Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 22
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime

  Real Madrid, klubi m i pasur n Bot!

  Real Madridi eshte klubi me i pasur ne Bote, ai ka rrezuar nga vendi i pare Man Yoo, qe ka kryesuar kete liste qe nga formimi i ketyre statistikave per pasurite e klubeve.


  1. Real Madrid Spain $328.19 million
  2. Manchester United England $293.31 million
  3. AC Milan Italy $278.55 million

  4. Juventus Italy $273.08 million
  5. Chelsea England $262.84 million
  6. FC Barcelona Spain $247.48 million
  7. Bayern Munich Germany $225.58 million
  8. Liverpool England $215.7million
  9. Inter Milan Italy $210.94 million

  10. Arsenal England $203.92 million
  11. AS Roma Italy $156.89 million
  12. Newcastle England $153.44 million
  13. Tottenham England $124.4million
  14. Schalke 04 Germany $115.94 million

  15. Lyon France $110.59 million
  16. Celtic Scotland $110.35 million
  17. Manchester City England $107.26 million
  18. Everton England $105.71 million
  19. Valencia Spain $100.71 million
  20. Lazio Italy $98.92million
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Reali Madrid, n fronin e "pasanikve"


  Ja renditja e klubeve m t pasura:

  1.(2) Real Madrid 275.7 milion euro
  2.(1) Manester Junajtid 246.4 "
  3.(3) Milan 234.0 "
  4.(5) Juventus 229.4 "
  5.(4) elsi 220.8 "
  6.(7) Barcelona 207.9 "
  7.(9) Bajern Mynih 189.5 "
  8.(10) Liverpul 181.2 "
  9.(8) Inter 177.2 "
  10.(6) Arsenal 171.3 "

  Reali i Madridit ka kaluar Manester Junajtidin, duke i zbritur anglezt nga froni i skuadrs m t pasur n bot, ku qndruan pr tet vite me radh. Liga Monetare e Futbollit ka publikuar s bashku me konsulencn e "Deloitte" listn e 20 klubeve m t pasura t planetit, q t gjitha s bashku arrijn shifrn e 3.57 miliard eurove. Reali zotron 275.7 milion euro dhe ka pasur nj rritje t ardhurash prej 17% n krahasim me n vit m par. Ndrkoh, Manesteri me 246.4 milion euro renditet n vend t dyt, pas nj dominimi absolut. Suksesin m t madh Reali e ka pasur nga blerja e futbollistve t till si Luis Figo, Devid Bekham, Zinedin Zidan, Ronaldo apo Robinjo, shkruhej n raportin e "Deloitte", nnshkruar nga specialisti Dan Xhons. "Reali ka transformuar t ardhurat, - tha Xhonsi.

  - N katr vitet e fundit ka dyfishuar buxhetin e tij. Fakti q kjo skuadr nuk ka fituar asnj trofe n dy vitet e fundit, tregon se Florentino Perez ka arritur t prfitoj nga figura mediatike e nj skuadre t prbr nga futbollist "galaktik"." Milani mbetet n vendin e tret me 234 milion euro, ndrsa rivalt italian t Juventusit jan ngjitur n vendin e katrt, duke fituar tri pozicione n krahasim me renditjen e nj viti m par. Kampioni i Anglis, elsi, nn "kthetrat" e miliarderit Roman Abramovi, q sezonin e kaluar hipi disa shkall njhersh dhe sht "qetsuar" disi.

  Blut e Londrs zotrojn nj buxhet prej 220.8 milion eurosh dhe renditen t pestt. Barcelona, e cila do t ndeshet me elsin n 1/8 e Ligs s Kampioneve, do t krkoj hakmarrjen, pasi n sezonin e kaluar eliminimi i shpejt n Champions i ka kushtuar vendin e gjasht n renditjen e "pasanikve". Nga ana tjetr, katalanasit mbajn numr rekord pr sa u prket t ardhurave nga tifozt. Dhjet vendet e para t renditjes kompletohen me Bajernin e Mynihut (189.5 milion euro), Liverpulin (181.2 milion euro), Interin (177.2 milion neuro) dhe Arsenalin (171.3 milion euro). Raporti bn t ditur se nuk ekziston m nj dominim anglo-italian. Parashikohet q n dy vitet e ardhshme t shtohet edhe mirqenia e klubeve franceze dhe gjermane.

  "Gjat sezoneve t ardhshme presim nj fuqizim ekonomik t klubeve n Lign 1 dhe n Bundeslig. N secilin prej ktyre vendeve jan arritur marrveshje t reja pr t drejtn televizive q pritet t jen fitimprurse, - thuhej n raport. - N Botrorin "Gjermani 2006" jan investuar mbi 1 miliard dollar dhe kjo do t'i ndihmoj klubet gjermane t zvoglojn handikapin q kan me Italin, Spanjn apo Anglin." Duke par renditjen e 20 klubeve m t pasura t planetit, dallojm disa skuadra angleze si Njukasll, Totenhem, Manester Siti dhe Everton. Nga italianet jan Roma dhe Lacio, ndrsa Spanja prfaqsohet me Valencian. Lioni q renditet n vendin e 15-t, sht e vetmja skuadr franceze, ashtu si Slltiku i vendit t 16-t q sht e vetmja skuadr nga Skocia.
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  1.Real Madrid

  Buxheti 2005: 255.7 milion euro
  - nga ndeshjet: 67.3 "
  - nga e drejta TV: 88 "
  - nga reklamat: 124 "
  Buxheti 2004: 236 milion euro

  Duke mbledhur disa nga futbollistt m t mir t bots si Zidan, Figo, Ronaldo, Bekham dhe s fundmi dy talentt Kasano dhe Robinjo, pra duke formuar t ashtuquajturn skuadrn "galaktike", Reali i Madridit sht br ekipi m i pasur i planetit, por jo duke fituar n fushn e lojs. Prej dy vitesh, "merengesit" nuk fitojn asnj trofe, por aftsit e jashtzakonshme n marketing i kan dhn mundsin t bhen klubi m i pasur n bot, duke thyer dominimin e Manesterit. Nn drejtimin e Florentino Perezit dhe me mbshtetjen e publikut t "Santiago Bernabeut", Reali e ka rritur me 19 milion euro buxhetin nga viti 2004 deri n fund t vitit 2005. Nj rast i rrall, ku paraqitja e dobt e skuadrs n fushn e lojs, nuk ndikon aspak n arkat e klubit q vazhdojn t mbushen plot. Me gjith respektin e mundshm pr nnt her kampiont e Europs, skemat n zyrat e marketingut jan m fituese se skemat n strvitjet e "merengesve". Turet n Azi dhe n Amerik kan sjell prfitime marramendse.
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #4
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  2.Manester Junajtid

  Buxheti 2005: 246.4 milion euro
  - nga ndeshjet: 102.5 "
  - nga e drejta TV: 71.7 "
  - nga reklamat: 72.2 "
  Buxheti 2004: 259 milion euro

  Manesteri n dekadn e fundit zotron famn e klubit m t famshm n bot. N t gjith planetin ka plot 7.5 milion fansa t regjistruar me skuadrn e Fergusonit. Pr nnt vjet me radh, "Djajt e kuq" kan qen edhe klubi m i pasur i planetit, por sivjet jan kaluar nga Reali. N kt rnie kan ndikuar padyshim edhe rezultatet jo t mira n fushn e lojs. Buxheti vjetor i Manesterit ka pasur nj zbritje prej rreth 13 milion eurosh n harkun e nj viti. Largimi i Bekhamit dhe sezonet e fundit me duart bosh kan pasur ndikimin e tyre negativ n marketing. Skuadra angleze sht bler e gjitha nga miliarderi Malkom Glazer, i cili ka filluar t ndrtoj gjithka nga e para. Nj futboll me futbollist t rinj, por me t zakonshmin trajner, Aleks Ferguson. Manesteri ka edhe avantazhin q n ndeshjet q luhen n "Old Traford", shiten t 68 mij biletat e mundshme, nj rekord n Britanin e Madhe.
  My silence doesn't mean I am gone!

 5. #5
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  3.Milan

  Buxheti 2005: 234 milion euro
  - nga ndeshjet: 38.1 "
  - nga e drejta TV: 138 "
  - nga reklamat: 57.9 "
  Buxheti 2004: 222.3 milion euro

  Milani pr t tretin vit me radh renditet n vendin e tret, pr sa i prket pasuris s klubeve. Kuqezinjt u renditn n vendin e dyt t Seris A dhe u mundn n finalen e Ligs s Kampioneve, duke prmirsuar me 5% buxhetin e tyre. N rast se do t kishte fituar ndonj nga kto veprimtari, mund t arrinte edhe Manesterin n vendin e dyt. Ecuria e mir n Champions n tri sezonet e fundit dhe shitja pr 80 milion euro e s drejts televizive t SKY-t, i jep mundsin Milanit t krenohet pr arritjet ekonomike n vitin 2005. Si t gjitha skuadrat italiane, edhe "Djalli" ka si burim kryesor t ardhurash t drejtn televizive. Nj merkato me "kursim" dhe turneu veror n Shtetet e Bashkuara t Ameriks ka qen nj tjetr burim t ardhurash pr Milanin. Me mbi 50 mij t abonuar, skuadra e Anelotit mban vendin e par e Itali pr numrin e biletave q shiten n "San Siro" n harkun e nj sezonit.
  My silence doesn't mean I am gone!

 6. #6
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  4. Juventus

  Buxheti 2005: 229.4 milion euro
  - nga ndeshjet: 22.8 "
  - nga e drejta TV: 124.4 "
  - nga reklamat: 82.2 "
  Buxheti 2004: 215.0 milion euro

  Shitja e s drejts televizive nga Juventusi pr rreth 120 milion euro, q shkaktoi aq shum polemika n t gjith ambientin e futbollit italian, prbn gjysmn e buxhetit t klubit bardhezi. Kampiont e Italis jan t detyruar t bazojn gjithka tek e drejta televizive, duke qen se kan mesataren m t ult t shikueshmris n Serin A. 26.600 sht kapaciteti i stadiumit "Dele Alpi", mesatarisht n harkun e nj sezonit. Rezultatet pozitive dhe titujt e vazhdueshm n Serin A i kan dhn mundsin Juventusit q prfitoj edhe n marketing. Vitet e ardhshme pritet nj "boom" i "Zonjs s vjetr", q do t'i zhvilloj ndeshjet n stadiumin e ri t Torinos, n "Komunale". Aftsit e stafit drejtues bardhezi pr t br blerje t goditura, i kan dhn mundsin Juventusit t ket nj nga skuadrat m t forta t planetit, pa qen nevoja e shpenzimeve stratosferike n merkato.
  My silence doesn't mean I am gone!

 7. #7
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  5.elsi

  Buxheti 2005: 220.8 milion euro
  - nga ndeshjet: 83.7 "
  - nga e drejta TV: 82 "
  - nga reklamat: 55.1 "
  Buxheti 2004: 217 milion

  elsi ka arritur t fitoj titullin kampion n Angli pas 50 vitesh dhe kjo i ka ndihmuar "blut" t ruajn vendin e pest n renditjen e "bosve". N vitin e tij t tret, presidenti Roman Abramovi sht "qetsuar" disi dhe pas hapave galopant, elsi ka pasur nj vit n vendnumro, por q gjithsesi, me blerjen e Mikael Esienit nga Lioni pr 42 milion euro, ka shnuar rekordin e transferimeve n merkaton e vitit 2005. Pritet q n vitin e ardhshm, ecuria e ekipit londinez, n aspektin ekonomik, t jet fantastike. Esht br nj investim i madh, n baz t t cilit shum shpejt do t arrihen majat. 55 milion euro sht shifra e prfituar nga marketingu. Dyfishimi i saj do ta ngjiste n krye elsin dhe pr kt po punojn njerzit e Abramoviit. Pr aspektin sportiv po mendojn Hoze Mourinjo dhe Piter Keninon; suksesi edhe n kt pik sht i garantuar. Pjesa m e madhe e puns sht br dhe tani elsi pret t korr frytet.
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #8
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  6.Barcelona

  Buxheti 2005: 207.9 milion euro
  - nga ndeshjet: 66.1 "
  - nga e dretja TV: 79.0 "
  - nga reklamat: 62.8 "
  Buxheti 2004: 169.2 milion euro

  Huan Laporta, njeriu udibrs, ka ringjallur Barcelonn. Nga nj skuadr n kriz financiare, q nuk fitonte prej pes vitesh, presidenti spanjoll i shndrroi katalanasit n skuadrn m spektakolare n bot, duke fituar titullin kampion n Primera Divizion. Me nj rritje n buxhet prej rreth 40 milion eurosh, Barcelona ka pasur nj ecuri t jashtzakonshme n vitin e fundit. Por m e bukura duhet ende t vij, kur sheh projektin e "blaugranave" t bazuar te talentet e padiskutueshme t futbollit botror si Mesi, Deko, Ronaldinjo apo Eto, dhe tek idet moderatore t Frenk Rajkardit. Barcelona mban vendin e par pr sa u prket t ardhurave nga ndeshjet q zhvillohen n "Kamp Nou". Kto t ardhura prbjn 32% t buxhetit t klubit. Mesatarja prej 73,400 shikuesish pr ndeshje n "Kamp Nou", prbn nj rekord n t gjith botn. Barcelona numron plot 120 mij antar, t cilt mblidhen nj her n pes vjet pr t zgjedhur presidentin dhe stafin drejtues t skuadrs.
  My silence doesn't mean I am gone!

 9. #9
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  7.Bajern Mynih

  Buxheti 2005: 189.5 milion euro
  - nga ndeshjet: 36 "
  - nga e dreja TV: 36.1 "
  - nga reklamat: 117.4
  Buxheti 2004: 166.3 milion euro


  N vitin e kampionatit botror n Gjermani, skuadra m mir e renditur nga Bundesliga, n listn e "pasanikve", sht Bajerni i Myhinut n vendin e shtat. Edhe bavarezt, ashtu si elsi dhe Barcelona, pritet t ken fitime edhe m t mdha n t ardhmen. Mjeshtrit e marketingut, nga ku Bajerni prfiton rreth 120 milion euro, do t prfitojn m shum edhe nga e drejta televizive, gjithnj e m n rritje n Gjermani. E ardhmja e shndosh ekonikime e klubit rekordmen n Gjermani sht e lidhur ngusht edhe me stadiumin e ri "Aillanz Arena". Impianti prej 60 mij shikuesish i ka sjell Bajernit 24 milion euro fitim n harkun e vitit 2005. Drejtuesit bavarez kan ndrtuar nj skuadr e aft t dominoj n Gjermani, por q ende nuk po merr frytet e pritura n Champions. Nj largim i mundshm i Balakut do t ishte nj ndikim negativ pr sa u prket reklamave, pasi kapiteni i Gjermanis sht nj nga prfaqsuesit kryesor n firms "Adidas".
  My silence doesn't mean I am gone!

 10. #10
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  8.Liverpuli

  Buxheti 2005: 181.4 milion euro
  - nga ndeshjet: 49 "
  - nga e drejta TV: 75.7 "
  - nga reklamat: 56.7 "
  Buxheti 2004: 139.5 milion euro

  Liverpuli do t ishte n pozit krejt tjetr n rast se nuk do t kishte fituar Lign e Kampioneve. Skuadra e drejtuar nga Rafa Benitez e mbylli kampionatin n vendin e pest dhe ekonomikisht mund t krenohej vetm me numrin e madh t biletave t shitura n "Anfild Road". Finalja e fituar dramatikisht ndaj Milanit n Stamboll, u jep mundsin "T kuqve" t bhen superfuqia e tret n Angli, pas Manesterit dhe elsit. Suksesi n Lign e Kampioneve solli prfitime t mdha nga reklamat dhe e drejta televizive e kampionve t Europs u shit m shtrenjt se nj vit m par. N harkun kalendarik t vitit 2005, Liverpuli ka pasur nj fitim neto q i kalon 45 milion eurot. Rinovimi i kontrats me Stiven Xherrardin riktheu sigurin edhe n merkato t skuadrs q vetm tet muaj para se t fitonte Championsin, largoi kapitenin Majkll Ouen pr te Reali i Madridit. Mjaft i rndsishm pr ecurin e Liverpulit do t jet sezonit aktual.
  My silence doesn't mean I am gone!

 11. #11
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  9.Inter

  Buxheti 2005: 177.2 milion euro
  - nga ndeshjet: 35.7 "
  - nga e drejta TV: 103.2 "
  - nga reklamat: 38.3 "
  Buxheti 2004: 166.5 milion euro

  N sezonin e kaluar, Interi u rendit n vendin e tret t Seris A, u eliminua n erekfinalet e Ligs s Kampioneve dhe fitoi Kupn e Italis. Zikaltrit po prpiqen t justifikojn investimet e Moratit dhe t thyejn dominimin Milan-Juventus. Edhe pr Interin, e drejta televizive prbn motivin kryesor t fitimit. Zikaltrit e kan mbyllur vitin 2005 me nj bilanc pozitiv. Skuadra e Maninit sht n rritje t vazhdueshme, por pr t shprthyer ekonomikisht, Interit i duhet fitorja e nj trofeu prestigjioz. N sektorin e marketingut, t besuarit e Moratit kan shum pun pr t br, duke qen se t ardhurat nga ndeshjet nuk mungojn fal nj stadiumi t prsosur si "San Siro". Bilanci i Interit do t ishte edhe m pozitiv, pa disa ndrhyrje n merkato. Por pr t fituar n futbollin e sotm, duhen blerje. Pagat e larta dhe e kaluara e lavdishme i japin mundsi Interit t ruaj reputacionin e saj midis dhjet klubeve m t pasura t plantetit.
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #12
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  10.Arsenali

  Buxheti 2005: 171.3 milion euro
  - nga ndeshjet: 55.4 "
  - nga e drejta TV: 71.9 "
  - nga reklamat: 44 "
  Buxheto 2004: 175 milion euro

  Arsenali ka humbur katr pozicione n krahasim me nj vit m par. Skuadra, e cila vuri rekordin e pathyeshmris n sezonin 2003/04, e mbylli kampionatin e kaluar n vendin e dyt dhe fitoi Kupn e Anglis, por eliminimi i shpejt n Champions pati pasoja. Arsenali, me largimin e Vieiras, shnoi fillimin e nj projekti t ri q do t bazohet te futbollistt nn 24-vjear. Vengeri ka menduar t'u rikthehet sukseseve n vitin 2007, por m par duhet t bind kapitenin Henri t qndroj. "Topinjt" vazhdojn t prfitojn shuma t mdha nga e drejta televizive dhe n sezonin e ardhshm do t ken edhe nj numr m t madh t ardhurash nga ndeshjet, pasi do t ln "Hajbrin" pr t'i luajtur sfidat e Premier Ligs n stadiumin e ri prej 60 mij vendsh. Nj burim i garantuar fitimi pr klubin londinez.
  My silence doesn't mean I am gone!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Hmmmm une e dija qe MANCESTERI eshte klubi me i pasur ne bote dhe nuk ka asnje rival tjeter.

  Nejse varet nga i ke marre keto te dhena ti davius, se sic kam degjuar un MAN. UTD ka nje buxhet prej 700 milion sterlinash .

  FORCA !
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 14. #14
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  Po lazio nga i boni paret prap ? Pik e zeze... tani mbetet te shofim Parmen vitin tjeter ne 20 venet e para.
  Ndersa Reali dihet qe ne statistikat e bulmetit eshte gjithmone e para.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 15. #15
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Real Madrid shpallet klubi me i pasur ne Bote!

  Ja edhe renditja:

  1. Real Madrid (ESP) 292,2 milion euro.
  2. Barcelona (ESP) 259,1 .
  3. Juventus (ITA) 251,2 .
  4. Manchester United (ENG) 242,6 .
  5. Miln (ITA) 238,7 .
  6. Chelsea (ENG) 221,0 .
  7. Inter (ITA) 206,6 .
  8. Bayern Mnich (GER) 204,7 .
  9. Arsenal (ENG) 192,4
  10. Liverpool (ENG) 176,0.
  My silence doesn't mean I am gone!

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime
  Citim Postuar m par nga Davius
  Real Madrid shpallet klubi me i pasur ne Bote!

  Ja edhe renditja:

  1. Real Madrid (ESP) 292,2 milion euro.
  2. Barcelona (ESP) 259,1 .
  3. Juventus (ITA) 251,2 .
  4. Manchester United (ENG) 242,6 .
  5. Miln (ITA) 238,7 .
  6. Chelsea (ENG) 221,0 .
  7. Inter (ITA) 206,6 .
  8. Bayern Mnich (GER) 204,7 .
  9. Arsenal (ENG) 192,4
  10. Liverpool (ENG) 176,0.
  nuk qenka shum larg prej Barces aty afer qenkemi [-_^]
  #VamosArgentina

 17. #17
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  Me duket se i ke gabim ato statistika. Un sikur pashe qe Juventusi u shpall klubi me aktivin me te madh jo ?
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 18. #18
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga Genesis
  Me duket se i ke gabim ato statistika. Un sikur pashe qe Juventusi u shpall klubi me aktivin me te madh jo ?
  Jo, jane sakte statistikat. Per me shume shfleto gazeten me te madhe sportive spanjolle MARCA:

  http://www.marca.com/edicion/marca/f...lo/737401.html
  My silence doesn't mean I am gone!

 19. #19
  ReaL maDriD Maska e ReaLFan
  Antarsuar
  04-06-2007
  Vendndodhja
  N'Zvicerr
  Postime
  1,199
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Renditja e 20 klubeve m t pasura n bot

  N renditjen m t re t klubeve t futbollit me t ardhurat m t mdha, t ciln edhe sivjet e ka publikuar kompania revizore "Deloitte', Man.Utd e ka prmirsuar gjendjen e tij dhe tashm ndodhet n pozitn e dyt, derisa pr her t tret n krye t ksaj renditje sht vendosur Real Madridi, si klubi i cili ka prfitimet m t mdha n bot.
  N mesin e pes klubeve me t ardhurat m t mdha jan edhe Chelsea, Arsenali dhe Barcelona. Reali dhe Man.Utd jan klubet e para t cilat brenda nj edicioni kan prfitime prej 300 milion euro.

  1. Real Madrid 351.0 milion euro
  2. Manchester United 315.2
  3. Barcelona 290.1
  4. Chelsea 283.0
  5. Arsenal 263.9
  6. Milan 227.2
  7. Bayern Munih 223.3
  8. Liverpul 198.9
  9. Inter 195.0
  10. Roma 157.6
  11. Tottenham 153
  12. Juventus 145
  13 Lion 140
  14. Neucastle United 129
  15. Hamburg 120
  16. Schalke 114
  17. Celtic 111
  18. Valencia 107
  19. Marsej 99
  20. Verder Bremen 97, 3
  Ndryshuar pr her t fundit nga ReaLFan : 15-02-2008 m 08:08
  ReaL madriD
  Campen de Liga 2007/08
  Repasa el triunfo de la Liga 07/08 del Real Madrid.

 20. #20
  KuMaNoVa Maska e strong_07
  Antarsuar
  06-01-2007
  Vendndodhja
  Ku sjeton ty
  Postime
  2,168
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Real Madrid eshte klubi pasur Amo ka mbet pa yje ne klub gjunah
  Nje gje thuaje:ZOT me ruaj prej MIQEVE se prej ARMIQEVE ruhem vet!!!!!!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. FC Real Madrid
  Nga Fittox n forumin Futbolli
  Prgjigje: 499
  Postimi i Fundit: 27-08-2009, 18:21
 2. Prgjigje: 217
  Postimi i Fundit: 17-06-2007, 21:16
 3. BAYERN MUNCHEN kualifikohet
  Nga Davius n forumin Futbolli
  Prgjigje: 164
  Postimi i Fundit: 08-03-2007, 17:41
 4. Fotomodelet e dobta prjashtohen n Madrid
  Nga Fiori n forumin Bukuri dhe estetik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-09-2006, 13:56
 5. Himni i ekipit.
  Nga bayern n forumin Futbolli
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 28-01-2006, 19:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •