Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 31
  1. #1
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Mbajtja e laptopit për një kohë të gjatë

    Ok nje pyetje keshtu quick kur i thone .

    Ndikon ne ndonje "pjese" te trupit mbajtja e laptopit ne preher per nje kohe relativisht te gjate psh 1 -2 ore ose 3 ?


    Thx per kohen qe me kushtuat .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Te than vezet - thone.

  3. #3
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Kuqalashja
    Te than vezet - thone.

    Seriozisht e ke mi ?

    Se psh kam degjuar Cell-et nuk ju bejne mire meshkujve po dhe lapi tapi kshu ? lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #4
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anëtarësuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596
    Tek barku per ato qe jane pregnant

  5. #5
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga ^^Gjalica^^
    Tek barku per ato qe jane pregnant
    Cfare i ben atyre ? Shkruani pak fare me shume jo vetem nga nje fjale ju lutna shume .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  6. #6
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anëtarësuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596
    Nje mesuese(edhe mjeke njekohesisht) tek shkolla ime nuk e la nje nxenese te perdorte comp pasi ishte pregnant.Rrezet e comp e sidomos tek laptopi( qe i ka me te forta) ndikojne tek shendeti i femijes. Femija mund te lindi me semundje, ose do ket probleme me syte,zemren dhe mushkerit. Tani se sa eshte e vertete nuk e di lol
    Te me vij sekretarja e do te te shkruaj me gjate sepse me nje dore sqenka gje

  7. #7
    ØÐЮ§ ® Maska e White_Wolf
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Vendndodhja
    ŦǾЯÖйЂŌ ®
    Postime
    59
    Provoje njehere ta mbash lap-topin ne karrike.
    A GOOD FRIEND IS LIKE A PC:Enters Your Life,Saves You In His Heart,Formats Your Problems & Never Deletes You.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Gjalic, dhe une si ty e ndrydha krahun para ca muajsh....Ne te njejtin vend, por te tjera aktivitete. Isha keq vertet though. ("p.s. t'hangsha synin :-D)

    Pink, une gjithmone e ve mbi nje jastek laptopin se me pervelohen shalkat. Por varet nga rezistenca e kujtdo fundja. Side efekt tjeter nuk di.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ChuChu : 10-03-2006 më 18:00

  9. #9
    Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
    Anëtarësuar
    11-05-2003
    Vendndodhja
    tu bo not
    Postime
    1,116
    Notebook Chill Mat
    Ndryshuar për herë të fundit nga TiLoNcE : 10-03-2006 më 19:25
    o-le-le firma

  10. #10
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anëtarësuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Ngadonjehere eshte mire te hedhim nje sy kete se mesojme e ne gjera te reja :P

    No wory pervec syve nuk te gje gje :P

    Si ishte ajo puna e cel ta mar vesh une :P
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e che_guevara86
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    verdalle anej ktej
    Postime
    641
    Pink ka shume te drejte sepse te meshkujt nese ka efekte anesore te len pa vegel vitale se ne me ate murremi dhe ju femrat vdisni per ate :P

  12. #12
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar më parë nga ^^Gjalica^^
    Nje mesuese(edhe mjeke njekohesisht) tek shkolla ime nuk e la nje nxenese te perdorte comp pasi ishte pregnant.Rrezet e comp e sidomos tek laptopi( qe i ka me te forta) ndikojne tek shendeti i femijes. Femija mund te lindi me semundje, ose do ket probleme me syte,zemren dhe mushkerit. Tani se sa eshte e vertete nuk e di lol
    Te me vij sekretarja e do te te shkruaj me gjate sepse me nje dore sqenka gje
    Nuk besoj te jete ndonje shkak per tu shqetesuar.Te gjithe monitoret ne kompjutera/laptop/tv leshojne rreze elektromanjetike.Por keto rrezatime jane brenda standarteve te lejuara dhe jo te rrezikshme.Zakonisht produktet,monitorat perpara se te dalin ne treg i neshtrohen nje testi ne laborator per emisionin,leshimin e rrezeve,dhe kur sigurohen qe jane brenda parametrave te ulet te lejuar,produktet marrin certifikate si te sigurta per tu operuar.Ajo qe ja vlen ne keto raste eshte respektimi i distances se fytyres me monitorin qe duhet te jete rreth 1 meter largesi.Veshtire te mbrohesh nga keto rrezatime,pasi vete ambjenti urban eshte i renduar me vale elktromanjetike qe kacafyten me njera tjetren,leshohen nga burime te ndryshme si pajisje elektronike,telefona,tela te shtyllave te tensionit te larte,tela te shtyllave telefonike,transformatore,semafore,stacione radio televizive,avione,satelite,makina etj.keshtu qe gjithe njerezit jane gjithe kohes nen efektin e ketij rrezatimi te padukshem,ne shtepi apo jashte.
    Ndryshuar për herë të fundit nga benseven11 : 10-03-2006 më 20:38
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  13. #13
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    vetem veglen te mos na lujn rezet se mezi i kemi po humbem ato morem fund ppupupuupup turp me ato mburemi pa ato morem fund
    Partizoni

  14. #14
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anëtarësuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596
    Beni mbase ke te drejte, po un kshtu e degjova.Pastaj ajo nuk eshte nje mesuese(mjeke)e sapo dal nga bankat shkollore po me experience 40 vjecare. Mgjth kot nuk thon - 'Kur plakesh rrokatesh'.lol

    Citim Postuar më parë nga Kuqalashja
    Gjalic, dhe une si ty e ndrydha krahun para ca muajsh....Ne te njejtin vend, por te tjera aktivitete. Isha keq vertet though. ("p.s. t'hangsha synin :-D)
    Lol Kuqe

    Edhe si te kaloi ? Perdore ndonje cream? Se kto mjeket ktej le qe ste heqin merakun por te japin rrugen e malit. S'besoj te isha me keq po ta kisha thy.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Gjallica : 11-03-2006 më 00:15

  15. #15
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Deri me sot nuk ka asnje prove qe pc-te portable te shkaktojne probleme me thelbesore se sa pc-te statike, pra cdo abuzim mbi deme te imagjinuara nga keta pc portabel bie poshte automatikisht.
    Nese del ideologjia e goditjes elektromanjetike nga ekranet e tyre te cilet perbehen nga LCD dhe TFL ,atehere mendoni c'duhet te supozojme per nje ekran 28'' polesh te televizoreve qe mbajme ne shtepi! Nje televizor shtepiak krahasuar me nje pc portabel trasmeton 150 here me shume vale elektromanjetike ne gjendje pune normale. Por a e dini qe ne momentin e ndezjes ose te eksitimit sic e quajme ne tekniket nje ekran televizori leshon nje vale goditese sa per 1000 ekrane LCD te pc-ve portabel.
    Pra piksepari duhet te qerojme televizoret nga shtepia pastaj te zhdukim kompjuterat.
    Persa i perket mbajtjes afer ne kontakt me trupin te ketyre paisjeve elektronike, mendoj qe nuk perbejne problem mjeksor mbi shendetin pervec faktit qe demtojne Iris-in e syrit por dhe kjo do vite te tera, dhe asgje me tej.

    Dito.

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,896
    Citim Postuar më parë nga PINK
    Ok nje pyetje keshtu quick kur i thone .

    Ndikon ne ndonje "pjese" te trupit mbajtja e laptopit ne preher per nje kohe relativisht te gjate psh 1 -2 ore ose 3 ?


    Thx per kohen qe me kushtuat .

    pinku

    te ben impotent/e kur eshte fjala per tu lagur prandaj zemra turit gjella me kripe dhe kripa me karar
    Ndryshuar për herë të fundit nga ATMAN : 11-03-2006 më 06:02

  17. #17
    Far away! Maska e Eraaa
    Anëtarësuar
    02-02-2003
    Postime
    162
    Citim Postuar më parë nga ^^Gjalica^^
    Te me vij sekretarja e do te te shkruaj me gjate sepse me nje dore sqenka gje
    Kujdes , kujdes kur te enderrosh se tani do fluturoi dhe krahu tjeter.Po mendja tu mbush per cer te studiosh ?:-D Dammn Kuqe se mos i thua qe zgjat shume, se na mori lumi neve
    P.s Brady do ma paguash shtrejte:-D


    Pink mos e vraj shume trurin se shume gjera jan thene dhe asgje nuk ka ndodhur
    Ndryshuar për herë të fundit nga Eraaa : 11-03-2006 më 11:02
    Live your beliefs and you can turn the world around.

  18. #18
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga arturo
    pinku

    te ben impotent/e kur eshte fjala per tu lagur prandaj zemra turit gjella me kripe dhe kripa me karar

    E tani qe me thane te gjithe qe no bigi ........... do ja luj fene lapit dhe topit . ( jo uji te derdhet po dhe te valoje I dont care , nga kripa .. c'kujtove ti )

    PS: Turi kush ta thyvi doren ty ? lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  19. #19
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Pink, laptopi te ben me shume dem vetem kur harxhon kohen ne forum, si puna ime keto ditet e fundit

    mesimi qe nxjerrim nga kjo ne?
    - perdor kompjuter te rregullt, jo laptop





    Citim Postuar më parë nga Kuqalashja
    Te than vezet - thone.
    si i than, i zien apo skuq?

    dua ta di, qe po ashtu te marim ndonje laptop kur te shkojme piknik dhe skuqim vezet...


    P.S. Po mishin e pjek?

  20. #20
    Perjashtuar Maska e Tirons_plako
    Anëtarësuar
    10-03-2006
    Vendndodhja
    asi ven
    Postime
    11
    Vallaj o pink un di qe kur e man laptopin npreher, se ska si me u ajros ai,i ben keq se nxefet, po ty vallaj ska ca te te gjej.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •