Close
Faqja 40 prej 103 FillimFillim ... 3038394041425090 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 781 deri 800 prej 2056
  1. #781
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga injejti Lexo Postimin
    Vetem po e perseriti, mendim te njejt kam.
    O ti i njejti ,ti Rugoven e urren vetem per nje arsye.Vetem pse nuk lidhi aleance me talebanet dhe Iranin.
    Rugova ishte i menqur dhe dinte me kend te bente aleance.Beri aleance me Vatikanin me se pari e se dyti me te gjitha shtetet e forta,e keto shtetet e forta nuk jane shtetet e p.shurrta te lindjes por jane shtetet e forta te perendimit.
    Tash fol shlire se ta kan shliru b.ythen se sa per talebancat tu dhe shtetet qe ti i don tash ishe neper shpellat e Afganistanit.
    Keshtuqe nese ske fakte me shume per dike mos shkruaj.Jemi tek elita kombetare.

    Edhe njehere shiqoje mire nje postim qe me duhet ta perseris.Po me del i sakte supozimi im mbi ata qe urrejne Rugoven.
    E me kryesorja eshte se kur nuk kane qka te flasin i perserisin fjalet sikur papagajt





    Shkiet dhe enveristet komunist e urrejten Rugoven.Sa per shkie skemi qka flasim.Jane race e felliqte,dihet ajo edhe eshte dokumentuar.E sa per komunistet e flliqte dihet mirepo ende ka njerez te tille qe perkrahin ide perqarese te enveristëve dhe kamikazëve serbë në shoqerin shqiptare dhe median shqiptare.
    Ju qe flisni kunder Rugoves shiqoni a keni ndonje nga keto tiparet me poshte.Deri vone eshte menduar se komunistet jane ideologji,mirepo ata jane racë.Dhe ate race e felliqte.Karakterizohen me :

    1.Paraqiten me pseudonime (e fshehin identitetin dhe origjinën).
    2.Fjalën popull nuk e lëshojnë nga goja. Çdo gjë e bëjnë në emër të tij.
    3.Relativizojnë mizoritë e Enver Hoxhës dhe nuk distancohen prej tij.
    4.Pa përjashtim janë injorantë. Janë intolerantë në bisedë. Kur u flet nuk të dëgjojnë fare, por ripërsërisin të njëjtat parulla si kasetofon.
    5.Përpilojnë lista të padëshiruarish.
    6.Përpilojnë lista tradhëtarësh.
    7.Dyshojnë në çdo njeri.
    8.Organizojnë atentate ndaj kundërshtarëve politikë.

    Nuk ua ze per te madhe disave ketu qe vjellin vrere kunder Rugoves.Vjellin vrere sepse pikerisht me kete vrere te tyre jetojne jeten e pasluftes ne Kosove.
    Jane tipa profitera te luftes,dhe ate profitera te paskrupullt,te pa merite.Thjeshte nuk e meritojne jeten e mire qe bejne sot sepse nuk kane bere gje vetem jane marre me ideologji dhe komandantizem te pasluftes ne Kosove.
    Jane profitera te ideologjive te kalbura marksiste.Vazhdoni jetoni jete kesisoj derisa te shkruhet historia ashtu siq edhe ka ndodhur.Deri atehere, i keni forumet dhe gazetat e juaja marksiste ku mund te shitni pseudopatriotizmin e juaj te qelbur.Turp.

  2. #782
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Eksluzive.Per here te pare kjo foto behet publike ketu.
    Xhemajl Mustafa,njeri nder bashkepunetoret me te ngushte te presidentit Rugova,i vrare pas luftes nga hienat qe ende nuk u dihet identiteti.



  3. #783
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    identitenti besoj se i dihet por?!!!
    me sa e di une Xhemajl Mustafa u vra ne pike te dites si eshte e mundur mos te identifikohen vrasesit kurse kane deklaruar se dy persona kane qene??!!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga USA NR1 : 04-07-2010 më 17:59

  4. #784
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    identitenti besoj se i dihet por?!!!
    Po cili identitet bre.Qka je tu fol.E kush qenka ai pra?
    Ju lutem,Nuk eshte forumi lojera dhe rebuse.Keshtuqe keni kujdes pak.Pvaresisht per kend eshte tema kur eshte e vendosur tek elita kombetare duhet respektuar.

    P.S.
    Edhe nje lutje per moderatoret.Ti pastrojne temat e elites kombetare,pavaresisht per kend eshte ajo teme,e sidomos kete teme nga chit-chatistet e forumit.Perndryshe zhvendosne temen tek ndonje nenforum tjeter.

  5. #785
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Po cili identitet bre.Qka je tu fol.E kush qenka ai pra?
    Ju lutem,Nuk eshte forumi lojera dhe rebuse.Keshtuqe keni kujdes pak.Pvaresisht per kend eshte tema kur eshte e vendosur tek elita kombetare duhet respektuar.

    P.S.
    Edhe nje lutje per moderatoret.Ti pastrojne temat e elites kombetare,pavaresisht per kend eshte ajo teme,e sidomos kete teme nga chit-chatistet e forumit.Perndryshe zhvendosne temen tek ndonje nenforum tjeter.
    gabim kam bere kerkoj ndjese vella (mendoj se me keqkuptuar)...
    Ndryshuar për herë të fundit nga USA NR1 : 04-07-2010 më 18:00

  6. #786
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    O ti i njejti ,ti Rugoven e urren vetem per nje arsye.Vetem pse nuk lidhi aleance me talebanet dhe Iranin.
    Rugova ishte i menqur dhe dinte me kend te bente aleance.Beri aleance me Vatikanin me se pari e se dyti me te gjitha shtetet e forta,e keto shtetet e forta nuk jane shtetet e p.shurrta te lindjes por jane shtetet e forta te perendimit.
    Tash fol shlire se ta kan shliru b.ythen se sa per talebancat tu dhe shtetet qe ti i don tash ishe neper shpellat e Afganistanit.
    Keshtuqe nese ske fakte me shume per dike mos shkruaj.Jemi tek elita kombetare.

    Edhe njehere shiqoje mire nje postim qe me duhet ta perseris.Po me del i sakte supozimi im mbi ata qe urrejne Rugoven.
    E me kryesorja eshte se kur nuk kane qka te flasin i perserisin fjalet sikur papagajt





    Shkiet dhe enveristet komunist e urrejten Rugoven.Sa per shkie skemi qka flasim.Jane race e felliqte,dihet ajo edhe eshte dokumentuar.E sa per komunistet e flliqte dihet mirepo ende ka njerez te tille qe perkrahin ide perqarese te enveristëve dhe kamikazëve serbë në shoqerin shqiptare dhe median shqiptare.
    Ju qe flisni kunder Rugoves shiqoni a keni ndonje nga keto tiparet me poshte.Deri vone eshte menduar se komunistet jane ideologji,mirepo ata jane racë.Dhe ate race e felliqte.Karakterizohen me :

    1.Paraqiten me pseudonime (e fshehin identitetin dhe origjinën).
    2.Fjalën popull nuk e lëshojnë nga goja. Çdo gjë e bëjnë në emër të tij.
    3.Relativizojnë mizoritë e Enver Hoxhës dhe nuk distancohen prej tij.
    4.Pa përjashtim janë injorantë. Janë intolerantë në bisedë. Kur u flet nuk të dëgjojnë fare, por ripërsërisin të njëjtat parulla si kasetofon.
    5.Përpilojnë lista të padëshiruarish.
    6.Përpilojnë lista tradhëtarësh.
    7.Dyshojnë në çdo njeri.
    8.Organizojnë atentate ndaj kundërshtarëve politikë.

    Nuk ua ze per te madhe disave ketu qe vjellin vrere kunder Rugoves.Vjellin vrere sepse pikerisht me kete vrere te tyre jetojne jeten e pasluftes ne Kosove.
    Jane tipa profitera te luftes,dhe ate profitera te paskrupullt,te pa merite.Thjeshte nuk e meritojne jeten e mire qe bejne sot sepse nuk kane bere gje vetem jane marre me ideologji dhe komandantizem te pasluftes ne Kosove.
    Jane profitera te ideologjive te kalbura marksiste.Vazhdoni jetoni jete kesisoj derisa te shkruhet historia ashtu siq edhe ka ndodhur.Deri atehere, i keni forumet dhe gazetat e juaja marksiste ku mund te shitni pseudopatriotizmin e juaj te qelbur.Turp.
    Rugova gjithmon asht kon trathtar dhe ka m bet ashtu.

    Saper vatikan gjithmon na kan ngul edhe kan me na ngul ,(NESE MUNDEN )

    kan pre shqiptar gjithmon, edhe me muajt gjithmon prejn

    Pse nuk na pranon si shtet ?

    per ty mjafton kaq
    se nuk e meriton me zgat ma shum

    MOS U MERZIT

  7. #787
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anëtarësuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    shka mendon se kush je ti he r,t,q
    o USA NR1...FLM per perkrahjen po hiqu tina se ky tane kohen neper forum bon ham ham jam kam leshu rrugen smirret kushe me ta....FLM prap e jam mernjohese
    2011*Pse të pështyjmë rrugës, kur ka njerëz që e meritojnë fytyrës ...

  8. #788
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anëtarësuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Nuk ua ze per te madhe disave ketu qe vjellin vrere kunder Rugoves.Vjellin vrere sepse pikerisht me kete vrere te tyre jetojne jeten e pasluftes ne Kosove.
    Jane tipa profitera te luftes,dhe ate profitera te paskrupullt,te pa merite.Thjeshte nuk e meritojne jeten e mire qe bejne sot sepse nuk kane bere gje vetem jane marre me ideologji dhe komandantizem te pasluftes ne Kosove.
    Jane profitera te ideologjive te kalbura marksiste.Vazhdoni jetoni jete kesisoj derisa te shkruhet historia ashtu siq edhe ka ndodhur.Deri atehere, i keni forumet dhe gazetat e juaja marksiste ku mund te shitni pseudopatriotizmin e juaj te qelbur.Turp.
    eejjjj fattlum e ''shqiptare'' per temadhe nuk ju zihet juve qe mundoni ne gjitha menyrate te perbuzni nje pjese te madhe te popullit qe krejte Kosova ja pa hajrine se je te poshter,kshtu qe fattlume ate qe kam pare e kam perjetu di kene me vlersu nuk te ka mbete ty me ba dallime para e mas lufte....me kete dijen tane e si aj tjeteri qe vjen shet mene ej valla keni me shku huqq
    2011*Pse të pështyjmë rrugës, kur ka njerëz që e meritojnë fytyrës ...

  9. #789
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga ardiana luzha Lexo Postimin
    o USA NR1...FLM per perkrahjen po hiqu tina se ky tane kohen neper forum bon ham ham jam kam leshu rrugen smirret kushe me ta....FLM prap e jam mernjohese
    Rrespekt...........

  10. #790
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Hej o njerez,mos e kritikonin "president historike",hahhaha
    Edhe sdi a e dini,ju mos ke qyky rugova amerika nuk ishe ardhe ne Kosove,hajde budallallek hajde.
    A po injoranta te felliqet jeni o "shqiptar".
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  11. #791
    i/e regjistruar Maska e gjilan55
    Anëtarësuar
    18-08-2007
    Vendndodhja
    gjilan
    Postime
    310
    ti a lam historise te shkruaj per secilin,kush qka ishte dhe kush qka bani per kosove.sa i perket ndihmes se amerikes per jet i kemi borgj qe na e hjeki shkaun prej dere,por ta mendojm mire se nuk erdh amerika as per rugoven as per thaqin ne kosove por me e rendsishmja eshte se per her te par u perputhen interesat e amerikes dhe shqiptarve dhe perfituesit me te medhenj jemi ne shqiptaret.zoti e bekoft ameriken.

  12. #792
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anëtarësuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga gjilan55 Lexo Postimin
    ti a lam historise te shkruaj per secilin,kush qka ishte dhe kush qka bani per kosove.sa i perket ndihmes se amerikes per jet i kemi borgj qe na e hjeki shkaun prej dere,por ta mendojm mire se nuk erdh amerika as per rugoven as per thaqin ne kosove por me e rendsishmja eshte se per her te par u perputhen interesat e amerikes dhe shqiptarve dhe perfituesit me te medhenj jemi ne shqiptaret.zoti e bekoft ameriken.
    gjithe secili ka meritat e veta edhe nje njeri qe ka nejte ne shtepin e vete me nje sopta e ka rujte familjnee vete....po te flasesh vetem per nje person dhe ate persone me konsideru madheshtore kur per menimin ti asgje ska perfundu per vendin e vete,nuk jam dakorte...
    2011*Pse të pështyjmë rrugës, kur ka njerëz që e meritojnë fytyrës ...

  13. #793
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga ardiana luzha Lexo Postimin
    gjithe secili ka meritat e veta edhe nje njeri qe ka nejte ne shtepin e vete me nje sopta e ka rujte familjnee vete....po te flasesh vetem per nje person dhe ate persone me konsideru madheshtore kur per menimin ti asgje ska perfundu per vendin e vete,nuk jam dakorte...
    te kuptoj plotesisht,ne te drejte e ky moter,(fjala popullore: me cka ke edhe lufton)Rrespekt

  14. #794
    i/e regjistruar Maska e gjilan55
    Anëtarësuar
    18-08-2007
    Vendndodhja
    gjilan
    Postime
    310
    Citim Postuar më parë nga ardiana luzha Lexo Postimin
    gjithe secili ka meritat e veta edhe nje njeri qe ka nejte ne shtepin e vete me nje sopta e ka rujte familjnee vete....po te flasesh vetem per nje person dhe ate persone me konsideru madheshtore kur per menimin ti asgje ska perfundu per vendin e vete,nuk jam dakorte...
    un as nuk e ngrita askend as nuk e ula ,as nuk e lavdrova as nuk e shajta vetem permenda dy emra si shembull,trimi me i madh eshte ai i cili mbron familjen e vet pa marr parasysh me qfar mjeti ,ai i cili nuk mbron familjen nuk mbron as atdheun.pa keqkuptime.

  15. #795
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anëtarësuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga gjilan55 Lexo Postimin
    un as nuk e ngrita askend as nuk e ula ,as nuk e lavdrova as nuk e shajta vetem permenda dy emra si shembull,trimi me i madh eshte ai i cili mbron familjen e vet pa marr parasysh me qfar mjeti ,ai i cili nuk mbron familjen nuk mbron as atdheun.pa keqkuptime.
    e pata me shume per ata siper qe ofendoj...''ai i cili nuk mbron familjen nuk mbron as atdheun.pa keqkuptime''
    kjo me pelqeu shume
    2011*Pse të pështyjmë rrugës, kur ka njerëz që e meritojnë fytyrës ...

  16. #796
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-11-2008
    Postime
    2,899
    Citim Postuar më parë nga ardiana luzha Lexo Postimin
    e pata me shume per ata siper qe ofendoj...''ai i cili nuk mbron familjen nuk mbron as atdheun.pa keqkuptime''
    kjo me pelqeu shume
    Cila qe arsyeja e spostimit te Rugoves ne Rambulliet me shoqe?

  17. #797
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Strategu , diplomati politik , me i rrespektuare ne historine shqipetare do te mbetet RUGOVA . Njeres si Rugova lindin njehere ne njeqind vjete ,kurse te shqipetaret lindin njehere ne njemije vjete.

    KRENOHEMI ME RUGOVEN

  18. #798
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    KRENOHEMI ME RUGOVEN
    ...fol per vet vehten , mos fol ne emer te te gjithve...

    -Une dhe Familja ime Turprohem me Rugoven .....
    - une dhe familja ime nuk krenohemi me,Duhangji, Pijanica, Demagog, Karrierista, Tradhtar...me njerz te pa ftyr.

    - Une dhe Familja ime Krenohemi me Skenderbeun , me Familjen Adem Jashari dhe me gjith ata qe ran deshmor per Tokat Shqiptare.

  19. #799
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anëtarësuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga Hard_Style Lexo Postimin
    ...fol per vet vehten , mos fol ne emer te te gjithve...

    -Une dhe Familja ime Turprohem me Rugoven .....
    - une dhe familja ime nuk krenohemi me,Duhangji, Pijanica, Demagog, Karrierista, Tradhtar...me njerz te pa ftyr.

    - Une dhe Familja ime Krenohemi me Skenderbeun , me Familjen Adem Jashari dhe me gjith ata qe ran deshmor per Tokat Shqiptare.
    Hard Style,edhe une si ti bashke me familjen time,edhe nese vjen pune qe duhete me permen emrin e rugoves per me hy wc-do te vdes e nuk do ta them.
    2011*Pse të pështyjmë rrugës, kur ka njerëz që e meritojnë fytyrës ...

  20. #800
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Strategu , diplomati politik , me i rrespektuare ne historine shqipetare do te mbetet RUGOVA . Njeres si Rugova lindin njehere ne njeqind vjete ,kurse te shqipetaret lindin njehere ne njemije vjete.

    KRENOHEMI ME RUGOVEN
    dhe une krenohem dhe ate shume me Rugoven

Faqja 40 prej 103 FillimFillim ... 3038394041425090 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kushtetuta e Republikës së Kosovës
    Nga YlliRiaN në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •