Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Gjeagjeza me e veshtire ne bote.

  Na ishte nje here nje mbret.Ai ishte i vjeter dhe nuk mund te kontrollonte tokat e tija dhe keshtu ai e ndan token e tij ne 10 pjese dhe ja jep 10 princave.Mbreti u thote atyre qe ēdo muaj te me sillni 1 gram argjent ne forme kubika.Njeri nga princat i sillte me pak 0.9 gram pasi ne mes ai e linte bosh. Bbreti e zbulon dhe i thote <shiko ketu jane 10 thaset qe me keni sjelle ju, njeri nga keta eshte i yti, te gjithe thaset jane te barabarte me kube,ketu ke nje peshore dhe ti do te me gjesh me nje peshim se cili thes peshon me pak>. PAS SHUME MUNDIMESH AI E GJEN .

  SE SI E GJEN AI KJO JU TAKON JUVE QE TA GJENI

  PO SE GJETET PERGJIGJEN DO JUA TREGOJ TE DJELEN ME DATE 06-10-02.

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar indrit.drini pėr postimin:

  aliababua (05-02-2015)

 3. #2
  ° dIsOrDeR ° Maska e Orso
  Anėtarėsuar
  02-08-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  314
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Today is 09/10/2002
  16.30 min  PnL ppl

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Orso pėr postimin:

  aliababua (05-02-2015)

 5. #3
  AOP KoRbi :) Maska e KiKiRiKu
  Anėtarėsuar
  27-11-2005
  Vendndodhja
  Tirane me Shpirt
  Postime
  101
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga indrit.drini
  Na ishte nje here nje mbret.Ai ishte i vjeter dhe nuk mund te kontrollonte tokat e tija dhe keshtu ai e ndan token e tij ne 10 pjese dhe ja jep 10 princave.Mbreti u thote atyre qe ēdo muaj te me sillni 1 gram argjent ne forme kubika.Njeri nga princat i sillte me pak 0.9 gram pasi ne mes ai e linte bosh. Bbreti e zbulon dhe i thote <shiko ketu jane 10 thaset qe me keni sjelle ju, njeri nga keta eshte i yti, te gjithe thaset jane te barabarte me kube,ketu ke nje peshore dhe ti do te me gjesh me nje peshim se cili thes peshon me pak>. PAS SHUME MUNDIMESH AI E GJEN .

  SE SI E GJEN AI KJO JU TAKON JUVE QE TA GJENI

  PO SE GJETET PERGJIGJEN DO JUA TREGOJ TE DJELEN ME DATE 06-10-02.
  ne fakt pergjıgja nuk eshte shume e veshtıre. vetem duhet te mendohesh pak.
  nese nga nga secılı thes aı heq nje numer te caktuar kubesh psh: nga thesı ı pare aı heq 1 kub dmth ngelen 9 kuba nga thesı ı dyte 2 nga ı tretı heq 3 ...nga ı nentı heq 9 dhe njerın thes nuk e prek fare. dmth nese nuk ka asnje mungese aı duhet te gjeje 35 gram. nese ı del 35 gram thesı ı fundıt eshte me mangesı. nese gejn 34 gram thesı ı nente eshte thesı me mungese. nese gjejne 33 eshte thesı ı tete e keshtu me rradhe. kjo eshte zgjıdhja.

  ja ku u zgjıdh dhe gjegjeza me e veshtıre ne bote.

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar KiKiRiKu pėr postimin:

  aliababua (05-02-2015)

 7. #4
  i/e regjistruar Maska e Melser
  Anėtarėsuar
  15-06-2008
  Vendndodhja
  Elbasan
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  na bonet lomsh per zotin

 8. #5
  i/e regjistruar Maska e Melser
  Anėtarėsuar
  15-06-2008
  Vendndodhja
  Elbasan
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mir gjeagjezen qe se kuptova po pergjigjen e ktit kush ma shpiegon pak :P

 9. #6
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Anėtarėsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  21
  Postime
  3,745
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Ne dy gomone tokesore
  hipim,zbresim, hipim prore ???
  Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

 10. #7
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime nė 36 postime
  Kush mundete me dite qeta, jan dy gra ne spital dhe dyjat kan linde femije,njera qike tjetra djal,por femijete jukan perzi spedin cilese esht djali e ciles qika,por jo ma analiza me bo por sipase popullit.

 11. #8
  i/e regjistruar Maska e Xingaro
  Anėtarėsuar
  14-06-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga fegi Lexo Postimin
  Kush mundete me dite qeta, jan dy gra ne spital dhe dyjat kan linde femije,njera qike tjetra djal,por femijete jukan perzi spedin cilese esht djali e ciles qika,por jo ma analiza me bo por sipase popullit.
  A ka mundsi ti thuash anglisht kto gjegjezat se shqipen nuk ta marrim vesh ne ty...
  Quanta vita hai contaggiato,quanta vita bruccerai...!

 12. #9
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xingaro Lexo Postimin
  A ka mundsi ti thuash anglisht kto gjegjezat se shqipen nuk ta marrim vesh ne ty...
  Kush mund ta dij kėtė, janė dy gra nė njė spital dhe tė dyjat kanė lind nga njė fėmijė, njėra vajzė ndėrsa tjetra djalė, por fėmijėt u janė pėrzier dhe nuk e din se cilės grua i takon djali dhe cilės grua vajza ... si mund ta gjeni se kujt i takojnė fėmijėt por jo duke hyrė me analiza por me pėrgjigje popullore.

  Shpresoj isha unė 1% mė i qartė.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 13. #10
  albania is the best Maska e ismani
  Anėtarėsuar
  14-06-2009
  Vendndodhja
  tetova
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Zgjidhja eshte kjo
  Nga thesi i pare ka marre nje kub,
  nga thesi i dyte ka marrur dy kube,
  nga i treti i ka marr tri kube ......
  keshtu ka vazhduar deri te thesi i dhjete.....
  Pas kesaj i ka marre thaset dhe i ka matur ne vage

  Thesin i cili ka pasur me pak Argjent e ka gjetur ne baze te matjes se ketyre thaseve

  psh : Nese pesha e thaseve ka dale me 0.5 gram me pak ateher ka qene thesi i Peste, apo
  Nese pesha e thaseva ka dale me 0.7 gram me pak argjent ateher ka dale thesi i shtate.....

  Shpresoj qe e keni kuptuar
  Kaloni mire
  100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

 14. #11
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime nė 36 postime
  [QUOTE=ILMGAP;2445034]Kush mund ta dij kėtė, janė dy gra nė njė spital dhe tė dyjat kanė lind nga njė fėmijė, njėra vajzė ndėrsa tjetra djalė, por fėmijėt u janė pėrzier dhe nuk e din se cilės grua i takon djali dhe cilės grua vajza ... si mund ta gjeni se kujt i takojnė fėmijėt por jo duke hyrė me analiza por me pėrgjigje popullore.

  Zgjidhja: E kane mar qumshtin e dy grave dhe e kan mate cili esht ma irende i takon Djali e cili esht ma ilete i takon qika.

 15. #12
  ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
  Anėtarėsuar
  16-05-2006
  Vendndodhja
  mEs iLuzionesh te hUmbura
  Postime
  2,763
  Faleminderit
  10
  26 falenderime nė 16 postime
  asgje smora vesh un
  La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
  sur tout quand elle a
  le Diable au corps...
  ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

 16. #13
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Anėtarėsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  21
  Postime
  3,745
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Valle si e quajne nje ishull te gjalle i cili noton pa nderprere neper ujerat polare ????
  Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

 17. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  gjeagjeze ishte apo roman i shekspirit ????????

 18. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  cila eshte gjeagjeza me e shkurter ne bote ???????????????

  pergjigje...............

  kaq ishte

 19. #16
  i/e regjistruar Maska e arius
  Anėtarėsuar
  02-12-2002
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga ermir-eri Lexo Postimin
  gjeagjeze ishte apo roman i shekspirit ????????
  Shekspiri nuk ka shkruajtur romane me sa di une...
  "Get all fools around you, and you will be elected to everything"

 20. #17
  i/e regjistruar Maska e arius
  Anėtarėsuar
  02-12-2002
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  [QUOTE=fegi;2445744]
  Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
  Kush mund ta dij kėtė, janė dy gra nė njė spital dhe tė dyjat kanė lind nga njė fėmijė, njėra vajzė ndėrsa tjetra djalė, por fėmijėt u janė pėrzier dhe nuk e din se cilės grua i takon djali dhe cilės grua vajza ... si mund ta gjeni se kujt i takojnė fėmijėt por jo duke hyrė me analiza por me pėrgjigje popullore.

  Zgjidhja: E kane mar qumshtin e dy grave dhe e kan mate cili esht ma irende i takon Djali e cili esht ma ilete i takon qika.
  O vella prej Kosove, ti duhet ta kuptosh se shqipja qe te kuptohet nga te gjithe duhet te shkruhet ne letrare.
  Ndersa kur flitet mund te flasesh me dialekt ashtu sic bejme te gjithe.

  P.S. Une nuk e kam problem t'i kuptoj ato qe shkruan ti pasi jam kuksian, por po verej qe shume ketu nuk ja kane haberin se par cfare po flet.

  Respekte
  "Get all fools around you, and you will be elected to everything"

 21. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-10-2009
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  20 nuse mbeshtjellur me nje leter

 22. #19
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime nė 101 postime
  Citim Postuar mė parė nga Urim Doēi Lexo Postimin
  20 nuse mbeshtjellur me nje leter
  Cigaret ne paket.

  Eshte e bardhe perzihet me te zeze...
  Kush eshte?
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 23. #20
  Kosovė e Shqiperi nje Maska e aska_peja
  Anėtarėsuar
  30-01-2006
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  386
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Ma e gjeni ket ju lutem?


  Si ka mund ti tregoj memeci qorit se i ka vdek nena

Tema tė Ngjashme

 1. Jo aq e vėshtirė...
  Nga Cubel Breca nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-01-2007, 07:27
 2. Agim Vuniqi: Faktet e Millosheviēit i injorova para syve te tij
  Nga AVuniqi nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 17-01-2007, 09:58
 3. Albert Brojka: “Nė PD ende nuk ka demokraci dhe tolerancė”
  Nga Humdinger nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 16-12-2006, 05:50
 4. Fjalet e shpirtit tim,ne nje dite te veshtire!!!!!!!!!!!
  Nga matilda nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-07-2002, 15:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •