Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e B-rexha
    Anėtarėsuar
    12-02-2006
    Vendndodhja
    Aty ku i behet hije Tokes
    Postime
    95

    Unhappy Te fituar por me te humbur

    Jam nje i ri nga jashte atdheut per rreth shtate vjet. Me eshte dhene "fati" qe te merrja pjese edhe une ne valen e mergimit qe nga mosha adoleshente e deri me sot. Jeta ka qene e ndryshueshme per mua pasi nuk ka qene "deshira" ime ajo e largimit por per arsye qe shumica e mergimtareve kane te perbeshket, gjetjes te nje jete ne boten e "re", e megjithate se u zgjata! Aktualisht pas shume peripecirash kam fituar dokumentat e ndihem disi i jo i entaziuar pasi gjithmone rremoj per nje konkluzion a valle duhet une te ndihem fatlum apo....
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga B-rexha : 13-02-2006 mė 17:15

  2. #2
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anėtarėsuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    B-rexha

    Sikur e the edhe vet : je njèri nga pjesemarresit e vales se mergimit, te ciles vale i takojme edhe shume e shume te tjere. Mirepo jeta nuk duhet "rremuar" per te gjetur nje arsye pse je ku je, por te krijosh aty ku je nje jete sa me te mire dhe te sukseseshme.Siqe e kuptova une je i ri ti B-rexha,andaj bej diqka per jeten tende, qe dikur me vone kur vertete te "rremosh" te kaluaren te jesh krenar me veteveten,meso,puno dhe jetoje jeten. Te tjerat vijne me radhe

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e B-rexha
    Anėtarėsuar
    12-02-2006
    Vendndodhja
    Aty ku i behet hije Tokes
    Postime
    95

    Cool pergjigje per parafolesen

    bo bo prandaj ua veme fajin te tjereve pa e ditur se te tjeret sduan t'ja dine per fatin tone/ besoj se nuk e ke lexuar temen ne aspektin ekonomik por kombetar-(ik)

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e B-rexha
    Anėtarėsuar
    12-02-2006
    Vendndodhja
    Aty ku i behet hije Tokes
    Postime
    95

    Lightbulb konkluzion primitiv

    nuk besoj se eshte ajo cope leter qe do ktheje kohen mbrapa por vete secili prej nesh te kerkojme dicka me teper per veten tone e kjo ndoshta nuk ka te beje me politike por me vete karakterin shqiptar prandaj shume fjale te urta po krijojme por i krijojme me fjale ku nuk besojme

  5. #5
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anėtarėsuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    I nderuar B-rexha

    Gjithsesi kerkoj ndjese nqs nuk e kam kuptuar thelbin e postimit tend . Megjithate ai ishte mendimi im per gjetjen e qetesise shpirterore te nje te riu ,para nje shqetesimi te llojit:duhet te ndihem fatlum apo...
    Shpresoj qe do ta gjesh pergjegjjen se shpejti.

    me respekt : Foleja_

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-12-2005
    Postime
    30
    Une them se duhet te ndihesh i kenaqur, tani ke me teper te drejta, bota eshte e jotja. Tani je dy kombesh, dhe asgje nuk te ndalon te kesh kulture te dyfishte e t'i jetosh te dyja shtetet. Urime!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. #7
    kurrė s'do ta kuptosh Maska e hope_thebest
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Vendndodhja
    nė njė shtėpi tė vogėl
    Postime
    64
    Wow sikur te isha dhe une ne vendin tend (dmth te fitoja dokumentat)...yyyhyy do beja dasem. Bashkohem me mendimin e bebes...tani i ke dyert e hapura. Ti gezosh dokumentat!!
    Ti mė ke bėrė magji, se nuk ka mundėsi tė tė dua kaq shumė unė ty!!

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Eshte turp dhe gjyna qe Shqiptaret ndodhemi ne nje situat te till. Une i mora dokumentat por nuk kam nxier krah te fluturoj, as nuk kam ber ndo nje feste, apo ku e di une ca tjeter! Me duket shume ulje e madhe qe shteti jon na ka len deri ne ate pike sa te ndihemi te lumtur per te fituar ate me te cilen shumica e te tjerve kan lindur..mundesin qe te udhetojn neper bote pa problem. Njeriu ka aq shume halle te tjera dhe aq shume gjera per te ber ne jete, sa ceshtja e dokumentave eshte thjesht nje gje e tepert.

    Me vjen keq per te gjith ata qe skan dokumenta sepse ka kaluar dhe familja ime ne ate faze dhe e di si eshte. Por nga ana tjeter, me vjen shume inat qe duhet te kalojm situata te tilla...po mbi te gjitha nuk haroj qe jam krenare qe jam shqiptare!...me teper nga qe kemi ngelur rrugeve te botes jo per gje.


    B-rexha me vjen shume mire qe i ke mar dokumentat. shiko vazhdo jeten, bli ndo nje shpi apo ku e di une ca dhe suksese shume ne jete!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FierAkja143 : 13-02-2006 mė 19:52

Tema tė Ngjashme

  1. Gjendet fėmija i humbur, e ushqenin macet
    Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 04-01-2009, 12:18
  2. “Njerez te humbur”
    Nga RTP nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 19-04-2007, 05:54
  3. Opozita e majtė, protesta nė mbarė vendin
    Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 101
    Postimi i Fundit: 03-09-2006, 05:07
  4. Ėshtė shansi pėr tė fituar e jo pėr tė humbur
    Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 18-10-2005, 14:02

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •