Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 25 prej 25
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB
    ARB a ka mundesi ta dije se cka ashtu Thaci ka propozuar ku dhe kur?
    Po ti more djale, as idene se paske se kush osht Tacici... Po e lajme kete pune...
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  2. #22
    Citim Postuar më parë nga Arb
    Po ti more djale, as idene se paske se kush osht Tacici... Po e lajme kete pune...
    TADICI e di se kush eshte.

    Por fjalen e kemi per Thacin, dhe nese mundesh me treguar se cka ashtu ka propozuar Thaci sipas mendimit tend qe aq shume herash e permend?

    Dhe vetem vazhdo ashtu te perdorish fjalet serbisht sa ma shume qe eshte e mundshme, se mos valle po e haron gjuhen tende aq shume te preferuar!!!

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    UASHINGTON
    Rezultati i bisedimeve për statusin e Kosovës do të ketë ndikim të madh si për Shqipërinë ashtu edhe për Serbinë e Malin e Zi, dhe problemi duhet të zgjidhet shpejt", tha sekretarja e Shtetit, Condoleezza Rice.
    Ajo diskutoi për të ardhmen e Kosovës, gjatë një dëshmie në Komitetin për Marrëdhënie Ndërkombëtare të Kongresit, duke u përgjigjur në komentet e kongresmenit, Dana Rohrbacher, i cili tha se trupat amerikane janë stacionuar në Kosovë për një kohë shumë të gjatë. Zonja Rice theksoi se Shtetet e Bashkuara dhe vendet evropiane që kanë dërguar trupa në Kosovë, vazhdojnë politikën e "hyrjes së bashku dhe daljes së bashku", sa i përket pranisë ushtarake. Në diskutimet me kolegët e Bashkimit Evropian, ka shtuar Rice, "të gjithë jemi pajtuar se çështja e Kosovës duhet të zgjidhet, në një mënyrë ose tjetër". Në procesin e bisedimeve për statusin, Frank Uisner është emëruar i dërguar i Shteteve të Bashkuara, me mandatin që "të shkojë atje, të merret me këtë çështje, dhe të shikojë nëse mund ta zgjidhim", tha sekretarja Rice.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Këshilli i Sigurimit diskuton sot për Kosovën




    Çitaku ‘godet’ rëndë Serbinë para Këshillit të Sigurimit – Shikojeni se çka i bëri Daçiçit

    25/08/2016

    Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka folur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, pas fjalës së Daçiqit, duke kujtuar se paramilitarët serbë kanë dhunuar dhe kanë shkatërruar Kosovën.

    Ajo ka treguar ngjarjen e Fahrije Hotit, nga Krusha e Vogël, ku ndodhi një nga masakrat më të mëdha në Kosovë, transmeton Koha.net.

    “Burri i Fahrije Hotit me 240 civilë të tjerë u masakruan në Mars 1999, në Krushë, 139 gra u bënë të veja, 500 fëmijë pa baba, Fahrije Hoti, pas luftës u kthyen dhe të gjitha i kishin shtëpitë e djegura. Ata rindërtuan shtëpitë e tyre dhe filluan punën e tyre me biznese të vogla me shumë pak para. Për shkak të Fahrijës dhe shumë të vejave të Krushës, ka jetë në këtë fshat. Asaj kurrë nuk i është ofruar kërkimfalje. Kërkim falja është njerëzore. Fahrija ende pret për të gjetur eshtrat e burrit të saj… Serbia duhet të jetë e gatshme të heq dorë. Thaçi iu përkul memorialëve të serbëve të vrarë, edhe pse nuk janë gjetur vrasësit… 1262 fëmijë të vrarë në Kosovë nga forcat paramilitare serbe. Për shumicën e tyre askush nuk është gjykuar”, ka thënë Çitaku, duke përmendur edhe veprimet e presidentit Thaçit në memorialet e viktimave serbe.

    “Serbia dëshiron tash të ngrejë një memorial të Sllobodan Millosheviqit. A është kjo se si Serbia dëshiron të dërgoj porosi Serbia? Millosheviq është përgjegjës edhe për vrasjen e serbëve. Kemi rasti ‘Panda’ në Pejë, duke ua lënë fajin UÇK-së”, ka shtuar Çitaku.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Këshilli i Sigurimit diskuton sot për Kosovën

    Ky antari ARIANI dikur pas lufte ju pat gezuar çlirimit te vendit dhe ishte ne perkrahje te UÇK-se dhe shefit te tyre Hashim Thaqit por ma von u rekrutua ne organizaten terroriste VETVENDOSJE me qa dikur ma von u lidh edhe koalicioni W-ISIS-BIA serbe e taash jo qe edhe vet me qindra shkrime i ka ne gjuhen serbe a me par pikerisht ket e qortonte nji anta tjeter perse po e shkruen serbisht TACI e jo shqipt THAÇi

    shikoni vet keto pak postime qe i solla te keti antari.



    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    Arb tregona se cka ashtu ka kerkaur Hashim Thaci, ku e kur, sic e cekni ju!

    Edhe nje Arb

    Ne gjdo shkrim tuajin i perdorni fjalet serbisht

    Ja nja dy shembuj

    Ne gjuhen shqipe eshte THACI, ndersa ju i thuani apo e shkruani TACICI !

    Ne gjuhen shqipe eshte QOSJA, ndersa ju i thuani apo e shkruani QOSIC !


    ARB mos valle aq shume ju mungon shume gjuha dhe shrimi serb, qe aq shume e perdorni!!!
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    TADICI e di se kush eshte.

    Por fjalen e kemi per Thacin, dhe nese mundesh me treguar se cka ashtu ka propozuar Thaci sipas mendimit tend qe aq shume herash e permend?

    Dhe vetem vazhdo ashtu te perdorish fjalet serbisht sa ma shume qe eshte e mundshme, se mos valle po e haron gjuhen tende aq shume te preferuar!!!
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    ARB edhe njeher sa e verteton ma shume, se me te vertete te mungon gjuha dhe shkrimi srb!!!

    Ne Gjuhen Shqipe shkruhet THACI, ndersa ju e shkruani apo e thoni Tacicit!
    tash ky vet shkruen serbisht hahaha




    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    PRONTO 1 dhe 2 HASIM TACI...!!!
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    MURAT MEHA e HASIM TACI - jane ESAT PASHA TOPTANA...!!!!
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    PDK+LDK+LISTA SRPSKA = KOALICIONI I RASHKES
    Hasim Taci - Presednik i Rashkes...!!!!
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. Masakra e regjistrimit komunist në ushtrinë shqiptare
    Nga Eni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 17-02-2010, 14:31
  2. Guerilasit e LANC
    Nga Tannhauser në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
  3. Adem Demaci: Eksperimenti politik ndërkombëtar me Kosovën
    Nga ARIANI_TB në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 20-04-2006, 18:39
  4. Rezoluta 1244 për Kosovën e Këshillit të Sigurimit të OKB
    Nga Albo në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 19-07-2005, 12:24
  5. LDK-ja nën terrorin e pol-potistave
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 07-01-2004, 14:00

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •