Close
Faqja 52 prej 103 FillimFillim ... 242505152535462102 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,021 deri 1,040 prej 2056
  1. #1021
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anëtarësuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023


    dy Presidentat

  2. #1022
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304


    Dy Presidentat
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  3. #1023
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anëtarësuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023


    kjo asht para se me ja fillue lufta ...

  4. #1024
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304


    Gjeje dallimin?!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  5. #1025
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Po ky burri i madh Ibrahim Rugova.....e shpalli Kosoven te pavarur ne 1992, kurse pjellat dhe sklleverit e shkive si puna jote qe e mbane ate linjen e vazhdimsise....e votuat Milloshevicin per President, ja pse e urreni Rugoven sepse ja prishi planet srbia to tokia e perfunduat ne nokia.

    harap skllav i shkive, gjysmak mashkell "Disa" a kuptove.

  6. #1026
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Po ky burri i madh Ibrahim Rugova.....e shpalli Kosoven te pavarur ne 1992, kurse pjellat dhe sklleverit e shkive si puna jote qe e mbane ate linjen e vazhdimsise....e votuat Milloshevicin per President, ja pse e urreni Rugoven sepse ja prishi planet srbia to tokia e perfunduat ne nokia.

    harap skllav i shkive, gjysmak mashkell "Disa" a kuptove.
    ahahhaa,e ka shpall "Kosoven te pavarure ne 1992".e pse u deshte me shpall Kosova pavaresin me 17 shkurt 2008?!!!
    Hajde injorance hajde..........................


    Nje pytje per ty:Aje normale?!!!!!!!!!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  7. #1027
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-11-2009
    Postime
    119
    Burr i lige sa te thuash ka qene Rugova,frigacak i madh populli i Kosova ishte ne flake,populli digjej e pritej nga hordhite barbare serbe e ai i cili rrahte gjoks per president iku te kryexhelati dhe kerkoj ndihme te shpetoje prapanicen e vete dhe te familjes.Popull i quditeshem jemi ne shqiptaret sepse askund tjeter ai qe lene popullin dhe ike ne ate menyre nuk do te mund te behej as kryeplak katuni,por roberia shekullore tek ne e ka bere te veten na jane perzi vlerat me antivlerat sa edhe trathetaret po i shpallim hero.Rugoves po i thone vizionar. Ndoshta kane te drejte se fliste ate qe i pelqente popullit. Pavaresine thoshte ekam ne xhep vetem ju rrini urte e mos ia prishni fiqirin Serbise se jane te forte e na qfarosin, Duroni ju se punte jane mire.Populli hante dru e plumba e ai shetste i ruajtur nga policia serbe.Piopulli pritej e digjej e vizionari rrezitej brigjeve te Italise.

  8. #1028
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin


    Gjeje dallimin?!
    Un nuk po vrej dallim

    te dyt anti shqiptar

  9. #1029
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga injejti Lexo Postimin
    Un nuk po vrej dallim

    te dyt anti shqiptar
    ahahha,jo jo nuk gjen.


    p,s.pse o moderatore po mi fshini postimet?!,por une asgje nuk ofendova pos qe e thash nje te vertet.............,nejse ju mundeni edhe te me perjashtoni pergjithmon,por kjo nuk eshte e drejte,ky a eshte "forum" ku duhet debatuar per tema te ndrysheme,dhe ti japim mendimet e tona,per lloje lloje tema.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  10. #1030
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Problem pak , nuk po e kuptojn prap realitetin,

    qka asht trathtija, dhe mnyrat e trathtis ?

    hajnija, plaqkitja , dhe llojet e saj ?

    ky ka qen gjithmon i dehur dhe psiqikisht i smur ,dhe kurr kryetar nuk ka qen i nje shteti ,

    qka ti bajsh keshtu e ka kjo bot, me von do te pendohen por dote jet von.

  11. #1031
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Kush ofendon ket legjend Kosovare-Shqiptare nuk eshte asgje tejter pos pjell Shkavelli me nane Turke ..

  12. #1032
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Përurohet në Tiranë shkolla “Ibrahim Rugova”
    Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha mori pjesë sot në inaugurimin e shkollës 9 vjeçare “Ibrahim Rrugova”, në Kamëz të Tiranës. Shkolla, investim me vlerë 180 milionw lekë, është ndërtuar në kuadër të projektit “Cilësi dhe barazi në arsim”, me mbështetjen e Bankës Botërore.
    Kjo shkollë, e cila përbën një model në anën funksionale dhe kreative, ka 1200 nxënës, 36 klasa, si dhe laboratorë moderne dhe mjedise sportive të bollshme.

    “Duhet të ndiheni krenar që e nisni vitin shkollor në shkollën e re që mban emrin e njërit prej burrave më të shquar të kombit shqiptar të të gjitha kohërave, arkitektit të pavarësisë së Kosovës, intelektualit të madh shqiptar, presidentit Ibrahim Rugova”, tha kryeministri Berisha.

    “Ky burrë i shquar me dijen e tij me punën e tij, me udhëheqjen e tij, me idealet që mbrojti, ju dha nder shqiptarëve kudo në botë, kudo që janë më shumë se askush tjetër. Uroj që personaliteti i tij, kontributi i tij, t’ju frymëzojë ju, nxënësve të kësaj shkolle për arritje gjithnjë e më të mëdha”. /Telegrafi/
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  13. #1033
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Citim Postuar më parë nga kapidani 9 Lexo Postimin
    Burr i lige sa te thuash ka qene Rugova,frigacak i madh populli i Kosova ishte ne flake,populli digjej e pritej nga hordhite barbare serbe e ai i cili rrahte gjoks per president iku te kryexhelati dhe kerkoj ndihme te shpetoje prapanicen e vete dhe te familjes.Popull i quditeshem jemi ne shqiptaret sepse askund tjeter ai qe lene popullin dhe ike ne ate menyre nuk do te mund te behej as kryeplak katuni,por roberia shekullore tek ne e ka bere te veten na jane perzi vlerat me antivlerat sa edhe trathetaret po i shpallim hero.Rugoves po i thone vizionar. Ndoshta kane te drejte se fliste ate qe i pelqente popullit. Pavaresine thoshte ekam ne xhep vetem ju rrini urte e mos ia prishni fiqirin Serbise se jane te forte e na qfarosin, Duroni ju se punte jane mire.Populli hante dru e plumba e ai shetste i ruajtur nga policia serbe.Piopulli pritej e digjej e vizionari rrezitej brigjeve te Italise.
    Ik more katunar shko mesohu shqip, ti bashke me tjere ketu jeni veq se pjella hajdutesh dhe kriminela dhe mundoheni te viktimezoni duke share njerez te drejte dhe punetor.

    Prandaj injorant i paskruppult, Rugova more iniciativen e lidershipit te Kosoves per shkak okupatorit dhe padrejtesive qe na u benin serbet mbi neve.....derisa pjellat si puna jote ishit bashkepunetor dhe me serbet dhe u serviloshit bashke me ta.....ik mesoje historine kelysh injoranti.

  14. #1034
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Citim Postuar më parë nga injejti Lexo Postimin
    Problem pak , nuk po e kuptojn prap realitetin,

    qka asht trathtija, dhe mnyrat e trathtis ?

    hajnija, plaqkitja , dhe llojet e saj ?

    ky ka qen gjithmon i dehur dhe psiqikisht i smur ,dhe kurr kryetar nuk ka qen i nje shteti ,

    qka ti bajsh keshtu e ka kjo bot, me von do te pendohen por dote jet von.
    Ma budall, injorant, ipaditur se ti nuk gjen te njerezit normal...mjafton ta shikosh veten se si i ke renduar signaturen dhe nengraden dhe kuptohet qe je i semure mentalisht dhe nuk eshte cudi qe vijne fjale fyese nga njerez te semure si ti qe gjake e keni krimin dhe hajnite.

    Prandaj je estremist taliban sepse nuk e mbron ndergjegjen dot dhe mundohesh te ngushellohesh kete menyre, dhe eshte fakt shumica e krimininelave dhe injoranteve perfundojne kete kategori..." ba.xhell ashkajlije" futja vrapit te vendi.

  15. #1035
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Ma budall, injorant, ipaditur se ti nuk gjen te njerezit normal...mjafton ta shikosh veten se si i ke renduar signaturen dhe nengraden dhe kuptohet qe je i semure mentalisht dhe nuk eshte cudi qe vijne fjale fyese nga njerez te semure si ti qe gjake e keni krimin dhe hajnite.

    Prandaj je estremist taliban sepse nuk e mbron ndergjegjen dot dhe mundohesh te ngushellohesh kete menyre, dhe eshte fakt shumica e krimininelave dhe injoranteve perfundojne kete kategori..." ba.xhell ashkajlije" futja vrapit te vendi.
    budall thuaju prindve te tu.

    edhe mos me shkruaj ma se nuk po me pelqen niku uy.

  16. #1036
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-11-2009
    Postime
    119
    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Ik more katunar shko mesohu shqip, ti bashke me tjere ketu jeni veq se pjella hajdutesh dhe kriminela dhe mundoheni te viktimezoni duke share njerez te drejte dhe punetor.

    Prandaj injorant i paskruppult, Rugova more iniciativen e lidershipit te Kosoves per shkak okupatorit dhe padrejtesive qe na u benin serbet mbi neve.....derisa pjellat si puna jote ishit bashkepunetor dhe me serbet dhe u serviloshit bashke me ta.....ik mesoje historine kelysh injoranti.
    Ne radhe te pare nuk duhet te zemrohesh nga e verteta edhe neqoftese eshte fjala per vellaun tend.Ti mbaje mendimin qe ke per te adhuruarin tend ,por eshte e veshtire ti imponoshe tjetrit ate qe mendon ti. Mbaje per vete dhe kujdes ne vleresimin e njerzeve sepse bazuar ne zhargonin qe perdore ti mund te jeshe nje rrugaq.
    Ne afishimin tim nuk pati asnje te pa vertete, por ti ne mungese te argumenteve fillove te fyesh thuase une jam fajtor pse Rugova kerkoi ndihmen e Millosheviqit dhe iku ne bregdetin italian per tu kthyer i rrezitur ne mbarim te luftes .
    Per te gjithe do te ishte me mire ta kishim pase ne ate kohe nje president guximtar i cili do te vehej ne balle te luftes per liri se popullit te Kosoves dhe do te kryente funksionin per te cilin e ksihin zgjedhe.Nuk e beri kete andaj u gjete ne pozite shum nenshtruese me fajin e tij.
    Ti nese nuk ke kunderargumente mos fyej se me njerze gojeqenef nuk kam dreshire te debatoj.

  17. #1037
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Nje pytje per krejt injorata qe e perkerahin Rugoven,cfare beri Rugova per Kosoven??!!!!!
    p,s,vetem mos me thuani qe e ka njohur Kosoven,permes Rugoves,sepse pergjigjeja e juaj gjithom eshte se Kosoven e kan njohur permes Rugoves,por dicka konkrete asgje nuk thoni.
    Ok,po e marrim si te vertet qe Kosoven e ka njohur bota permes Rugoves,po cka pas saje,kjo ju doket merite,mos e fitum pavaresin pse na njohu bota permes Rugoves?!!!Jooooooooo!

    Edhe palestinen e njohin krejt bota,por dihet mire se ne cfare gjendje eshte ajo,edhe Kolumbin e njehe krejte bota,por eshte vendi ku me se shumti ka droge.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  18. #1038
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anëtarësuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Nje pytje per krejt injorata qe e perkerahin Rugoven,cfare beri Rugova per Kosoven??!!!!!
    p,s,vetem mos me thuani qe e ka njohur Kosoven,permes Rugoves,sepse pergjigjeja e juaj gjithom eshte se Kosoven e kan njohur permes Rugoves,por dicka konkrete asgje nuk thoni.
    Ok,po e marrim si te vertet qe Kosoven e ka njohur bota permes Rugoves,po cka pas saje,kjo ju doket merite,mos e fitum pavaresin pse na njohu bota permes Rugoves?!!!Jooooooooo!

    Edhe palestinen e njohin krejt bota,por dihet mire se ne cfare gjendje eshte ajo,edhe Kolumbin e njehe krejte bota,por eshte vendi ku me se shumti ka droge.

    Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaa...

    Flm. shuuuuuuuuuuuuuume, se me ke ba me qeshe.

  19. #1039
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anëtarësuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Ik more katunar shko mesohu shqip, ti bashke me tjere ketu jeni veq se pjella hajdutesh dhe kriminela dhe mundoheni te viktimezoni duke share njerez te drejte dhe punetor.

    Prandaj injorant i paskruppult, Rugova more iniciativen e lidershipit te Kosoves per shkak okupatorit dhe padrejtesive qe na u benin serbet mbi neve.....derisa pjellat si puna jote ishit bashkepunetor dhe me serbet dhe u serviloshit bashke me ta.....ik mesoje historine kelysh injoranti.
    Me fal qe po ta them,por anetari me nofken kapidani 9 , nuk e meriton ta ofendosh dhe ta shajsh. Biles nuk e meriton as ta perbuzesh. Krejt njejt a jeni te nje mendimi apo jo, me te mund te diskutosh shtruar, pa u hidheruar, pa u ofenduar etj etj. Nga ai mund edhe te mesosh shume gjera qe ndoshta nuk i di.
    As une nuk jam i mendimit te tije, por te bisedosh me te pa hile e pa inate, eshte nje kenaqesi.
    Une te kisha propozuar ti kerkosh falje, e po deshet edhe ta vazhdoni diskutimin e do te bindesh ne ate qe te shkruajta.

    Me fal edhe njehere per nderhyrjen.

  20. #1040
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Gandit i'u deshën rreth 40 vjet për ta çliruar Indinë nga një okupator i largët dhe i civilizuar si Anglia-Rugovës vetëm 10 nga një okupator fqinjë dhe tepër i pacivilizuar!

    Palestina po heq edhe më gjatë, pati edhe luftë brenda fraksionesh por do të krijohet së shpejti!

    Kolumbia vërtetë njihet dhe ka edhe krizë droge por këtë e kishte dhe Shqipëria e sot fatmirësisht ja ku është: në Olimpin e vendeve me zhvillim më të shpejtë!

    Më mirë t'i lëmë shtetet të evolojnë natyrshëm dhe nëse kanë ndonjë Gandi, Arafat apo Rugovë mes tyre, rruga e lirisë së tyre do të jetë më e shkurtër dhe më pak e dhembshme...

    Në Indi ditëlindja e Gandit është festë shtetërore. S 'do të ishte keq që Parlamenti i Kosovës ta proklamonte edhe 2 dhjetorin si festë shtetërore...!

    Ka bërë festa për shkije, magjup e gabel, pse mos t'ja bëjë një edhe birit të saj më të njohur?

Tema të Ngjashme

  1. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kushtetuta e Republikës së Kosovës
    Nga YlliRiaN në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •