Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 75
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e mitjuk
    Anėtarėsuar
    19-05-2005
    Vendndodhja
    Monaco
    Postime
    900
    (Zemrushja) keto jane thenjet e tua

    Ju lutem flisni sa me hapur per jeten tuaj. Le te jete nje sofer kjo per te gjithe emigrantet kudo qe jane

    pse duhet te flasim hapur me ty kur ti je anonime dhe kshu don qe te ngelesh anonime

    apo e kam gabim zemrushja me vjen keq daj por me ty nuk duhet te hapem
    shum se pastaj merdhas ban ftoht hahahhahaha rrespekte nga une daja yt rrespekte nga une MITJUK kaloni sa me mir ne AlBaSoUl
    Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

  2. #22
    Perjashtuar Maska e romeoOOO
    Anėtarėsuar
    27-08-2005
    Postime
    1,542
    Mire ta tha Zemrushja, !


    Nejse sa per Shqiperine ... Guri rende ne vend te vet!

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e klka
    Anėtarėsuar
    28-10-2005
    Vendndodhja
    diku larg ....shume larg
    Postime
    19
    Citim Postuar mė parė nga LoveLyBruneTT
    Si e ndjej Une veten ne Mergim??????

    Si veshka ne mes te dhjamit e ndjej mes familjaresh dhe farefis, Me ec perpara me u be dikush pa me ndalur askush, Me jetu jeten ashtu si me vjen,
    Tani shqiperia na mungon por: Kur u ndane keto na rane.........
    s kam ca shtoj me ke folur edhe per mua

  4. #24
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    e shof qe keni dhene shume argumenta mbi kete teme... Une ju kerkova te shifnim si e ndienit ju veten ne mergim ... dhe a do kthenit koken mbrapa tek shqipria nje dite??

    Ju lutem perqendrohuni me shume ketu.....

  5. #25

    Pershendetje te gjithve sidomos hapses se temes

    [QUOTE=Zemrushja][COLOR="deepskyblue"][COLOR="RoyalBlue"]Shumica e shqiptareve sot ndodhen ne emigrim.. Do te doja te hapja kete teme per te pare se si do te shpreheni ju, se si e ndieni ju veten tuaj larga atdheut tuaj....

    Une jam zemrushja dhe jam larg atdheut tim prej disa vjetesh... Me mungon shume cdo gje e vendlindjes sime madje edhe te shkruaj shqip.. Prandaj mbase me pelqen me shume te shrkuaj ketu dhe ne chat.. Pse me pelqen?... Sepse kam mall, shume shume mall per vendlindjen time; per njerezit e mi.
    -------------------------------------------------------------------------------
    ------------------------------------------------------------
    Zemrushe jam ne takort me ket mesazh sepse edhe vet e ndiej veten por si ti.
    KU DO QE TE SHKOSH SI VENDLINJA NUK KA, po ti kishe ter pasurin e ter botes po te jesh jash Vendlindjes e ter kejo e ka nj knaqesi shum te voqel, te bien mall deri per guret e vendit tend, se lere ma ta ndigjofesh ndonje fjal...

  6. #26
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    TE kuptoj shume mire ***Gabriella***

    Edhe une ashtu ndihem si ty pak a shume prandaj edhe e hapa kete teme...

    Te pakten si mendon a te ndihmon forumi te gjendesh me afer shqiperise?

    Mendon se do te kthehesh nje dite te jetosh gjithmone ne shqipri???

    une se di akoma...nese do kthehem nje dite apo jo...po ia le fatit te vendose sepse eshte shpejt per nje vendimte tille....

    po ti???

  7. #27

    Pershendetje

    Siq thua dhe ti fati do ta vendos, ende nuk dihet, por deshira ime eshte qe te jetoja ne Vendlindje, ketu nuk me mungon asgje por kur jam larg Vendlindjes ne aspekte te tjera me mungon shum,... siq thojn; Pasuria nuk te ben e Knaqur ne Jet dhe ishte e vertet.
    TE DESHIROJ SHUM TE MIRA, Zemer...

  8. #28
    Epo mqs te gjithe na qenkan emgrante, atehere po vjen nje shqiptare qe te hapni sa me shume ndinjat e tua, per nene shqiperi.
    Nje gje me habit kaq shuem te permalluar jeni mer, ne ketu mezor po shtyjme jeten tone, edhe ju done te vini ketu
    /me i thote te gjitheve, shqiperia, per ju eshte e bukur sepse jeni large, por te vini ne shqiperi, disa dite do te rrini edhe do i thoni vetes suaj, ca duam ne ketu. Te gjithe paskan ndrryshuar te gjithe qenkan larguar, ketu s'jan me miqte e mi, me mire po shkoje te vendi ime ( ku eshte migrimi) se tani ai eshte vendi juaj.
    apo e kam gabim.
    ps: mos ma merrni per keq, po zakonishte ky eshte rrealiteti, edhe pse eshte i hidhur.

  9. #29
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    ne fillim jeta ne emigrim per mua ka qene e veshtire kuptohet por me kalimin e kohes gjerat ndryshojne. ne pergjithesi jeta eshte e veshtire kudo por emigrimi e ben edhe me te veshtire.
    I LOVE GOD

    j&g

  10. #30
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    ke shume te drejte _Durrsaku_ ...Sic i thone nje shprehjeje..Gjeja e tjetrit te duket me e mire LooOL

    une do thoja se jo qe te merr malli per vendin tend...por edhe per cdo gje qe ka ai vend..sado mire te jesh larg..si vendi yt ska..

    Mendimi im ky..

  11. #31
    nese ky eshte mendimi yte. Ca te lidhe me shqiperine pervec familjes. Shoqerine e vjeter s'do e takoshe, ose do te kene ndryshuar shume si ne personalitet si ne karakter. Tani shoqerisa jote eshte atje ne migrime, edhe atje eshte tani vendi yte.
    Ky eshte nje mendim, por prap une mendoje se, te gjithe pa perjashtime (jo vetem nga gjendja e keq, infrastrukturore,edhe ekonomike) jan merzit kur kan ardhur ne shqiperi. Kan ardhe te permalluar, edhe kan ikur te acaruar ose te merzitur, sepse ketu jeta eshte shume e vakten, edhe sidomos per emgrantet, qe s'do te gjej shoqerine e tyre, e shume gjera te tjera.
    Keshtu mendoje une.

  12. #32
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    _durrsaku_ une skam ardhur asnjehere pas ikjes sime ne shqipri...prandaj nuk e di se si eshte bere...malli me ka marre se mohoj...por dhe nese do merzitem as ate se di...

    ps. provo dhe shprehu i thone kesaj fjale LoooL

  13. #33
    zemerushja une te uroje, qe nese vjen ne shqiperi ishalla ja kalon sa me bukur ne shqiperi, edhe kur te ikesh,nga shqiperia, te te vije keq. Edhe sa te hipesh avionit ose anijes, te te mendoshe sa me pare te te vishe ne shqiperi.
    Shpresoje qe te ndodhe keshtu, se une nje mendim dhashe, edhe njof shume miqe qe i kam jashte shtetit. Por per ty ishallaaaaaaaaaaa ooooo zotttt ja kalon sa me bukur ne shqiperine tone te bukur, te baltes edhe te pluhurit, te pandricimit, edhe te etjes looooooool

  14. #34
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    LooooL

    ato jane bere shprehje e jetes...aty...Jemi mesuar me kushte me te veshtira Loool

    E di qe edhe ato kane lexetin e tyre ... Ndonjehere te merr malli per cdo gje .......

  15. #35
    lool
    Epo kur te vish atehre thuaji miqeve te tu, qe te sjelle nje kove me dhe te mire, edhe me rere te fresket te sapo krijuara nga pluhuri i makinave.
    okkkkkkk
    Nese gjithnje e done, edhe ne funde te te japin nje qeleshe, qe ta vesh ne koke edhe te thuash "ika me pershtypjet me te mira nga Shqiperia"

  16. #36
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    hahaahhah sa kam qesh

    jo re dreq jo ... se sme merr malli per balten jo..por e kam fjalen qe jemi mesuar me keto kushte te veshtira

  17. #37
    Shyqyre qe paskemi nje adhuruese, te kushteve shqipetare
    Ishalla mesohesh me shume, sec je mesuar nga kushtet tona, edhe po rrin ketu per qefin tat edhe qefin e Nenes se vogel Shqiperi

  18. #38
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Citim Postuar mė parė nga _DuRrSaKu_
    Shyqyre qe paskemi nje adhuruese, te kushteve shqipetareIshalla mesohesh me shume, sec je mesuar nga kushtet tona, edhe po rrin ketu per qefin tat edhe qefin e Nenes se vogel Shqiperi

    RRi tani se e prishe temen

    degjo ketu flitet per mall lal ... ca malli do kesh ti kur nuk jeton larg shqiperise ???

  19. #39
    Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
    RRi tani se e prishe temen

    ... ca malli do kesh ti kur nuk jeton larg shqiperise ???
    Une qe tani jam i permallosur per te madhen tone Nene Shqiperi
    Nejse shaka, mos ma marr ndonje per ters, sepse me te vertet une ndodhem ne shqiperi, Durres, edhe cdo gje me duket mese normale. Prandaj i uroje te gjithe Shqipetareve qe ndodhen jashte viseve tona, qe te mos e harrojne asnjeher atedheun e tyre. Gjthnje kujtoheni me dashuri edhe rrepekte.

  20. #40
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Shume faleminderit Durrsaku per mendimet e tua

    Edhe une te pershendes ty dhe te gjithe shqiptaret kudo jane

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Emrat gjeografike arberore te krishtera te masakruar nga Turqia
    Nga Conquistador nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 29-07-2010, 21:18
  2. Ēfare historie false mesohet ne shkollat shqiptare?
    Nga BARAT nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 38
    Postimi i Fundit: 31-07-2009, 09:54
  3. C'ka eshte Shqiptaria?
    Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28
  4. Bashkėpunoni me forumin shqiptar
    Nga Albo nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 03-11-2003, 08:55
  5. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 08-08-2002, 13:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •