe te thoje je femije komunistesh...hahahahahahah)

  Nje mije e nje nete me ka pelqyer...Po ashtu Konti i Monte Kristos (keta filmat qe bejne keta made in Hollywood jane shume kot ne krahasim me librin).
  Ndryshuar pr her t fundit nga INFINITY : 06-04-2009 m 11:48

Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Cili ka qene filmi qe ju ka pelqyer me shume dhe pse?
  Nga Nie n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 01-05-2009, 12:25
 2. 5 Filmat me te pelqyer gjate sezonit veror ?
  Nga PcCrack3r n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-09-2005, 00:45
 3. Kush nga temat e komunitetit musliman ju ka pelqyer me shume?
  Nga ~Geri~ n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-07-2005, 09:13
 4. Cilat krijime shqiptare ju kane pelqyer me shume? Lista!
  Nga Benni n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-02-2003, 05:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •