Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 147 prej 147
  1. #141
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga Gregu Lexo Postimin
    Uaauuu

    Dikur nje shoke, derisa po ecnim dhe po bisedonim, perdori nje shprehje qe me hedhi te vdekur ne toke duke qeshur! "Hapu toke se ka zbritje"

    Si ka mundesi qe njeriu te shkoj deri ne kete pike?!
    Si ka mundesi?!

    Tmerr kulturor, moral, intelektual..., tmerr!
    Pershendetje Gregu, keta here qajne here gezohen, nuk iu dihet ketyre. Keta thojshin se Muhamedi ka shkuar ne xhenet, qitash sipas Haditheve dhe Sadullahit duhet te qajme. Kush se kupton kete pune.

  2. #142
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga firaku Lexo Postimin
    Te shpresojme dhe te bejme secili qka mundet qe kjo e keqe e madhe te mose ze rrenje ne trojet tona.
    Bosnja per cdo vit deporton qindra prej ketyre 'dijetareve' vahabe. Vijne ne Kosove dhe Maqedoni dhe e gjejne popullin ne nje skamje dhe zejne rrenje aty. Me para mundohen, por sdi sa do tia arrijne qellimit qe kane.

  3. #143
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga Rroni01 Lexo Postimin
    Eshte nje loje ne te cilen ne jemi jasht loje.
    Kam frike qe ne kete loje jane te involvuar ushtruesit e disa detyrave edhe ne institucione fetare.
    Duhet e vetedisohemi sepse do te jete vone. ta ndalojme dhe ta parandalojme kete rrezik.
    por, nuk jane vetem vahabistet; jane edhe selefet...
    Une e di qe keta jane njejte, kjo vahabizmi eshte sekt brenda sektit selefi brenda kultit islam (paksa e komplikuar a) sa e di une. Veq kta te paret me shume besojne ne shkrimet e influencen e Abdul Vehabit, pra me shume ne Hadithe mundohen te gjejne bazen e fese, ndersa selefet ne doktrinen e rreme te 'teuhidit', (kinse) ndalimin e 'shirkut', kundershtimin e bidateve (p.sh. festimit te ditelindjes se Muhamedit) etj. etj. Kta selefite jane kunder Bin Ladenit e Al Kaides, pra kane kerkuar qe Bin Ladeni te gjykohet nga sheriati per vrasjen e civileve myslimane ne Irak e Afganistan, pra edhe te denohet me vdekje. Kta edhe me 'qafirat' e Perandorise Osmane kane luftuar, me qindra mijera jane vrare, keta thojshin se po i luftojne qafirat edhe kufrin.

    Mos te harrojme se kta ton diten kane fole kunder Bushit, shkoi Bushi ne Arabine Saudite si jo mas miri kaloi (ne Irak bile e paten gjujt me kepuce e per pak ja paten thy kryet), ndersa atje tek Saudet e priten me tonat t'mirat

    http://images.google.com/images?hl=e...-8&sa=N&tab=wi

    http://graphics8.nytimes.com/images/...d/bush_650.jpg

    Keta sdijne as cka besojne, e as kush jane, pse jane ne kete bote kurgjo hiq.

    http://a.abcnews.com/images/Politics..._080517_mn.jpg

  4. #144
    i/e regjistruar Maska e Rroni01
    Anëtarësuar
    19-03-2009
    Postime
    355

    Interesant.

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Une e di qe keta jane njejte, kjo vahabizmi eshte sekt brenda sektit selefi brenda kultit islam (paksa e komplikuar a) sa e di une. Veq kta te paret me shume besojne ne shkrimet e influencen e Abdul Vehabit, pra me shume ne Hadithe mundohen te gjejne bazen e fese, ndersa selefet ne doktrinen e rreme te 'teuhidit', (kinse) ndalimin e 'shirkut', kundershtimin e bidateve (p.sh. festimit te ditelindjes se Muhamedit) etj. etj. Kta selefite jane kunder Bin Ladenit e Al Kaides, pra kane kerkuar qe Bin Ladeni te gjykohet nga sheriati per vrasjen e civileve myslimane ne Irak e Afganistan, pra edhe te denohet me vdekje. Kta edhe me 'qafirat' e Perandorise Osmane kane luftuar, me qindra mijera jane vrare, keta thojshin se po i luftojne qafirat edhe kufrin.

    Mos te harrojme se kta ton diten kane fole kunder Bushit, shkoi Bushi ne Arabine Saudite si jo mas miri kaloi (ne Irak bile e paten gjujt me kepuce e per pak ja paten thy kryet), ndersa atje tek Saudet e priten me tonat t'mirat

    http://images.google.com/images?hl=e...-8&sa=N&tab=wi

    http://graphics8.nytimes.com/images/...d/bush_650.jpg

    Keta sdijne as cka besojne, e as kush jane, pse jane ne kete bote kurgjo hiq.

    http://a.abcnews.com/images/Politics..._080517_mn.jpg
    INTERESANT!

  5. #145
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga Rroni01 Lexo Postimin
    INTERESANT!
    A e din pse eshte interesant o Rroni, se vet feja islame eshte fe interesante Dit e nat folen kunder Bushit, kur e njohu Pavaresine e Kosoves ShBA-ja, kta u qetsuan, a vellezerit e fese spo ja njohin hala. Kupen krejt
    Ndryshuar për herë të fundit nga mesia4ever : 22-05-2009 më 20:34

  6. #146
    εὐαγγέλιον - Ἰησοῦς Χριστ Maska e lamb-of-god
    Anëtarësuar
    21-05-2009
    Vendndodhja
    Heaven
    Postime
    115
    ahahahahahahahahahahahaha O ka sa Euro po ju paguan arabia me i perqa trojetshqiptare

  7. #147
    i/e regjistruar Maska e Rroni01
    Anëtarësuar
    19-03-2009
    Postime
    355
    Shihni shihni....
    kujdes sepse edhe ky forum eshte mbushur me kesi lloj njerzish: urrejtes, keqberes, mendimkeq, vullnetkeqe, hedepsuza, ... vahabista qe me mujte na zhdukin te gjitheve per te jetuar vetem per vetem, mes vete.

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Tema të Ngjashme

  1. Sulë Hotla (1875-1947), Një Jetë Për Shqipërinë
    Nga strong_07 në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  2. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
    Nga dodoni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
  3. Dosja antishqiptare e Greqisë, 1912-2007
    Nga BARAT në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 645
    Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
  4. Kristo Frashëri: Dilema për Himarën
    Nga Qafir Arnaut në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
  5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
    Nga Seminarist në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •