Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 59
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  korcare hesapi si rri sumja rehat

  vdes per i cike leftovers

 2. #22
  madmoiselle Maska e angeldust
  Antarsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Une jam korcare, jam ne temen e Korces, si ne shtepine time dhe i jap petanik vete kujt te dua. Leri leftovers menjane ti.

  Puna eshte ti, c'do?
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 3. #23
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  si eshte ajo shprehja Once u go korar, u don't go back, and if u do go back u always have issues in life

  P.S. Te shkuara, but i guess it is hopeless me ca duket


 4. #24
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Dale mi, nga vete? Me cito te lutem ku thashe se Korca njihet per jete nate? Kur flitet per vendet qe vizitohen ka arsye nga me te ndryshmet per turizmin, midis tyre perfshi edhe cilesia e jetes, kultura/muzeumet/etj., dhe lifestyle -- disa e duan per plazh, disa per jete nate, disa per ski, disa per jeten e thjeshte -- cottage in the woods, psh. (Iliriani me siper e kapi idene time). Per Durresin fola te te them qe Durresi, pervec plazhit nuk ka asgje per te kenaqur turmat e turizmit... dicka qe Gjipa-Jala-Dhermiu put Durresin to shame. Une dua te shes shtepine qe kam ketu e ta blej nje ne Dhermi (a dream deferred, ama), e ne Durres apo Sarande nuk e blej kurre. Kam banuar ne Durres, ia kam pire lengun me kohe, kshq mos na e bej si vendin ME fantastik per ta vizituar. Jo per gje por thjesht ben Shqiperine te duket me e varfer per bukurite natyrore qe ka. Kthehemi tek Korca. Rruget jane karakteristike dhe jane lene te tilla, jo se nuk pati fonde qyteti ti shtronte me asfalt, dhe kur Korcaret dilnin me kepuce llustrafin ne ato kalldreme, qe thua ti, Tiransit e vjeter kalonin neper lluce & balte me opinga gome. Ti me thua mua 2 rruge; tek ish turizmi i Korces vijne 4 rruge dhe nje tjeter e madhe qe shkon lart per nga Shen Triadha, plus unaza. Bej llogarite, si qenkan 2? Dy rruge ka dhe Momli dhe jo mos kete nje qytet me shume se kaq. Pastaj, Korca sa banore ka? Nga 30-40 mije. Dhe kjo eshte teme per Korcen; s'e kuptoj nga hyne muhabetet e sum(j)es, reklamat dhe krahasimet me kryeqytetin, per te cilin punuan & punojne jo vetem Tiransit vendalinj, por te gjithe ata qe kane ardhur nga rrethet, perfshi edhe Korcaret.

  Keshtu, pra... me kembe ne toke heres tjeter.

  P.S.: Angeldust... e si te ra nder mend ty moj qe te rencin mustaqet e avatarit te rencin edhe PASI i lexon shkrimet qe kjo cupka ka moshe per t'u quajtur madame? apo, apo... se ka lindur ne ate kohe qe te njohe & te mund te kujtoje monizmin? Shume kredi i jep njerezise.

  P.P.S.: C'me kujtove petanikun. E hengra per here te pare kur me beri agai te haja ate te vjerres. Po qe s'e duroja dot! Nje kafshate and I spat it out (me delikatese, gjasme). What is wrong with me?
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 5. #25
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga madame X
  po pra mo se do shkojne me helikoptera ne dardhe te marrin dhe sillon me vete kur tu dale ariu atje lol

  nano e te tjere skane cbejne me me parate e teperta dhe bejne e nje B&B ne dardhe per qejf te vet
  Madame Kovari !!
  Kur t flassh pr Dardhn dhe pr Korn, t kesh lar gojn me klor dhe ti kesh luiduar dhmbt me gjith mishra dhmbsh dhe gjuh bashk.
  Kur dardhart kishin shtpin plot nga kurbeti i djemve t tyre, ata t tut, pastronin orizin nga glasat e thara t pulave.
  Gjithnj n Dardh kan pasur vila, n koh t Zogut, kishte ku shkonte dhe Ahmeti, n t Enverit, ishte shtpia e pritjes (shtpia e Konds), tani jo vetm Nano e Rama, kan br shtpi, por edhe plot jo vendalinj .
  Kjo do vazhdoj akoma sepse prioriteti i Dardhs sht turizmi.
  Pr Korn:
  kur Kors i thoshte Naimi "Parisi i vogl", andej nga rronin tndit, akoma nuk kish emr vendi, jo shqip, por as turqisht jo...kshtu q, nse si thot Angel, t ka ln ndonj korar, apo ca m keq se kaq, ik ankohu n gjykat t Kors e bj padi.
  T tjerat, lerja korarve ti "glltisin"...jan mir apo keq, pun e tyre.
  Ciao Madame Kovari (me theksin tek "i"-ja)

 6. #26
  madmoiselle Maska e angeldust
  Antarsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Agai?

  Ah, po je rritur amerikanke ti mooojjjj! Donte vjerra qe ta mesoje dhe ti si ta beje petanikun qe t'ja beje prape te birit dhe ne Amerike?
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 7. #27
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  U shkri duke qeshur ky. C'thua moj? Vjerren e kam komshie (as in "Everybody Loves Raymond" quite the opposite of Marie, though.) O do ndrije shtepia o s'ka, se vjen duke me lypur nje filxhan me sheqer e pastaj ku te futem une? (Ate "Je rritur Amerikanke" ma thone here pas here, kur gjej receta te "cuditshme.")
  Ndryshuar pr her t fundit nga Leila : 09-03-2006 m 01:06
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 8. #28
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Leila

  P.P.S.: C'me kujtove petanikun. E hengra per here te pare kur me beri agai te haja ate te vjerres. Po qe s'e duroja dot! Nje kafshate and I spat it out (me delikatese, gjasme). What is wrong with me?
  Ti do ln pa ngrn dhe t t len nj tepsi me petanik, apo me pet t mbrujtur dhe kur t sharrosh pr t ngrn, ta mbarosh tepsin me nj frym...oj po kjo...vetm mcd han njerzia mi??

 9. #29
  madmoiselle Maska e angeldust
  Antarsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Leila Mekdonaldesha, nje keshille... per t'i rene shkurt e per te ecur me ritmet e Amerikes, beje me pete te blera, fillos.

  S'eshte njelloj, po hajde mo.
  Shiko MP.
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 10. #30
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  u beka edhe petanik me pete te blera? une vetem byrek di te bej

  na jepni recet ne fukarenjve meshkuj beqare mergimtare

  flm

 11. #31
  madmoiselle Maska e angeldust
  Antarsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Si do ta besh? Njelloj. Une i marr petet me 2 e nga 2 e i lyej me lyre siper, me furke. Verja fasulet ne mes, te zjera. Beje sa te trashe te duash. Ose futi brenda spinaq, ose mish te grire, ose domate me qepe te cigarisura. Improvizo.

  Naten te gjitheve. Po e mbyll une per sonte se po me vjen oreksi ketu ne forum.
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 12. #32
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga angeldust
  Leila Mekdonaldesha, nje keshille... per t'i rene shkurt e per te ecur me ritmet e Amerikes, beje me pete te blera, fillos.

  S'eshte njelloj, po hajde mo.
  Shiko MP.
  'i mson ti moj??
  Ti bj me fillo krustas, e gjysmat ti ham krcka ??
  Ma dashke t mirn ti.
  Jo moj jo...t msohet t hap pett e ti pjek n sob...na e msoke ti bjer shkurt ti.
  PS:
  Petaniku i mir dhe q quhet PETANIK vrtet, bhet me 40 flet...

 13. #33
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Ai eshte TIK-u, une jam TAK-u -- ora Zvicerane.

  (Po te beja replike te gjate, mi, se per ta pare e kisha pare MP-ne.)
  Ndryshuar pr her t fundit nga Leila : 09-03-2006 m 01:42
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 14. #34
  Lenci, Maska e lenci,
  Antarsuar
  25-11-2005
  Vendndodhja
  france,Aix
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs up

  Citim Postuar m par nga angeldust
  Si do ta besh? Njelloj. Une i marr petet me 2 e nga 2 e i lyej me lyre siper, me furke. Verja fasulet ne mes, te zjera. Beje sa te trashe te duash. Ose futi brenda spinaq, ose mish te grire, ose domate me qepe te cigarisura. Improvizo.

  Naten te gjitheve. Po e mbyll une per sonte se po me vjen oreksi ketu ne forum.
  lexova shkrimet tende per korcen, e me pelqyen shum bravo,
  <<<<<<I KORCARE I IC FARE<<<<<<

 15. #35
  Shqiptar Maska e EdiR
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  963
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ajo me ate artikullin si i thone sapo ka ngjallur ca interesimin e njerezeve qe nuk dine se c'eshte Korca, ky artikull eshte thjesht si nje maje Ajzbergu per ata qe kane jetuar ca kohe ne Korce. Shume kollaj mund te ndihesh dhe i "ofenduar" por ca publicitet eshte me mire se hic fare.
  Une nuk dua te hyj ne debat me asnje sic lexova ca shkrime me siper jo Korca jo Tirana e me the te thashe.
  Korca ka origjinalitet si ne dimer dhe ne vere dhe e mira me e madhe qe ka Korca jane banoret e saj qe vazhdimisht i kane dhene emer ne mbare Shqiperine dhe jashte saj.
  Kalofshi mire,
  Ed

 16. #36
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Antarsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime n 15 postime
  moj po lerini llafet juve dhe hajde ti permblidhemi Humit andej nga dardha S'duam shume salltanete neve jo; nje shilege ne hell dhe e zeme gosti Apo nuk celin edhe jargavanet tani nga pranvera
  Summertime, and the livin' is easy...

 17. #37
  ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  *** Same plaCe I was Last niGht ***
  Postime
  806
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  shilege = qengj?? lol
  ****************************************

 18. #38
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  ................................
  Ndryshuar pr her t fundit nga Leila : 09-03-2006 m 22:05
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 19. #39
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Antarsuar
  10-05-2002
  Mosha
  36
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Korcaret njerez te qefit ne pergjithsi . Thone qe meshkujt korcare i trajtojne mire grate , per ca kohe jam bindur per kete dhe une

  Hallall Korca

 20. #40
  DIGITAL AREA Maska e cybertronic
  Antarsuar
  09-03-2003
  Vendndodhja
  diku...
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ne qofte se do te me duhej te zgjidhja nje nga qytetet shqiptare per te jetuar do te zgjidhja Korcen(dhe Pogradecin ne vere).

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjilani
  Nga cod3r n forumin Shqipe nga Kosova
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 10-05-2009, 13:18
 2. Kongresi i Autoriteteve Lokale : Qeveria, cenim autonomise vendore
  Nga Humdinger n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-09-2006, 18:14
 3. Kahet e strategjis Serbe n negociatat pr statusin e Kosovs:
  Nga EveryWare n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-02-2006, 11:51
 4. Strategjia e opozits n zgjedhjet lokale
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 08-08-2003, 11:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •