Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 110
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-08-2004
    Postime
    148
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Ti paguan gjithe keto $$ vetem per te pare keto emisione/kanale ? E forte je Jonka. (lol)

    ps: Une nuk e njoh fare ket Canin ,so po e le me kaq.. No comment.
    Une keto leke i paguaj se dua te ndjek c'behet ne Shqiperi dhe jo per Canin e dashur. Pastaj me mire e informuar edhe me Canin sesa e painformuar fare( per mendimin tim).

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar mė parė nga jonka
    Eh moj kuqe, une edhe kam folur me Canin athere, pas 12 kur vinte aishen dhe i bente reklame Garibaldit.


    Uh po ti te kishe dale ne ballkon qe e kishe perballe meje dhe i flisnim te dyja. :-) Mbaj mend ate cunin qe merrte e i binte pianos per te dashuren....ehhh, sweet.

    Engjellore, ta kuptoj mllefin e madje me vjen gjynaf per ty qe jeton aty. E me mire te urrehesh se sa te behesh per gjynaf. Lol.

    Pink, 200 dollare ne vit jane mi, hic gje. BBF eshte ai kanali i evgjiteve??? Lol
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ChuChu : 12-07-2006 mė 10:05

  3. #23
    larguar Maska e Silk
    Anėtarėsuar
    28-09-2005
    Vendndodhja
    last summer...
    Postime
    307
    Citim Postuar mė parė nga engjellorja
    dhe ben shume mire q enuk e njeh
    te mos njohesh dike s'te shpie askund

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    856
    Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja


    Uh po ti te kishe dale ne ballkon qe e kishe perballe meje dhe i flisnim te dyja. :-) Mbaj mend ate cunin qe merrte e i binte pianos per te dashuren....ehhh, sweet.

    Engjellore, ta kuptoj mllefin e madje me vjen gjynaf per ty qe jeton aty. E me mire te urrehesh se sa te behesh per gjynaf. Lol.

    Pink, 200 dollare ne vit jane mi, hic gje.
    kurse une ta kuptoj ty ngazellimin per Canin....eshte po aq medioker sa cje ti....

    p.s .lali e di qe te vjen me shume gjynah per te tjeret se per veten por mendoj se ne kete rast duhet te behesh pak egoiste per veten

  5. #25
    Perjashtuar Maska e strano
    Anėtarėsuar
    07-04-2006
    Vendndodhja
    n'toke
    Postime
    371
    osht shum cun serioz... sidomos LEDIO

    shum fantastike Ledio.. e papar.

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    856
    Citim Postuar mė parė nga strano
    osht shum cun serioz... sidomos LEDIO

    shum fantastike Ledio.. e papar.
    e papare...hhahahaha..shprehje shume inteligjente kjo

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anėtarėsuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    cani i eshte pershtatur shume mire atij programi dhe te gjithe kane shume deshire te shkojne tek ai sepse dhe me humorin e tij ai e ka bere shume te terhequr kete emision


    ledio cben ledio shiko kush eshte ketu ministri lul basha
    i papareee eshte ledio

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar mė parė nga engjellorja
    kurse une ta kuptoj ty ngazellimin per Canin....eshte po aq medioker sa cje ti....

    p.s .lali e di qe te vjen me shume gjynah per te tjeret se per veten por mendoj se ne kete rast duhet te behesh pak egoiste per veten
    Lali??? Lol - slang shqiptar.

    Engjellushe, fjale tjeter pervec mediokres nuk ditke?

    Une Canin s'e njof, e kam degjuar te Klani i Nates para 10 vite e kusur dhe kaq. Kam ikur nga Shqiperia prej vitesh e s'jam ne kontakt me c'ndodh aty. Dhe nuk po mbroj Canin, por mbroj te drejten e cdokujt per te pelqyer ke t'i doje qejfi e mos luftohet nga tipa si ty. Por sic thashe....te justifikoj e madje misheroj.

  9. #29
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga jonka
    Une keto leke i paguaj se dua te ndjek c'behet ne Shqiperi dhe jo per Canin e dashur. Pastaj me mire e informuar edhe me Canin sesa e painformuar fare( per mendimin tim).
    Po ne kemi mesonjtoren tone te dashur- forumin per tu informuar Jonka. (lol)
    Nejse ndoshta nuk eshte te dollaret , por thjesht te gerricja e nervave , nuk u pershtatemi dot mentalitetit atje sidomos me ato shows qe bejne fallco. Megjithate ti ta shikosh dhe enjoy
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    856
    Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
    Lali??? Lol - slang shqiptar.

    Engjellushe, fjale tjeter pervec mediokres nuk ditke?

    Une Canin s'e njof, e kam degjuar te Klani i Nates para 10 vite e kusur dhe kaq. Kam ikur nga Shqiperia prej vitesh e s'jam ne kontakt me c'ndodh aty. Dhe nuk po mbroj Canin, por mbroj te drejten e cdokujt per te pelqyer ke t'i doje qejfi e mos luftohet nga tipa si ty. Por sic thashe....te justifikoj e madje misheroj.

    e pra dhe une te thash (behu pak egoiste) dhe meshiro me pare veten.....se qenke per te qare hallin

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-08-2004
    Postime
    148
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Po ne kemi mesonjtoren tone te dashur- forumin per tu informuar Jonka. (lol)
    Nejse ndoshta nuk eshte te dollaret , por thjesht te gerricja e nervave , nuk u pershtatemi dot mentalitetit atje sidomos me ato shows qe bejne fallco. Megjithate ti ta shikosh dhe enjoy

    Faleminderit qe me dhe leje. LOL. E dashur pink une nuk kam ikur vetem 19 vjec nga Tirana, keshtu qe jam e mesuar me mentalitetin e shqiptareve, dmth nuk eshte i huaj per mua dhe per fat qe jetoj ketu skam pse ti pershtatem aspak. LOL
    Megjithate e kuptoj se cfare deshe te thoshe.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Kush ka ik vetem 19 vjec nga Tirana Jonka?...lol

    Shume paguaje per te pare ate Made in ALBANIA, ne fakt, ka pas daluar edhe ne satelit ketej ne europe, por stacion i dobet.

    Cani,

    i paftyre, si tip ....

    Por, shfrytezon edhe njerezit qe s'ja dhj...sin...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-08-2004
    Postime
    148
    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku
    Kush ka ik vetem 19 vjec nga Tirana Jonka?...lol

    Shume paguaje per te pare ate Made in ALBANIA, ne fakt, ka pas daluar edhe ne satelit ketej ne europe, por stacion i dobet.

    Cani,

    i paftyre, si tip ....

    Por, shfrytezon edhe njerezit qe s'ja dhj...sin...
    Cti besh mor Xhuxho, na e masin koken me pe ketej nga Amerika, kam degjuar qe edhe Top Chanel s'eshte me pak si cmim, po te pakten nuk duhet te shof telenovela. LOL.
    Ps By the way, Nga ishe zhdukur ti?

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    internim nga Komiterni...

    Edhe Topi, kopjim i mediasetit eshte...

    Mire shkove nga kanadja?
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  15. #35
    ...Iliri... Maska e IiLlIiRrIi
    Anėtarėsuar
    11-07-2005
    Vendndodhja
    massachusetts, usa (dikur Fushė Kosova dhe Bregu I Diellit)
    Postime
    32
    shum i fort osht, krejt emisionet i percjell, veq ni kritik per to, sa her fol dikush cani jet te bo hmm, hmmm, hmm. bajat pe bon.

  16. #36
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Vetem ta shikosh talljen qe i bejne ne Portokalli te neveritet si person, e jo
    me te shikosh emisionin e tij. Kur isha vjet ne Shqiperi e kaloja kanalin
    shpejt e shpejt...se kisha si neveri ndaj tij. ledio kape i cik kete..lol.

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-12-2005
    Postime
    363
    siē duhet ta dini emisioni eshte nje koncept per te cilin ēani ka kerkuar leje per difuzion apo ka vjedhur (kete nuk e di) ne france. Origjinali quhet "Tout le monde en parle" (Te gjithe po flasin) e prezantuar nga Thierry Ardison, nje animator rebel, sh inteligjent, sh provokues dhe sh profesionist.
    ajo qe desha te them eshte se ēdo levizje e ēanit, ēdo shprehje, bile edhe intervistat jane marre pike per pike nga origjinali. Keshtuqe shpesh keto mund te duken si te papershtashme ose te teperta dhe kjo ndodh sepse nuk jane konceptuar per publikun shqiptar ne fillim. domosdo kur i ftuari i Ardison quhet Brad Pitt dhe ai i ēanit, ēiljeta!! ēani i ka perkthyer fjale per fjale batutat te tipit "kape kete ledjo" a ku di une. dhe gjestet, qe mua me duken qesharake kur i ben ēani, jane gjeste tipike te prezantuesit francez.
    nejse, perderisa ēani arrin te krijoje publikun e vet, do te thote qe ka merita dhe bravo i qofte, por une per vehte nuk e shoh dot kete version shqiptar.

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-07-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    69
    bashkohem 100% me postin babybell. Aftesia a nje krijuesi qendron ne origjinalitetin e idese the apelin qe ajo ide transmeton ne audience. Arti jo me kot eshte nje nga profesionet me te bukure por edhe me te sofistikuar, dhe kjo eshte per nje arsye - qe te krijoje dicka unike.

    Une per here te pare nuk po i besoja suve kur pash nivelin extrem to vjedhjes flagrante do thoja qe Cani i kishte bere show Ardison. Ata qe nuk jane ne dijeni te ketij emisioni francez po te kene mundesi ta shohin do arrijne menjehere ne konlkuzion se per cfare behet fjale. Imitimin i levizjeve conductor me conductor - hajde se po e toleron shikuesi, po te jesh shqiptare e te mundohesh to flasesh si francezi Ardison dhe te ndjekesh germ per germ platformen e emisionit qe ai ben - eshte nen-nivel do thoja, bile bajate. Stacioni televiziv qe e carry Canin nuk kane marre parasysh se mund te perballen me copyright lawsuit nga show Anderson?!!!. C'biznes eshte ky nuk arrij ta kuptoj.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga oidel : 12-07-2006 mė 17:31

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,822
    Citim Postuar mė parė nga PRI-LTN
    maniak seksual
    Te jap nje Batute te rendesishme ne biznesin e sotem : "SEX SELLS" Kjo do te thote se Seksi gjithashtu afron teleshikues

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga babybell
    siē duhet ta dini emisioni eshte nje koncept per te cilin ēani ka kerkuar leje per difuzion apo ka vjedhur (kete nuk e di) ne france. Origjinali quhet "Tout le monde en parle" (Te gjithe po flasin) e prezantuar nga Thierry Ardison, nje animator rebel, sh inteligjent, sh provokues dhe sh profesionist.
    ajo qe desha te them eshte se ēdo levizje e ēanit, ēdo shprehje, bile edhe intervistat jane marre pike per pike nga origjinali. Keshtuqe shpesh keto mund te duken si te papershtashme ose te teperta dhe kjo ndodh sepse nuk jane konceptuar per publikun shqiptar ne fillim. domosdo kur i ftuari i Ardison quhet Brad Pitt dhe ai i ēanit, ēiljeta!! ēani i ka perkthyer fjale per fjale batutat te tipit "kape kete ledjo" a ku di une. dhe gjestet, qe mua me duken qesharake kur i ben ēani, jane gjeste tipike te prezantuesit francez.
    nejse, perderisa ēani arrin te krijoje publikun e vet, do te thote qe ka merita dhe bravo i qofte, por une per vehte nuk e shoh dot kete version shqiptar.
    Ne shqiperi cdo gje kopjohet.

    Por nese per Top-Channel dihet qe kopjon me showet e saj Mediasetin, per emisionin e Canit nuk dihej kjo gje.



    Prit kur ti dali boja tani neper gazeta...lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •