Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Anėtarėsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,085
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Si ta kuptosh se i pėlqen?

  Si ta kuptosh se i pėlqen?

  Nė muajt e parė tė njė marrėdhėnieje, 90 pėr qind e dialogut bėhet pa fjalė. Por femrat, gjithsesi, kanė njė nevojė tė ethshme pėr tė ditur a i do apo jo partneri. Sa? Po ato, a e duan? Pėr t’ju ndihmuar, ja disa kode qė zbėrthejnė gjuhėn e trupit

  Nė muajt e parė tė njė marrėdhėnieje, 90 pėr qind e dialogut bėhet pa fjalė. Por femrat, gjithsesi, kanė njė nevojė tė ethshme pėr tė ditur a i do apo jo partneri. Sa? Po ato, a e duan partnerin e vet? Seksologia Adele Fabrizi ėshtė munduar tė zgjidhė kodin e gjuhės sė trupit.

  Ecni tė pėrqafuar. Sepse ndjeheni tė bashkuar dhe nė harmoni me njėri-tjetrin. Pėrballoni gjithēka me besim nė vetvete.

  Ta merr fytyrėn ndėr duar. Edhe pse nuk tė puth nė buzė, ky veprim tė jep ndjesinė e ngrohtėsisė sė puthjes. Tregon ngrohtėsi dhe respekt.

  I ulesh nė prehėr. Njė veprim qė ndėrmend rolet e njohura tashmė: ai mbrojtės, ti mė fėmijė. Duke vepruar kėshtu, e ke shumė pėr zemėr t’i japėsh tė kuptojė se je “pronė” e tij. Ėshtė njė mesazh i qartė edhe pėr tė tjerat: “Mos guxoni mė tė afroheni, tani ai ėshtė imi”.

  Tė jep njė tė pickuar. Ndėrsa ecni, ai zgjat gishtat e tė pickon nė tė pasmet. Ky ėshtė njė veprim i natyrshėm pėr tė tė dhėnė njė mesazh tė fshehtė. Do tė tė ngacmojė dhe tė tė tėrheqė vėmendjen: pėrgatitu pėr “fishekzjarre”.

  Tė largon flokėt nga sytė. Ėshtė njė lėvizje instinktive, qė tregon dashuri dhe vėmendje. Mesazhi ėshtė njė: “Dua tė kujdesem pėr ty”.

  Lėvizje nėn tavolinė. Nėse gjatė njė darke me miqtė, ai tė shkel kėmbėn ose tė pėrkėdhel nė kofshė, po shkoni drejt njė niveli mė tė lartė se mė parė; pėrgatitu pėr njė “pastaj”...

  Kapeni pėr dorė. Njė zakon qė shpreh emocione tė forta, besim dhe qetėsi. Ngatėrroni gishtat bashkė? Ēėshtja po bėhet mė intime: nė fakt, ėshtė veprimi tipik para ose pas seksit.

 2. #2
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Kam shume miq psikologe. Thone qe nje femer nuk duhet ti kerkoje mashkullit deklarate nese e do sepse keshtu ai ndihet i dhunuar. Nuk di se sa mund te jete e vertete kjo. Ju ftoj ne diskutim, vecanerisht meshkujt? Personalisht me vjen cudi sepse do te mireprisja cdo deklarate dashurie pa u ndier e tille, natyrisht nga personi i duhur. Ju meshkuj si thoni, preferoni t'ju thone TE DUA??!!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 3. #3
  谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Anėtarėsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,085
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mina
  Kam shume miq psikologe. Thone qe nje femer nuk duhet ti kerkoje mashkullit deklarate nese e do sepse keshtu ai ndihet i dhunuar. Nuk di se sa mund te jete e vertete kjo. Ju ftoj ne diskutim, vecanerisht meshkujt? Personalisht me vjen cudi sepse do te mireprisja cdo deklarate dashurie pa u ndier e tille, natyrisht nga personi i duhur. Ju meshkuj si thoni, preferoni t'ju thone TE DUA??!!

  Patjeter Mina qe cdonjeri ndihet mire dhe po ta genjesh jo me ti thuash te Dua gje qe te cilen femrat e bejne shume ralle per te fshehur ndjenjat e tyre sepse kan frike nga ndjenjat e tyre sepse mendojne se meshkujt do perfitojne nga kjo "dobesi " e femres !!!

 4. #4
  kureshtar Maska e chi_mai
  Anėtarėsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
  Mosha
  32
  Postime
  373
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  shikoe ne sy, dhe e kupton me se miri
  all u need is love

 5. #5
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga AuGuSt_
  Nė muajt e parė tė njė marrėdhėnieje, 90 pėr qind e dialogut bėhet pa fjalė. Por femrat, gjithsesi, kanė njė nevojė tė ethshme pėr tė ditur a i do apo jo partneri.
  hmmm. respekt ne rradhe te pare. ne rradhe te dyte, beji komplimenta femres ne menyren me te sinqerte ne menyren qe ti vertet komplimentat jane vertet te sinqerta, ajo do thote me vete "ky djale vertet me vlereson!".


  kjo eshte dobesia e femrave, eshte dobesi se kujtojne gjithmone se duhet te jene te barabarta me mashkullin.
  merr fryme thelle. cfare barazie kerkon kjo femer kur e do partnerin e saj te jete 10cm me i gjate se ajo? te beje me shume para se ajo?  me kujtohet nje fragment i bukur, nga nje liber mijeravjecar hebre, per identifikimin e femrave

  "her time and space is a beautiful ocean walk, you are product of her walk"

 6. #6
  MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mina
  Kam shume miq psikologe. Thone qe nje femer nuk duhet ti kerkoje mashkullit deklarate nese e do sepse keshtu ai ndihet i dhunuar. Nuk di se sa mund te jete e vertete kjo. Ju ftoj ne diskutim, vecanerisht meshkujt? Personalisht me vjen cudi sepse do te mireprisja cdo deklarate dashurie pa u ndier e tille, natyrisht nga personi i duhur. Ju meshkuj si thoni, preferoni t'ju thone TE DUA??!!
  Njerezit sflasin vetem me goje....me shume se sa goja flasin veprimet e tyre.....dhe eshte me fisnike kur e le tjetrin ta shprehe vete ate qe ndjen sesa ti kerkosh ta thuaje.....
  Deklaratat me goje jan pak si false sepse edhe ai qe te do vetem per seks ka per te te thene te dua njelloj si ai qe te do me te vertete, ne mos pak me me shume pasion.....

 7. #7
  Manitu Maska e kiniku
  Anėtarėsuar
  08-07-2005
  Vendndodhja
  Mos tė na vijė cudi se cdo frymor nga vete natyra priret tė kerkoj ushqim; Lukreci
  Postime
  870
  Faleminderit
  33
  12 falenderime nė 10 postime
  --me shume se sa goja flasin veprimet e tyre--

  Taman ashtu. Por, edhe veprimet varirojnė nga mosha dhe nga faktor tjere subjektiv kėshtu qė njė veprim i njejtė nė dy raste tė ndryshme kanė kuptime diametralisht tė kunderta.

  Nese mashkulli tė pickon prapanicen; mund tė jetė indicje e "fishekzjarreve" por edhe se iu ka kujtuar naten e kaluar dhe lakuriqsia e bardhe qė shkelqente nė gjysem terr.

  Nese pėrgjatė darkes me miq bėn "levizje" nėn tavolinė, kjo do tė thotė se ėshtė i merzitur nga miqte, se nuk ėshtė degjues i mirė dhe pasi nuk ka zgjidhje tjeter, i kthehet lodres pėr ta berė tė qesh.

  Por, rrofshin kėto body language qė i roberojnė femrat, posaqerisht virgjireshat e shtatorit, si tė marrim ne meshkujt situaten nėn kontroll pos duke i ditur dobėsitė e femres.
  Where have all the good men gone
  & where are all the gods?

 8. #8
  * Yllėza e forumit *
  Anėtarėsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Une per veten time mjafton ta shikoj ne sy dike dhe ta kuptoj se atij i pelqej, e njejta gje me ndodh edhe mua kur pelqej dike,e merr vesh permes kundrimit.Ndoshta intuita apo nuk e di cka por mendoj se syte jane pasqyre e shpirtit dhe fjalet te tregojne ndjenjat virtualisht.
  ArsGothicė

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga AuGuSt_
  Nė muajt e parė tė njė marrėdhėnieje, 90 pėr qind e dialogut bėhet pa fjalė.
  te shof ne sy. lolol.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ChuChu : 11-05-2006 mė 12:41

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Tė largon flokėt nga sytė. Ėshtė njė lėvizje instinktive, qė tregon dashuri dhe vėmendje. Mesazhi ėshtė njė: “Dua tė kujdesem pėr ty”.
  "dua te kujdesem per ty" hahahahah lol, ok me fal po mu duk shume qesharake

  Do tė tė ngacmojė dhe tė tė tėrheqė vėmendjen: pėrgatitu pėr “fishekzjarre”.
  lool po me dhemb barku


  ok qe te jem ne teme
  si ta kuptosh se i pelqen?
  degjon dhe shpenzon kohen duke degjuar budalleqet qe thua :-)
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 11 postime
  sjane me recete keto gjera vine natyrshem dhe seshte e thene ta shikosh kaq holle per ta kuptuar ne eshte i interesuar ndaj teje apo jo ! ne fund te fundit flitet per shenjat e para po kush nuk eshte i interesuar 3 muajt e e pare! ka shume gjera per te zbuluar dhe sigurisht qe do tregosh interes ndaj personit qe ke ne krah!
  failure is not an option!

Tema tė Ngjashme

 1. Cili qytet shqiptar ju pelqen ==>
  Nga BaNi! nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 230
  Postimi i Fundit: 09-12-2011, 05:41
 2. Krijo nje unaze diamanti sic te pelqen.
  Nga benseven11 nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-06-2009, 11:15
 3. Ajo qe me pelqen tek ty.!
  Nga sweet_dreams nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 271
  Postimi i Fundit: 29-03-2009, 00:30
 4. Cila ju pelqen ?
  Nga mitjuk nė forumin Votime dhe sondazhe
  Pėrgjigje: 90
  Postimi i Fundit: 26-02-2008, 11:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •