Close
Faqja 7 prej 10 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 195
 1. #121
  i/e regjistruar Maska e valius
  Antarsuar
  21-05-2007
  Postime
  277
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  jeta esht romani me i gjate qe lexojme por nuk e kuptojme...

  eshte fakt qe jeta ka veshtiresi por nese nuk perballohemi me veshtiresi pse jetojme....

  jeta esht jete dhe duhet jetuar dhe mos te dorezohesh cfardo veshtiresie te jete....

 2. #122
  Game Over Maska e fight_cllub_al
  Antarsuar
  12-05-2007
  Vendndodhja
  shyqyr zotit mes 4 muresh ...
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  jeta , 1 udhetim i gjate ...e ne , udhetar ne drejtim te paditur ....
  me mir zot ne ferr .... se 1 skllav ne parajs ....

 3. #123
  l'aquila tornera a volare Maska e brandon
  Antarsuar
  07-04-2006
  Postime
  622
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ne te vertete gjerat nuk jane aq te thjeshta, pasi nuk ka dhe aq shume te dhenaper te ndertuar me saktesi ngjarjet e jashtzakonshme.
  Pastaj njesia e matjes se kohes qe perdoret eshte 10 apo qindra miliona vjet.
  Ngjarjet e pershkruara ne disa rrjeshta dhe lexohen ne pak minuta jane realizuar ne te vertete ne kohe aq te gjate sa qe i shpetojne perceptimit tone.
  Edhe shprehjet qe perdoren duan te trgojne koncepte komplekse akoma te panjohura.
  Me keto veshtiresi spekullojne profetet dhe ca tipa intelektualesh qe kane "gjetur" celesin e jetes apo historise.
  Zbulimi i evoluzionit nuk u intereson vetem shkencetareve por te gjithe njerezve,pasi
  pas cdo maje te arriturr dalin te tjera akoma me misteriose dhe reflektojne mbi njeriun bashke me to dhe pyetjet qe e mundojne prej mijera shekujshCfare eshte jeta? Perse egziston jeta? C kuptim ka bota? Cili eshte fati jone?
  Perse evoluzioni e ka "ngadlesuar" shpejtesine me kalimin e kohes, dhe pas shfaqjes
  se njeriut (te ardhurit e fundit) nuk ka me te "reja" te rendesishme?
  Mjafton te kujtojme reflektimin e Njutonit per zbulimine tij:
  "Me duket vetja si nje femije qe loz me guacka dhe gure ne plazh perballe detit te pafund"
  La vida es un carnaval

 4. #124
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-01-2008
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  jeta eshte dhurate nga Zoti i Madheruar, dhe duhet te kemi kujdes se si po e jetojme, ngase do te marrim pergjegjsi, per menyren e te jetuarit, per me teper jeta i imponohet njeriut, dhe duhet ta jetoj edhe pse eshte plot sfida e sprova qe nganjehere na duken qe jane te mundimshme, por duhet ta dim se, Zoti nuk e ngarkon askend me diqka qka nuk mund ta perballoj!

 5. #125
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-02-2007
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  per Mednimin Tim Jeten Esht Vershtir Per Ta Vlersuar
  Besoj Qe Mund Te Shprehim Mendime Sicili
  Po Gjitha i Pershtaten Apo Te Gjitha Mendimet jan Te Sacta
  Per Shkak Qe Skem informata Pas Vdekjej Per Shkak Qe Nuk E Kemi Mundesin Me Shiju
  Para Se Me Ndru Jet!

  Keshtu Qe Jeta Per Mu esht
  Gjithqkai Qe Kam
  Me Jep Per Te Vlersuar Per Te Deshiruar Per Te Perjetuar Per Te Zbuluar
  Per Te Mesuar
  me 1 Fjal E Jeta esht Si Din Ta Jetosh
  Po Kur Mos e Zbulu Nese Don Ta Jetosh
  besoj qe e thash mir deri dikund!
  E Dojn Me Pas Qka Kam Me Than Qka E Tham
  Me Dit Qka N'Kry Kam

 6. #126
  l'aquila tornera a volare Maska e brandon
  Antarsuar
  07-04-2006
  Postime
  622
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ne fakt s ka kuptim pyetja :"Cfare eshte jeta ?". Ndoshta " Si eshte jeta?" apo cilat jane karakteristikat qe bejne te dallohen qeniet e gjalla nga materia e pashpirt , kane me shume kuptim.
  Pyetjet me te thjeshta jaane ato qe vene ne tilt disiplinat shkencore.
  Duke ju referuar pyetjeve qe te vene ne siklet Sokrati thoshte: Kur dua te tallem me nje budalla ,tallem me veten time.
  La vida es un carnaval

 7. #127
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime n 19 postime
  Jeta eshte si nje nje fije drite qe shkelqen per pak ne nje erresire te perjetshme .
  ashtu si fija e shkrepjes ndizet per nje qellim si psh ZOTI te ndez cigaren, ose djallli te veri flaken botes ose thjesht per te ndricuar per pak nje erresire , ashtu dhe jeta jone eshte nje drite e perkohshme qe fiket .

  po ajo drite e ajo flake ngjyre jeshile dhe te kuqe na ben kaq te vecante saqe edhe vete engjejt na kane zili ,

  jeta eshte energji
  cfare eshte energjia?
  energjia eshte ZOTI
  cfare eshte ZOTI?
  ZOTI eshte nje AT i meshirshem
  cfare eshte nje AT i meshirshem?
  nje AT i meshirshem eshte BABAI yt FRYMOR
  dhe ne jemi pjella E TIJ FRYMORE
  dhe jeta eshte nje grimce e vogel e DRITES SE TE MADHERISHMIT .
  JETA u krijua per te KENAQUR ZOTIN
  JETA eshte nje kenaqesi per zotin dhe nje obligim per ne me qellim te kenaqim ZOTIN KRIJUESIN TONE.

 8. #128
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime n 19 postime
  [QUOTE=meti_inter;1794062]jeta eshte dhurate nga Zoti i Madheruar, dhe duhet te kemi kujdes se si po e jetojme, ngase do te marrim pergjegjsi, per menyren e te jetuarit, per me teper jeta i imponohet njeriut, dhe duhet ta jetoj edhe pse eshte plot sfida e sprova qe nganjehere na duken qe jane te mundimshme, por duhet ta dim se, Zoti nuk e ngarkon askend me diqka qka nuk mund ta perballoj![/QUOTE]

  kete e kam degjuar shume here , dhe eshte teper e papranueshme,

  po ata qe vrasin veten ?

 9. #129
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Jeta eshte nje lemsh,po t'i humbet fija,mbshtillet dhe nuk e gjejm dot!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 10. #130
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  47
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  15 falenderime n 14 postime
  Jeta eshte
  shkon ne te djadhte,
  shkon ne te majte,
  zdryp te poshte,
  hyp perpjete,  Pergjigjen kurre sen ke me gjete???

 11. #131
  Darness Maska e Lilo-Ila
  Antarsuar
  06-07-2010
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  85
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga edin azemi Lexo Postimin
  Pike se pari nuk parashtorhet kshtut pytja!!!
  Ceshte Jeta!?
  Jeta eshte Jete.
  Po qka nenkuptojm me jeten athere osht nje pytje e cila na ben te mendojm.
  Une mendoj se jeta eshte nje Mision te cilin ne duhet te i japim fund ketij misioni.

  Secili-a i ka ato menyrat e veta me te cilin do te perfundon kete mision!!

  e po te jete "Mission Impossible"-mision i pamundur. Wink
  You are UNIQUE just like everyone else...

 12. #132
  i/e regjistruar Maska e Akulli_ch
  Antarsuar
  19-06-2010
  Vendndodhja
  Zrich / CH
  Postime
  189
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Mendoi qe jeta eshte apo ''duhet te jet veper e pavdekshme'' .po qe jemi ketu jetoim duhet te mendoim s'paku qe veprat te mos vdesin kurre ,nese secili nga ne mundohet te kete nje veper te pavdekshme jeta per pasardhesit tane behet edhe me dashure .
  Mbi te gjitha Atdheu

 13. #133
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime n 101 postime
  Jeta eshte koha jote momentale,ne mes asaj se ke kaluar dhe asaj qe do vjen.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Xhenet.M.S. : 17-07-2010 m 15:19
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 14. #134
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  JETA?
  dicka qe shume nga ne se kemi kuptuar qe eshte e shkurter
  sepse ndryshe do ndryshonim jetim e saj
  do ndryshonim menyren e mendimeve tona
  do mundoheshim te ndihmonim njeri tjetrin
  do kuptonim se fjala njeri ka shume thellesi

 15. #135
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-04-2007
  Vendndodhja
  under the sun
  Postime
  1,288
  Faleminderit
  5
  9 falenderime n 7 postime
  Jeta eshte k*u*r*v*a e vetme qe do duam me gjithe shpirt deri sa te kemi fryme.
  When pleasure remains, does it remain a pleasure?

 16. #136
  Larguar..
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga gesti_7 Lexo Postimin
  Jeta eshte k*u*r*v*a e vetme qe do duam me gjithe shpirt deri sa te kemi fryme.

  . Nuk rri pa lene nam ti.


  Jeta eshte e bukur.
  Jeta eshte e hidhur.
  Ne jete vuajme.
  Ne jete gjejme gezimin.
  Ne jete gjejme hidherimin, vuajtjen vetmine.
  Jeta e nje femije kur lind eshte casti me i bukur, ka nga ata qe behet casti me i trishtuar.
  Ne bote Njerezit perpiqen ta mbrojne ate jete qe kane.

  Catset e lumtura, te hidhura, te trishtuara, qe njeriu perjeton ne jeten e tij mbeten gjithnje ne kujtese.

 17. #137
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime n 101 postime
  Jeta eshte e bukur per ate qe dine te jetojne
  E hidhur per ate qe se dine ta qmojne.
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 18. #138
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Jeta eshte eshte nje shetitje ne boten e cudirave .
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 19. #139
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime n 95 postime
  Jeta....her e hidhur,her e embel,po mos ta shijosh te hidhuren...nuk ia din vleren te embles.

 20. #140
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Antarsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,877
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  jeta eshte nje moment qe nis me hapjen e syve dhe qe mbaron me mbylljen e tyre
  T gjitha gjrat q ne shohim apo duken, jan vetm nj ndrr brenda nj ndrre

Faqja 7 prej 10 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •