Close

Rezultati i Sondazhit: formumet jan pozitive apo negative

Votues
30. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • pozitive

  25 83.33%
 • negative

  5 16.67%
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej 19
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime

  Forumet anet pozitive dhe negative

  Forumet virtuale anet pozitive dhe negative te tyre

  Per mendimin tim forumet virtuale kane me shume ane pozitive se negative ,
  anet pozitive

  1- Pasi ne to gjen shum informacion te larmishem per ate qe do te mesoje dicka.
  2 Gjen shum individ qe disa gjera i mendojne si ty por edhe shum qe nuk e mendojne si ty
  3- Zgjuarsia jote eshte te arrish te kuptosh ata , qe nuk e mendojne si ty , dhe pse ? nuk mondojne si ty , dhe jo te besh debat , se kush ka te drejt e kush eshte me i zgjuar pasi mburrja mbetet virtuale dhe pa kuptim real.
  4- Forumi virtual ndihmon te rinjte e moshes 17-25 vjec sidomos ata qe kane pak mundesi komunikimi dhe konfrontimi ne jeten e perditshme me bashkmoshataret apo me te rriturit , dhe nga ky ballafaqim idesh dhe mendimesh arrin te kuptoje kapacitetin e tij komunikues dhe intelektual.,qe shpesh here
  e ndihmon dhe inkurajon por ndonjeher edhe e merzit dhe demoralizon .
  5-Gjithashtu forumi ndihmon pothuajse te gjithe ne nga ana psikologjike sepse lejon ne menyr anonime te themi dicka te fshehte qe na mundon dhe se mbajme dot per vete, por qe njekohesisht mbetet ende e fshehte per ty dhe te tjeret.
  6-Forumi ndihmon gjithashtu edhe per te krijuar miq shok shoqe apo te dashur .

  anet negative
  1-Forumi edhe pse eshte me pseudonime po te lexosh te gjitha postimet e nje antari ku me dashje e ku pa dashje ka bere biografine e tij apo te familjes dhe postim pas postimi arrin te kuptosh se me ke po diskuton edhe pse nuk i di emrin e vertet qe ne fund te fundit nuk ka asnje rendesi reale.
  2-Kur ofendojme njeri tjetrin edhe pse nuk njifemi dhe jemi me nick na preket personaliteti real dhe jo ai virtual dhe per shum nga ne eshte e veshtir te ndash njerin nga tjeteri , kjo mvaret shume se sa ti e merr seriozisht forumin.


  mund te ket edhe shum te tjera ja le sejcilit nga ju ti shoje ato


  Kete teme e hapa sepse forumi nuk eshte nje pike takimi si nje ring boksi por nje pike takimi ku idete dhe mendimet e ndryshme duhet te gjejne nje ekuiliber dhe emerues te perbashket qe eshte dashuria dhe respekti per njeritjetrin.

 2. #2
  Perjashtuar Maska e romeoOOO
  Anėtarėsuar
  27-08-2005
  Postime
  1,543
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cdo gje ka anen e vete pozitive po ashtu dhe negative dhe ketu forumi nuk ben perjashtim!


  Mendoj qe cdo gje duhet perdorin ne sherbim te personit, un per vete mendoj qe forumi ka me shume ane pozitive!

 3. #3
  ABSOLUT JUSTICE Maska e Piranha
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  Ikur drejt forumeve te lira
  Postime
  478
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mendoj se eshte pozitiv, per vete faktin qe gjen informacion mbi cdo fushe dhe mund te zgjidhesh nje problem, te ndash nje histori te jetuar dhe te besh ddhe nje dore gallate...
  Anet negative ??? Mjafton ti anashkalosh...

 4. #4
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Anėtarėsuar
  30-08-2005
  Mosha
  42
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  pozitive: qe njeh shume njerez
  negative e i njeh shume!!!
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 5. #5
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  29
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  pozitiv : 60%
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 6. #6
  Akulli Maska e DiGiTeX
  Anėtarėsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Diku Rreth Botes
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Forumet .. Nqs do te jete pyetja per foruminshqiptar mendoj se eshte pozitiv sepse ju zgjerone njerezeve kapacitetin e trurit te tyre .. dhe kjo eshte nga krahu i mire .. ndersa kane dhe dicka negative sepse po u fiksove ne forum zor te dalesh prej ketej ... ka rraste qe 89 % e forumistave qe jane ketu rine dhe pa gjume dhe shkruajne tema dhe gjera interesante ..

  Sidoqofte fitone pozitivja e cila eshte 60 % .. ndersa negativja 40 % !!
  "Merrja te mirėn tė ardhmes, hidhja te keqen tė kaluarės"

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ka edhe anet pozitive edhe anet negative ato pozitivet kryesojne
  Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

 8. #8
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  929
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 25 postime
  ka edhe anet pozitive edhe anet negative ato pozitivet kryesojne
  dhe ka shum mendime te ndryshme nga njerez te ndryshem

 9. #9
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Varet se si e llogjikon vete personi.Per mua te vizitosh disa forume eshte ti hapesh horizont vetes ne shume menyra,ne ate te te shprehurit,komunikimit dhe te dijes se tepert qe ke ..!!
  Feel the pump √

 10. #10
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Per mua ka shume ane pozitive, krijon shume lidhje gje qe me pelqen, gjithashtu mer shume informacione nga cdo lloj fushe e shum e shum gjera te tjera te mira!
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 11. #11
  H 2 S O 4 Maska e `Ac|D`
  Anėtarėsuar
  13-05-2006
  Vendndodhja
  Kush E Gjen 1000000000000000000 $ :)
  Postime
  96
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Vetm Ane Pozitive Ka Forumi Nuk Besoj Qe te Ket Ndonje Ane Negative , Me Ane Te Forumit Mund Te Informohesh Ne Lidhje Me C'do Fushe .
  DaNg3r StAy AwAy Fr0m M3

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Forumet kane vetem ane pozitive por ndonje virus mund te bej te ndryshosh mendje.

 13. #13
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Teme shume e bukur Dardajan. Te gjitha ato qe ke shkruar qendrojne. Une do te vecoja dhe dicka tjeter te vogel: Ashtu si ne jeten reale dhe ne forum anetaret perfaqesojne interesa dhe jo ide. Tregojne probleme po jo zgjidhje, besoj se kjo eshte verejtja me e madhe e imja kundrejt forumeve.
  Ezekiel 25-17.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga Julius
  Teme shume e bukur Dardajan. Te gjitha ato qe ke shkruar qendrojne. Une do te vecoja dhe dicka tjeter te vogel: Ashtu si ne jeten reale dhe ne forum anetaret perfaqesojne interesa dhe jo ide. Tregojne probleme po jo zgjidhje, besoj se kjo eshte verejtja me e madhe e imja kundrejt forumeve.
  Per mendimin tim interesa perfaqsojne vetem ata antare , qe marrin pjese ne forumet fetare duke bere propagande fetare ne forum ndersa pjesa tjeter nuk me duket e tille.

  Ndersa ajo tjetra per zgjidhjen e problemeve te ndryshme ne forumet, nuk me duket e pershtatshme pasi forumi nuk ka kete funksion dhe nuk ka asnje peshe apo force per ti zbatuar ato edhe sikur ato ide te jene te drejta.
  larguar forever

 15. #15
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Anėtarėsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  40
  Postime
  1,943
  Faleminderit
  59
  58 falenderime nė 51 postime
  Forumet Po Flas Per Forumin Shqiptar
  Ka Shume Ane Te Mira Por Ka Dhe Te Keqija
  Te Mirat Jane Qe Mund Te Gjesh Informata Te Rendesishme Mund Te Maresh Ndihme Nga Te Gjithe Qe Ndodhen Ne Kte Forum Rreth Dickaja Qe Ti Smund Ta Dish Pra Me Nje Fjale Ka Te Mirat E Plota
  Sa Per Te Keqijat Mund Te Them Qe Eshte Shume E Ulet Kur Fshihen Postimet E Userave Kur Brenda Atij Postimi Nuk Ka Asgje Te Keqe As Ofendim As Kudra Regullave
  Kjo Eshte E Keqja E Ktij Forumi
  Takohemi Ditėn e Gjykimit

 16. #16
  ("ANDREA" ZEMRA BABIT) Maska e Genti^Itali
  Anėtarėsuar
  19-09-2003
  Vendndodhja
  Itali ''Venezia''
  Mosha
  36
  Postime
  635
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Per forumin mund te them qe esht pozitiv::::::::::: Negativ konsideroj chat.in
  LINDI EDHE "ANDREA"

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bota_E_Jona
  Forumet Po Flas Per Forumin Shqiptar
  Ka Shume Ane Te Mira Por Ka Dhe Te Keqija
  Te Mirat Jane Qe Mund Te Gjesh Informata Te Rendesishme Mund Te Maresh Ndihme Nga Te Gjithe Qe Ndodhen Ne Kte Forum Rreth Dickaja Qe Ti Smund Ta Dish Pra Me Nje Fjale Ka Te Mirat E Plota
  Sa Per Te Keqijat Mund Te Them Qe Eshte Shume E Ulet Kur Fshihen Postimet E Userave Kur Brenda Atij Postimi Nuk Ka Asgje Te Keqe As Ofendim As Kudra Regullave
  Kjo Eshte E Keqja E Ktij Forumi
  Dakort por ne kte teme nuk flitet per kete forum por per te gjith forumet ne pergjithsi , pastaj sigurisht cdo forum ka anet e veta negative dhe pozitive te cilat mvaren nga menyra qellimi dhe organizimi i mermbajtjes se tij , "pra topi eshte i imi dhe penalltin do ta gjuaj une ka thene dikush ne nje film "

  Per mendimin tim verejtja juaj eshte e drejte per kete forum deri diku...
  larguar forever

 18. #18
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,771
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Definitivisht Pozitive se neper forume meson shume gjera te reja qe nuk i ke ditur me pare.Sidomos ne ForuminShqiptar!

 19. #19
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga dardajan
  Per mendimin tim interesa perfaqsojne vetem ata antare , qe marrin pjese ne forumet fetare duke bere propagande fetare ne forum ndersa pjesa tjeter nuk me duket e tille.

  Ndersa ajo tjetra per zgjidhjen e problemeve te ndryshme ne forumet, nuk me duket e pershtatshme pasi forumi nuk ka kete funksion dhe nuk ka asnje peshe apo force per ti zbatuar ato edhe sikur ato ide te jene te drejta.
  Atehere Dardajan dy gjera: Interesat nuk jane vetem fetare po dhe politike e lloj lloj akoma interesash te tjera te cilat nuk mund t'i percaktoj/perkufizoj sakte. Kjo gje nuk duket te nenforumet fetare por pothuajse ne cdo teme. Do te desha shume te t'i ilustoroja ca gjera me lidhje nga temat e forumit po me duket jo e drejte ta bej, me shpresen se me ke kuptuar ku e kam fjalen.
  Tjetra...vertet nuk ka funksion zbatues forumi, po tregon karakterin, mendesine e atyre qe marrin pjese. Nese e ke vene re kritikat kane forme destruktive, jo konstruktive. Qe te shprehesh per nje problem duhet jo vetem te besh kritike por dhe t'i japesh zgjidhje. Ne si ballkanas qe jemi mjaftohemi me te paren, vetem me kritike. Nje gje tjeter qe na karakterizon eshte tendenca per percarje dhe jo per bashkim, destancimi ndaj nje kategorie njerezish/grupi duke i menjanuar ata e duke u vetkufizuar brenda grupit qe i perkasim. Keshtu fillojme me destancimet krahinore, fetare, politike. Besoj se diskutimet per cdo teme do te ishin me objektive nese nuk do te ekzistonte kjo gje. Shume e ulet eshte kultura e debatit, i veshtire esht pranimi i ideve te kunderta,i ulet respekti per shkruesin tjeter dhe i lehte karakterizimi i tij me epitete hamendese pa e njohur fare se kush eshte cfare ben c'moshe ka, c'arsim ka etj. Nje tjeter gje qe kam vene re eshte se informimi eshte kthyer ne mjet disinformimi. Mqse kemi larmi lajmesh secili sjell ate qe i shkon per shtat interesave te tij packa se eshte i vertete apo jo. Nje tjeter gje qe kam vene re eshte abuzimi dhe keqperdorimi i thenieve dhe citimeve nga njeres/artikuj te ndryshem. Keto.
  Ezekiel 25-17.

Tema tė Ngjashme

 1. A jane shqiptaret pozitive apo negative?
  Nga altruisti_ek84 nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-02-2009, 07:09
 2. Mendime per Byrone 97-tshe..
  Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-11-2006, 07:40
 3. AC Milan vs FC Inter, edhe nė Evropė...[2]
  Nga Davius nė forumin Futbolli
  Pėrgjigje: 79
  Postimi i Fundit: 07-04-2005, 02:12
 4. Klubi i Interistave # 2
  Nga Hyllien nė forumin Futbolli
  Pėrgjigje: 153
  Postimi i Fundit: 05-02-2004, 05:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •