Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 185
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-02-2006
    Postime
    25
    Beft Zoti i dashur qe jet shendosh ky djal dhe te kthehet ne shtepin e ti, jam i sigurt se ky eshte mir vetem se existon dikund problemi se ky nuk kthehet. Kete kam dashur ta tregoj, nuk eshte problemi i madhe ketu qe ky te jet i rrezikuar dhe dote ishte mir qe prinderit ta kerkojn qka dota bente ate te kthehet.
    Nje problem i njejt me nje te aferm timin i cili 17 vite nuk ka ardhur ne shtepi, erdhi kur i vdiqen prinderit, sepse ata nuk qen te kenaqur me martesen e ti....
    Keshtu mendova se eshte edhe ky problem, edhe njeher beft Zoti qe te kthehet....

  2. #22
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    sa keq do zoti e ka pare ndonje njeri edhe ju lajmeron
    I LOVE GOD

    j&g

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-03-2006
    Postime
    88

    Eduart Kamberaj-i larguar ne 1999

    Pershendetje, ne lidhje me problemin e Eduart Kamberaj i cili eshte zhdukur 7 vjet perpara, ju lutem kush mund te me ndihmoje,ndonje person qe ndodhet ne Gjermani te me tregoje se ne cfare zone ndodhet ky nr. 0495382230056 (ky numer i eshte dhene babait nga nje person B.Brojka i cili gjithashtu ka thene se Eduarti ndodhet ne Augsburg me kete nr.tel.). Jam perpjekur ta marre kete nr. 4 vjet perpara, nje grua qe fliste gjermanisht me eshte pergjigjur por nuk munda te merrem vesh. Tani ky nr. tel.eshte shkeputur.

    Faleminderit,
    Kozeta
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kozetta : 27-03-2006 mė 13:47

  4. #24
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar mė parė nga Kozetta
    Pershendetje, ne lidhje me problemin e Eduart Kamberaj i cili eshte zhdukur 7 vjet perpara, ju lutem kush mund te me ndihmoje,ndonje person qe ndodhet ne Gjermani te me tregoje se ne cfare zone ndodhet ky nr. 0495382230056 (ky numer i eshte dhene babait nga nje person B.Brojka i cili gjithashtu ka thene se Eduarti ndodhet ne Augsburg me kete nr.tel.). Jam perpjekur ta marre kete nr. 4 vjet perpara, nje grua qe fliste gjermanisht me eshte pergjigjur por nuk munda te merrem vesh. Tani ky nr. tel.eshte shkeputur.

    Faleminderit,
    Kozeta
    Dikush nga forumistat qe ndodhet ne Gjermani taksirat te njoftoje policine me informacionin e ketij numri telefoni dhe arsyen, duke dhene emrin e Eduart Kamberaj [ose idealisht juve Kozeta, ose nje antar i familjes te kontaktoje policine me ndihmen e nje perkethyesi; mbase dikush qe ndodhet ne Gjermni ja u mundeson kete me lidhje telefonike konference, qe tju ndihmoje edhe me perkethimin, se normal qe ne personi te familjes do i japn me shume informata se cdokujt tjeter].
    Nese eshte ose ka qene numur telefon shtepie, jam i sigurt qe policia (nese don) i gjen te dhenat e personit qe ka pasur kete numur; por mbase e gjejne edhe po te kete qene numur celulari.


    Kozeta, fjalet jane te pakta per te shprehur keqardhjen ne raste te tilla tragjike per familjen tuaj.
    Uroj qe te zgjidhet ceshtja juaj sa me shpejt dhe te keni lajme pozitive!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga diikush : 27-03-2006 mė 14:04

  5. #25
    Skofiar Maska e Skofiar
    Anėtarėsuar
    07-08-2005
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    731


    kozetta me vjen keqe per raste te tilla.
    Sa per orientim e vendosa kete harte te gjermanise qe te kuptosh se ai numri i hyrjes 053 nuk eshte Augsburg por quhet Wolfsburg dhe gjindet ne landin e niedersachen.Ky qytet eshte ne veri te gjermanise siq shihet ne harte.
    Perpos ketij qyteti edhe disa qytete dhe qyteteza tjera e kan numrin e njejet te hyrjes, por te gjitha jan ne rrethinen e qytetit wolfsburg.
    Augsburg eshte ne jug te gjermanise ne landin bavari dhe ka numer hyrje 08....
    Une thirra ne informacion por numri qe e kishit dhen ju nuk kishte qene asnjehere i regjistruar (me gjase i papublikur - dhe per kete nuk jep informat telekomi).
    Une kerkova te gjithe mbiemrat Kamberaj por asnjeri nuk quhet Eduard dhe jan ne vende tjara te gjermanise.
    Nuk premtoje shume por do te angazhohem per gjetjen e vellaut tuaj

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,540

    Unhappy so sorry

    kozeta : degjo motra sic thane edhe siperfolesit une nuk e di se ku ndodhesh
    por duhet te shkosh tek TNSh [telenorba shqiptare ] edhe atje ata kane nji emison ku { ku je }
    vetem se duhet te shkosh e te japesh emrin njihere per regjistrim e te lesh nr telefoni
    kur te vije radha teshkosh pasi ka shumepersona te humbur nga kombi yne

    uroj qe 1 dite ai te gjendet

    Sinqerisht ASSAS|NS
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-03-2006
    Postime
    88
    Citim Postuar mė parė nga ASSAS|NS
    kozeta : degjo motra sic thane edhe siperfolesit une nuk e di se ku ndodhesh
    por duhet te shkosh tek TNSh [telenorba shqiptare ] edhe atje ata kane nji emison ku { ku je }
    vetem se duhet te shkosh e te japesh emrin njihere per regjistrim e te lesh nr telefoni
    kur te vije radha teshkosh pasi ka shumepersona te humbur nga kombi yne

    uroj qe 1 dite ai te gjendet

    Sinqerisht ASSAS|NS
    Shume faleminderit, E kemi nxjerre ne ate emisionin e Telenorbes "Ku Je", ka aq shume persona te humbur saqe fotografia e tij del nje here ne dy jave, por zoti eshte i madh dhe shpresojme nje dite do te marrim vesh per te qe eshte i gjalle.

    Sinqerisht,
    Kozeta

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e hope31
    Anėtarėsuar
    23-11-2002
    Vendndodhja
    ketu
    Postime
    1,054
    Kozeta sinqerisht me vjen keq qe nuk keni kontaktuar prej kaq vitesh me vellain e aq me teper per prinderit e tu te semure.
    Do zoti ju ndihmon sa me shpejt e u cliron nga ky ankth.

    kam shume besim se ne kete forum do ndihmoheni nga dikush, patjeter, keni besim.
    duhet te perpiqeni edhe ne rruge zyrtare por kam nje merak.
    shqiptaret e shkrete per te mbijetuar kane perdorur edhe emrat ,vendlindjet e tyre jo reale, prandaj kjo mund ta veshtiresoje kerkimin tend neper zyra te ndryshme, qofte ne shqiperi dhe jashte vendit.

    prandaj kembengul ne kete forum sic ke bere edhe me siper, duke dhene edhe ndonje hollesi tjeter qe mund te te kujtohet e qe ndihmon ne gjetjen e vellait tend.

    Zoti ju ndihmofte!
    Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
    Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
    :^proton

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-03-2006
    Postime
    88
    Citim Postuar mė parė nga hope31
    Kozeta sinqerisht me vjen keq qe nuk keni kontaktuar prej kaq vitesh me vellain e aq me teper per prinderit e tu te semure.
    Do zoti ju ndihmon sa me shpejt e u cliron nga ky ankth.

    kam shume besim se ne kete forum do ndihmoheni nga dikush, patjeter, keni besim.
    duhet te perpiqeni edhe ne rruge zyrtare por kam nje merak.
    shqiptaret e shkrete per te mbijetuar kane perdorur edhe emrat ,vendlindjet e tyre jo reale, prandaj kjo mund ta veshtiresoje kerkimin tend neper zyra te ndryshme, qofte ne shqiperi dhe jashte vendit.

    prandaj kembengul ne kete forum sic ke bere edhe me siper, duke dhene edhe ndonje hollesi tjeter qe mund te te kujtohet e qe ndihmon ne gjetjen e vellait tend.

    Zoti ju ndihmofte!
    Shume faleminderit. "pseudonimi" yt dhe emri i mamase time Shpresa eshte shume kuptimplote. Shpresojme shpejt do te degjojme dicka positive per vellane tim. Persa i perket shokeve te Eduartit, me te thena po shkojme, shoku i tij i ngushte ndodhet ne Greqi (Gimi), para disa kohesh i ka thene mamase time se nje dite dikush i ra telefonit dhe djali i tij e kapi dhe personi ju pergjegj jam Edi shoku i babit, Gimi thote ka qene Edi sepse une nuk kam shok tjeter me emrin Edi. Deri tani cdo gje eshte me te thene asgje konkrete. Djali i tij qe ndodhet ne Greqi kur une e kam kontaktuar me thote se nuk dine gje per Edin. Tani telefoni i tij nuk punon me dhe i kam shkeputur lidhjet. Ish gruaja e tij eshte martuar dhe nuk do te shqetsohet. (Kam nje kushurire ne Greqi ne fund te 2005 e merr djalin ne telefon per ta pyetur per adresen se ku ndodhet per ti pare ai i pergjigjet se nuk jam i lejuar tju jap adresen),qe nga ajo dite telefoni i tij nuk punon me...
    Ne Janar te vitit 1999 kur ish gruaja eshte kontaktuar per ta pyetur nese di gje per Edin ajo tha "nuk di gje por ju mos u beni merak".
    Keto jane te gjitha.

    Me respekt,
    Kozeta

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-03-2006
    Postime
    88
    Citim Postuar mė parė nga hope31
    Kozeta sinqerisht me vjen keq qe nuk keni kontaktuar prej kaq vitesh me vellain e aq me teper per prinderit e tu te semure.
    Do zoti ju ndihmon sa me shpejt e u cliron nga ky ankth.

    kam shume besim se ne kete forum do ndihmoheni nga dikush, patjeter, keni besim.
    duhet te perpiqeni edhe ne rruge zyrtare por kam nje merak.
    shqiptaret e shkrete per te mbijetuar kane perdorur edhe emrat ,vendlindjet e tyre jo reale, prandaj kjo mund ta veshtiresoje kerkimin tend neper zyra te ndryshme, qofte ne shqiperi dhe jashte vendit.

    prandaj kembengul ne kete forum sic ke bere edhe me siper, duke dhene edhe ndonje hollesi tjeter qe mund te te kujtohet e qe ndihmon ne gjetjen e vellait tend.

    Zoti ju ndihmofte!
    Fotografia e Eduartit nuk eshte shume e re dhe kam problem se mos ka ndryshuar shume, nje tjeter foto qe eshte pak me e re eshte derguar tek emisioni ku je dhe nuk e kam do ti lutem stafit te emsionit ta vendosnin foton e tij qe ato disponojne.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kozetta : 28-03-2006 mė 14:08

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-03-2006
    Postime
    88

    Pershendetje

    Citim Postuar mė parė nga [xeni]
    Kam pasur rastin te njoh nga afer persona dhe familje qe kane perjetuar diēka te tille; 6-7 vjet pa u bere te gjalle dhe pa njoftuar askend. Mendoj se nuk jane krejt pa tru, dhe ne njefare menyre mund te shpjegohet. Nejse s'ia vlen te merresh me analiza.

    Une besoj se vellai juaj eshte shendosh e mire dhe shume shpejt do gezoheni. Fakti qe dikush thote se e kam pare, per mendimin tim, eshte shenje shume e mire. Pastaj ai paska thene vete qe do largohem per ca vite. E keqja merret vesh shume shpejt po te ndodhe, dhe s'ma do mendja te kete ndodhe gje. Uroj qe te jete vetem ēeshtje kohe deri sa t'i mbushet mendja te duket, ose ju ta gjeni vete.

    gjithe te mirat
    Pershendetje Xeni , mu duk shume me interes shkrimi yt. Mund te me japesh te lutem disa detaje perse keto persona qe ti ke njohur nuk jane bere me familjen, kane pasur ndonje pune te tille apo ndonje arsye tjeter. Me fal qe po te shkruaj per kete ceshtje por ndersa po lexonja te gjithe postimet, postimi i juaj mu duk shume me interes.
    Sinqerisht
    Kozeta

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-03-2006
    Postime
    88

    A ka ndonje nga forumi ne Bad Gandersheim ose Arnsberg

    Pershendetje, ne baze te disa informacioneve qe disa antare te forumit me kane dhene ne baze te numurit te telefonit qe une kam vendosur del se perfiksi i perket zones se Bad Gandersheim dhe afer tij eshte Arnsberg (i cili eshte i perafert me emrin e Qytetit per te cilin kam folur "Augsburg" ndoshta nuk eshte por Arnsberg).
    Ju faleminderit,
    Kozeta

  13. #33
    Skofiar Maska e Skofiar
    Anėtarėsuar
    07-08-2005
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    731
    Kozeta sikur se kam thene jam duke bere perpjekje per te ndihmuar.
    E kuptoje rastin tuaj dhe shume ndihem keq qe nuk po mundem te beje me shume.
    Foton e Edin ja kam derguar nje shqiptarit qe jeton me se 12 vite ne Bad Gandersheim.
    Pasi foto eshte e vjeter 15 vjet ai bashkekombas i yni thot qe nuk i kujtohet por ka premtuar se do te gjurmoje ne ate vend.
    Une kam 500 km largesi nga Bad Gandersheim.
    Te lutem verifiko edhe nje here ate numer telefoni qe e keni dhene, nga e keni marr?. Mos din ai njeri qe e ka dhen kete nr telefoni diqka me shume?. Secila informate plotesuse kishte me qene e mireseardhur per neve.

    Te pershendesh perzemersisht dhe uroj qe vellau i juaj te gjindet sa me shpejte
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Skofiar : 03-04-2006 mė 15:38

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-03-2006
    Postime
    88

    Te falenderoj nga zemra per interesin

    Pershendetje, te falenderoj per fjalet e mira dhe interesimin. Kam biseduar me prinderit dhe i kam treguar per bashkebisedimin dhe me thone se kemi parandjenje se dicka do te behet. Per personin qe ka dhene te dhenat banon ne Tirane dhe prinderit e mi jane ne Durres dhe nuk kane nr tel ose adrese por do ti them babait te bej cmos ta takoj. Te uroj te gjitha te mirat dhe zoti te bekofte.
    Pershendetje
    Kozeta

  15. #35
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    01-12-2005
    Postime
    459

    uroj ta gjesh vellain

    kozeta, me vjen shume keq per vellain tend dhe shpresoj ta gjeni sa me shpejt.
    Nese mund te te ndihmoj, mund te dergosh nje fotografi te vellait ne e-mail-in tim dhe une pastaj t'ia dergoj shokeve qe kam andej, dhe t'i pyes nese e kane pare.

    njeriu2006@yahoo.com

  16. #36
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    01-12-2005
    Postime
    459
    ok, e pashe foton qe ishte tek postimi i julie-s dhe e mora
    shpresoj ta gjeni shpejt

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-03-2006
    Postime
    88

    Faleminderit

    Te falenderoj per interesimin. Fotografia eshte pak e vjeter por kush e ka njohur Edin me pare sa te shohe fotografine do ta njohe menjehere.
    Te uroj shendet dhe mbaresi ne jete, ju dhe gjithe antareve te tjere te forumit. Eshte nje sevap shume i madh qe po beni.
    Ku paskam qene perpara per tu regjistruar ne kete Forum.

    Zoti ju bekofte,


    Sinqerisht,
    Kozeta
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kozetta : 04-04-2006 mė 09:01

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-03-2006
    Postime
    88

    Shprese

    Do te shtoja dicka, per here te pare pas ketyre viteve,fale ndihmes se antareve te forumit une dhe prinderit e mi kemi nje gezim te brendeshem qe nuk e di por na duket se eshte e afert dita qe do te marrim vesh per Edin tone qe na ka marre malli aq shume.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e mitjuk
    Anėtarėsuar
    19-05-2005
    Vendndodhja
    Monaco
    Postime
    900
    kozetza me vjen keq per kete qe ju ka ndodhur juve por me mir siē e the dhe ti vete ta qesesh ate foton e tija ne forum apo ku do qe te idendifikohet qe ky eshte personi ne fjale dhe besoi se ēdo njeri qe dota shofi ate person dote te shkruaj ne forum apo ne adresen qe ke ti te treguar ketu ne forum shpresej dhe deshiroj qe ta gjeni sa me pare
    Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anėtarėsuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    Kozeta ,kishe ndonje lajm te ri ?????
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Roli ekonomik i familjes fshatare
    Nga PLaku-i-Detit nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 04-01-2012, 08:27
  2. Familjet e nderuara shqiptare
    Nga alumni nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 70
    Postimi i Fundit: 22-03-2010, 16:46
  3. Gonxhe Bojaxhiu - Nėnė Tereza
    Nga Brari nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 42
    Postimi i Fundit: 30-12-2006, 15:05
  4. [Sukses] Familja kėrkon Islam Kulla nė Zelandėn e Re
    Nga Sheqerka nė forumin Nė kėrkim tė personave tė humbur
    Pėrgjigje: 144
    Postimi i Fundit: 29-10-2006, 13:00
  5. Vizita e Varreve dhe kerkimi i ndihmes nga i Varrosuri
    Nga hasanii nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 11-07-2005, 06:44

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •