Close
Faqja 54 prej 103 FillimFillim ... 444525354555664 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,061 deri 1,080 prej 2056
  1. #1061
    i/e regjistruar Maska e Sovrani
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Vendndodhja
    V
    Postime
    193
    Fale Rugoves u shty lufta nga 90 ne 98, sepse po te ishim ne te paret nuk do te ishim me.
    Kujtoni luften Kroato Serbe dhe Boshnjako Serbe.

  2. #1062
    Manitu Maska e kiniku
    Anëtarësuar
    08-07-2005
    Vendndodhja
    Mos të na vijë cudi se cdo frymor nga vete natyra priret të kerkoj ushqim; Lukreci
    Postime
    869
    Citim Postuar më parë nga Sovrani Lexo Postimin
    Fale Rugoves u shty lufta nga 90 ne 98, sepse po te ishim ne te paret nuk do te ishim me
    Saktë.

    Këta gjysëm analfabetë që proklamojnë se janë “bashkëbisedues objektiv” e në realitet kundërmojnë fund e krye PDK, tok me gjithë ata votues të disciplinuar, ambicia jetësore e të cilëve është rreshtimi dhe dhënia e votës PDK-së; kam frikë se akoma janë larg metodave deduktive dhe induktive të të menduarit logjik. Ata besojnë pa asnjë rezervë apo dyshim çdo gjë që u sherbehet. Ata janë robër të demagogjisë së koperativave rurale dhe sofizmave të tipit, “I. Rugova ishte shpiun, çdo njëri që flet mirë për Rugovën është kundër Shqiptarisë”.

    Atyre iu duhet edhe një kohë e gjatë për të bërë atë që thua ti – analizimi kronologjik i rrjedhave dhe ngjarjeve.

    Nëse kërkojmë nga ta të analizojnë kauzalitetin në mes të fillimit dhe fundit të viteve 90-ta, do të hynim në gjynah me ta, sepse është periudhë e gjatë kohore e cilat tejkalon kapacitetet e tyre.
    Where have all the good men gone
    & where are all the gods?

  3. #1063
    tHeKtHi MaMa :P
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    ahahaah ani presidenti i par nouk mi shkoi ai hal;a pa e pa veten president t shtetit KOSOVES
    if love is the answer, could you rephrase the question?

  4. #1064
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anëtarësuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar më parë nga kapidani 9 Lexo Postimin
    I nderuari daja Goni,

    Po e perserise edhe nje here fjaline time nga shkrimi paraprak:

    ************
    Vene doren ne zemer neqoftese je burre o Daja Goni dhe thuaj :Po te ishe ti ne vend te Ibrahim Rugoves a do te ndaleshe pa shkua te nderoshe sakrificen sublime te Adem Jasharit dhe heronjeve te Prekazit?
    *************

    Une nuk vura ne pyetje burrerine tende,por ti nuk mu pergjegje, sidoqofte eshte ne vullnetin tend por thuhet rri shtrembet dhe fole drejte.

    Vleresim objektiv nuk kemi as sot e kesaj dite per luften nacional qlirimtare qe ka perfunduar para 65 e pese viteve. Edhe po te donim nuk na lane as ty as mua ta presim kohen kur mund te shkruhet historia objektive per ngjarjet e medha te fundshekullit te kaluar.Prandaj na mbetet privilegjia e bashkohesise dhe krenarisa e te qenunit pjese e ngjarjes me te madhe histirke te popullit shqiptar ne historine e tij.Po perserise ,te ngjarjes me te madhe historike te popullit shqiptare deri sot.
    Dhe prap me kengen e vjeter, kapidan. Prap ti nxjerre nga nje shkrim vetem ate qe ti don. Une nuk te ktheva pergjegje ne pyetjen qe ma bere sepse ishte teper e thjeshte, mirepo edhe pergjegja ime nenkuptohet. Po ta them pra pasi po insiston. PO. Une do kisha shkuar , po te isha ne vendin tim. Ashtu si kam shkuar edhe pse nuk kam as nuk kam pasur pozite dhe post. Dhe, nuk kam shkuar per tu fotografuar dhe per ti treguar dikujt se jam patriot ( sa mijra shqiptar e bejne kete duke u veteknaqur me faktin se tashme u bene patriot) POr per tu lutur per ata shpirta. Une kur shkoj ne ate vend, bie ne gjunje, qes duart para fytyres dhe lutem per shpirtrat e tyre ( si e kem obligim ne myslimanet).
    E thash, po te isha ne vendin tim. Po te isha ne vend te Rugoves? Nuk e di. Pasi qe nuk i di arsyet qe ai ka pase per mosshkuarje.Ky eshte shkaku pse une gjith kohen them: Historia duhet te mirret me ngjarje dhe me fakte. Ajo duhet te na tregoje PSE-t e shumta. Jo llafe e hipoteza. Jo llafe te stilit :" I ka pas kallxu nihere njoni balit tem "...

    Po ti o kapidan, pse nuk u pergjigjesh ti pyetjeve te mia?
    Ndryshuar për herë të fundit nga Daja-GONI : 17-09-2010 më 09:10

  5. #1065
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anëtarësuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    .........ne at kohë paten fillue edhe me vrasje te njerzve qe ishin ne LDK .......ndoshta edhe kjo ishte një nga arsyet e mos-shkuarjes , qe ti vizitoj varresat e Jasharajve...

  6. #1066
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anëtarësuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar më parë nga busavata Lexo Postimin
    .........ne at kohë paten fillue edhe me vrasje te njerzve qe ishin ne LDK .......ndoshta edhe kjo ishte një nga arsyet e mos-shkuarjes , qe ti vizitoj varresat e Jasharajve...
    Pershendetje miku im!

    Pikerisht kjo eshte ajo qe une gjith kohen po mendohem tja beje me dije kapidanit. Se ne nuk kemi dijeni per arsyet qe e kan detyruar Rugoven per nje hap te tille, por edhe per hapat e tjere.
    Mos te harrojme se Rugova ishte nje intelektual i tipit boteror, e qe per balle koshte jo vetem atdhetar, por edhe ( si po e shofim sot) cuba, hajna , mafioz, bandit,analfabet e gjysemanalfabet,lokalist,komunist etj etj.
    Tani veq po dalin ngadal ne skene ngjarje te realizuara dhe organizuara nga SHIK-u Tashme po shofim se gjith ato vrasje nuk i kishte bere supermeni.
    Te presim pra cfare do na tregoj historia, dhe jo kafeqajtoret.

  7. #1067
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Nje pytje per krejt injorata qe e perkerahin Rugoven,cfare beri Rugova per Kosoven??!!!!!p,s,vetem mos me thuani qe e ka njohur Kosoven,permes Rugoves,sepse pergjigjeja e juaj gjithom eshte se Kosoven e kan njohur permes Rugoves,por dicka konkrete asgje nuk thoni.
    Ok,po e marrim si te vertet qe Kosoven e ka njohur bota permes Rugoves,po cka pas saje,kjo ju doket merite,mos e fitum pavaresin pse na njohu bota permes Rugoves?!!!Jooooooooo!

    Edhe palestinen e njohin krejt bota,por dihet mire se ne cfare gjendje eshte ajo,edhe Kolumbin e njehe krejte bota,por eshte vendi ku me se shumti ka droge.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  8. #1068
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Citim Postuar më parë nga busavata Lexo Postimin
    .........ne at kohë paten fillue edhe me vrasje te njerzve qe ishin ne LDK .......ndoshta edhe kjo ishte një nga arsyet e mos-shkuarjes , qe ti vizitoj varresat e Jasharajve...
    Ka pasë dy tentativa për të shkuar atje dhe dy përgatitje atentatesh ndaj tij në rast të vizitës...

  9. #1069
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-11-2009
    Postime
    119
    Citim Postuar më parë nga Sovrani Lexo Postimin
    Fale Rugoves u shty lufta nga 90 ne 98, sepse po te ishim ne te paret nuk do te ishim me.
    Kujtoni luften Kroato Serbe dhe Boshnjako Serbe.
    Sa per Rugoven lufta do te shtyhej deri ne vitin 3000 dhe pa filluar shqiptaret luften askush nuk do te nderhynte sepse nuk ndodhe te te ndihmojne te tjeret pa ia filluar vete separi.
    Njeriu iku nga kjo bote pa e shqiptuar fjalen UÇK dhe lufte . Ai fliste per masakrat dhe fjakderdhjen mne Kosove si te ishte vete Kofi Anani e jo lideri kryesor i popullit qe po lahej ne gjak e digjej ne flake ne nje lufte te pabarabarte ku vriteshin e masakroheshin pleq ,gra e femije.
    Une mund ti kuptoj te huajit te cilet mahniteshin me indiferentizmin dhe injoruimin e gji8the asaj katrahure nga ana e Rugoves ,por e kam te veshtire tu kuptoj ju disave si mundohi te arsyetoni ate qe nuk ka mundesi.Perse presidenti i nje populli qe lufton per liri duhet tefrigohet nga luftetaret eqe luftojne kunder okupatorit?
    Perse duhej te frigohej ai te shkonte ne Prekaz ku shkonin burra shteti nga tere bota te nderojne guximin dhe sakrificen e papare te shqiptareve per liri.
    Do ta kisha kuptuar Ali Shukriun apo Rrahman Morinen qe luftonin ta lane Kosoven nen serbi ,po Ibrahim Rugoven ??!!! .

  10. #1070
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anëtarësuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Nje pytje per krejt injorata qe e perkerahin Rugoven,cfare beri Rugova per Kosoven??!!!!!p,s,vetem mos me thuani qe e ka njohur Kosoven,permes Rugoves,sepse pergjigjeja e juaj gjithom eshte se Kosoven e kan njohur permes Rugoves,por dicka konkrete asgje nuk thoni.
    Ok,po e marrim si te vertet qe Kosoven e ka njohur bota permes Rugoves,po cka pas saje,kjo ju doket merite,mos e fitum pavaresin pse na njohu bota permes Rugoves?!!!Jooooooooo!

    Edhe palestinen e njohin krejt bota,por dihet mire se ne cfare gjendje eshte ajo,edhe Kolumbin e njehe krejte bota,por eshte vendi ku me se shumti ka droge.
    po , pamvarsin e kena fitue shkaku se po na njef bota.

  11. #1071
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Nje pytje per krejt injorata qe e perkerahin Rugoven,cfare beri Rugova per Kosoven??!!!!!p,s,vetem mos me thuani qe e ka njohur Kosoven,permes Rugoves,sepse pergjigjeja e juaj gjithom eshte se Kosoven e kan njohur permes Rugoves,por dicka konkrete asgje nuk thoni.
    Ok,po e marrim si te vertet qe Kosoven e ka njohur bota permes Rugoves,po cka pas saje,kjo ju doket merite,mos e fitum pavaresin pse na njohu bota permes Rugoves?!!!Jooooooooo!

    Edhe palestinen e njohin krejt bota,por dihet mire se ne cfare gjendje eshte ajo,edhe Kolumbin e njehe krejte bota,por eshte vendi ku me se shumti ka droge.
    Ju duhet të lexoni më tepër rreth diplomacisë, historisë së lashtë, mesjetare, moderne, rreth politikës dhe ekonomisë e pastaj ju mund të analizoni një figurë komplekse si Rugova, ku komplekse nënkupton anën intelektuale, fushatën diplomatike, ofensivën nën radar ushtarake, dhe marrëdhëniet me ndërkombëtarët.

    Kush eshtë Hashim Thaci ? Nga vjen, cfarë shkolle ka mbaruar, cfarë po bën Hashim Thaci që vec firmos protokolle dhe kompromise me të huajt në dëm të shqiptarëve ?

    Më thuaj një protokoll ku Rugova ka firmosur në dëm të Shqiptarëve. Sot Kosova jeton në një situatë irreale, imagjinare, ku pakica Serbe është më e mbrojtur se në kohë të Miloshevicit, ku refugjatët nga Krajina gjatë luftrave Boshnjake na janë bërë autoktonë në Kosovë dhe mbrohen nga ushtritë më moderne dhe më të fuqishme në botë, si ajo Franceze dhe Italiane. Ka ca njerëz këtu në forum që ose nuk janë Shqiptarë ose nuk janë në terezi nga trutë.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  12. #1072
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-11-2009
    Postime
    119
    Citim Postuar më parë nga Hyllien Lexo Postimin
    Ju duhet të lexoni më tepër rreth diplomacisë, historisë së lashtë, mesjetare, moderne, rreth politikës dhe ekonomisë e pastaj ju mund të analizoni një figurë komplekse si Rugova, ku komplekse nënkupton anën intelektuale, fushatën diplomatike, ofensivën nën radar ushtarake, dhe marrëdhëniet me ndërkombëtarët.

    Kush eshtë Hashim Thaci ? Nga vjen, cfarë shkolle ka mbaruar, cfarë po bën Hashim Thaci që vec firmos protokolle dhe kompromise me të huajt në dëm të shqiptarëve ?

    Më thuaj një protokoll ku Rugova ka firmosur në dëm të Shqiptarëve. Sot Kosova jeton në një situatë irreale, imagjinare, ku pakica Serbe është më e mbrojtur se në kohë të Miloshevicit, ku refugjatët nga Krajina gjatë luftrave Boshnjake na janë bërë autoktonë në Kosovë dhe mbrohen nga ushtritë më moderne dhe më të fuqishme në botë, si ajo Franceze dhe Italiane. Ka ca njerëz këtu në forum që ose nuk janë Shqiptarë ose nuk janë në terezi nga trutë.
    Gjeje dhe permende nje protokoll apo dokument ku ka nenshkrua Rugova ne favor te shqiptareve.E sa per ato qe ka nenshkrua ne dem te shqiptareve mos pyet jane shum.Te gjitha ato qe nenshkroi gjate tere kohes me Millosheviqin duke filluar nga marreveshja per arsimin e deri tek kerkesa per nderprerjen e bombardimeve ishin antishqiptare.Nenshkroiedhe kornizen kushtetuesqe eshte ende baze e pushtetit te UNMIK-ut ne Kosove.
    Si ka mundesi te jeni kaq te njeaneshem dhe te ju verberon fanatizmi partiak.
    vakia Zotit.Sa per Rugoven edhe sot e kesaj dite do te nenshkruante si Ibrahim rugova,pra si individ si marreveshjen e arsimit me Millosheviqin.
    Ndryshuar për herë të fundit nga kapidani 9 : 18-09-2010 më 10:25

  13. #1073
    Afer Baba Fajes Maska e Marinari
    Anëtarësuar
    04-02-2005
    Vendndodhja
    Martanesh
    Postime
    1,015
    Ibrahim Rugova, Jusuf Buxhovi dhe Halil Matoshi!

    Shiqone fotografine dhe vet nxjerrni perfundimet!?

    A kishin potencial dhe guxim keta njerez qe mund ta nxjerrnin Kosoven nga gllaberimi njeshekullor serb?
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  14. #1074
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Marinari Lexo Postimin
    Ibrahim Rugova, Jusuf Buxhovi dhe Halil Matoshi!

    Shiqone fotografine dhe vet nxjerrni perfundimet!?

    A kishin potencial dhe guxim keta njerez qe mund ta nxjerrnin Kosoven nga gllaberimi njeshekullor serb?
    Shikojeni 1 tradhetar dhe 2 komunist,titista!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  15. #1075
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-11-2009
    Postime
    119
    Citim Postuar më parë nga Marinari Lexo Postimin
    Ibrahim Rugova, Jusuf Buxhovi dhe Halil Matoshi!

    Shiqone fotografine dhe vet nxjerrni perfundimet!?

    A kishin potencial dhe guxim keta njerez qe mund ta nxjerrnin Kosoven nga gllaberimi njeshekullor serb?
    Ku po i gjene keto fotografi ore Marinari.Keta as fytyren nuk e kane insan.
    Me pase ndjeke rrugen e tyre edhe pese shekuj ish dashte me mbete ner serbi.Keta e kane pase armik Tiranen jo Beogradin.Kqyrjau surratin nje here si te kishin ardhe nga Avganistani.

  16. #1076
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anëtarësuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Vetem durim duhet me pase njeriu, dhe e verteta del ne shesh. Nuk jetohet gjat nen maska. Edhe ata qe hiqen si neutral, nese nuk jan, do ti mundoj kjo gjendje. Nuk kan fuqi per kohe te gjate te jetojne nen maske. Ua zen frymen dhe doemos duhet ta heqin. Urrejtja qe PyDyKy-ja dhe simpatizantet e saje kan per Rugoven por edhe per cdo njeri dhe cdo subjekt qe nuk eshte ne vijen e tyre komuniste eshte sa banale aq edhe tragjikomike.

    Motoja e gjith ketyre njerzve eshte : Etiketo, anatemo, shantazho dhe nese gjith keto nuk ndihmojne, ateher likuido.

    Perpara komunist, vellezer te idealit! Nje hap para dy mbrapa!

  17. #1077
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-11-2009
    Postime
    119
    Citim Postuar më parë nga Daja-GONI Lexo Postimin
    Vetem durim duhet me pase njeriu, dhe e verteta del ne shesh. Nuk jetohet gjat nen maska. Edhe ata qe hiqen si neutral, nese nuk jan, do ti mundoj kjo gjendje. Nuk kan fuqi per kohe te gjate te jetojne nen maske. Ua zen frymen dhe doemos duhet ta heqin. Urrejtja qe PyDyKy-ja dhe simpatizantet e saje kan per Rugoven por edhe per cdo njeri dhe cdo subjekt qe nuk eshte ne vijen e tyre komuniste eshte sa banale aq edhe tragjikomike.

    Motoja e gjith ketyre njerzve eshte : Etiketo, anatemo, shantazho dhe nese gjith keto nuk ndihmojne, ateher likuido.

    Perpara komunist, vellezer te idealit! Nje hap para dy mbrapa!
    Mos u zemro daja Goni,ti vetem shikoi njehere ore burre ne kend te perngjajne.
    Shtrohet pyetja : si jane gjete se bashku keta koqevare? Tani e kam te kjarte pse perpiqet aq shum Halil Matoshi te formoje kombin k o q e v a r e . Ti mos e prek neqoftese nuk je me formua ate komb.

  18. #1078
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga busavata Lexo Postimin
    po , pamvarsin e kena fitue shkaku se po na njef bota.
    Pavaresin e fituam shkaku,pse kemi luftuar dhe kemi derdhe gjakun,se sa per qe na njef bota,kurr nuk e kishim fituar.
    Pse Palestina nuk po e fiton pavaresin pasi qe po e njifka bota?!!!!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  19. #1079
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Hyllien Lexo Postimin
    Ju duhet të lexoni më tepër rreth diplomacisë, historisë së lashtë, mesjetare, moderne, rreth politikës dhe ekonomisë e pastaj ju mund të analizoni një figurë komplekse si Rugova, ku komplekse nënkupton anën intelektuale, fushatën diplomatike, ofensivën nën radar ushtarake, dhe marrëdhëniet me ndërkombëtarët.

    Kush eshtë Hashim Thaci ? Nga vjen, cfarë shkolle ka mbaruar, cfarë po bën Hashim Thaci që vec firmos protokolle dhe kompromise me të huajt në dëm të shqiptarëve ?

    Më thuaj një protokoll ku Rugova ka firmosur në dëm të Shqiptarëve. Sot Kosova jeton në një situatë irreale, imagjinare, ku pakica Serbe është më e mbrojtur se në kohë të Miloshevicit, ku refugjatët nga Krajina gjatë luftrave Boshnjake na janë bërë autoktonë në Kosovë dhe mbrohen nga ushtritë më moderne dhe më të fuqishme në botë, si ajo Franceze dhe Italiane. Ka ca njerëz këtu në forum që ose nuk janë Shqiptarë ose nuk janë në terezi nga trutë.
    Ja fakte ku Rugova tradhetoj shqiptaret.

    1 DHJETOR 1997 -z.I.Rugova si kryetar i Kosoves i deklaron gazetes belge"LE SOIRE" se nuk ka asnje informat per ekzistimin e UÇk-es dhe se behet fjal per krijimin e saj nga sherbimet sekrete serbe.

    15 DHJETOR 1997 ne te perjavshmen zvicerane "FACTS" Rugova do te deklaroj:se nuk ka asnje informat per UCK-en dhe se behet fjal per individ te frustruar.

    NE JANAR 1997 -Rugova kerkon ndihmen e INTERPOLIT dhe FBI per ti ndjekur terroristet e UCK-es, sepse nuk i mjaftonte UDB-ja.

    22 MARS 1998- kur Drenica digjej flak -I.Rugova mban zgjedhjet per tu zgjedhur "PRESEDNIK".

    1 TETOR 1998- I.Rugova nuk i perkrah protestat studentore , duke qendruar indiferent si gjithnje.

    PO NE VITIN 1998-I.Rugova nenshkruan marreveshjet e fameshme per arsim , per stadiume te futbollit dhe per cerdhe femijesh me SHEN EXHIDION dhe me palen serbe.
    NE VITIN 1999- I.Rugova formon komisionin per te hetuar krimet e luftes qe paska bere gjoja UCK -ja.

    PAS LUFTE -I.Rugova nuk u perkul kurre para deshmoreve te kombit, dhe nuk e njohu luften e UCK-es.Ai kurre nuk vizitoi memorialin e komandantit legjendar Adem Jashari.

    NUK MUND TE MOS- permendi ketu deklaraten cinike te zonjes N.Kelmendi se "VIZITA E RUGOVES TEK JASHARAJT NUK E PERSHPEJTON PROCESIN E PAVARESIS SE KOSOVES.

    Ketu te lutem nuk jemi ne temen e Hashim Thaqit,hyne te tema e hashimit,dhe i shefe komentet e mija,nese don ta dishe se me cilen parti jam.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  20. #1080
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anëtarësuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar më parë nga kapidani 9 Lexo Postimin
    Mos u zemro daja Goni,ti vetem shikoi njehere ore burre ne kend te perngjajne.
    Shtrohet pyetja : si jane gjete se bashku keta koqevare? Tani e kam te kjarte pse perpiqet aq shum Halil Matoshi te formoje kombin k o q e v a r e . Ti mos e prek neqoftese nuk je me formua ate komb.
    Ti lirisht mund ti kerkosh dhe ti lexosh postimet e mija per Halilin dhe per Nexhmedin Spahiun ne lidhje me " kombin kososvar" . Mund ti lexosh edhe postimet e mia rreth te te ashtuquajturit flamur dhe hymn te Kosoves. Por njekohesisht mund te lexosh edhe ate qka shkruan " zedhenesi i pydykys se forumit " ne lidhje e keto tema.

    Une nuk po zemerohem. Une isha i kenaqur qe bera nje " zbulim " . Ju vazhdoni me te jujen, por bindu, se mund te mashtrohet ndonje individ, jo i tere populli. Ka njerez qe lexojne edhe mes rreshtave.

Faqja 54 prej 103 FillimFillim ... 444525354555664 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kushtetuta e Republikës së Kosovës
    Nga YlliRiaN në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •