Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 80
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Cili është sekreti yt?

    Cili është sekreti yt?

    Ende nuk e kam të kjartë misterin e quajtur dashuri për ty. Kot jam
    perpjekur me orë, me ditë, muaj po bëhen edhe vite dhe ende nuk e di si
    mund të dal nga rrjeta e dashurisë me të cilën TI më mbulon. Jeta
    disa here më tha : mjaft! TI ishe me e fortë se jeta. Vuajtja më tregoi pamjen e saj të trishtuar, dhe në sytë e vuajtjes shihja pamjen tënde prej engjulli. Sa here dhembja më goditi në fytyrë dhe çdo goditje mbante emrin tënd, unë filloja ti dua ato goditje sepse përplaseshin në fytyren time, dhe mbetej gjurma e emrit dashuri. Tani kam humbur në mes vuajtjesh, ankthit, frikës, ëndrrës dhe pritjes. Rruga deri tek ti është e pakalueshme më thotë bota, e ata nuk e kuptojnë që unë çdo natë e kaloj me ty, në përqafimin tënd, në gjoksin tënd, me puthjen tënde hipnoze.
    Me thuaj cila je ti që je më e fuqishme se vuajtja, se jeta bile bile edhe më e fuqishme se vdekja që më sillet vërdallë.
    Nuk e di, as nuk dua ta di, dua të luaj me vdekjen deri sa të kam ty në perqafim, dashuria ime e ëmbël.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Poeti : 23-03-2006 më 12:20
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Mos më kërko falje!

    Kurr mos më kërko falje pse vuaj, nëse fjalët e thëna dhe të shkruara
    nga ti jane te vërteta. Falje përulesisht do të duhej të kërkoje nëse me
    fjalet e tua ke zënë rob zemrën time, sa për të më bërë të vuaj,të qaj dhe
    te lutem për ty. Atëherë mos më kërko falje mua, por ndiz një qiri, dhe
    në flakën e tij le të marrin zjarr të gjitha letrat e tua që mi ke
    dërguar, dhe kujdes po të digjen gishtrinjët se aty ka fjalë me forcë
    vullkani, dhe atëherë s’do të mund të i shkruajsh më askujt!!
    Mos më kërko falje as për poezit e mia kushtuar ty, as për jetën time që e jetoj për ty, por kërkoj falje vetvehtes nëse më ke gënjyer mua dhe vehten, kërkoj falje zemrës tënde nëse rrejshëm e ke ushqyer me dashuri, kërkoj falje ëndërrave tua nëse në to rrejshëm kam qenë unë dhe në fund kërkoj falje AMORIT për dashurinë e rrejshme!!
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    SEKRETI

    1.
    Cili është sekreti yt
    Që të dua kaq shumë
    Fjalët tua, puthja jote
    Përse më lënë me net pa gjumë!

    2.
    Cila është fuqia jote
    Që më mbanë të robëruar,
    Si më bëre kaq të fortë
    Edhe vdekjen për t’luftuar!

    3.
    Cila është rrezja jote
    Që mëngjeseve më zgjon,
    Si e robërove zemrën time
    Që më shumë se vehten të don!?
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    kengen po edi, por zeri s'po me (shkon) ndjeshem
    pergezime poeti ne te triat(3) poezit tejet prekese, (ambicioze&misterioze):
    ..kan prekur skajin, e botes...lol!


    Pershendes,hajla!
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Zgjodhëm rrugën e heshtjes, bisedat që dikur bëheshin përmes mesazheve do ti vejmë në gjumë shekullor dhe mbi to të lulëzojnë trëndafilat e egër me gjemba? Ngrohtësinë që i përshkonte fjalët e thëna tani do ti mbyllim në qelin e ftohët të burgut që quhet jetë! Në rregull s’ka problem. Dakord jam edhe unë. Nga tash do të mbretëroj heshtja mikesha ime, një heshtje që do ta dëgjojmë vetëm ne dhe askush tjetër, një heshtje që do të flas më shumë se çdo fjalë e thënë gjer tani.
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Forca e fjalës

    E kupton kur të vlon diqka në shpirt, kur të zen frymën dhe të humb forcën deri në molisje. Çudi ishte e mjaftueshme vetëm nje fjalë të ta them dhe shpirti u qetësua, dhe mora forcë. Tash më duhet prap të filloj me ndrydhje ndjenje deri kur nuk mundem më, dhe do të të them prap... deri ateherë mirë mbetsh.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Poeti : 26-03-2006 më 03:33
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Koha që mund të mos vijë

    Mos me keqkupto në asnjë shkronjë, por lexo mirë. Nëse mundem unë të i "harroj" me gjithë tërë dashurinë që kam për ty, kur me tërë forcën e shpirtit të them Të dua, kur mundem të hesht dhe të mos ja them më askujt këtë fjalë se më duket të lëndoj ty nëse vetëm e mendoj për dike e jo të ia them, kur kurrë në jetë nuk flej apo zgjohem pa pamjen tënde në sy... dhe kur unë mundem ti hesht këto ndjenja, duhët edhe ti për hir te dashuris sonë. Të lutem. Çdo gjë thuhet dhe bëhet në kohën e vet,dhe ajo kohë nuk është tani dhe nuk dihet kur mund të jetë dhe a do të vijë fare, më kupto.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Poeti : 26-03-2006 më 03:34
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Më mjafton

    Mua më mjafton vetëm një gjë që të i përballoj të gjitha.Të e di qe ti je dikund, që je gjallë e shëndosh.. më shume nuk dua. S’ka rëndësi me kend je, apo me kend je e lumtur për një moment, dua të jetosh tepër gjatë, e të të dua atëhere kur plakesh dhe nuk e ke askend afër, dua të jem unë pran teje, dhe të të dua me tërë forcën time, të rrefej çka do të thotë të dashurosh përnjemend.
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Më fal që të dua

    Sidoqoftë e di që nga bota virtuele, nuk mund të të prek e as të të përqafoj, nuk mundem të të puthë e as të pushoj në gjirin tënd. Dhe askush s’e din se çka ka trupi im që nuk ngopet frymë,ja pse, po ma marrin ajrin të tjeret! Në rregull zemër, desha vetem të të kërkoj falje ... më fal shpirt që të dua !
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Mu beto

    Më shtrëngo shumëëë, më puth shumë shumë shumë dhe mos më lësho më kurrë në jetë. Ah sikur jeta të ishte pak më ndryshe, sa do të doja të kisha mundësi të jem së paku disa ditë me ty, vetëm në një vend malor me shumë borë, dhe në një shtëpizë të vogël me oxhak me dru, e të shtriheshim afër zjarrit, të të puthja e të bisedoja shumë gjatë me ty duke të shikuar çdo herë në sy, të e veja kokën në krahërorin tënd e të pushoja nga hallet dhe fjalët e botës.
    MË PREMTOOO TË LUTEM QË KURËDOQOFTË DO TË REALIZOJMË KËTË ËNDËRR, MU BETO NË DASHURINË TONË.
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Më merr në ëndërr

    Ka kohë që nuk e kam ndier afërsinë tënde sikur sonte. Më duket që isha me ty tërë kohën. Të dua.
    Merrem me vete,merrë në krahët e tua, a po e merr? Ndalemi diku vetëm pak nja 2-3-4 orë dhe shko prap e mua më kthe sërsih brenda ëndërrës tënde!
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-12-2005
    Postime
    44

    Do te lexojme akoma

    Pergezime poeti, dhe te faleminderit qe po na mundeson ti lexojme shkrimet tua kaq te bukura.

    Pershendetje te perzemerta nga molle e ndaluar

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Mos më kthe përgjigjen, thjesht nuk dua përgjigje

    Po, po të tregoj, nuk dua pergjigje, nuk dua thjeshtë përgjigje.

    Ja,problemi qëndron se e kam vërejtur që nuk po mundem thjeshtë s’po mundem me të nda edhe pikë. E di që s’më takon mua as s’do të më takosh kurrë, por prap se prap më është bërë fiksim kjo punë. E di që çdo gjë po e rris si me mikroskop, ndoshta të qëna ose të paqëna,por thjeshtë s’po mundem. Sikur të bindem që s’ka më asgjë në mes nesh do te isha më i qetë, do ta kuptoja që jeta jote është e jotja, dhe ti duhët ta jetosh, përndryshe (e di që është gabim i madh) por mendoj që jeta jote është e imja andaj ... keq puna, keq. Më lejo për disa kohë të jem larg teje, thjeshtë dua ta bëj, të qetësohem dhe të bindem me realitetin, ose do të pëlcas një ditë. Nese e di që s’je e imja, s’më dhemb më asgjë. E kështu, po e sheh edhe vet që po luaj me nervat e mia dhe besa po pesojnë edhe të tjerët nga kjo gjendje që kurrë në jetë nuk e kam pas dhe shpresoj që s’do ta kem kurrë. Thjeshtë, e kam vërejtë që kohët e fundit po bëhem tepër xheloz kur je ti në pyetje,tej mase dhe kjo është katastrofë. Andaj dua të largohem nga kjo lidhje sa s’kam pësuar keq me shëndetin dhe sa s’të kam shkatërruar edhe ty me nervozën time. S‘ke nevojë ti të më arsyetohesh çdo herë, unë e kuptoj që s’ke faj, megjithatë po bëhem i tillë (tepër i keq, e di këtë edhe vet). S’dua të shkojm aq larg sa të mos na mbetet as edhe një pershendetje e kjo krejt nga xhelozia që më është krijuar. Athu pse? Ndoshta të dua më shumë se që e kam pranuar ndonjëherë, dhe kjo nuk më qon askund, pos humnerës dhe humbjes tënde si shoqe dhe si mike. Në rregull, e kuptove, dhe tash ... ika, ika. Më fal për shqetësimet që t’i kam shkaktuar, ti s’je fajtore, jam unë dhe këtë e pranoj plotesisht.
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Nuk mundem pa TY

    E di qe sot e ke ditë të lirë, është e dielë. E di që deri të hënën kur te vish që ti lexosh këto mesazhe , ndoshta do të grumbullohen, se nuk mundem dot pa të shkruajtur. I dhashë vetes aq kohë sa të hyj në msn... ti nuk qenke, dhe shumë më mirë që nuk ishe, sepse i lexova dhe rilexova disa herë letrat e tua që m’i ke dërguar, lexova edhe në albasoul diçka, që më dukej që pasqyronte shpirtin tim ,por aty mungonte vetëm edhe paqyrimi i frikës nga mëkati, mëkati më i ëmbël që kam bërë ndonjëherë në jetën time. Është ora 20.59… dhe ti nuk je në msn( edhe pse edhe po të hysh nuk do të më shofësh, sepse nuk dua të flas , jo njehëre), dhe të paramendoj të shtrirë të lodhur nga puna, duke kërkuar te gjesh prehje të trupit, por e di qka mendon në këto momente. Dhe nëse ndjen një puhi të lehtë që të afrohet,,, leje, ajo puhi jam unë në këtë çast , nuk desha të të tremb por vetëm të të puth lehtas duke ta marr lodhjen( ta ndajmë përgjysmë). Unë po iku, por besoj që do të gjej(vjedh) kohë prap të të shkruaj, se E DI që nuk mundem ndryshe, nuk mundem pa TY.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Poeti : 26-03-2006 më 09:18
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Aktorë në teatrin e jetës

    TË LUTEM MOS MË DUAJ AQ SHUMË, SE PO KAM FRIKË NGA VETJA, NGA REALITETI NGA ËNDËRRA. Kam frikë nga hapat që duhet bërë, nga erërat e jetës, nga çdo hije që më del përpara , thjeshtë kam frike nga vetë JETA. Pse duhet të jetë kështu? Të prita mbrëmë , doja të flisja me ty, edhe pse e dija që nuk mund të flas ,doja të të shihja edhe pse e dija që do të hapej vetëm një katror i vogël që tregon një fytyrë një buzëqeshje ...por jo zemrën,jo ndjenën që ka ajo. Ne do të duhej të luanim një rol që nuk na shkon per shtati, por skenari është shkruar më heret nga vet jeta dhe... do të duhej ta luanim patjetër.
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Më lejo të bëhem gjumi yt

    Se di sa më kupton(e di që më kupton) por mbrëmë isha xheloz në çdo gjë, në tastarurën që e prekinin gishtërinjët tu, në këmishën që të kishe veshur dhe ta ndiente aromën e trupit, në mollën që ti prekte buzët, në gjumin që do të mirrte në prehër deri sa ti mbyllje sytë, andaj dola shumë shpejtë që të mos i paramendoj ato gjëra, të mos prekje më atë tastaturë, ta zdishje këmishën, dhe unë doja të bëhem gjumi yt e të mbaj në duar deri në mëngjes.
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Më kërko brenda vehtes, aty më gjen

    Në atë moment kur të duhem më së shumti më paramendo që më kë në prehër, se aty më ke, më paramendo në kraherorin tënd duke të vërshuar me puthje e ledhatime, se aty jam, më njdej me terë ngrohtësin e shpirtit se jam unë po ai që ta ngoh çdo skutë të jetës me rrezet e dashurisë sime. Më fal nëse nuk ma dëgjon zërin kur më ke aq afër, se gjuha e dashurisë flitet në heshtje. Mos provo të më prekësh, se jam mbrenda teje në këtë moment,duke ti puthur çdo qelizë trupore me tërë forcën e mbledhur vetëm për ty,,, mos më kërko se aty jam, vetëm më ndjej!
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Per Dashurine!
    .......................

    Me fal qe te dua kaq shum
    Me fal qe ne zemer te lendoi
    Me fal qe eshte teper von
    Nuk mundem une ty te harroi.

    Me fal qe e bera pa dashur
    Per mua pa qellim te mendosh
    Me fal qe te bera per mua
    Poezi me dhimbje te krijosh!

    Me fal por njeriu prandaj vuan
    Te dashuroi nje njeri si ti
    Ti thaje lotete pa kaluar qerpikun
    Dhe kur te prek buzet te quhet (dashuri)

    Me fal por nuk te them te dua
    Nuk dua me puthje nga ty
    Ato jen veq dhimbje per zemer
    Ato me bejn te ndihem njeri.

    Por une njeri nuk dua me te jem
    Nuk dua une me te flas per dashurin
    Sepse ti me nxore nga zemra
    Pa ty jeta ime s'ka kuptim.

    Me fal qe prap po te lendoi
    Me fal qe perjete do te dua
    Me fal por nuk di si behet
    Me nje njeri te qmendur si mua.

    I qmendur se tregoi te verteten
    I qmendur se jam i sinqert
    Se ty te dua me shum se nje jete.

    Me fal per te metat e mija
    Me fal qe te dhash nje shekull dashuri
    Por jeta i ka keto padrejtesi
    Jeta s'me solli tek ti..!!

    Dhe ti si nje qenie e pafaj
    Si nje engjull me zemer te vrare
    Ti ke diqka te veqante
    Ti ke shum lote te pathare!

    Me ne fund arrita
    Te te kthej buzeqeshjen perseri
    Ashtu sic ti ma ktheve mua
    Dhe me bere te ndihem njeri.


    I Cmendur!!
    .....................

    Me than se jam i qmendur
    I qmendur se ndjej dashuri
    Me thon se jam i qmendur
    Sa mall ndjej te shkruaj poezi
    I qmendur me thon se jam
    Se besoi tek ti,
    Se fjalet e tua jan te kota
    Jan fare pa dashuri !
    Ohh, i qmendur un jam
    Se besoi tek ti,
    Se te dashuroi pa hile
    Valle kjo quhet qmenduri... ?

    Enderr e heshtur!
    ...............................
    Edashura ime, e mir ime e panjohur
    Tani s'me nxe gjumi duke menduar per ty
    Ne dritaren time rrah shiu i pasosur
    Me trishtim enderror e mallengjim te ri

    Edashura ime e pa qfaqur
    E shtrenjta ime sa ednrra
    Dil mos mu mshef ne misterin e vetes time
    Mjaft ndjete mbrenda ne kete shpirt

    E dashura ime drita ime ejetes te lutem me ndihmo
    Si mundem te mbaj gjithe kete dashuri???
    Sikur ta dish sa shum gjera ma djegin gjoksin pa then
    Sikur ta dish se'qlendim ka shpirti im
    Si nje lule e vyshkur ne pranver,
    Duke te pritur ty se mos po vjen njihere....

    kushtuar mikut, ndihmese teknike...lol!
    me fal,MIKU besoi qe nuk te bezdis...hajla,
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-12-2005
    Postime
    44
    Ah, sa e qetë u ndjeva këto ditë! Mendova se më në fund të kisha harruar, dhe e gjeta qetësinë shpirtërore që kaherë e kisha humbur. Që atëhere kur hyre ti në jetën time dhe si merimangë më mbështolle mendjen me mendimet për ty, dhe zemra ime ra në rrjetën tënde të dashurisë dhe më kot mundohesha të largohem nga aty. Që atë ditë shpirti im jetonte si një det i trazuar i pushtuar nga erërat e dashurisë tënde që mi dërgoje nga larg, dhe më bënin të jetoj si rob I dashurisë së pashpresë. Dhe shumë gjatë jetova duke vuajtur për këtë dashuri që se shijova kurrë, e që mundohesha çdo çast ta largoj nga unë. Dhe tash kur mendova se u çlirova nga ai mister që s’më linte të qetë asnjë sekond të jetës sime, u desh të thërrisje dhe të ngjallje prap shpresat e rreme në mua.
    Trazove pamëshirshëm mallin që sa kohë po e shtrydhja thellë në veten time, lëshovë rrëken e lotëve që çdoherë më rrinin në qepallë, gati për të shpërthyer, lëndove shpirtin që jetonte veç për ty, më ktheve nga fillimi, më ktheve tek mendimi i parë për ty, tek ëndërra e parë, vuajtja e parë …
    Përse e bëre këtë, kur prap do të më lësh vetëm?
    Përse? Përse?Përse?

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-12-2005
    Postime
    44

    Shpresa

    Qytetin e bukur X, do ta kujtoj, në mos për asgjë tjetër për çastet e ëmbëla por aq të shkurtëra e të paharruara me ty! Gjithçka që ka të bëjë me ato ditë mbetet në hijen e atyre pak minutave që mi falët e për të cilat do të jem mirënjohës për jetë. Thonë se koha shëron plagë! Nuk e besoj, sepse malli për Ty, jo që nuk shuhet por sa vjen e ndizet më shumë. Do dëshiroja që ato çaste të shkurtëra, sa një hapje mbyllje sysh të zgjasin për jetë.
    Fragmente të zërit tuaj të ëmbël më rrijnë nëpër mendje dhe më sjellin prehje si cicërima pranverore e bilbilit. Por, kur zgjasin shkurt, si çdo kujtim i ëmbël, zatën ma humbin qetësinë e më bëjnë të vuaj që jemi larg njëri-tjetrit. Përpiqem të kujtoj hollësi të atyre çasteve, por copat e këputura të bisedës nuk i lidh dot se nuk më lë ai shikimi yt i ëmbël që më shqetëson sa herë e kujtoj e që më bëhet se më përcjell në çdo çast; s’më lënë ata sy që me shkëndija zjarri përshkojnë zemrën time të lënduar pa mëshirë.
    Pse, vallë të gjitha çastet e bukura e të ëmbëla të jetës zgjasin kaq pak?
    Fytyra jote, me atë shprehje engjëllore më ndjek kudo; më jep kurajo të qëndroj kur e kam më së vështiri, më qetëson kur jam në kulm të dëshpërimit, më bën ta dua jetën kur ajo më përplasë me valet e veta sa këtu-atje pa një çikë mëshirë. Prandaj, ju jam mirënjohës dhe me përulje i lutem dhe përgjërohem Perëndisë që të sjell në qytetin X, dhe të na takojë sa më shpejtë! Prej se jam kthyer nga atje kam humbur gjysmën time. Një gjysmë e imja ka mbetur atje tek Ju! Takimet dhe njohjet e ëmbëla paskan ndarjet e hidhura e të rënda? Më duket e largët dhe e paarritshme dita kur do të shoh përsëri. Deri atëherë, më mban të gjallë shpresa se së shpejti do të ju takoj dhe të vazhdojmë bisedën e lënë në gjysmë; e unë do kënaqem, do rilindem duke dëgjuar ligjërimin tënd, të zërit tuaj si cicërima më e bukur pranverore e bilbilit!
    S’dua të besoj se nuk kam të drejtë të shpresoj se do të takohemi sërish.

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. - Sekreti në dëm të tjetrit -
    Nga rabija në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 11-12-2006, 10:10
  2. Sekreti i Budës
    Nga Tannhauser në forumin Historia botërore
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 21-09-2006, 15:43
  3. Përgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 16-07-2006, 00:50
  4. Sekreti, cka është ky fenomen?
    Nga Davius në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 05-04-2006, 05:34
  5. Sekreti i tyre...
    Nga Matrix në forumin Komuniteti protestant
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 18-10-2005, 12:37

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •