Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 147
  1. #21
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    Nese te intereson i gjen. Pyeti pejanet se kush jane "njerzit ne trofertalka"?
    Kushedi, mund te kete edhe ne Prizren?
    Une nuk e kam ndermend ta kthej kete teme ne polemike me ty.
    As ate tekstin ne anglisht nuk e kam shpifur une.

    PS
    Per poezine nuk due te komentoj, aq me pak te kritikoj. Pres dhe blej ndonje liber tendin.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  2. #22
    I shkreti Mahmut Jihadi Maska e LONDON-TIRONC
    Anëtarësuar
    08-12-2002
    Postime
    279

    Me keto site qe prure ketu une u binda 100% se po t'ju 'leshosh rruge' ju wahabistave ''shqiptare'', edhe drejtoreshen pa dhom te kopshtit zoologjik keni me e mbulu me katrama nga 'meraku' se mos noshta ja 'nref' edhe pelikanit ajo, me ato sqetllat dhe pulpat e pa wax-ume.

    Qe ta morim vesh iher,ju qe po kundershtoni keta qe po kundershtojne idene e wahabizmit ne Shqiperi,ku doni me dal? Pa ju fut thelle wahabizmit,icik shpejt e shpejt pasojat qe mund te vijne prejt tij,ose me sakte..''te mirat''?

    Sic e dim te gjithe,shqiptari ka vuajtur shume,sidomos 500 vjet turqi e 45 komunizem.Nje fije shprese u ringjall per ate popull me keto muhabetet e fundit mbi hyrjen ne Europe.
    Tani,me keto suni e bektashi qe kemi, po pretendojme se do hyme ne Europe se shpejti.Atehere,qe te mos vazhdoje te ngordhe ai popull per buken e gojes,qe te mos ndaje ai cift pensionistesh kokrren e vezes se ziere pergjys e me pas te kerceje nga kati 5-ste si e vetmja alternative ndaj turpit si rezultat i skamjes,ju qe kundershtoni kundershtaret e idese se wahabizmit ne Shqiperi vertete mendoni se qytetari europian do te pranoje ta konsideroje ate padhomsen e mulume me katrama, e qe nuk e le i shoqi,vellai apo i jati me mor vesh se nga 'ushetin' gamori,si nje bashkeqytetare europiane me te drejta te barabarta????? Behet fjale ketu per te ardhmen e atyre qe sot s'kane pune e para qe te ushqejne femijet.Jo vetem 5 por edhe 50 here ne dite te falesh,ata femije do behen anemike e ata pensioniste do kercejne nga catia nese nuk ke prespektive drejt Europes.
    Nga poll-et e organizuara vjet,me shume se 80% e opinionit europian ishin kundra hyrjes se Turqise ne BE.Imagjino se wahabizmi nuk eshte shume 'i modes' ne Turqi.
    Hajt tani,ju kundershtaret e kundershtareve te wahabizmit ne Shqiperi me tregoni tani variantin se si mund te funksionoje wahabizmi tek ne?Nuk e kam fjalen per alarmin qe ka dhene parlamenti italian e qeveria amerikane mbi rritjen e ndjeshme te prezences terroriste/ fondamentalisto/islame ne Shqiperi(se ato gjithmone me te futme na e kan pas..lol),por per nje jete me te mire se boll ma, qe te mos deformohen ata njerez e tretet nga skamja ai komb, sic po ndodh dita dites.
    Ndryshuar për herë të fundit nga LONDON-TIRONC : 10-03-2006 më 19:29
    Kur ne niseshim per marrshim,zuzkat qanit me ngasherim.
    Ne Jarovesh ne po vemi,kush nuk beson borxh nuk ja kemi.

  3. #23
    Iku dhe nje dite Maska e F_LASKU
    Anëtarësuar
    16-07-2005
    Postime
    182
    Ti London-Tironc cfare zgjidhje te mundshme mendon?Si mund parandalohet konvertimi ne kete sekt?
    Per dashuri jap jeten,per liri jap dashurine

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e onpeja
    Anëtarësuar
    01-02-2006
    Postime
    71
    Citim Postuar më parë nga iliria e para
    Nga nje "njeri" si ti, "poet" etj. nuk prisja fjale me te bukura.
    Ti je ne Prizren dhe nese shkon ne Peje tek lama(pazari) ke me i pa keta dhe shiko se ku shkojne.
    Pyetu njerzit e rendome cka te thone per njerzit sic i quanin me "trofertalka"?
    Kete fjale ne Peje e kam mesuar.
    Juve keni sjell ato fote nga Peja a!

    Nuk e di se si te diskuton njeri me ju, juve lansoni genjeshtra dhe ofendime dhe foto qe nuk kane te bejne me shqiptaret, atehere kur edhe neve ju pergjigjemi me foto reale te masakres qe eshte bere ne Kosove nga feja ortodokse juve fshini postimet, e per ofendime qe i leshohen komunitetit musliman kjo eshte e natyrshme, protestoj per fshirjen e postimit.

    Shiqo ti iliria e pare, lame ne Peje nuk ka, lomë po, e xhami te loma nuk ekziston ne Peje e tek Carshija e Gjat po, sic duket ti vetem e ke pa Pejen ne Tv apo ke ndegju per te, e prap po te perseris ato foto nuk kane te bejne me shqiptaret, po ashtu edhe vehabi nuk ka, mos bini pre agjenteve te ortodoksizmit dhe sllavizmit, ata jane armiku me i madh i jone edhe ne jemi armiqet e tyre.

    Cuditem me ju, nje si capuccino, qe ne cdo teme qe hape nxjere vetem urrejte nderfetare po ashtu edhe kombetare, kurse ju vetem leshoheni dhe nuk mbani veten te gjykoni se cka thuani, eshte ne fjale populli shqiptare qe shumica e tyre jane musliman, po mos haroni koha e shprehjeve se shqiptaret jane me bisht kane mbaruar, dhe ne kemi paguar shtrejt propagandimin e shkijve ndaj shqiptareve, tash nuk ju ka mbetur tjeter veq llojit te campuccinos ti filtrojne dhe te lansojne se tash shqiptaret jane vehabist neser fundamentalist pasneser terrorist.

    A e dini nje gje, ne Kosove nuk ka ortodoks shqiptar, pse, sepese i kane asimiluar ne serb, nese doni qe ne shqiperi te kete ende ortodoks shiptar largojini popat grek nga shqipria nuk kane vend ata aty, se nese do te greqizohen te gjith.


    ---------------------------

    Mjer vatani e mjere mileti soji i capuccinos i beri per veti.
    Ndryshuar për herë të fundit nga iliria e para : 11-03-2006 më 03:43

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e onpeja
    Anëtarësuar
    01-02-2006
    Postime
    71
    Citim Postuar më parë nga iliria e para
    Nuk eshte e vertet se i kam pare me syte e mi ne Shkoder dhe Tirane.
    Poashtu edhe Kosove, ne Peje dhe Prishtine.
    Ne Maqedoni nuk i kam pare une por e di se atje ka me se shumti.
    Ne Peje i kishin perzene nga xhamija njerzit e thjeshte se bashku me hoxhen dhe tashti e kishin keta komandon.
    Shiqoni dhe lexoni o ju zotet e mendjes, po citoj nga iliria e pare "Nuk eshte e vertet se i kam pare me syte e mi ne Shkoder dhe Tirane..."

    Nese nuk i ke pare me syte e tu, ateher mos huazo syte e tjetrit se ta qesin dallash, o shqiptar keni vemendje pergjegjesia eshte e jona.

    Nuk kuptoj, te mirren fotot qe nuk gjindet as nje shqiptar ne te, e te postohen nga nje shqiptar, per ti bere sherr shqiptareve kete e gjej vetem tek ju ... gjykoni vete se chfar dobive ka nga kjo teme, tmer tmeeerrrrrrrr

  6. #26
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    Ti njehere lexo mire, atehre merr guxim ta flasesh.
    Une nuk thashe se ato foto jane nga Peja,por kam pare njerz ne aso rrobash ne Peje dhe ne Prishtine. I kam pare tek lama ose si e quani ju lome, atu ku behet pazari. Andej kam pare kesi njerzish dhe i degjoja njerzit ka thonin " qy kta ne trofertalka", " na e muren edhe xhamine", "kena me ju pa sherrin"....
    Une ne Peje kam kan vallahi, edhe ne Karagac kam ndeje e pi piva, edhe ke bistrica edhe ne disa fshatra rreth. Pastaj kam vizituar Lugun e Baranit, e Decanin......
    Ti je nje nga wehabinjet sic duket.(?)

    http://www.forumishqiptar.com/showth...t=61816&page=9
    shkoni tek postimi me numer 127 dhe shikojeni se nga vjen?

    GENJESHTAR dhe SHPIFES I PASKRUPULLT.
    te shohim se kush jane genjeshtaret... ?

    Shiu dhe onpeja me shoke shkoni te kjo faqe dhe lexoni vet.

    Libri i Teuhidit
    Sheih Imam Muhamed Abdul - Wehab


    http://www.nenhijeneshpates.net/libri_i_Teuhidit.htm

    PS
    ONPEJA, NESE DON TE HAPESH TEME PER ORTODOKSET KE MUNDESI, POR KUR TE FLASESH SE KUSH I KA VRA SHQIPTARET, TA THEM UNE: 1)RROMAKET, 2)TURQIT 3)SERBET E JO ASESI ORTODOKSET. NDER KETA VRASESIT HEREN E FUNDIT KE PASUR EDHE MUSLIMAN SA TE DUASH, E KU ISHIM TE PEJA MOS SHKO ME LARG SE NE VITOMIRICE.
    MOS MENDOVE TE PYESESH SE KUSH E SHPETOI KOSOVEN NGA SERBET?
    SIGURISHT SE JO KETA QE "RRINE NEN HIJEN E SHPATES".
    Ndryshuar për herë të fundit nga iliria e para : 11-03-2006 më 05:15
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  7. #27
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Postime
    48
    Me shpjegon njeri ketu se cdo te thote wehabizem ?Si i argumentojne ato qe thone? Dhe ajo qe ka me teper rendesi te di eshte se cilat jane kriteret qe ata ngrene per thirrje per xhihad?
    Lutem te me ktheni pergjigje!

  8. #28
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anëtarësuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    Citim Postuar më parë nga iliria e para
    POR KUR TE FLASESH SE KUSH I KA VRA SHQIPTARET, TA THEM UNE:

    3)SERBET E JO ASESI ORTODOKSET
    Ketu shihet se nuk ke kurrfare logjike ne ato qe shkruan, as njohuri.

    Serbet e kane Srpska Pravoslavna Crkva (Kisha Ortodokse Serbe) dhe pikerisht me nxitjen e kesaj kishe dhe me bekimin e Patriarh Pavle jane nisur ne fushatat e masakrimeve te popullates civile ne Kosove.

    Shume nga paramilitaret serbe kane pasur kryq te madh te drunjte te varur ne gjoks. Kater prej te tilleve jane futur ne mes te nates ne shtepine time duke e kapercyer murin dhe thyer dyert e shtepise, me c'rast vec Zoti na shpetoi ate nate nga masakra, kur gjakpiresit u treguan "te meshirshem" duke na kursyer nga pushkatimi e duke u mjaftuar me menyrat tjera te barbarizmit. Detajet tjera s'jane me rendesi per kete teme.

    Prandaj, Iliria e para, ke kujdes kur shkruan dhe per cfare shkruan, sepse ka njerez qe kane perjetuar gjera nga me te tmerrshmet pikerisht nga ata qe ti u del ne mbrojtje.

  9. #29
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    Shiu, mos u be patetik. Une serbeve nuk ju dal a snuk kam per tu dalur ne mbrojtje kurre.
    Per mue serbet dhe turqit jane dy popuj me te poshtrit te ballkanit, te cilet me shekuj kan bere dam gjithe feqinjeve e edhe me gjere.
    Une e kisham fjalen per ortodokset shqiptar, sepse ishte nje fjali qe e kishte shkruajtur onpeja dhe te cilen e fshiva... por mos ta zgjas.

    Tashti mos u mundo me gjet arsue me ju versule njerzeve sic e ke adet por me trego pakez se nga vine ato gjera qe i sjella aty?
    A jane genjeshtra, shpifje apor realitet nen hijen e shpates?
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  10. #30
    Perjashtuar Maska e Lunesta
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Dove la..Vittoria.....
    Postime
    1,660
    Per here te dyte po me iken i vetmi shkrim i dites qe me lejon moderatori per te tilla gjera, por duhet ti veme pikat mni i. Vahabizmi eshte nje rrezik real per shqiperine. Me ckam pare e degjuar eshte nje ideologji teper helmuese por edhe thellesisht e prapambetur ne mesazh. Eshte detyre e shtetit tone ti ndaloje keta patallonatrecereksha qe te behen helmues te shpirtit shqiptar. Edhe komunizmi ne shqiperi keshtu filloi ngadale ne vitet 30, si nje semundje e bute dhe pastaj duke bere per vete njerez te rinj per dite me iluzione dhe premtime te bukura u be force reale e cila ne emer te bindjes se verber ne ideal vrau e masakroi me mijera shqiptare. Por ne sot te vetedijshem per mynxyra te tilla qe i kemi hequr ne kurriz nuk do leme disa shpellare dhe llum shoqerie te na terheqe nga rruga jone PAKTHIM drejt evropes. Kemi qene gjithmone qe nga iliret e der te gjergj kastrioti, qe nga arberit e deri tek ahmet zogu, qe nga De Rada e der tek Noli, qe nga Barleti e der te Kadareja komb me tipare dhe aspirata evropiane. Nuk mund te abandonojme ndarjen me dhune qe na beri komunizmi nga Evropa per hir te nje ndotje toksiko-mendore si vahabizmi. Nese kosovaret dhe shqipomaqedonasit gjejne tek vahabizmi nje opium te kenaqshem shpirteror, Shqiperia te pakten duhet te behet e kujdeshme dhe te vazhdoje rrugen e vet drejt perendimit. Perndryshe nga keta monstra mesjetare do te kemi vetem ndarje te shqiperise ne dysh si Bosnja.

    Shteti duhet ti mbylle te gjithe fondacionet e huaja qe ne emer te humanizmit te rreme shperndajne helmin fetar tek njerezit injorante dhe te varfer. Shteti vete duhet te jete financues i institucioneve fetare ne menyre qe te kontrolloje me kollaj veprimtarite e tyre. Shteti duhet te monitoroje nga afer ndikimet e huaja ne institucionet fetare ne shqiperi dhe te nxise sa me shume shqiptaret ne keto vende. Shqipja si gjuhe duhet te mbizoteroje, po ashtu edhe medresete shqiptare, jo shkollat toksike te Arabise Saudite. Shteti duhet te mbeshtese linjen historike te muslimanizmit shqiptar e cila ka qene tolerante dhe vetem fetare, jo politike (individe si HS Koci dhe Selim Muca jane modele fetaresh tolerante). Se fundmi shteti duhet ti monitoroje nga afer veprimtarite e ketyre te kthyerve nga arabia te cilet kane pesuar nje serum 4 vjecar syresh atje ku kane qene dhe do duan qe ta kthejne edhe dheun e arberit ne nje mocal arabie ku nuk degjohe kenga e vajzave ne piknik ose argetimi i djemve ne disko por vetem nje ze i cjerre qe vjen nga minarja. Me mire heret se vone.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga khour
    Me shpjegon njeri ketu se cdo te thote wehabizem ?Si i argumentojne ato qe thone? Dhe ajo qe ka me teper rendesi te di eshte se cilat jane kriteret qe ata ngrene per thirrje per xhihad?
    Lutem te me ktheni pergjigje!
    urdhero dhe meso se çeshte wahabizmi dhe gkyko vete.

    http://www.nenhijeneshpates.net/libri_i_Teuhidit.htm

  12. #32
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anëtarësuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    Citim Postuar më parë nga Lunesta
    Shteti duhet ti mbylle te gjithe fondacionet e huaja qe ne emer te humanizmit te rreme shperndajne helmin fetar tek njerezit injorante dhe te varfer. Shteti vete duhet te jete financues i institucioneve fetare ne menyre qe te kontrolloje me kollaj veprimtarite e tyre. Shteti duhet te monitoroje nga afer ndikimet e huaja ne institucionet fetare ne shqiperi dhe te nxise sa me shume shqiptaret ne keto vende.
    E sakte. Shteti poashtu duhet t'i mbylle te gjitha fondacionet e huaja dhe zyret e misionareve te:
    - Deshmitareve te Jehovait
    - Evangjelisteve
    - Protestanteve
    - Tralala-lili-isteve, e njeqind e nje sekteve te tjera te krishtere me emra nga me te cuditshmet, qe pa kurrfare pengese nga shteti sorollaten neper rruget e qyteteve tona duke na shperndare lloj-lloj verzione e nenverzione te biblave (secila me "e sakte" se tjetra!) dhe pamflete me profeci se eshte afruar fundi i botes.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-03-2005
    Postime
    359
    Citim Postuar më parë nga iliria e para
    Nuk eshte e vertet se i kam pare me syte e mi ne Shkoder dhe Tirane.
    Poashtu edhe Kosove, ne Peje dhe Prishtine.
    Ne Maqedoni nuk i kam pare une por e di se atje ka me se shumti.
    Ne Peje i kishin perzene nga xhamija njerzit e thjeshte se bashku me hoxhen dhe tashti e kishin keta komandon.
    Keto jane muhabete kafenesh qe behen per te knaq qejfet e njerzve naiv sikur ju. Mos flisni me paragjykime, thoni i keni pare, pastaj nuk i keni pare.
    Sqarohuni dhe qendroni mbas asaj qe thoni, mos leshoni nje fjal sa per te ndez zjarre ne debat e te ikni pastaj. Wehabizem ne Kosove nuk ka, dhe keto aktivitete nuk jane te pranuara neper xhamite e Kosoves e as te ndonje vendi tjeter ne trojet shqiptare.

  14. #34
    Perjashtuar nga Mod. Maska e steadfaster
    Anëtarësuar
    10-03-2006
    Postime
    5

    :)) Wahab -eshte Nga Emrat E Allahut- Ai Ka Qene Nje Great Scolar

    Citim Postuar më parë nga khour
    Kush ka nerva me lexu nje enciklopedi or daj. Nqs ke informacion mi shtjello ca gjera me dy fjale.

    http://www.qarxis.com/node/118

  15. #35
    Perjashtuar Maska e Cappuccino
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Vendndodhja
    N'bisht t'ballanes
    Postime
    311
    Citim Postuar më parë nga Shiu
    E sakte. Shteti poashtu duhet t'i mbylle te gjitha fondacionet e huaja dhe zyret e misionareve te:
    - Deshmitareve te Jehovait
    - Evangjelisteve
    - Protestanteve
    - Tralala-lili-isteve, e njeqind e nje sekteve te tjera te krishtere me emra nga me te cuditshmet, qe pa kurrfare pengese nga shteti sorollaten neper rruget e qyteteve tona duke na shperndare lloj-lloj verzione e nenverzione te biblave (secila me "e sakte" se tjetra!) dhe pamflete me profeci se eshte afruar fundi i botes.

    Shteti duhet t'i c'rrenjos vetem organizatat terroriste te cilat veprojne nen petkun e organizatave bamirese, e pas komunizmit dhe clirimit te Kosoves, keto jane padyshim ato arabe.
    Organizatat e tjera si ato kristiane, te pakten bejne nje mision paqesor dhe nuk bejne thirrje per xhihad.

  16. #36
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anëtarësuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    Citim Postuar më parë nga Cappuccino
    Shteti duhet t'i c'rrenjos vetem organizatat terroriste te cilat veprojne nen petkun e organizatave bamirese, e pas komunizmit dhe clirimit te Kosoves, keto jane padyshim ato arabe.
    Organizatat e tjera si ato kristiane, te pakten bejne nje mision paqesor dhe nuk bejne thirrje per xhihad.
    Ehe, per misionin paqesor te sekteve krishtere pyet icik ne Shqiperi per adoleshentet qe po kryejne vetevrasje, te inspiruar nga keta misionare dhe profecite e tyre. Ndoshta te ndihmon edhe ndonje website me kronika te zeza.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Shiu : 11-03-2006 më 09:50

  17. #37
    Perjashtuar Maska e Cappuccino
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Vendndodhja
    N'bisht t'ballanes
    Postime
    311
    Te gjitha organizatat qe kane per qellim degjenerimin e shoqeris duhet te c'rrenjosen. Njera prej tyre qe ze vendin e pare ne list eshte rrjeti arab muxhahedin.

  18. #38
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    Ketu eshte e regjistruar websit
    http://www.nenhijeneshpates.net
    +389.38943227649
    Fax:
    Str. Vera Ciriviri 159
    Veles, Veles 1400
    MK
    Une nuk jetoj aty, jane te regjistruar ne Maqedoni.

    onpeja, ketu eshte tema per wehabinjet, dhe kur shkruan per gjera tjera qe nuk kan asnje lidhje me te fshihen. Ti ke mundesi te hapesh teme te re per ortodokset a ken te duash por jo te ne kete teme.
    Ndryshuar për herë të fundit nga iliria e para : 11-03-2006 më 11:16
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  19. #39
    Perjashtuar Maska e Cappuccino
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Vendndodhja
    N'bisht t'ballanes
    Postime
    311
    Deklarata e El-Kaidës në lidhje me detajet e Operacionit të bekuar të njësitit të Usame bin Ladenit

    Allahu më i Larti thotë:

    All-llahu bleu prej besimtarëve shpirtërat dhe pasurinë e tyre me xhennet. Luftojnë në rrugën e All-llahut, mbysin dhe mbyten. (All-llahu dha) Premtim të cilin e vërtetoi në Tevrat, Inxhill e Kur'an. E kush është më zbatues i sigurt i premtimit të vet se All-llahu? Pra, gëzonju tregtisë që bëtë me Të. Ky është suksesi i madh. (9:111)

    Duke i pasuar urdhërat nga komandanti ynë, Sheih Usame bin Ladeni, Allahu e ruajt, vëllezërit tuaj Muxhahidë të njësitit të Usame bin Ladenit, patën mundësi që ta kryejn një operacion shumë unik kundër infrastrukturës vitale të naftës e cila i furnizon me prodhime të naftës adhuruesit e kryqit. Operacioni ishte shumë i suksesëshëm me fuqin dhe mirësin e Allahut.
    Ekspedita filloi të Premtën në 3:45 P.M. Muxhahidët e sulmuan rafinerin më të madhe në botë, e cila është e vendosur në qytetin Abkaik në pjesën lindore të Gadishullit Arabik. Sulmi filloi në portën e prapme, ku muxhahidët sulmuan atë portë dhe shpejt e mbytën vozitësin në xhip (automjeti i cili është i caktuar që ta siguroi dhe ta mbrojë atë portë-hyrje) dhe personin me automatik.

    Me eleminimin e njësitit për mbrojtjen e asaj porte, muxhahidëve iu hap rruga që të hyjnë në blloqet, ata e pastruan rrethin dhe e mbytën një ushtarë tjetër derisa ushtarët tjerë ikën nga skena. Muxhahidët e siguruan hyrjen dhe e hapën portën për kërkuesit e shehidllëkut, vëllezërit; Abu Al-Bara’a Al-Naxhdi (Abdullah Andul Aziz Ibrahim Al-Tuxheri) dhe Urwah Al-Naxhdi (Muhammed Salih Muhammed Gaith), Allahu i pranoft si shehid.

    Pesqind metra larg asaj porte të mbrapme është një port tjetër e cila nuk tregoi aspak rrezistencë. Rojet e saj vetëm se kishin ikur prandaj u hap me lehtësi. Kërkuesit e shehidllëkut shkuan përpara me automjetet e tyre të ngarkuara me eksploziv, tek zemra e blloqeve dhe pritën derisa njësiti sulmues u tërheq në vendsigurie dhe pastaj i detonuan automjetet e tyre.
    Vëllezërit tuaj muxhahidë patën mundësi që pastaj ta braktisin skenën edhe përkundër masave të rënda të sigurimit.

    Ne dëshirojmë që të ju informojmë juve se ngjarja e cila ishte propaganduar nga mediat e El-Selulit është plotësishtë e pavërtet. Ata pohuan se e kan mënjanura operacionin dhe kan shkaktuar që të dy automjetet të shpërthejnë në porte. Ky pohim është totalisht i pavërtet.
    Ne e falenderojm dhe e lavdërojm Allahun për ndihmën dhe fuqin që na ka dhënë neve që ta bëjmë këtë operacion të suksesëshëm. Ne e ripërtrijmë përkushtimin tonë që ti shtypim kryqtarët dhe tiranin (mbretin Abdullah) dhe ti ndalim ata nga vjedhja e pasuris së muslimanëve. Pasuria e muslimanëve është vënë në dizpozicion të armiqëve të Allahut që ta përdorin atë për ti luftuar muslimanët çdokund. Ne betohemi që ta vazhdojmë luftën tonë për ti qliruar të gjitha vendet Muslimane dhe që ta vendosim Sheriatin e Allahut. Ne më tepër betohemi që ta pastrojmë Gadishullin Arabik dhe që ti dëbojmë të gjithë tagutët-pabesimtarët prej tij sipas mandatit të Pejgamberit tonë, Muhamedit, paqja dhe shpëtimi qoftë mbi të.

    All-llahu është mbizotërues i punës së vet, por shumica e njerëzve nuk e dinë. (12:21)

    Organizata e El-Kaidës në Gadishullin Arabik
    27 Muharrem, 1427
    25 Februar, 2006





    Per ata qe qesin shqelma per mosekzistencen e wahabisteve! Kush e perkthau kete? Jane po ato qelbesira qe kane keso faqesh si: nenhijeneshepates.net; forumislamik.com, ....etj Ne vend qe te mirren me dicka qe i sherben atdheut, perhapin urrejtjen dhe bejne thirrje per xhihad.

    Turp te keni ju wahabista...

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    eshte per te qeshur dhe per te qare kur flasin per "tregeti" me allahun,
    vetem Djalli blen shpirtra me sa di une.

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Sulë Hotla (1875-1947), Një Jetë Për Shqipërinë
    Nga strong_07 në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  2. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
    Nga dodoni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
  3. Dosja antishqiptare e Greqisë, 1912-2007
    Nga BARAT në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 645
    Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
  4. Kristo Frashëri: Dilema për Himarën
    Nga Qafir Arnaut në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
  5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
    Nga Seminarist në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •