Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    dipl-ing
    Anėtarėsuar
    10-11-2002
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    105

    Shes nje Aparat Satelitor per internet 2 way

    Me ane te kesaj antene mund te futeni ne internet nga cdo cep i Shqiperise, edhe nga zonat e thella malore, pasi sinjali merret dhe jepet direkt nepermjet satelitit. Aparati eshte Direcway4020 me nje antene 120 cm. Antena eshte e lire te lidhet me cdo provider interneti te http://www.hnseu.com . Lidhjen mund t'ju a bejme neve falas (vetem si ide, lidhja e satelitit nga profesioniste kushton rreth 400 EUR)
    Cmimet per lidhjen fillojne nga 150 EUR/ muaj + Taksa. (Providerin e zgjidhni vete, neve nuk shesim lidhje)
    Aparati ndodhet ne Tirane dhe eshte perdorur vetem 1 vit.
    Cmimi i diskutueshem (cmimi fillestar ne vitin 2003 ka qene 3400 EUR)
    Te interesuarit kontaktojne ne:
    Edmond Ciba
    Tel. +355 4 364860
    Mobile +355 682154965
    Rruga me e shkurter midis dy personave eshte nje buzeqeshje

  2. #2
    rrugaē Maska e misterioz
    Anėtarėsuar
    07-04-2005
    Vendndodhja
    rrugeve
    Postime
    74
    Kushtoka nji djall e gjysem .

    Ps.3400 euro eshte ēmimi pa llogaritur ate lidhjen qe kushton(minimumi) 150 EUR/muaj + taksa.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e by_durrsaku
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    112
    shume shterenjte.sepse kam qene shume i interesuar per nje aparature te tille dhe e kam gjetur shume here me lire se sa cmimi i vendosur nga ju......
    SPIRIT OF ALBANIAN(asd)

  4. #4
    dipl-ing
    Anėtarėsuar
    10-11-2002
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    105
    Per sqarim, cmimi eshte i vitit 2003. Sot kjo aparature kushton 2100 EUR me antene 89 cm, pa dogane dhe pa transport (cmimi i pajisjes se blere ne Ceki).
    Antena sic e kam thene me lart eshte 120 cm, Vetem transporti ne Tirane me ka kushtuar 300 EUR plus dogana me mik 100 EUR.
    Pajisja eshte ne Tirane dhe ka qene 1 vit ne pune. Provideri ku e pata blere lidhjen e internetit falimentoi dhe keshtu pajisja eshte tashme e lire te lidhet me cilindo provider, gje qe nuk e ka asnje pajisje e ketij lloji. Keto pajisje shiten vetem nga providerat dhe kur e blen, je i detyruar te marresh lidhjen po nga ai provider
    Me gjithe instalimin fillestar, cmimi leviz tek 2400-2500 EUR.
    Nje person i "shkathet", lidhjen mund ta bleje direkt tek provideri i huaj dhe keshtu kursehet TVSH, qe nuk eshte pak ne Shqiperi (20%).

    Kjo fjalia "shume here" po me habit. Sa here me lire e paske gjetur ti?


    Citim Postuar mė parė nga by_durrsaku
    shume shterenjte.sepse kam qene shume i interesuar per nje aparature te tille dhe e kam gjetur shume here me lire se sa cmimi i vendosur nga ju......
    Rruga me e shkurter midis dy personave eshte nje buzeqeshje

  5. #5
    ElBaSaNi Kampion Maska e ElbasanBoy
    Anėtarėsuar
    18-02-2006
    Vendndodhja
    Ne Kerthis te shqiperise
    Postime
    71
    Qe eshte shum shtrenjte kjo as qe nuk diskutohet sepse jemi ne shqiperi edhe nuk kemi nje rroge te tille qe ti lejome vetem te marrim nje antene te tille qe jane mbi 2000euro......
    Un kam marr nje antene dhe per kte antene kam paguar vetem 100euro dhe pagua cdo muaj reth 25euro qe eshte shum here me lire se antena qe keni juve.....
    Gjithcka qe kam gjithcka qe me rethon esht per.........

  6. #6
    dipl-ing
    Anėtarėsuar
    10-11-2002
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    105

    Access points?

    Fjala ketu eshte per nje antene Satelitore dy rrugeshe qe eshte me shume per hapjen e nje qendre interneti dhe jo per perdorim vetjak.
    Perparesia e saj eshte se mund ta lidhesh ne cdo cep te Shqiperise ne te cilen shikohet qielli dhe jo si lidhjet dsl qe jane vetem per qendren e Tiranes.
    Mbasi te kesh kete Antene, mund te japesh me dhjetera antena (Access points) nga ato qe ke ti duke pasur si qender satelitin (d.m.th. mund te furnizosh fshatin me internet).
    Ti besoj se e ke fjalen per access points me antena per te cilat duhet te kesh lidhje/pamje ajrore me antenen qender (qe ka mundesi te jete edhe ne Dajt, nuk e di). Nese keni interes per lidhje te tilla, me dergoni nje mesazh privat. Ne Tirane kam rreth 5 Access points te tilla me Antena extra me te cilat kam patur lidhje ne largesi mbi 2 km. (nga shkolla e kuqe ne Poligrafik).



    Citim Postuar mė parė nga ElbasanBoy
    Qe eshte shum shtrenjte kjo as qe nuk diskutohet sepse jemi ne shqiperi edhe nuk kemi nje rroge te tille qe ti lejome vetem te marrim nje antene te tille qe jane mbi 2000euro......
    Un kam marr nje antene dhe per kte antene kam paguar vetem 100euro dhe pagua cdo muaj reth 25euro qe eshte shum here me lire se antena qe keni juve.....
    Rruga me e shkurter midis dy personave eshte nje buzeqeshje

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e by_durrsaku
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    112
    studentja,nuk po te them se sa lire e kam gjetur por po te them ishalla e shet.ne te vertete ne shqiptaret duam ti shesim gjerat edhe mbas perdorimit me shtrenjte se sa i kemi blere kjo nuk ka te beje me ty studentja por ne pergjithesi,hajt shnet ja kalofsh mire
    SPIRIT OF ALBANIAN(asd)

Tema tė Ngjashme

  1. Sigurimi i kompjuterit
    Nga Force-Intruder nė forumin Trajnim & leksione
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 06-11-2011, 16:02
  2. Ē'mendim keni pėr internetin?
    Nga AuGuSt_ nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 11-05-2009, 05:17
  3. Philadelphia, qyteti me wireless Internet per te gjithe
    Nga Albo nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-09-2004, 11:34
  4. Microsoft, thotė se do tė mbyllė dhomat bisedore nė internet
    Nga Hek nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-10-2003, 19:35

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •