Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  In Your Mind!
  Mosha
  39
  Postime
  2,289
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime

  Thumbs up Porosit e fes s krishtere

  Te vertetat kryesore te fese se krishtere


  1. Eshte vetem nje Zot, e ne te jane tri veta hyjnore: Ati, Biri dhe Shpirti Shenjt.
  2. Zoti krijoi te gjitha sendet. Ai te gjitha i mban, i sundon dhe i drejton.
  3. Shpirti i njeriut eshte i pavdekshem.
  4. Biri i Zotit u be njeri dhe na shelboi me vdekjen e vet ne kryq.
  5. Hiri i Zotit eshte i domosdoshem per shelbim.
  6. Veprat e mira Zoti do t'i shperbleje me lumturine e amshuar, ndersa veprat e keqija do t'i denoje me mundimin e amshuar.
  Dy urdherime te dashurise (Mt 22, 37.39)

  1. "Duaje Zotin, Hyjin tend, me gjithe zemren tende, me gjithe shpirtin tend dhe me gjithe mendjen tende!"
  2. "Duaje te afermin tend porsi vetveten!"

 2. #2
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  In Your Mind!
  Mosha
  39
  Postime
  2,289
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Dhejte Urdherime te Zotit


  1. Une jam Zoti yt. Tjeter zot mos te kesh e mos te adhurosh pervec meje!
  2. Mos e merr emrin e Tenzot neper goje kot!
  3. Shenjtero diten diele e diten feste te urdheruar!
  4. Ndero prindin tend.
  5. Mos vraj!
  6. Mos kurvero!
  7. Mos vidh!
  8. Mos bej deshmi ne rrene!
  9. Mos lakmo njeriun e huaj per te keq!
  10. Mos lakmo kurrnje gje te huajen!


  Rregullorja e arte e Jezusit  Cka deshironi qe t'ju bejne njerezit juve,
  beni edhe ju atyre.
  Cka nuk deshironi qe t'ju bejne njerezit juve,
  mos ju beni as ju atyre.

Tema t Ngjashme

 1. Muhamedi a.s. sipas kndvshtrimit t krishter
  Nga presHeva-Lee n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-04-2010, 22:15
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-03-2007, 09:06
 3. Kriptokrishtrimi n Shqipri
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-12-2006, 07:02
 4. I krishtere dhe sherbestar.
  Nga deshmuesi n forumin Komuniteti protestant
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-01-2005, 14:10
 5. ANTROPOLOGJIA e krishter
  Nga Shpresmiri n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-10-2002, 18:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •