Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-03-2006
    Vendndodhja
    vjene,Austri
    Postime
    5

    Praktikë për informatikë në vendlindje?

    Pershendetje te gjitheve
    Jam nje anetare e re ne forum dhe shpresoj te jem ne vendin e duhur per te shkruar kete teme.Une studioj jashte shqiperise dhe kisha deshire qe ne vere te beja nje praktike ne vendin tim.A mund te me sugjeroni ndonje firme qe ofron te tilla praktika ?

    Flm

  2. #2
    duhet te jesh e detajuar ne shkrimin tend. Per c'studion dhe per c'lloj pune kerkon te praktikosh, c'firme do preferoje, si edhe ne mos ku e ke vendlindjen, ku do preferoje, ne c'zona, qytete, fshatra, ta beje praktiken. Ke ndonje kilometrazh te zaktuar apo jo??
    Ja keto te nevojiten qe te te ndihmojne kush ka mundesi.

    (Mirese ke ardhur dhe kalofsh mire! )
    Te shpëtohesh do të thotë të transformohesh prej Perendise, të ribëhesh ashtu siç Ai donte që ne të ishim që nga fillimi!

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-03-2006
    Vendndodhja
    vjene,Austri
    Postime
    5
    Faleminderit per "mikpritjen shqiptare"!

    Kam deshire te bej praktike ne informatike (cfaredolloj fushe,pa perfshire programimin) ne kryeqytet.Nuk kam njohuri per firmat qe sot merren me kete fushe ne Shqiperi prandaj nuk mund te shpreh deshiren per nje te caktuar.

    Flm

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e boraa
    Anëtarësuar
    19-03-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    15
    Vodafone, Amc.
    Nuk e di sesa te predispozuar jane per praktikante
    Ndoshta dhe Inima, por kam idene se do kishte me shume drejtim nga programimi.
    :^ylli1

  5. #5
    Dashuria te verbon Maska e shakespear
    Anëtarësuar
    26-06-2002
    Vendndodhja
    aty ku fillon gjithcka jam une
    Postime
    17
    Pershendetje 2003tu !!
    Ne rradhe te pare do te thoja qe nese kerkon te besh Praktike ne shqiperi duhet te kesh disa gjera te qarta! E para eshte se per c fare kerkon te besh praktiken ne sensin qe Informatika ka shume drejtime edhe meqe ti thua qe jo Programim i bie qe te jene te tjerat aktive pra Network Satelit Comunication etj etj: Pra per c fare kerkon ta besh!
    E dyta eshte qe ne shqiperi Praktikante qe vijne nga jashte do te shikohen ca me nje sy tjeter sepse here pas here mendohet qe perderisa ky person do ta beje Praktiken ne shqiperi nuk ka patur mundesi ta kete ate ne vendin ku studion pra shikohet pak si mangesi! Nejse nuk dua ketu te te demoralizoj.
    Une Studioj vetem Informatiken ne gjermani edhe me thene te drejten nuk do te deshiroja ta beja Praktiken ne shqiperi pasi edhe perse aty eshte ca si rrumpalle pra nuk para merr njeri shume pergjegjesi (ne sensin e mire te fjales )nuk te ofrohen mundesite qe te jepen ketej. Per te mos thene tjetren qe pjesa me e madhe ne shqiperi vijne ketej per te bere praktika! pra duket pak kontrakditore!
    Nese ke deshrie per info te metejshme mund te me shkruash ne email tek kjo adrese ----> ecenko@gmail.com <--------
    Me Respekt Shakespeare
    te jetosh pa pasur mendien se cfare thone te tjeret

Tema të Ngjashme

  1. Nacionalizmi si nocion dhe zbatimi i tij ne praktike!
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 14-09-2009, 17:27
  2. Immanuel Kant
    Nga fisnik në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 17-09-2005, 04:21
  3. Parakushtet për tu kthyer në vendlindje
    Nga Agron Jozef Mje në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 17-09-2005, 00:35
  4. Praktike (internship) per Studente.
    Nga Alize në forumin Mentori akademik
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 05-12-2002, 03:40
  5. Vëndlindje
    Nga edspace në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 02-08-2002, 13:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •