Close
Faqja 5 prej 12 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 233
 1. #81
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime n 43 postime
  Shtoni, Kosta Trebicken, Fatmir Xhindin .....
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 2. #82
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Antarsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Zhvillimet ne Shqiperi, shkaku dhe pasojat!

  Zhvillimet e ngjarjeve ne Shqiperi, sidomos pas vitit 1997 kane tronditur shume zemrat e shqiptarve brenda Shqiperise dhe ne trojet e tjera etnike...

  Ato erdhen si rezultat negativ i nje organizimi komunist brenda Shqiperise ku gjeten perkrahjen e klaneve antishqiptare qe nga Moska, Beograd e deri ne Athine, por edhe te shume politikanve pro komunist te se majtes Europiane.

  Shembja e shtetit nga forcat e sigurimit komunist, te frymzuara nga rrethet antishqiptare, u konsiderua si nje sukses prej tyre, pasi rrenimi i Shqiperise u dha shance Serbve qe ta kene me te lehte shtypjen e Kosoves.

  Sikur te mos ndodhnin ngjarjet e 1997 ne Shqiperi, Kosova nuk do te shtypej ne menyren me te pergjakshme gjate historise se vet, por do te shkonte drejt nje shkeputje zyrtare shume te shpejte nepermjet ngritjes se kerkesave ne rruge zyrtare...e me mjete demokratike.

  Qe ne 1997 e deri me sot politika ne Shqiperi nuk ka stabilitet dhe nuk ka shance qe te kete, sepse fuqite e huaja qe e ndikuan ne destabilizimin e shqiperise vazhdojne qe ta mbajne peng te mos stabilitetit Shqiperine, me qellim qe te mos kete frymemarrjen e nevojshme per te folur hapur e deri ne OKB-e per Kosoven.

  Politika e se majtes Europiane dhe miqesite ogurzeza te Beogradit, ndihmuan komunistet e farefiset e diktatures se enver hoxhes qe te rimarrin pushtetin, ajo u realizua me ndikimin e drejt per drejte te mikut te Serbise Franc Vranicki, i cili mori medaljen "Skenderbe" per ate ndihme qe u dha , pra nga Fatos Nano me shoke...dhe iku duke lene te pa asnje mbikqyrje ato mrrveshje qe u neshkruan prej tij dhe palve ne shqiperi... Ai nxorri nga burgu te denuarin per vjedhje dhe e beri kryeminister ne Shqiperi, pra Fatos Nanon.

  Shqiperie e destabilizuar politikisht dhe ekonomikisht eshte shendrruar ne nje vend ku njerzit vetem ikun jashte shtetit per pune e per tu shpetuar krimeve te mafjes dhe te klaneve nderpartiake...

  Qe prej 1997 e deri me 2004 ne Shqiperi jane vrare mbi 300 police te thjeshte, pa llogaritur qytetaret e vrare pa shkak dhe pa asnje faj...

  Qe ne 1997 jane vjedhur ne bankat e shtetit dhe ne fondet ndihme nga jashte rreth 30 miliard dollar, para me te cilat kryeministri(fatos nano) vetem, ka ndertuar 3 vila ne Shqiperi dhe ka hapur disa biznese private ne emer te kushrinjve te vet dhe te gruas se tij...Te njeten gje kane bere dhe te gjithe ministrat e tij qe ne 1997, duke perfshire ketu qindra udhetime turistike te tyre jashte shtetit apo hapje e mbushje kontosh te fshehta ne Greqi e Zvicerr...

  Pra ti shikojme se bashku absurditetet qe kane ngjare dhe po ndodhin ne Shqiperi dhe te japim mendimet hapur per zhvillimet atje, ku te shohim shkakun dhe pasojat....


  LLemadeo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Asriana : 18-06-2009 m 12:21

 3. #83
  Shqiptar Maska e EdiR
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  963
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga [Perla] Lexo Postimin
  Shtoni, Kosta Trebicken, Fatmir Xhindin .....
  Me vjen keq per kete postim por cilat jane arsyet dhe rethanat per ceshtjen Kosta Trebicka?
  Think. Laugh. Live.
  Mendo. Qesh. Jeto.

 4. #84
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Antarsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mustafa Nano

  Her pas here, n prpjekje pr t shpjeguar e prligjur nj numr zhvillimesh dramatike n Shqiprin e dy dekadave t fundit, ne e kemi br zakon t themi, se "shoqria jon sht e pamsuar me rregullat, me ligjet, me institucionet, me demokracin etj", se "ne nuk kemi pasur nj tradit t shtypit t lir, t gars politike, t jets parlamentare", dhe se "n gjith historin ton politike nuk ka pasur qoft dhe eksperimentime t vogla demokratike". Me kt, nuk sht se bjm ndonj mkat, pasi edhe vshtrimi m dashamirs e m bujar i hedhur mbi historin e shqiptarve gjat shekullit t fundit nuk arrin t kap ndonj gj kushedi se far, kur vjen puna te tradita e jets institucionale apo e dialektiks demokratike.

  Mirpo, n kto arsyetime e sipr, neve na del pr fare nga mendja edhe ndonj parantez demokratike, e cila, bash ngaq sht nj parantez, na ngjan t jet e parndsishme. Sigurisht, nuk sht mir q ktyre parantezave historike tu japim nj pesh q nuk e kan, por nuk do t ishte keq t njihnim njher e mir nj fakt historik: "Kur sht fjala pr nj jet decente politike e parlamentare, e n dai, edhe pr nj sjellje demokratike, e n dai akoma, edhe pr nj qasje patriotike, nuk kemi arsye t turprohemi m shum sesa duhet prej tradits. Prkundrazi, duhet t turprohemi m shum prej kohve q po jetojm, t cilat, krahasuar me vitet 20 t shekullit t kaluar, dallohen pr m pak qibr e eleganc n sjelljen politike e pr nj formim m t dobt demokratik".

  Po vrasjet politike, po atentatet, po kryengritjet e rebelimet anti-shtet, po aleancat e dyshimta me shtetet armike me Shqiprin, po prthyerjet e egra t dialektiks demokratike extraparlamentare, ku i le? - mund t m thon. T gjitha kto jan t vrteta, por ka dy alibi, megjithat. S pari, t gjitha kto kan ndodhur n forma m t qarta, m spektakolare e m traumatike edhe n Shqiprin postkomuniste. S dyti, jan t vrteta q duhen kontekstualizuar. Me fjal t tjera, vrasjet politike kan qen nj gj rutinore edhe n vende t tjera evropiane n fillim t shekullit t kaluar. Nga ana tjetr, Shqipria e atyre kohve ishte nj entitet shtetror e nacional shum i dobt e shqiptart ishin m shum analfabet e t paditur sesa t varfr, n nj koh q demokracia ishte n nj faz eksperimentimi n pjesn m t madhe t kontinentit.

  E prapseprap, shqiptart n ato koh kan pasur nj klas politike m t fisme, m t ditur, m atdhedashse, m t prgjegjshme. Nuk sht vshtrimi empathik mbi t shkuarn apo optika nervoze dhe e keqkuptuar ndaj t tashmes (na ndodh t gjithve e gjith kohn t kemi nj marrdhnie empathike me t shkuarn e nj marrdhnie t keqkuptuar me t tashmen), q t on n kt prfundim. Do t mjaftonte nj njohje e prcipt e historis. Dhe atyre q nuk e kan as kt njohje t prcipt, un do tu sugjeroja t merrnin e t lexonin dy libra t botuar s fundmi nga shtpia botuese "Horizont"e t prgatitur nga Filip Rrumbullaku; jan dy libra, q na sjellin "t gjalla" nj numr seancash parlamentare t vitit 1922, nga t cilat ne kemi mundsi t bhemi me dije mbi klimn politike t atij moti e mbi personazhet q luajn n skenn politike. far del nga kjo? Del nj gj shum e thjesht. Antart e parlamentit shqiptar t vitit 1922 jan ca zotrinj t vrtet, plot qibr e plot skrupuj aristokratik n komunikimin mes tyre. I drejtohen sho-shoqit gjith kohn me "zoti", japin prgjigje pr do pyetje q bhet, nuk lshojn fyerje e sharje. Dhe kjo sht aq e vrtet, saq dhe apeli i hedhur nga m shum se nj deputet mbi "lnien mnjan t fyerjeve e sharjeve" ngjan i kot e i pashkak. Prve ksaj, debati parlamentar i atyre kohve nuk bhej mbi "e lagu, se lagu" apo mbi "m the, t thash". Absolutisht jo. T gjith fokusoheshin te "shtjet, e jo te personat".

  N memorien ton historike, me siguri pr shkak t ndrrimit t dhunshm t pushteteve n vitin e famshm 1924, ka zn shum vend ideja e kacafytjes se paprincipt, t egr, t vazhdueshme e t prhershme, midis Fan Nolit e Ahmet Zogut. Po, kjo kacafytje ka ekzistuar, por nnvizimi historik i saj sht m i madh sesa duhet. N marrdhniet mes tyre ka pasur dhe stil aristokratik, dhe skrupuj patriotik dhe etiket politike. Gjat gjith debatit parlamentar t sjell n librat n fjal nuk gjen qoft dhe nj teprim t vetm nga njri apo nga tjetri. Madje, gjen t kundrtn, prmbajtje e delikates. Vzhgimit t Ahmet Zogut, se "Imzot Fan Noli asht nj orator i zoti", ky i dyti i prgjigjet me fjalt: edhe zoti ministr i Brendshm nuk bie posht n zotsi t fjals. Mungesa e kujdesit ndaj njri-tjetrit shkon deri te frazat "Imzoti flet hovarda", dhe "Imzoti asht prgjumshm e nuk ka marr vesht shka asht fol" t lshuara prej Zogut, apo te ndonj ironi therse e Fan Nolit. T gjith e dim q n vitet e mpasshm, marrdhnia mes tyre ka marr nj dinamik m t vrullshme e m agresive, por n nivelin parlamentar kjo marrdhnie ka mbetur armiqsisht korrekte. E njjta gj mund t thuhet edhe pr marrdhniet e t tjerve, rrjedhimisht pr gjith jetn e klimn parlamentare.

  Duke ecur m tutje, ajo q t befason m shum ka t bj me thelbin e debatit parlamentar, nga i cili ne kemi mundsi t marrim vesh formimin politik t njrit apo tjetrit. sht interesante t vihet re q Fan Noli, n m shum se n nj rast, e qorton kryetarin e parlamentit, Eshref Frashrin, pr qasjen partizane n ushtrimin e funksioneve t tij, dhe ky i dyti, i vn me shpatulla pas muri, prpiqet t justifikohet, gj q l t nnkuptohet se nga askush nuk mund t pranohej roli i anshm i nj kryetari t parlamentit (dikush duhet tia jap kt libr Jozefina Topallit, sjellja e s cils nuk ka t dyt n historin parlamentare t shqiptarve). sht po Fan Noli, q ngre zrin kundr tentativave t shumics qeverisse pr t demonizuar e delegjitimuar pakicn, pr ti prcaktuar kundrshtart si tradhtar t kombit, e kshtu me radh, gj q motivon - sipas tij, por edhe sipas do logjike normale - si dhunn e pushtetit, ashtu dhe kryengritjet popullore antipushtet.

  Ne, ndjeksit dhe vzhguesit e politiks, bjm mos gjith kohn t edukojm opinionin ton publik e politik me shembuj t mir t marr nga bota perndimore, por merret vesh se duhet ta bjm kt opinion t kthej syt edhe nga tradita jon. Afrmendsh, nuk sht nj tradit pr tu idealizuar e sublimuar. N krahasim me praktikat e sotme politike, megjithat, ajo sht nj tradit e lavdrueshme.

  Dhe nj e vrtet tjetr: duhet t jen shum t pakt deputett tan t sotm (Nj? Dy? Tre? Apo ndoshta asnj?), t cilt mund t meritojn t barabiten pr nga klasi, zotsia, atdhedashuria e ndershmria, me Ahmet Zogun, Fan Nolin, Luigj Gurakuqin, Bahri Omarin, Koo Tasin, Ndre Mjedn, Sejfi Vllamasin, Gjergj Fishtn, Sulejman Delvinn etj. E nuk ka se si t jet ndryshe, prderisa disa prej ktyre emrave t fundit jan korifenj t kulturs son kombtare. E nuk ka si t jet ndryshe, prderisa m shum se gjysma e antarve t parlamentit shqiptar t ktyre ditve nuk njohin m shum se gjysmn e emrave t ktyre njerzve, t cilt jan pioniert e pluralizmit, demokracis e t parlamentarizmit n Shqipri. Jan dhe themeluesit e shtetit shqiptar, gjithashtu.

 5. #85
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Antarsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Vritet kryetari i PDK-s Malsi e Madhe. Policia: Keka, precedent kriminal. Ndoka: Shpifje e rnd

  Vrasja ndodh 10 dit para zgjedhjet parlamentare t 28 qershorit. Makina e kryetarit t PDK-s s Malsis s Madhe shprtheu sot paradite afr qytetit t Shkodrs. Policia e Shtetit informon se 34 vjecari ishte person me precedent kriminal n trafikun e drogs dhe t eksplozivve me telekomand. Nard Ndoka: Vrasja sht politike, sulm terrorist. Keka krcnohej vazhdimisht nga eksponente te PD.

  /BalkanWeb/


  SHKODER/TIRANE-

  PS, Kodheli: Vrasja e Keks prgjak srish fushatn zgjedhore

  Ora: 16:09- Partia Socialiste e cilsoi si prgjakje t fushats zgjedhore ekzekutimin e kreut t PDK-s n Shkodr. Zdhnsja Mimi Kodheli duke shprehur ngushllimet pr familjen e Aleks Keks, i bri thirrje policis t mos bhet pal me asknd, t zbardh rrethanat e vrasjes dhe t nxirren autort prpara drejtsis.

  I shprehim ngushllimet m t sinqerta familjes s viktims, miqve dhe kolegve demokristian. Ngjarja e sotme prgjak srish fushatn zgjedhore t ciln po e tensionon do dit e m shum gjuha e urrejtjes dhe presioni i pushtetit. Ne i bjm thirrje policis s shtetit, t punoj pa u br pal me asknd dhe pa u nxituar n prfundime t parakohshme dhe joprofesionale, t zbardh nj or e m par rrethanat e ksaj vrasjeje dhe t oj prpara drejtsis autort e saj theksoi Kodheli prmes nj deklarate pr mediat.
  PS nnvizon se fushata zgjedhore po tensionohet pr shkak t presionit t pushtetit dhe gjuhs s urrjtjes.
  Ngjarja e sotme prgjak srish fushatn zgjedhore t ciln po e tensionon do dit e m shum gjuha e urrejtjes dhe presioni i pushtetit u shpreh zdhnsja e Partis Socialiste.

  Ndrkoh, PS i ka br thirrje shqiptarve ti shmangen dhuns gjat zgjedhjeve duke theksuar se e ardhmja duhet vendosur me vot e jo me dhun.

  Ndreu: Deklarata e Policis s Shtetit problematike

  Ora 15:44 N nj lidhje telefonike me televizionin News24 Ish-zv/kreu i Policis s Shtetit Pjerin Ndreu e ka dnuar kt akt duke e cilsuar at si ngjarje t rnd t ndodhur n nj situat parazgjedhore. Sipas tij kjo e bn edhe m t rnd, duke i dhn nj karakter m problematik ngjarjes. sht nj ngjarje e rnd, ndodhi n nj situat parazgjedhore ku i jep nj karakter m problematik ngjarjes- theksoi Ndreu.
  Ndrkoh deklaratn e Policis s Shtetit lidhur me kt ngjarje Ndreu e ka cilsuar si jo profesionale dhe t parakohshme, pasi sipas tij sht Prokuroria e rrethit ajo q jep konkluzione t hetimit. Ndreu shtoi se nuk mund t jepen konkluzione pa u prfunduar procesi i kqyrjes n vendngjarje.
  Deklarata ishte problematike, pasi nuk kuptoj se n cfar kushtesh nj deklarat e till del pa prfunduar procesin e kqyrjes s vendngjarjes. Nuk mund t jepet asnj konkluzion aq m tepr nj informacion q sht kofidencial pr t zbardhur ngjarjen dhe jo pr tu shitur n publik- tha Ndreu.
  Prononcimin e policis s shtetit Ndreu e cilsoi si nj kundrprgjigje t qeveris ndaj deklaratave t dhna se sht nj vrasje politike
  Ky prononcim me jep iden se sht nj kundrprgjigje e policis kundrejt ndonj deklarate q sht thn pr nj vrasje politike. Deklarata e policis sht e parakohshme, grupi hetimor duhet t drejtohet nga Prokuroria e rrethit dhe jo nga policia, kjo sht nj metod e gabuar e organeve tona policore, pasi nuk jan ata kompetent t japin deklaratat sht Prokuroria e cila drejton procesin hetimore. Policia sht thjesht nj organ i cili vihet n dispozicion t Prokuroris- theksoi Ndreu n lidhjen telefonike me News24.

  Meksi: Ngjarja, shprehje e qart e dhuns politike

  Ora 15:31- I kontaktuar n telefon nga televizioni News24 Aleksandr Meksi deklaroi se ngjarja sht shprehje e qart e dhuns politike n vend duke krkuar zbardhjen e menjhershme t saj.
  T mbahet nj qndrim, t na sqarojn si ka ndodhur, kush jan kta bandit q kryen kt krim, ne e dnojm dhe krkojm prgjigje sa m par u shpreh Meksi.
  Ndrkaq, Meksi nnvizoi se ngjarja e sotme nuk sht dicka pozitive pr votuesit n prag t zgjedhjeve.
  Nuk sht pozitive pr votuesit dhe Shqiprin, sht dicka e dshiruar pr ata t pushtetit. I ftoj njerzit t votojn dhe t shuajn me vot duke vendosur n politik njerz t ndershm theksoi Meksi pr News24.

  Ndoka: Policia shpif. Keka person i nderuar

  Ora 14:10-Demokristiant shprehen t indinjuar pr deklaratat e Policis s Shtetit q cilsuan n njoftimin pr shtyp, Aleks Kekn si person me precedent penal e kriminal. Kryetari i PDK, Nard Ndoka theksoi sot pr TvNews24 se Kryetari i PDK s Malsis s Madhe, Keka sot u vra dy her. Ndoka akuzoi policin si dizinformuese dhe t paprgjegjshme lidhur me ngjarjen n fjal. Policia sht e paprgjegjshme me deklaratat q lshon. Ai ishte nj njeri i nderuar dhe respektuar i zons dhe nuk ka patur probleme me policin. Kto deklarata jan shpifje t ulta. Policia e vrau per here te dyte Keken sot, theksoi Ndoka. Sipas kryetarit t demokristianve kjo deklarat e policis pohon se tashm shqiptart jetojn nn nj klim t terrorit. Kjo sht nj corodotje totale e shtetit. Kjo tregon q n jetojm n nj klim t terrorit. Policia dha nj version t gabuar dhe deklarat t sajuar, u shpreh Ndoka duke krkuar q Policia ti krkoj falje familjarve t Keks q sipas tij jan shokuar nga pohimet zyrtare t policis s shtetit.
  Ndoka shtoi se Aleks Keka aktualisht ishte antar i qarkut t kshillit t Shkodrs dhe kryetar i PDK n Malsin e Madhe. Ndoka qartsoi se Keka nuk ishte kandidat pr deputet n kto zgjedhje parlamentare, por vetm drejtonte PDK e Malsis s Madhe pr kto zgjedhje.

  Policia e Shtetit: Aleksander Keka, eksponent i trafikut te droges e eksplozivit

  Ora 14:00 Tre or nga vrasja me eksploziv e kryetarit t PDK-s Malsis s Madhe policia e Shtetit informon n nj prononcim pr shtyp se viktima Aleksandr Keka ishte person me precedent kriminal n trafikun e drogs dhe t eksplozivve me telekomand.

  Duhet theksuar se shtetasi Aleksandr Keka prej vitesh sht evidentuar nga strukturat e policis lokale e qndrore si person me precedent t theksuar kriminal me tendenc trafikun e lndve narkotike, trafikun e mjeteve motorike si dhe trafikimin e lndve plasse me telekomand.- deklaroi zdhnsi i Policis s Shtetit Klodian Branko n prononcimin pr shtyp t dhn rreth ors 13.30 minuta.
  Njoftimi pr shtyp vazhdon me detajet e vrasjes. Sot m dat 18.06.2009, rreth ors 09.45 n vendin e quajtur Grizh, n aksin rrugor Koplik- Shkodr, mjeti Mitsubishi Pajero me targ SH 2125 E sht par nga dshmitar t pranishm se ka pasur nj shprthim n ecje dhe dalje t menjhershme t mjetit nga rruga.
  34 vjecari Aleksandr Keka, lindur e banues n fshatin Pjetroshan, komuna Kastrat, Malsi e Madhe sht gjetur i vdekur nga strukturat e policis lokale q kan mbrritur n vendngjarje.

  Policia thot se mjeti fuoristrad n t ciln udhtonte kryetari i degs s PDK-s ishe n pronsi t Arben Bitanit, biznesmen i vrar n 2008.

  Pr hetimin e ksaj ngjarje policia thot se jan angazhuar ekspertt e Drejtoris s Prgjithshme t Policis, Laboratorit Qndror Kriminalistik, t Njsis Antieksploziv etj. Nn drejtimin e Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Shkodr.

  Kryetari i PDK, Nard Ndoka: Keka krcnohej nga eksponent t PD

  Ora 13:00-Kryetari i PDK-s pohoi sot se Kryetari i degs s PDK n Malsin e Madhe, Aleks Keka q u gjet i vdekur pas shprthimit t makins s tij n aksin Koplik-Shkodr, sht krcnuar m par. N nj lidhje telefonike pr TVNews24, Ndoka deklaroi se Keka ishte krcnuar dhe kt ja kishte pohuar ket edhe kryetarit t partis. Sipas Ndoks, krcnimet ndaj Keks ishin br t shpeshta pas deklaratave n Shkodr t kryetares s parlamentit Jozefina Topalli pr t shprfillur PDK n n kto zgjehdje parlamentare. Ndoka rrfen se bisedoi me Kekn, vetm 5 minuta para se t ndodhte shprthimi. E mora m pas ne telefon, 3 her, por ai nuk mu prgjigj. Pastaj msova pr ngjarjen, mbrrita menjher n vendgjarje. Dukej gjithcka se kishim t bnim me nj akt t pastr terrorist, pohon Ndoka pr News24. Sipas tij, shprthimi ka qn i telekomanduar dhe si pasoj makina e Keks ka dal jasht rruge.
  Ndoka sqaron se Keka kishte patur krcnime t vazhdueshme. Keka u krcnua vazhdimisht nga eksponent t PD-s. Pr kt le t prgjigjet policia, pasi ajo ka cdo informacion, thot Ndoka. Sipas tij, krcnimet pr PDK-n, nisn kur Topalli po bnte fushat kundr partis t tij n zonn e Shkodrs. Dihet gjuha e Topallit, ajo sht nj mostr e politiks shqiptare, shprehet Ndoka pr News24.
  Ngjarja n kt prag fushate sipas Ndoks ka domethnie, megjithat Kryetari i demokristianve bri thirrje pr qetsi dhe krkoi nga Policia e Shtetit zbardhjen e menjhershme t ngjarjes.

  Policia : Shprthimi me eksploziv i telekomanduar
  Ora 12:42 Policia thot se kemi t bjm me nj ngjarje kriminale. Ekspertt t xhenios dhe t policis kriminale thon se shprthimi i fuqishm ka ndodhur nga vendosja e nj eksplozivi n makin dhe sipas gazetareve te NEWS 24 tw cilet i referohet burimeve nga policia dyshohet se eksplozivi mund t jet i llojit C4.

  Nj pist hetimi q sht msuar nga gazetart n vendngjarja n kto momente sht se autort mund ta ken aktivizuar shprthimin nprmjet telekomands.

  PDK, Jak Ndokaj: Keka u vra n atentat. Ky sulm terrorist ndaj PDK

  Ora 12:45-Deputeti i Partis Demokristiane (PDK), Jak Ndokaj e ka konsideruar vdekjen e kryetarit t PDK n Malsin e Madhe si atentat t pastr politike dhe sulm terrorist ndaj partis s tyre. Isha n nj takim elektoral kur msova ngjarjen. sht tepr e rnd dhe PDK e konsideron kt nj akt t pastr terrorist. Ngjarje e rnd, krkojm nga organet e siguris zbardhjen e menjhershme t ksaj ngjarjeje. Ndokaj u shpreh gjithashtu se ky akt criminal sht i motivuar politikisht. Ky mbetet nj akt i motivuar politikisht. sht br n mnyr t studiuar. Atentati ndaj Keks sht n vazhdn e fushats elektorale. Opinioni public ika dgjuar tashme thirrjet kundr PDK, tha Ndokaj duke iu referuar ktu deklarats s kryetares s parlamentit n Shkodr, Jozefina Topalli pr t mos votuar PDK, pasi votat n kt mnyr shkojn tek Edi Rama.

  Deputeti i PDK-s Frrok Gjini: Vrasja politike. Topalli prgjegjse

  Ora 12: 30 Deputeti i PDK-s Frrok Gjini deklaron se vrasja e kryetarit t PDK-s s Malsis s Madhe sht politike.
  N nj prononcim pr NEWS24, Gjini drejton gishtin te nnkryetarja e PD-s Jozefina Topalli, si prgjegjse pr klimn e tensionuar q po krijon n t gjith qarkun e Shkodrs. E vrteta sht e qart dhe e padiskutueshme. Kjo sht vrasje politike. Jozefina Topalli ka krijuar monopol dhe krkon q t dal pa tjetr fituese nga qarku i Shkodrs, por tashm PD e PDK do ti japin vendin e merituar.- tha deputeti i PDK-s Frrok Gjini

  Demokristiani vazhdon m tej akuzat ndaj kryetares s Parlamentit Jozefina Topalli se po ndrton skena t tilla t turpshme pr eliminimin e demokristianve.Gjuha e saj vrer q ka prdorur kto dit ndaj demokristianve. M tej ai i krkon drejtsis zbardhjen e menjhershme t vrasjes s Aleks Keks, babait t tre fmijve.

  Fushata elektorale n qarkun e Shkodrs sht shoqruar dhe me tensione dhe rivalitet mes PD-s dhe PDK-s.
  Ditet e fundit replikat u shtuan pas deklarimit t Jozefina Topallit n Postrib, kundr partive t vogla si Partia Republikane e Partia Demokristriane.

  Policia e Shkodres: Aleks Keka u gjet i djegur jasht makins
  Ora 11:44- Drejtori i Policis s Shkodrs, Vullnet Topalli n nj prononcim pr shtyp n NEWS24 deklaroi se trupi i kryetarit t degs s PDK-s sht gjetur i djegur jasht makins s tij. Makina ka dal nga rruga dhe me pas ndodhi shprthimi sqaron drejtori i Policis s Shkodrs.
  Pas verifikimit eshte vertetuar se Aleks Keka po udhtonte i vetm n makinn e tij, kur ka ndodhur shprthimi.

  N momentet e para kur u msua ngjarja, burime nga policia than se shprthimi mund t ket ndodhur nga rrjedhja e gazit, ose vnia e nj eksplozivi n makinn e Aleks Keks. Por n nj prononcim pr median drejtori i policis s Shkodrs Vullnet Topalli nuk ka pranuar t jap detaje mbi motivin duke u shprehur se po hetohet dhe sht shpejt pr t dhn nj pist hetimi.

  Shprthen makina e kryetarit t PDK-s s Shkodrs. Vdes Aleks Keka
  Ora 11: 17 Kryetari i Partis Demokristiane t degs s Malsis s Madhe, Aleks Keka ka mbetur i vdekur sot n mngjes teksa po udhtonte me makinn e tij. Ngjarja ndodhi n fshatin Gril afr qytetit t Shkodrs.

  T dhnat e para t policis bjn t ditur se viktima Aleks Keka po udhtonte me automjetin e tij, tip fuoristrad, nga Kopliku drejt Shkodrs. Policia tha se kryetari i degs s PDK-s s kishte udhtuar disa kilometra larg qytetit t Koplikut, dhe n fshatin Grile ka ndodhur shprthimi.

  Policia e Shkodrs thot se shprthimi ka qen i fuqishm dhe automjeti ka psuar dmtime t rnda. Ende nuk sht e qart nse kryetari i degs s PDK-s, njkohsisht dhe biznesmen po udhtonte vetm n makin apo nj person i dyt ishte n makin.
  Policia thot se pr momentin sht e vshtir t verifikohet pasi automjeti sht dmtuar shum nga shprthimi.

  Hetimet
  Ende nuk dihet nse shprthimi ka ndodhur nga nj rrjedhje e gazit t makins apo nga vendosja e nj eksplozivi. Policia e Shkodrs thot se kur i jan afruar makins kan ndjer ern e gazit, cka ngre dhe versionin se shprthimi mund t ket ndodhur nga nj rrjedhje gazi. Nj grup ekspertsh t hetimit dhe forca t shumta policie, forcat RENA ndodhen n vendngjarje por sht e vshtir t msohet se nga se sht shkaktuar shprthimi i automjetit n t ciln po udhtonte Aleks Keka.

  Kryetari i Partise Demokristiane t Malsis s Madhe ishte angazhuar n fushatn elektorale t partis s tij n kt zon.

 6. #86
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  928
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Njoftim pr shtyp

  Tiran, m 18.06.2009

  Deklarate e Policise mbi ngjarjen ne aksin Koplik Shkoder

  Sot m dat 18.06.2009, rreth ors 09.45 n vendin e quajtur Grizh, n aksin rrugor Koplik- Shkodr, mjeti Mitsubishi Pajero me targ SH2125 E sht par nga dshmitar t pranishm se ka pasur nj shprthim n ecje dhe dalje t menjhershme t mjetit nga rruga.

  N vendngjarje kan mbrritur menjher strukturat e policis lokale q kan konstatuar t vdekur drejtuesin e mjetit, shtetasin Aleksandr Prek Keka, i vitlindjes 1975, lindur e banues n fshatin Pjetroshan, komuna Kastrat, Malsi e Madhe.

  Mjeti i siprprmendur sht n pronsi t shtetasit Arben Bitani, i vrar n vitin 2008, i njohur si ortak n biznes i shtetasit Aleksandr Keka.
  Pr hetimin e ksaj ngjarje jan angazhuar ekspertt e Drejtoris s Prgjithshme t Policis, Laboratorit Qndror Kriminalistik, t Njsis Antieksploziv etj. Nn drejtimin e Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Shkodr.

  Po vazhdojn hetimet intensive pr sqarimin e plot t rrethanave t ksaj ngjarje.

  Drejtoria e Pergjithshme e Policise se Shtetit


  ------------------------------------------------------------------------------
  ------------------------------------------------------------------------------  Mir kt robin q u vra sot e paskan vrar pr politik ( Kryetar i PDK-s pr katunin tjetri, jo shaka), po ortakun e tij ne biznes pr far e vran vjet ??? 7. #87
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Njher t presim prononcimin e Brari-t cfar mendimi ka pr Aleksander Keka-n , kush sht ky , cfar beri ky , ku punoj dhe me cka u punoi gjat jets , pastaj ne kemi t drejt me then dicka meqe asnj prej nesh nuk e njeh m mir se i nderuemi "Brari".

  Ngushllime familjes , shoqris , dhe politiks Shqiptare , edhe nj humbje tjetr por shpresoj q kt her mos t ket lidhje me Vrasje politike.

  Nice.

 8. #88
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  ne fakt vrasje politike jan vetem kur dy katunar te durrsit rrifen e vriten me njoni tjetrin e mundesisht vrasesi te jet socialist

  po kur kundershtart e PD vriten gjithon ose i vret rrufeja ose kan qon mor me drog.

  se policia e shkodres vetem mlidhka te dhana e i maka neper dosje arrestime nuk ban.
  tjetri paska qon antar i kshillit te qarkut shkoder e kto thon eksponent i droges. haj medet haj
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 9. #89
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime n 43 postime
  Citim Postuar m par nga EdiR Lexo Postimin
  Me vjen keq per kete postim por cilat jane arsyet dhe rethanat per ceshtjen Kosta Trebicka?
  Trebicka ishte nje element i rendesishem i dosjes "Gerdeci" dhe per udi, vdiq. Mire qe nuk e nxorren dhe ate kriminel, si bene me Xhindin dhe tani me Keka-n. Duhet te vdisnin qe te zbuloheshin preedentet e tyre penale? Turp...
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 10. #90
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime n 43 postime

  Keka, KSHH: Policia te mos ngutet

  Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka reaguar ndaj deklarates zyrtare te Policise se Shtetit ne lidhje me vrasjen e kryetarit te deges se PDK-se se Shkodres, Aleks Keka, ku thuhet se shteti e njeh ate si person me precedente penale.

  Ne kushtet kur ceshtja sapo ka filluar te hetohet, deklarata te tilla te bera nga policia nuk jane te lejueshme sepse permbajne elemente te paragjykimit, thuhet ne reagimin e KSHH.

  Komiteti shprehet me tej se nuk paragjykon rrethanat dhe shkaqet e kesaj ngjarjeje, te ndodhur 10 dite para zgjedhjeve, por kerkon nje hetim te shpejte dhe objektiv.

  T-CH
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 11. #91
  Leviathan Maska e Egnatius
  Antarsuar
  26-04-2009
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga juanito02 Lexo Postimin
  Kur shkruaja ketu qe thoja sa e zeze eshte PD dhe Shqiperia nxin sa here vjen ajo ne pushtet ja ku e keni o kokeboshe te pd.
  Vrisni e prisni tani ajo ju ka ngelur.
  Kur vrisni koleget tuaj qe keni qeverisur bashke vaj halli te tjeret.
  Po vetem me ps se kruani dot se jane shume ata dhe ja keni friken.
  Dhe shkoni zbrazni inatin te te vegjelit.
  ne rralle te pare ngushellimet me te sinqerta familjes per humbjen e tyre te pazevendesueshme
  juanito shkrimet e tua injorante me tendenca shtazarake i pergjajne shkrimeve te atyre njerezve qe mund te perkufizohen vetem si mij gjirizi

  nga e nxorre perfundimin qe qenka vrasje politike e qe qenkan demokratet te pergjegjshem?

  nese ke ndonje fakt apo prove per vrasjen e te ndjerin bujrum sille ketu qe te ndicohemi edhe ne perndryshe mos ja kput kot or taj

  lereni policine te bej punen e vet dhe mos e mbushni temen me prononcime qe jane thjeshte opinione te pabazuara ne fakte dhe shpifje

  nese eshte vrare per hir te politikes(migjithese kam dyshimet e mia per kete piste) ateher uroj qe te kapen te burgosen dhe te poshterohen ato qe e urdheruan kete krim makaber kushdo qofshin.

  Neqoftese vrasja eshte thjeshte larje hesapesh dhe nese i ndjeri ka qene i implikuar ne trafiqe ateher mori ate qe meritonte.

 12. #92
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Antimafia Lexo Postimin

  ... Mjeti i siprprmendur sht n pronsi t shtetasit Arben Bitani, i vrar n vitin 2008, i njohur si ortak n biznes i shtetasit Aleksandr Keka. ...

  ... Mir kt robin q u vra sot e paskan vrar pr politik ( Kryetar i PDK-s pr katunin tjetri, jo shaka), po ortakun e tij ne biznes pr far e vran vjet ??? ...

  Kush mund te na heqe kuriozitetin e pyetjes qe ka bere Antimafia ...
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 13. #93
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga juanito02 Lexo Postimin
  ... Kom sy e vesh si robte e zotit.
  Spaska pune pd. Po qe Jozi jashte pd atehere dakord ...

  Nuk besoj aspak se mund te ndikohesh dhe te besosh deklaratat e Nard Ndokes sado mund te urresh Salen, Jozin dhe PD. Edhe Ti e di shume mire qe deklaratat e demokristianeve te Ndokes jane vetem flluska sapuni ...


  Rrespekte ...
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 14. #94
  Shqiptar Maska e EdiR
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  963
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nje vrasje eshte gjeja me e keqe qe mund te ndodhe per nje njeri, nje komunitet, nje vend. Nuk eshte e justifikuar as nqs dikush eshte i perziere, ka vrare apo c'fare do tjeter, vetem ligji mund te ndeshkoje. Mund te themi qe Drejtesia dhe Shteti nuk jane aty ku duhet por nuk do te mund te ndalen keto akte te tilla edhe per nje kohe relativisht te gjate, te mos harrojme para dy ditesh ne mes te Italise apo ne mes te Greqise kane ndodhur krime te tilla.
  Sa per politizimin, nuk eshte hera e pare qe ndodh, eshte bere kulture ne Shqiperi qe dikush te perfitoje me gjene me te shtrenjte te njeriut, jeten.
  Think. Laugh. Live.
  Mendo. Qesh. Jeto.

 15. #95
  i/e regjistruar Maska e puroshkodran
  Antarsuar
  07-02-2008
  Postime
  3,643
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 6 postime
  idiotllek ma t'madh se ky nuk kam degju kurre. e paskan vra ket se topalli paska thene qe pr e pdk jane kontrabandiste.
  po te vriteshin politikanet sa here qe akuzojne njeri-tjetrin si kriminela, trafikante, hajduta, mafioze nuk do kishte mbete asnji gjalle

 16. #96
  Leviathan Maska e Egnatius
  Antarsuar
  26-04-2009
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga juanito02 Lexo Postimin
  Mi gjrizi je ti qe ke po ate surrat qe te vret neten e te qan diten.
  Do presim dhe kete radhe shtetin barbar qe te leme policine te punoje rehat e te mos e zbardhe kurre krimin.
  Sa here ka pritur populli mor pusht te zbardhet krimi e asnjehere ska dale.
  Cfare m*tin do ajo polici ere dhi qe ska detyre te beje hetime fare e ta shpalle me precedente penale.
  Ku eshte ajo KQZ qe lejoka kriminelet per deputete kur qenkan te tille.
  Mos te vije fare keq po jeni te zi
  te zi si katrani jeni ju mer specie te trasha qe flisni pa piken e llogjikes

  si duket e keni te trasheguar shpifjen nga sigurimi i kuq

  hap syte se cthot ballkan web

  Ndoka: Policia shpif. Keka person i nderuar

  Ora 14:10-Demokristiant shprehen t indinjuar pr deklaratat e Policis s Shtetit q cilsuan n njoftimin pr shtyp, Aleks Kekn si person me precedent penal e kriminal. Kryetari i PDK, Nard Ndoka theksoi sot pr TvNews24 se Kryetari i PDK s Malsis s Madhe, Keka sot u vra dy her. Ndoka akuzoi policin si dizinformuese dhe t paprgjegjshme lidhur me ngjarjen n fjal. “Policia sht e paprgjegjshme me deklaratat q lshon. Ai ishte nj njeri i nderuar dhe respektuar i zons dhe nuk ka patur probleme me policin. Kto deklarata jan shpifje t ulta. Policia e vrau per here te dyte Keken sot”, theksoi Ndoka. Sipas kryetarit t demokristianve kjo deklarat e policis pohon se tashm shqiptart jetojn nn nj klim t terrorit. “Kjo sht nj corodotje totale e shtetit. Kjo tregon q n jetojm n nj klim t terrorit. Policia dha nj version t gabuar dhe deklarat t sajuar”, u shpreh Ndoka duke krkuar q Policia ti krkoj falje familjarve t Keks q sipas tij jan shokuar nga pohimet zyrtare t policis s shtetit.
  Ndoka shtoi se Aleks Keka aktualisht ishte antar i qarkut t kshillit t Shkodrs dhe kryetar i PDK n Malsin e Madhe. Ndoka qartsoi se Keka nuk ishte kandidat pr deputet n kto zgjedhje parlamentare, por vetm drejtonte PDK e Malsis s Madhe pr kto zgjedhje.

  Ballkanweb

  dihet dhe pritej qe dega e PDKs ne malesine e madhe do ti jepte goditjen perfundimtare kesaj qeverije ne zgjedhjet e ardhshme
  Ndryshuar pr her t fundit nga Egnatius : 18-06-2009 m 15:11

 17. #97
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Antarsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime n 26 postime
  Mban era serbo-grek kjo vrasje.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 18. #98
  kuku Maska e brooklyn2007
  Antarsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Nje vagabond me pak ne rruget e Shqiperise.
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 19. #99
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga shitesi Lexo Postimin
  Mban era serbo-grek kjo vrasje.
  Jo jo, kjo kundrmon era ZHOZEFIN.
  Pantera e zez tha Nard Ndoka.
  Nexhmie Hoxha e II.

  Historia ka treguar se nuk ka gj m t keqe se kur fmrat vishen me pushtet.
  sht me t vrtet e frikshme, si Nexhmie Hoxha, apo Arta Dade, dhe tani dhe kjo sharlatania Topalle.
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 20. #100
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Ngushellime familjes

Faqja 5 prej 12 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 08:31
 2. Misioni Amerikan N Shqipri (1946)
  Nga DriniM n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
 3. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 4. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 1915
  Nga ORIONI n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
 5. Debat mes anti liberalve dhe liberalve
  Nga liridashes n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-03-2005, 18:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •