Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 169
  1. #21
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Uje te thejsht bonita ,lol

  2. #22
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anëtarësuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Un pi uje cezme. Gjithe jeten kudo qe kam qene kam pire uje cezme, sepse me duket uje i mire dhe mendoj qe trupi im eshte mesuar me kete lloj uji.

    E le cezmen pak te hapur dhe pastaj pi uje me gjithe qef e kenaqesi.
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  3. #23
    kureshtar Maska e chi_mai
    Anëtarësuar
    27-10-2005
    Vendndodhja
    perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
    Postime
    373
    tepelena eshte uji me i mire per mua.
    kam punuar ne nje restorant italian dhe kam provuar rreth 20 lloj ujrash po si tepelena nuk ka. eshte shume i fresket
    all u need is love

  4. #24
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Arcimedes
    Un pi uje cezme. Gjithe jeten kudo qe kam qene kam pire uje cezme, sepse me duket uje i mire dhe mendoj qe trupi im eshte mesuar me kete lloj uji.

    E le cezmen pak te hapur dhe pastaj pi uje me gjithe qef e kenaqesi.

    Arcimedes seriozisht e ke ti ? Shpresoj qe jo .

    Si mer pi uje cezme ? Vetem aty mos kurse sepse e pi tani me " kenaqesi " por ato efektet ti jep me vone . So kujdes mos abuzo me trupin tend ne dicka kaq te thjesht dhe qe ste kushton fare .

    Ja te jap nje rast ty une , ndonese jetoj ne usa . Para ca kohesh ketu ne vendin qe jetoj une u gjend nje grua ( laburante ) ne depot e ujit . Kishte rene atje dhe kishte dite te tera qe nuk gjendej(vdekur ) .. tani po te ishe ti ne vendin tim ketu do ishe shqepur duke pire uje me ate brenda . Yack se mu shpif dhe pervete . lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Citim Postuar më parë nga PINK
    Arcimedes seriozisht e ke ti ? Shpresoj qe jo .

    Si mer pi uje cezme ? Vetem aty mos kurse sepse e pi tani me " kenaqesi " por ato efektet ti jep me vone . So kujdes mos abuzo me trupin tend ne dicka kaq te thjesht dhe qe ste kushton fare .

    Ja te jap nje rast ty une , ndonese jetoj ne usa . Para ca kohesh ketu ne vendin qe jetoj une u gjend nje grua ( laburante ) ne depot e ujit . Kishte rene atje dhe kishte dite te tera qe nuk gjendej(vdekur ) .. tani po te ishe ti ne vendin tim ketu do ishe shqepur duke pire uje me ate brenda . Yack se mu shpif dhe pervete . lol

    ajo gruaja po te kete qene indiane ose e zeze ke drejte spihet ai uji...by the way e gjeten kush e hudhi? se si mystery ngeli ajo ngjarje.

  6. #26
    SPHINX
    Anëtarësuar
    17-04-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    835

    ti pi uje te superfiltruar

    Citim Postuar më parë nga delisa
    Dasani

    dunno.. pa ndergjegje me shkojne duart direkt te Dasani sa here qe shkoj te blej uje.. lol

    sa e mire per reklame kjo
    Uji qe pi ti nuk ka asnje lloj vlere dhe asnje lloj gjeje speciale. Uje pa shije.
    Uji me i mire eshte POLAND SPRING. Uje pe burimi vertet i mire por nuk krahasohet me burimet ne Shqiperi; asgje nuk shijon aq shume sa uji i Voskopojes (ose burimi i cardhakut).
    Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
    WCC 2006 ITALY

  7. #27
    SPHINX
    Anëtarësuar
    17-04-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    835
    Uji ne Amerike ka substanca me klor qe ndikojne ne kancer. Te pish 4 litra ne dite heret a vone mund te te zere dhe ty. Ka ndoshur ne shume zona te amerikes. Ajo qe ka thene PINK mund te jete e vertete, mos ju duket aspak cudi.
    Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
    WCC 2006 ITALY

  8. #28
    Warranted Maska e Qerim
    Anëtarësuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641
    Kur jam ne Elbasan pi uje cezme pa frike dhe me kenaq.Ketu ku jam , ne fillim pija uje cezme derisa u semura nga stomaku dhe pastaj fillova me uje mineral qe e zgjodha me te lirin ,kuptohet ..Ramlösa.

    ps.Dardajan ,kungulli ka potasio ,po deshe...

  9. #29
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Qerim
    Kur jam ne Elbasan pi uje cezme pa frike dhe me kenaq.Ketu ku jam , ne fillim pija uje cezme derisa u semura nga stomaku dhe pastaj fillova me uje mineral qe e zgjodha me te lirin ,kuptohet ..Ramlösa.

    ps.Dardajan ,kungulli ka potasio ,po deshe...

    Ti Qerimo , beji dhe nje kontroll veshkave .... meqe te paska knaq uji i elbasanit .
    Uji i shqiperise eshte me dhe , rere ... kete sa per info meqe se dike .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  10. #30
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    Uji........burrimi
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    e blej ne wal-mart sja di emrin po ka nje bebe ne photo
    dhe ate pastaj e filtroj
    uje cezme kam nja 4 vite pa futur ne goje!

  12. #32
    Warranted Maska e Qerim
    Anëtarësuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641

    Red face

    Citim Postuar më parë nga PINK
    Ti Qerimo , beji dhe nje kontroll veshkave .... meqe te paska knaq uji i elbasanit .
    Uji i shqiperise eshte me dhe , rere ... kete sa per info meqe se dike .
    E di qe ke te drejte ! Prandaj bera njehere une ne Shqiperi rere ne veshka.Thashe se vdiqa ! Thanx per informacionin

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Une per vehten time pi uje te lagur!!!!
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  14. #34
    ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
    Anëtarësuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    *** Same plaCe I was Last niGht ***
    Postime
    805

    Lol...........

    Citim Postuar më parë nga Poeti
    Une per vehten time pi uje te lagur!!!!

    Ashtu me duket se pij edhe une se vene shume re ne fakt.........
    ****************************************

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-05-2005
    Vendndodhja
    Ne degez
    Postime
    19
    Uje pa gaz dhe Coca Cola

  16. #36
    ØÐЮ§ ® Maska e White_Wolf
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Vendndodhja
    ŦǾЯÖйЂŌ ®
    Postime
    59
    Me ra rasti te pija nje kafe me dike qe punonte te Instituti i Higjenes ne Tirane para disa kohesh.Ai kishte nje aparat te vogel me vete si nje termometer elektronik.Per kuriozitet i matem 5-6 lloje ujrash ne ate lokal,si ujra shqiptar dhe ujra te huaj.Dhe perfundimi ishte qe uji i cezmes ishte me i paster.Nuk po them qe Shqiperia e ka ujin kristal te paster por mos u besoni dhe shume atyre shisheve qe blini neper dyqane sepse si dihet dhe atyre se sa pasterti kane brenda.Sidomos kur dihet qe shishet plastike nuk jane aq higjenike si shishet e qelqit.
    Pra jo cdo gje qe duket perfekte ne pamje eshte ashtu ne imtesi.

    P.S. Une per vete pij uje te bekuar.
    A GOOD FRIEND IS LIKE A PC:Enters Your Life,Saves You In His Heart,Formats Your Problems & Never Deletes You.

  17. #37
    MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
    Postime
    605
    Uje kanali, ca te me dali perpara....

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-06-2005
    Vendndodhja
    QUEENS, NYC
    Postime
    160
    gjeni mer jahu noji tem tjeter. car uji pini???? isoj si me pyt mu car lloj femre kishe pas qef sonte...car tme dali, mjafton te jete free
    interist

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
    Anëtarësuar
    05-05-2004
    Postime
    432
    Para 10 vjetesh,pija shume Uje te gazuar.Tani vetem uje te zakonshem ,te blere (jo te cezmes)

  20. #40
    E keni provuar FIJI/n?
    Per ne Amerike te pakten se ne Europe se di ne ka dale tani vone se dhe ne usa vone ka dale.

    Se di pse po mua me duket shume i mire kushedi ja fus kot po se di ... ne pergjithesi mezi e shtyj ujin ... por Fiji me rreshket vete pa problem.

    Rendesi ka qe spij dot gjera me gaz (uje Coke, Sprite...etj etj) qe kur mora vesh qe gazi te bente keq per dhmbet
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •