Close
Faqja 41 prej 103 FillimFillim ... 3139404142435191 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 801 deri 820 prej 2056
  1. #801
    Citim Postuar më parë nga Hard_Style Lexo Postimin
    ...fol per vet vehten , mos fol ne emer te te gjithve...

    -Une dhe Familja ime Turprohem me Rugoven .....
    - une dhe familja ime nuk krenohemi me,Duhangji, Pijanica, Demagog, Karrierista, Tradhtar...me njerz te pa ftyr.

    - Une dhe Familja ime Krenohemi me Skenderbeun , me Familjen Adem Jashari dhe me gjith ata qe ran deshmor per Tokat Shqiptare.
    Mendoj qe populli shqiptar i Kosoves ka rra ne provim pas luftes ne vitin 1999, dhe e gjithe kjo tani na kushton neve, tani i kushton Kosoves. Ndersa tani ka ardhe koha qe ne te gjithe ata qe e konsiderojne veten me gjak shqiptar atehere duhet rreshtuar me ate qe tani punon per Kosoven dhe qe ne agjende te tij ka bashkimin kombetar.
    BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

  2. #802
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-11-2008
    Postime
    2,899
    Perseris:

    Citim Postuar më parë nga javan Lexo Postimin
    Cila qe arsyeja e spostimit te Rugoves ne Rambulliet me shoqe?
    Pergjigja e sakte e kesaj pyetjeje do perbeje fakt. Emocionet e individeve me lart, te thella sic na jane shprehur, do duhej te ishin shprehur ne temat e letersise me poshte (ne mungese te "padoganes").
    Ndryshuar për herë të fundit nga javan : 06-07-2010 më 07:20

  3. #803
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga ardiana luzha Lexo Postimin
    eejjjj fattlum e ''shqiptare'' per temadhe nuk ju zihet juve qe mundoni ne gjitha menyrate te perbuzni nje pjese te madhe te popullit qe krejte Kosova ja pa hajrine se je te poshter,kshtu qe fattlume ate qe kam pare e kam perjetu di kene me vlersu nuk te ka mbete ty me ba dallime para e mas lufte....me kete dijen tane e si aj tjeteri qe vjen shet mene ej valla keni me shku huqq
    oj bij mos e shani baben e shyptarve bre bij mos u ban budallic se vallahi mju kthy shkavi edhe ni her sun kini me gjet as biren e minit mu mshef a e di bre bij qi kur e ka marr rugova popllin nmrojtje ju nuk jeni kan gjall po kta mijt qi ti pi perkrah skan guxu as mu lajmru qi jan gjall bile.po qita ja banen kurthen adem jasharit e me shkavin bashk ja myten familjen,qi kta me pas ku mu livdu qe na kena luftu tu u ilivdu me tragjedit familjare.tani mase luftes i msoj shkavi mja myt bashkpuntort e rugoves se nryshe ktyne faqezive ju rrezikojke pozita,e tash per mi shti amerika ndor kta faqezi i ka vnu npushtet e i ka mashtu per me vjedh e tash bre bi ka me i mshel krejt me ren se kta tash e qesin shoqi shojn ne kurth tu munu me mshef marret e veta.kta mos e harro se nashti un se mrri veq ju qelni syt bani kater e mos tju qerron e kajtja e lakmia se kto dyja e kan ymrin e shkurt..

  4. #804
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga Hard_Style Lexo Postimin
    ...fol per vet vehten , mos fol ne emer te te gjithve...

    -Une dhe Familja ime Turprohem me Rugoven .....
    - une dhe familja ime nuk krenohemi me,Duhangji, Pijanica, Demagog, Karrierista, Tradhtar...me njerz te pa ftyr.

    - Une dhe Familja ime Krenohemi me Skenderbeun , me Familjen Adem Jashari dhe me gjith ata qe ran deshmor per Tokat Shqiptare.

    Personalishte po flase per vehte . Rugova, ishte dhe do te mbetet ne historine shqipetare , si nje strateg,diplomat qe elaboroi shume mirre ceshtjen e Kosoves.

    Mos te ishte Rugova , bile ase Kosova nuk do te ishte shtete.

  5. #805
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Personalishte po flase per vehte . Rugova, ishte dhe do te mbetet ne historine shqipetare , si nje strateg,diplomat qe elaboroi shume mirre ceshtjen e Kosoves.

    Mos te ishte Rugova , bile ase Kosova nuk do te ishte shtete.
    Moste ishte rugov trathtari mesiguri ikishim pas punet me mirr,

    a mos e luftoj shkaun, jo veq pike raki me slloben.

  6. #806
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688

  7. #807
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga Nete Lexo Postimin
    hajde Nete hajde Rrespektttttttttttt
    ishalla ne lule te Xhenetit o President i paharruar i Kosoves dr.Ibrahim Rugova

  8. #808
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga injejti Lexo Postimin
    Haa ky ska pun me xhenet po me xhehnem
    po Rugova as ka vjedhe,as ska vra njerez ,as ska be keq,kerkan se ka tradhtu une e di se keto njerez shkojne ne xhenet e si ta kishin ndrru atje larte kush ban mire shkon ne xhenem atehere po valla,LOL (a i mbushe 15 vjet a jo) Pershendetje

  9. #809
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    po Rugova as ka vjedhe,as ska vra njerez ,as ska be keq,kerkan se ka tradhtu une e di se keto njerez shkojne ne xhenet e si ta kishin ndrru atje larte kush ban mire shkon ne xhenem atehere po valla,LOL (a i mbushe 15 vjet a jo) Pershendetje
    KY ka masakru shqiptar, ka trathtu shqiptar, ika lan vetum shqiptart ne luft, ka ik me familje ne Itali.

    Ky pike rraki ne beograd , me slloben , e shqiptaret u masakroshin ne kosov.

    Toni Bler ika vizitu shqiptaret e rembyer ne shqiperi dhe maqedoni ,
    kurse ky manjak bakabond trathtar, asht ik nga ta dhe shum larg ka qendru,

    nuk e ka njoft UCK, as Adem jashari dhe prekazin nuk e ka vizitu kurr,
    sepse ja ka dhan fjalen sllobes se kur nuk do ti vizitoj ato grupacione ( UCK).

    edhe vdiq me nje smuj te tmershme, ku asht shej qe asht duke u denu ne te dy botrat.

    dhe kurr president i nje shteti nuk asht ba , dhe kurr ma ska me kan.

    ky asht realitet.

  10. #810
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Personalishte po flase per vehte . Rugova, ishte dhe do te mbetet ne historine shqipetare , si nje strateg,diplomat qe elaboroi shume mirre ceshtjen e Kosoves.

    Mos te ishte Rugova , bile ase Kosova nuk do te ishte shtete.

    ...hajt spjegonaj pak se qysh ????? se na spo e dim qe pun .

  11. #811
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    po Rugova as ka vjedhe,as ska vra njerez ,as ska be keq,kerkan se ka tradhtu une e di se keto njerez shkojne ne xhenet e si ta kishin ndrru atje larte kush ban mire shkon ne xhenem atehere po valla,LOL (a i mbushe 15 vjet a jo) Pershendetje

    ....kisha pas qef pak ma i sinqer mu kan ne postimet tua zotri....

    P.S - qeto qka i ke than ti , ja jan hajgare ja osht duke i shkruar nji 10 vjeqar....

  12. #812
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga injejti Lexo Postimin
    Moste ishte rugov trathtari mesiguri ikishim pas punet me mirr,

    a mos e luftoj shkaun, jo veq pike raki me slloben.

    Tung o shqipetare !! Nje fjale popullore thote : Duhet me i pre drujte sa i don mushka Per ndryshe na kishte henger dreci te gjitheve .

  13. #813
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga Hard_Style Lexo Postimin
    ...hajt spjegonaj pak se qysh ????? se na spo e dim qe pun .

    Me qe une nuk e kame per detyre te ju spjegoje per Rugoven , pore ju vete e kerkuate nje gje te tille .

    Reformat ne Evrope kishin filluare me shkaterimin e murrit te Berlinit, ne vitin 1989.

    Lufta e ftofte nedermjet USA , evroperendimoreve dhe Bashkimit Sovjetik.

    Shkatrimi total i Stalinizmit ,komunizmit.


    Shkaterimi -zhdukja e Federates jugosllave.


    Shpallja e Kosoves shtete.

    Rugova, si nje udheheqes i shqipetareve te Kosoves ishte i detyruare qe te kerkoje durim ne popullin e vete ,duke e ditur se durimi ka edhe pasoja . Fjalen durim nuk e shpiki Rugova ,pore ishte keshill i Kongresmeneve amerikan, dhe disa udheheqesve evropiane. Pse te behet durim ??? Nga viti 1968, e deri ne vitin 1990, shqipetaret e Kosoves, nuk kishin arme edhe nje lepur t'a ndjekin, lere me qe te luftojne kunder nje fuqie si qe ishte ish jugosllavia.

    S'i reagoi Rugova ne kete momente ?? Kroacia dhe Sllovenia ishin te gatshem qe luften e vitit 1991 ne ish Jugosllavi t'a fillojne ne Kosove. Per fate te mirre Rugova, e kuptoi shume mire intrigat e sllaveve. Kjo ishte nje diplomaci e Rugoves me durim apo i detyruare qe te perfill planet e Amerikes , deri sa te arrihet qellimi, pozitiv per Kosoven.

  14. #814
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Krejt bota e respekton, e vlereson dhe e lavderon, ndersa keto PDKuqkat analfabet e shajne ...

  15. #815
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Zëu_s Lexo Postimin
    Krejt bota e respekton, e vlereson dhe e lavderon, ndersa keto PDKuqkat analfabet e shajne ...
    hajt se po e lavdroi edhe une
    ka qen bre ....
    po qysh ska qen bre ....

    le te na rroi rugova
    qe a u knaq
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  16. #816
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Pik se pari me falni ne shpreheje qe po e permedni emerin e coftines,(Rugoven)
    Por e kam nje pytje per te gjithe ju shqip folsit,pytja eshte shum...e thjeshet,CKA KA PUNUAR RUGOVIQI PER KOSOVEN???!!!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  17. #817
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anëtarësuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    Nuk ja maroj qefin kujt hiqq....rugoviqi ka qell fundrrill edhe pik.Edhe ishallah kopni krejt se palla seshte kam ha e sidomos ishallah po kop ky fare Arb.fyshti e ky fare B.C.BERLLOGU...hajde tashte bye byeee
    2011*Pse të pështyjmë rrugës, kur ka njerëz që e meritojnë fytyrës ...

  18. #818
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga Zëu_s Lexo Postimin
    Krejt bota e respekton, e vlereson dhe e lavderon, ndersa keto PDKuqkat analfabet e shajne ...
    e valla po ,po sjane te vetedijshem sigurisht.

  19. #819
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga ardiana luzha Lexo Postimin
    Nuk ja maroj qefin kujt hiqq....rugoviqi ka qell fundrrill edhe pik.Edhe ishallah kopni krejt se palla seshte kam ha e sidomos ishallah po kop ky fare Arb.fyshti e ky fare B.C.BERLLOGU...hajde tashte bye byeee
    LOOOL hahaha

  20. #820
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    e valla po ,po sjane te vetedijshem sigurisht.
    Po eshte e vertet qe keta te huajt e kan dashte Rugoven a din pse?sepse cka kan then te huajt,ky ja ka ba Amin.
    Te huajt kan then,Kosova nere serbi,Rugova amin,Te huajt kan then,Kosova autonomi,Rugova amin,Te huajt kan then,Kosova duhet te jet e ndare,Rugova amin.
    Shtrohet pytja pse mos me dashe evropa nje njeri,kaq servil,tradhetar,TOSHE,etj.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

Faqja 41 prej 103 FillimFillim ... 3139404142435191 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kushtetuta e Republikës së Kosovës
    Nga YlliRiaN në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •