Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 110
 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  E di si eshte puna Whisper... keto jane justifikime boshe, pasi e vetmja tabu ne Shqiperi tani jane morali, ndershmeria, pastertia... ndersa gjithe te tjerat, jane menyre jetese.
  Me trego per nje program ne tv shqiptar qe ka vlera familjare, apo vlera romantike... cdo gje eshte fizike dhe e neveritshme.

  Ja dhe foli Ana Visi, apo kushdo tjeter si e ben... per mua nuk eshte asnje vlere, pervecse nje thenie ne nje interkorse..."provoje nje here si Ana Visi" nese dikush e quan edukate kete gje... atehere s'kam c'te them... qenkam larg nga "edukata"
  Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-08-2004
  Postime
  148
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  O shoke forumista.
  Ju prape nuk mu pergjigjet mua , si i pergjigjen te ftuarit ketyre pyetjeve ? Me nje po apo jo te thjeshte apo jane open-minded dhe tregojne te verteten ?

  psh pyetjes " Sa eshte numri max i orgazmave qe keni arritur brenda nje nate" ? Ose ate te Jonkes " Te ka qelluar te mos turn-esh on nje mashkull qe ka qene ne krevat me ty" ?

  Faleminderit paraprakisht.
  how came u didnt get it babe?
  Puna eshte qe askush nuk do thote te verteten as Anna Vissi dhe as Whisper gjithe Lengu eshte tek pyetja!!!!!!!!!! LOL

  Edhe nje here per te folur seriozisht, sikur une te kisha ndonje mundesi te flija me Annen dhe do doja ti dija keto intimitete, po mua nuk me interesojne se dua te di per jeten artistike te saj, meqe ajo eshte e ftuar ne emision si kengetare e madhe dhe jo si pornostare e madhe.
  E keqja e shqiptareve eshte se i marrin te gjitha bashke ne nje doze, edhe kengen edhe pornon edhe informacionin
  Mu kujtua ai shkrimi ne gazete qe shkruante " Shqiptaret shohin muzike me breke" ku thuhej se te gjitha videoklipet shqiptare ngjajn shume me porn vidoe sepse megjithese kenga flet per malet dhe pyjet, ti sheh nje femer te shtrire ne krevat qe perkedhel veten. LOL

 3. #63
  C O B sanguin Maska e whisper
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Manulaki
  E di si eshte puna Whisper... keto jane justifikime boshe, pasi e vetmja tabu ne Shqiperi tani jane morali, ndershmeria, pastertia... ndersa gjithe te tjerat, jane menyre jetese.
  Me trego per nje program ne tv shqiptar qe ka vlera familjare, apo vlera romantike... cdo gje eshte fizike dhe e neveritshme.

  Ja dhe foli Ana Visi, apo kushdo tjeter si e ben... per mua nuk eshte asnje vlere, pervecse nje thenie ne nje interkorse..."provoje nje here si Ana Visi" nese dikush e quan edukate kete gje... atehere s'kam c'te them... qenkam larg nga "edukata"
  Mike e dashur, po ky eshte diversiteti mediatik televiziv, ndjek ate program ku e gjen vetveten. Dikush te Cani, dikush te lajmet e Vizion +, nje tjeter te Portokallia e dikush te emisionet fetare te krishtlindjeve...(dikush te poezite e tua...dikush te te mijat...lol)

  ps. Ke telekomande ? Perdore!

  Suksesi i emisionit deshmohet kur njerezit japin opinon per te, te mire apo te keq. Emisioni quhet i deshtuar kur per te nuk jepet asnje opinion i shikuesve. Kjo teme plot debat tregoi qe emisioni Zona e Lire e Canit edhe ne forum qenka i suksesshem.
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 4. #64
  larguar Maska e Silk
  Anėtarėsuar
  28-09-2005
  Vendndodhja
  last summer...
  Postime
  307
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  nuk eshte e thene jo, te flasesh s'do te thote te pelqesh

 5. #65
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Zhurma apo popullariteti eshte dicka e ndryshme prej vleresimit per kete emision. Gjithashtu mendoj se Cani nuk po kontribon per thyerjen e tabuve qe ekzistojne te shqiptaret, ai thjesht po i perdor e shfrytezon keto tabu per qellimet e tij. Visit mire ia ka bere me ato pyetje mgjse jo profesionale per nje gazetar. Qellimi i ardhjes te ne ishte promovimi i kenges se saj ne Eurovizion, nje dush i mire nga Cani ishte cmimi qe u tregua e gatshme te paguante per hir te promovimit.
  Ezekiel 25-17.

 6. #66
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-07-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ky emision eshte vetem imitim i versionit origjinal duke filluar : qe nga veshja e conductorit, gjestet, menyra e te folurit Ardison-like, artikulimit te hapesirave cinematike nga ana regjizoriale, butaforia e studio set-up - dhe si i tille, crediti i takon ideatorit dhe jo imituesit. Cdo tendence per justifkimin e ketij emisioni si merite exclusive e Canit, per mendimin tim nuk qendrojne dhe nuk jane aspak objektive.
  Nqs Cani ka the highest ratings per momentin, kjo eshte si pasoje e rezonimit qe emisioni ka me publikun. Platforma Ardison eshte e atille qe kombinimi i vet spectaclit me pjesmarrjen e personazheve celebrity perbejne formulen e sukseshme qe e bejne shikuesin to tune in. Nga ana gazetareske Cani mund ti shtonte emisionit me teper vlera nqs sdo merrej me "who got humped and who didn't" me te ftuarit. Ky nuk eshte mesazh dinjitoz qe duhet te transmetoje nje show me popullaritet, si nga ana e krijimtaris artistike ashtu edhe e asaj gazetareske.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga oidel : 14-07-2006 mė 04:25

 7. #67
  Pro Floodist :D Maska e ino89
  Anėtarėsuar
  19-10-2005
  Vendndodhja
  Elbasan
  Postime
  218
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ai eshte me shume nje emision per te qeshur po nje emisonet me te ndjekur ne shqiperi

 8. #68
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2005
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  zone e lire apo "On ne peut pas plaire tous le monde"

  Diskutimet tuaja jane te ndryshme .Mendoj se disa kane te drejte dhe disa jo.Arian Cani eshte i shkathet,kete nuk e diskutoj por verejtjet qe behen jane te gjitha me vend.Shprejen "Je i pa pare" mos u cudisni se ne shqiperi eshte bere si " buke me djathe".Eshte shprehje vulgare qe perdoret ne rruge nga persona pa kulture ."injorante"Me e keqja tek Cani eshte se kur i drejton pyetjen nje te ftuari ,nuk e degjon fare por kerkon kamerat,majtas dhe djathtas dhe shkel syrin pa asnje kuptim.Xhest prej idioti.Neqoftese ndiqet ne shqiperi , nuk do te thote per suksesin e Canit,por shumekush eshte kurioz te dije mbi persona pak a shume te njohur .Jane kurioz te mesojne mbi budallalleqet e te tjereve qe te kene material thashethemesh per gjithe kohen e lire qe kane sepse shumica enden rrugeve pa pune dhe s'kane me se e mbushin kohen ditore.Te jeni me realist dhe thoni me sinqeritet se c'ju pelqen tek ky person qesharak qe shume prej xhesteve te tij jane te vjedhura tek Ardison.(Shyqyr qe Thiery Ardison e ka mbyllur kete emision dhe ka kaluar ne Canal +me nje teme tjeter)

 9. #69
  I qete Maska e BEHARI
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  lene mor pash zoten!i cop maskara eshte arian cani!
  si more cohet e bjen ne studio,disa laviere me b..th jasht nga serbia,e na pedredhen aty,,po tha njeri qe me pelqen ai dhoj programi, per mua eshte injorance!.

 10. #70
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2006
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Poblematik

 11. #71
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  a ka nej link ku mund te shohim emisionin

 12. #72
  i/e regjistruar Maska e anila_gv
  Anėtarėsuar
  24-06-2006
  Postime
  54
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga baby dream
  Si ju duket prezantuesi i "Zone e lire" inteligjent ? apo pak i rrjedhur nga trute?
  edhe per te qene i "rrjedhur nga trute "eshte nje far "talenti"Jo gjithkush e merr guximin per tu dukur ndryshe nga te tjeret edhe pse behet teme debati per te gjithe.Une nuk po them se simpatizoj drejtues te till emisionesh edhe pse te them te drejten Arjan canin e kam pare per here te pare si mysafir ne "valamala" ne RTK.ME TE VERTETE HUMORISTET E "PORTOKALLISE'E E MITOJN ORIGJINAL.Ashtu si tv te ndryshme nuk kan nje skeme programore edhe emisionet nuk mund te jene te njejta.Ai ka simpatizuesit e tij qoft edhe per tu argetuar me satiren e saj.Kjo e kenaq Arjan Canin.Si duket i shkon mir biznesi
  Mos e urre ate qe ke dashuruar,se do te ishte nje urrejtje plot dashuri

 13. #73
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  Ēani largohet nga “klan”

  E reja mė e fundit nga bota e medias ėshtė se drejtuesi i suksesshėm, Arjan Ēani, ka vendosur tė largohet nga TV Klan

  Kjo nuk ishte dėshira e tij, por ka ardhur sipas rrethanave. Arsyeja e vėrtetė mendohet tė jetė ftesa qė i ka bėrė Ēani kryebashkiakut Rama, ndėrkohė qė pronari i kėtij televizioni nuk ka pranuar qė Rama tė jetė nė studio. Mirėpo Ēani nuk ka pranuar qė tė prishte emisionin e tij pėr kėtė arsye, edhe pse kjo ishte kėrkesa e shefit tė tij. Megjithatė nė pjesėn e fundit tė “Zonė e lirė”, Ēani ka mundėsuar njė karrige bosh dhe njė intervistė pėr t’i treguar shefit tė tij se ai po bėn punėn e tij. Edhe pse pyetjeve nuk po u vinte asnjė pėrgjigje, pėr tė nuk kishte rėndėsi, pasi Rama ishte nė tė gjitha momentet, pėrveē fizikisht. Mesa duket ky moment e ka bėrė shefin e tij tė nxehet dhe tė lindin kontradiktat midis tyre. Tashmė Ēanin do ta shohim nė ndonjė televizion tjetėr, me po tė njėjtin emision. Sipas thashethemeve, mendohet se do tė jetė te “Vizion Plus”, destinacioni tjetėr i Arjan Ēanit. Prandaj, askush nga adhuruesit nuk duhet tė mėrzitet “Zonė e lirė” vazhdon…
  My silence doesn't mean I am gone!

 14. #74
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime nė 45 postime
  Mbaj mend para disa muajsh tek po shikoja emisionin e Canit. Kaloj me pult per te shikuar dicka me interesante ne satelit dhe kur shikoj nje kanal francez qe ne te njejten ore dhe me nje studio binjake si ajo e Canit. Cudia behej me e madhe kur dhe veshja e drejtuesit frances ishte e njejte me te Canit .
  Megjithate edhe te kopjosh eshte art me vete dhe Cani eshte artist pasi ka arritur te kuptoje qe shqiptareve u pelqen shume perversiteti. Pamvaresisht nga mesazhet qe shkruani ju se pelqeni e keni inat prapeseprape ate e shihni dhe fakt eshte qe emisioni i tij ka audience te jashtezakonshme pamvarsisht se cili eshte celesi ,aftesia e Canit apo kureshtja per te ftuarit e tij.

 15. #75
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  Ne fakt Cani ka harxhuar krejt aftesite e tij si Edvinist duke reklamuar edvinin si askush tjeter.. e kuptohet qe tani ai do gezoje privilegje nga kryemafiozi Edvin.. mbas fitores ne 18 shkurt..
  Cani si i pacipe qe eshte i duhet edvinit ne fushaten kunder qQeverise e kunder 3 korrikut..

  Suksese Canit e gjith atyre qe jan te zote te fshijne menderen me voten e 3 korrikut..perderisa 3 korrikasit u lan si delet ne livadhe..pa coban ..

  rrofsh o Bamir Topja me tjere se ja mbrritet..
  Edhe ti Sali qe.. 3 korrikasve heroik munde ti dhurosh vec nji argit e kurgja tjeter..
  Bravo edvin.. po ja u fut demokratve ato thonjt e palame ne meith e thelle bile..

 16. #76
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Manulaki
  E di si eshte puna Whisper... keto jane justifikime boshe, pasi e vetmja tabu ne Shqiperi tani jane morali, ndershmeria, pastertia... ndersa gjithe te tjerat, jane menyre jetese.
  Me trego per nje program ne tv shqiptar qe ka vlera familjare, apo vlera romantike... cdo gje eshte fizike dhe e neveritshme.

  Ja dhe foli Ana Visi, apo kushdo tjeter si e ben... per mua nuk eshte asnje vlere, pervecse nje thenie ne nje interkorse..."provoje nje here si Ana Visi" nese dikush e quan edukate kete gje... atehere s'kam c'te them... qenkam larg nga "edukata"
  kush po e ndjek edukaten sot,,,,,,,,,,spo pjerdhin prinderit lere me te shofin tv.

  televizionet jane per te plotesuar deshirat e shikuesve,pasi jo te gjithe kan mendime te njejta si ashtu dhe shije,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,edhe une mendoj cne 3 kanale apo sa jane porno,,,por diksuh i pelqen...........normal pastaj qe ka kanale tjera sa te duash per te par,dokumentare,filma per te rinjte,e tjere e tjere.

  nuk eshte vetem jetesa,eshte edhe nje Hap per para,,,,,,,,,,sepse dikur ne nje kohe kemi pas vec TVSH
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 17. #77
  Shkodranja mil Maska e @ngel_EyEs
  Anėtarėsuar
  06-07-2003
  Vendndodhja
  crazy, busy, noisy.. London
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  a thu e din kush se si quhet muzika qe e lujn n'studio.... nuk e di se si mu duk gjuha, as kshtu si spanjolle as si rrumune...
  totally lovable

 18. #78
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-07-2006
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  858
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  cani ngeli me lecka ne kurriz...nga tva tek klani tani te vizion +...e kushedi ku do ta kete dretjimin
  per mendimin tim eshte nje idiot i lindur

 19. #79
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  me Duket Pak Si Pro Grek Ky Cani

 20. #80
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga oidel Lexo Postimin
  Ky emision eshte vetem imitim i versionit origjinal duke filluar : qe nga veshja e conductorit, gjestet, menyra e te folurit Ardison-like, .
  Dhe American Idol, tv show me popullor ne Amerike imitim i nje show anglez eshte. Dhe ca pastaj? Nje avaz...jo imitoi ate e jo imitoi kete. E prape me goje hapur rrini sa here del Cani ne tv.

  Having said that, une as i kam pare ndonjehere emisionet e Canit. Jo se s'dua, por s'kam pasur mundesi.

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •