Close
Faqja 39 prej 103 FillimFillim ... 2937383940414989 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 761 deri 780 prej 2056
 1. #761
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga ximi_abedini Lexo Postimin
  i vetmi politikan shqiptar te cilin e kam dashur ka qen rugova edhe pse asnjher se kam votu edhe pse kam pas te drejt votimi arsyja se pse e kam dasht ka qen burrnia dhe kurr se ka flliq gojen siq e flliqnin te tjeret dhe sot shumica e liderve te kosoves po e kopjojn rugoven
  bravo ximi..pikrisht edhe une per ket e kam adhuruar,si ai ska me ekzistu me

 2. #762
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Antarsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NY
  Postime
  1,731
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 12 postime
  Citim Postuar m par nga ganimet Lexo Postimin
  Qa je tuj than ,,ju qenkit shka bre mose ma permend at serrbofil"ani edhe shqiptar i madh e quan tu lumt goja,po ai kurre 70 kg si pat arrit tu pi duhan e raki.Ku po jetojke ti o njeri a se ke kuptuar akoma se na shqiptaret e vertet njerzit i vlersojm ne pesh e jo ne burrni akoma si se keni kuptuar se ne gjat jetes per nji personalitet i japim verzionet e pa qendrueshme 10 vjet nese eshte i mir 10 vjet duhet te vlersohet si i keq po edhe shqiptaret ne gjdo 10 vjet ndryshojn para 10 vjete hashimi ishte zoti i shqiptareve flas per 50 perqindeshin tash esht djall,hajn ndoshta edhe ata vet shqiptaret jon ne rrotacion her patriot her tradhtar tani si perqindje jemi ne vitet e mbrapshta.
  Cka je ka thu bre pashe Zoten?
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 3. #763
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga ximi_abedini Lexo Postimin
  i vetmi politikan shqiptar te cilin e kam dashur ka qen rugova edhe pse asnjher se kam votu edhe pse kam pas te drejt votimi arsyja se pse e kam dasht ka qen burrnia dhe kurr se ka flliq gojen siq e flliqnin te tjeret dhe sot shumica e liderve te kosoves po e kopjojn rugoven
  Vella me te vertet me ke deshperuar me kete komente,po me thuaj more vella se cfare ka punuar rugova per Shqiptaret?
  Ky ka qen anti kombetar dhe anti fetar.

  Me t'mira

 4. #764
  Perjashtuar
  Antarsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Disa Lexo Postimin
  Vella me te vertet me ke deshperuar me kete komente,po me thuaj more vella se cfare ka punuar rugova per Shqiptaret?
  Ky ka qen anti kombetar dhe anti fetar.

  Me t'mira
  nuk kam koh me tu pergjigj me shum ajo qe ka be per kosoven ka qen se i ka tregu botes qe ne kosov ka shqiptar dhe shum shtete e kan njoft kosoven permes rugoves

 5. #765
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga ximi_abedini Lexo Postimin
  nuk kam koh me tu pergjigj me shum ajo qe ka be per kosoven ka qen se i ka tregu botes qe ne kosov ka shqiptar dhe shum shtete e kan njoft kosoven permes rugoves
  Vellacko,mos thuaj nuk kam kohe,por thuaj nuk kemi fakte qe Rugova ka punuar ne te mire te popullit tone,pse nuk keni?sepse nuk egzistojne,pse nuk egzistojne?sepse ai nuk ka punuar ne te mire te popullit tone,dhe per kete arsye nuk ka fate qe Rugoviqi,ka punuar ne te mire te Kombit tone.

  Me t'mira

 6. #766
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Hysen Ibrahimi: N MUNGES T KRYETARIT DR. IBRAHIM RUGOVA

  Nga Hysen Ibrahimi

  hysen_ibrahimiFatkeqsisht edhe historia e ardhshme e figurave kombtare shqiptare t prmasave q krijojn filozofi politike siq ishte Kryetari Rugova, nuk shifet e afrt dhe as q duken n horizont, filozofi e cila kishte me ju pri n zgjedhjen e fateve tragjike t situatave t

  ndrlikuara politike t Kosovs q shum her futen n rrug pa krye dhe zgjedhjet jan fatale. Tani shofim vetm horizontin e krizave q priten mbrenda nats, shofim gjuhn e byrokracis politike, militantizmin, etjen pr pushtet pavarsisht dmit i cili mund ti vije vendit.

  Fatkeqsisht edhe historia e ardhshme e figurave kombtare shqiptare t prmasave q krijojn filozofi politike siq ishte Kryetari Rugova, nuk shifet e afrt dhe as q duken n horizont, filozofi e cila kishte me ju pri n zgjedhjen e fateve tragjike t situatave t ndrlikuara politike t Kosovs q shum her futen n rrug pa krye dhe zgjedhjet jan fatale. A thua vall se si do t sillej kjo udhheqje apo qeverisje po t ishte nn totalitarizmin e sistemit serb e cila e mbizotroj shoqrin ton gjat viteve 1989-99. A do t arrinin t kanalizojn rrugtimin e filozofis politike duke e par si shptim t vetm nga nj spastrim etnik dhe masakr masive sikurse q e bri pushteti i shkjaut, shkurt a do t gjenin kjo qeveri dhe kta njerz dalje?! Jo! N kt kontest mu kujtuan shum situata tejet t ndrlikuar kur Kryetari Rugova dinte t vepronte ende pa vepruar serbia. I lexonte planet e saj ende ajo pa i vu n veprim makinerin e saj shfarosse. Dinte ti zgjidhte dhe tu jap kahje. Ai asnjher nuk e shiqoj interesin e vet personal apo partiak, por gjithher ate kombtar. Shum figura politike aludojn se jan n rrugn dhe filozofin politike t tij !? T respektosh dhe ta kesh idol nj figur aq t madhe siq ishte Dr. Ibrahim Rugova, duhet respektuar edhe ideologjin e tij filozofike, sjelljet e tij, shkrimet e tij, veset e tij, si psh: Ai asnjher nuk u muarr me pun t kota, ai asnjhr nuk e ofendoj askend, ai asnjher nuk shkruajti pr asnj njeri as t vetmen fjal fyese, ai asnjher nuk u muarr me ata q e ofenduan, e shajten, tentuan edhe q ta likujdojn fizikisht. Jo, ai nuk u muarr me t tilla pun, sepse nuk i premtonte koha, sepse vetes i kishte dhn pr detyr vetm pavarsin e Republiks s Kosovs. Ta duash Dr. Ibrahim Rugoven, s paku duhet t sjellesh si ay, apo fundi i fundit duhesh argumentuar me vepra. S paku duhet t tentosh q me vepra tuaja ta respektosh, duke mos ofenduar, duke mos trilluar, duke mos shkruajtur asnj fjal fyese pr shqiptar se mjaft po shkruajn sllavt ka sht zi e ma zi pr kombin Shqiptar, bile ne mos t ua ndihmojm. T gjejm rrugn e prosperitetit dhe t ndihmojm n zgjedhjen e problemeve kombtare, me fjal t tjera t jemi konstruktiv dhe parimor. Prandaj, edhe po futem n tem.

  do ditlindje e Kryetarit Rugova, na kujton lindjen e nj njeriu t madh, por q e kujtojm pr do dit sepse mungon teoria e zgjedhjes s krizave politike, mungon vzhgimi kritik i politikave shoqrore, atyre ekzistuese dhe t dyshimit pr rreshtimin e drejt t forcave n raport me Bashksin Ndrkombtare. Sot qeverisjes n Kosov i duhet politika konkrete e jo diskutime apstrakte teorike q aspak nuk jan as pr s afrmi pr zgjedhjen e problemeve krijuese aktuale, siq jan papunsia, shkenca, kultura, sovraniteti dhe lobimi pr njohjen e pavarsis s Republiks s Kosovs. Disi m tepr jan prqndruar n marrjen e pushtetit, se sa n arritjen e plot t sovranitetit t Republiks s Kosovs. Shtrohet pyetje, se a mundet kjo qeverisje q mos t dal para opinionit me deklarata q gjuajn n ajr, ku asnjher nuk qlluan n shenj ?! Jan duke dshmuar me veprat e tyre se jan me pikpamje t ult t intelegjencs, tejet t paprvoj dhe n vetvete prmbajn nj doz t radikalizmit, gj q kur je n qeverisje kjo as q guxon t ndodh. Dika duhet kuptuar kjo Qeveri, se nuk sht si t jesh n pozit, si t jesh n opozit. Rolet jan krejtsisht t kundrta, sepse prgjegjsit e t gjitha politikave si t atyre n arritje pozitive po ashtu edhe t dshtuara, i mban pozita. Prandaj jan kto koncepte t skajshme t cilat nuk duhet aktualizuar pa br nj matje mikroskopike jo vetm gjat periudhs s krizave por edhe gjat gjendjes s normalitetit pr t dshmuar pjekuri dhe maturi udhheqse. Siq shifet kjo po mungon n qeverisjen aktuale.

  Roli i ksaj Qeverie nuk shifet se sht aspak prosperues, prkundrazi sht konzervativ dhe kt mund ta vlersoj secili individ i cili prcjell punn e saj, sepse shifet qart se nuk sht asgjkundi pr t prosperuar n vlerat e caktuara historike, por sht e prqndruar n skajshmrin e mbajtje afr vetes intelegjencen q i prket filozofis militante partiake, dhe q nuk kundrshton apo reagon me t drejt n asnj moment ! Thn shkurt, sht krijuar prshtypja se kjo qeverisje ka krijuar nj monark dhe t gjith duhet sjellur rreth tij dhe t veprohet si thot ay ! A thua vall me kt politik, a mund t arrihen synimet tona substanciale kombtare !? Ky dyshim shfaqet tek opinioni q posedona atribut t vlerave t ndershme q e karakterizon at pjes t intelegjencs, e cila vrtet angazhohet pr iden e interesit pr Kosovn dhe qytetart e saj, pr ide t vrteta t konsiderueshme, t prhershme q duhet realizohen n jeten konkrete t qytetarve t cilt jan duke vuajtur t zit e ullirit edhe pr kafshat buke, kt po e shofim fatkeqsisht prmes televizioneve shqiptare.

  Tani shofim vetm horizontin e krizave q priten mbrenda nats, shofim gjuhn e byrokracis politike, militantizmin, etjen pr pushtet pavarsisht dmit i cili mund ti vije vendit, dhe npr shtypin e prditshm shofim dhe lexojm tituj dhe nntituje se do kush kritikon vend e pavend, pa br analiz t thell, pa pasur nj kod kritik. sht koha q klasa intelektuale shqiptare dhe t gjitha institucionet e Republiks s Kosovs t gjejn nj rrug, model pr t krijuar instrumenta pr dalje nga kjo kriz e thelluar por q mban nj fasad t kualicionit, pr t mos mbetur mbrapa n prmbushjen e standardeve pr integrimin e vendit n EU dhe NATO. Prandaj, pr do dit e kujtojm t madhin DR. IBRAHIM RUGOVA.

  Bekimi qoft mbi shpirtin tnd o i madhi President RUGOVA.

 7. #767
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Dr.Ibrahim Rugova ishte vizionari i liris dhe pavarsis s Kosovs

  Naim-KELMENDIShkruan: Naim KELMENDI

  Dhe, jehona e ksaj figure, jo vetm pr kauzn ton kombtare, por edhe m gjer, do t reflektoj dhe do t zbrthehet edhe pr t ardhmen,n mnyrn m meritore nga shum aspekte. Kjo merit i mbetet kohs. Ai e ka krijuar Epokn e Tij, q n historin m t re t Etnis son,do t shquhet si, Epoka e Ibrahim Rugovs.

  Atbot m 1989, kur u vu n krye t lvizjes s athershme t Lidhjes Demokratike t Kosovs,duke u zgjedhur kryetari i saj,ai mori timon e drejtimit t ksaj partie,duke e drejtuar drejt arritjes s synimeve t larta politike pr lirim nga okupimi klasik serb i atbotshm. Ai,n kohn kur u gjend n krye t lvizjes s quajtur Lidhja Demokratike e Kosovs,mbase sht kritikuar nga shum bashkkohs dhe intelektual t tjer dhe nga rryma t caktuara,q lirimin e Kosovs nga okupatori serb, e shikonin prmes rrugve t tjera, por q n t vrtet nuk e kishin forcn e duhur pr arritjen e qllimit.

  Disa, nga bashkpuntort, q n fillim,por disa edhe m von,n rrethanat e athershme nn regjimin e egr serb,mbase edhe iu larguan,ndoshta nga mosbesimi se mund t shkonte aq larg n realizimin e qllimeve dhe objektivave historike ,por edhe ndoshta se filluan t shikonin ndryshe dhe nuk pajtoheshin me rrugn e tij t zgjedhur.

  Ai, pr rrethanat e athershme,kishte zgjedhur mnyrat dhe format e ecjes dhe demaskimit t politiks s dhuns dhe represionit serb mbi shqiptart,me mjete paqsore dhe t jo dhuns. Ai,arriti t sfidoi n mas t madhe tr strategjin dhe organizimin disavjear t Serbis,e q mund t prodhonte masakr t madhe mbi shqiptart atbot.

  Jo,nj fitore e Pirros,nuk na duhet, thoshte saher presidenti Rugova, ose Kosova nuk na duhet pa njerz,ose Serbia po prgatitet pr nj masakr t madhe n Kosov,e thoshte saher n ish-konferencat e shtypit nga Lidhja Demokratike e Kosovs.

  Ai, atbot i pati thn edhe presidentit Tugjman, se ti vazhdo n rrugn tnde,ngase ne i dijm punt tona me Serbin, sepse ne nuk jemi t prgatitur pr luft me Serbin.Kshtu iu kishte prgjigjur atbot Franjo Tugjmanit, kur ve Serbia, pas Sllovenis,ia kishte filluar lufts edhe me Kroacin.

  Ai,duke qen vizionar,dhe duke e ditur se tragjedia e lufts mund ti sillte pasojat m t paparashikueshme popullit shqiptar t Kosovs, ngase pr kt, Serbia ve ishte e prgatitur me koh, e zgjodhi rrugn e politiks joviolente pr arritjen e qllimeve politike. N rend t par bri ndrkombtarizimin e shtjes s pazgjidhur t Kosovs.

  Ai,me politikn vizionare t tij,arriti q atbot ta bnte dele t zez,Serbin n Ballkan. Atbot, prmes Lidhjes Demokratike t Kosovs, u arrit q t bhej shpallja e Deklarats Kushtetuese me 2 korrik 1990, pastaj m 7 Shtator t atij viti, Kushtetuta e Kaanikut, sikur edhe m 1991, Referendumi pr Pavarsi.

  Mbase kto edhe duhet t mbeten si aktet themelore t shtetsis, pr kujtesn e brezave.

  U arrit gjithashtu q t organizohej edhe sistemi i arsimit,duke prjashtuar planprogramet e Serbis,por me planprogramet e Republiks s Kosovs. Pastaj u organizua gjithashtu edhe sistemi i shndetsis dhe kshtu me radh. Edhe pse n bot kjo quhej schatll diplomacy, rruga me mjetet e zgjedhura t ksaj diplomacie rugoviane, ve kishte krijuar filozofin e t menduarit dhe t vepruarit ndryshe,pra jasht do sistemi t juridiksionit t pushtetit serb.

  Mbase kjo edhe shtronte terren t mir te bashksia ndrkombtare pr prkrahjen e saj t mvonshme,ashtu sikur edhe ndodhi m von nga SHBA-t dhe me bombardimet e NATO-s m 1999. Q n fillim,lideri i lvizjes s athershme, m t madhes n vend, dr. Ibrahim Rugova u drejtua pikrisht n SHBA, pr t arritur prkrahjen pr Kosovn,dhe n vendin.

  Kampionen e liris dhe demokracis njerzore,e gjeti prkrahjen politike, dhe nga ktu edhe prkrahjen e bots demokratike perndimore.

  Mbase kjo edhe ishte nj fitore e madhe e politiks vizionare t politiks rugoviane t kohs. Dhe, pikrisht pr kt edhe ka thn prgjat tr jets s tij,edhe pas lirimit t Kosovs, q shqiptart duhej t ken miqsi prmanente m SHBA-t.

  Politika e menur e udhhequr pr dekada me radh nga dr. Ibrahim Rugova, edhe pse nn sundimin e egr serb, arriti q ta demaskonte politikn e apartheidit q Serbia ushtronte prmbi shqiptart e Kosovs, pra mbi nj popull t tr duarthat dhe t pambrojtur, duke e privuar nga do e drejt elementare pr jet dhe ekzistenc.

  Edhe pse kjo vij politike, nuk ka mbetur pa u kritikuar, n periudha t caktuara,nga grupe dhe dhe rryma tjera brendashqiptare, politika vizionare dhe largpamse e dr. Ibrahim Rugovs, ishte ajo q ia shtroi terrenin diplomatik dhe prkrahjen ndrkombtare edhe lufts s UK-s,pa t ciln prkrahje,pra pa ndihmn e NATO-s,vshtir se mund t arrihej lirimi i Kosovs nga okupatori serb. Ai doher e ka potencuar,duke i treguar atbot edhe bots demokratike,se Serbia po prgatitet pr nj masakr t madhe n Kosov.

  Dhe,kjo vrtet ka ndodhur m von gjat lufts m 1998-1999, kur ushtria dhe policia serbe ushtruan masakra t mdha an e knd Kosovs mbi popullatn e pambrojtur. Edhe pse Marrveshja e Dejtonit, Kosovn e kishte ln jasht, prap se prap Bashksia Ndrkombtare, m n krye SHBA-t nuk e ka ln Kosovn, pa prkrahjen e saj, dhe m von kjo do t ndodhi n konferencn ndrkombtare t Rambujes n Franc.

  Aty, mbase edhe u nnshkrua fati i Kosov dhe kapitullimi i Serbis. Ishin bombardimet 78 ditshe t NATO paktit q e gjunjzuan prfundimisht Serbin,duke e dbuar ushtrin dhe policin vrastare t saj nga Kosova. Ishte edhe lufta heroike e UK-s q dha shembullin e vet n lirimin e Kosovs, por pa aleancn e NATO-s dhe bashksis ndrkombtare, t jemi realist, mbase do t bhej Kosova nj Jerusalem i dyt, dhe vetm nj zot mund ta ket ditur se kur do t liroheshim.

  Meq qershori i vitit 1999 do t shnoi largimin e forcave serbe, ushtris, policis dhe njsive paramilitare nga Kosova, n ann tjetr do t shnoj pr historin m t re t Kosovs, lirimin definitiv t Kosovs nga okupatori serb.

  Edhe pse UK-ja, kishte prfaqsuesit e saj n Rambuje, dhe atbot pas fitors s lufts, me ndihmn e aleancs s NATO-s, pas lufte do t formohet Qeveria e prkohshme nga njerzit e UK-s, por jo shum jetgjat, ngase tashm nn protektoratin ndrkombtar, ashtu si e kishte krkuar dr. Ibrahim Rugova,q Kosova t vihej nn protektorat, m von u organizuan zgjedhjet e para nacionale, e nga t cilat edhe doln institucionet demokratike, por edhe dr. Ibrahim Rugova u zgjodh poashtu president i Kosovs, nga Parlamenti.

  Edhe pse vet, kishte prjetuar shkuarjen peng, q n koh lufte,n Beograd, ngase ishte okupuar me tr familjen nga policia serbe, dhe me dinjitet po ndante kshtu fatin me popullin e vet n ato momente t rnda, dhe m pas edhe largimin e tij pr sa koh n Itali, m von, dr. Ibrahim Rugova,dhe LDK-ja n krye t s cils ishte ai,do t jet bindshm fituese n t gjitha zgjedhjet demokratike n vend, si pr zgjedhjet nacionale si pr zgjedhjet lokale.

  Kjo aureol e fitores, n secilat zgjedhje demokratike, do ta prcjell LDK-n, n krye me liderin e saj historik,dr. Ibrahim Rugova,ngase populli i Kosovs po ia shprblente kshtu dashurin dhe prkrahjen ndaj tij dhe ndaj politiks vizionare q ai udhhoqi n krye t LDK-s, m se gjashtmbdhjet vjet, pra q nga koha e pushtimit serb dhe pas lirimit dhe pavarsimit t Kosovs.

  Edhe pas pavarsimit t Kosovs, por edhe prgjat tr udhheqjes s Tij, dr. Ibrahim Rugova prbnte formatin e nj diplomati dhe burrshtetasi t kalibrit botror, kudo dhe kahdo i respektuar dhe i lavdruar pr meritat e tij prej udhheqsi,jo vetm shpirtror, i popullit t vet, por edhe ideologu t lvizjes paqsore politike. Kt e arriti vetm me primatin dhe formatin q prbnte personaliteti poliedrik i tij,e q te populli shqiptar, kishte krijuar me koh, kultin e vet, i cili kult mbeti i pathyeshm deri n vdekjen e tij m 21 Janar 2006.

  Edhe ceremonia e ditvarrimit t tij, ishte nj aureol n vete, duke mbledhur n kryeqytetin e Kosovs, n Prishtin mjaft burra shtetesh,diplomat botror,miq t pavarsis s Kosovs.

  Dhe, jehona e ksaj figure,jo vetm pr kauzn ton kombtare, por edhe m gjer, do t reflektoj dhe do t zbrthehet edhe pr t ardhmen,n mnyrn m meritore nga shum aspekte. Kjo merit i mbetet kohs. Ai e ka krijuar Epokn e Tij, q n historin m t re t Etnis son,do t shquhet si, Epoka e Ibrahim Rugovs.

  Posted by AGJENCIONI FLOART-PRESS

 8. #768
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Bill Clinton dhe "Guri i kristalt i Rugovs"

  Nga Enver Bytyqi

  Drgoi pr TSh Agim Gashi

  Enver Bytyqi

  Presidenti i 42-t Amerikan, Bill Clinton, mbajti nj fjalim n Kuvendin e Kosovs. Ai e nisi prshndetjen e Tij duke kujtuar Presidentin e Par dhe Historik t vendit, Ibrahim Rugovn. Prmbledhtas Ai iu referua themeluesit t shtetit t Kosovs me kto fjal: Dua ta prkujtoj ish-Presidentin Rugova, i cili ishte nj njeri i shklqyeshm. Kujtoi dhuratn q ai m ofroi, nj gur unik, gjysm kristali. Ishte ky gur q u b i njohur edhe n Shtpin e Bardh, si Guri i Rugovs n kohn q merreshim me problemet e Kosovs Presidneti Rugova m dha kt kristal t bukur. Un ia shpjegova atij se jam rritur n nj vend q n aspektin gjeologjik ngjan me Kosovn. Meq vendlindja ime, Arkanzasi, ishte burimi m i madh i kristaleve t paprpunuara. Kur ia tregova presidentit Rugova, ather ai tha se: Ti duhet t na ndihmosh, meqense kemi nj pik t prbashkt, sepse sht fati i till kujtonte Presidenti Clinton kt episod me Presidentin Historik t Kosovs.
  Nuk jam i sigurt nse nj pje e deputetve t atij kuvendi ndjeheshin t qet e aq m pak krenar, kur i ftuari i nderit nga Amerika mike u kujtonte atyre se Rugova sht gur themeli pr shtetin dhe popullin e Kosovs. Nuk mund t ket simbolik tjetr ajo q Clinton u thoshte parlamentarve tan: Ai gur kristal t cilin ma dha Rugova i sht dhuruar nj universiteti, por pr nj koh ai ishte i njohur edhe n SHBA me emrin Guri i Rugovs.
  Dukej sikur Clinton, heroi i lufts s Kosovs, kishte ardhur n Prishtin pr tu kujtuar shqiptarve se krahas Tij duhej nderur e respektuar n t njjtn mas, n mos m shum, Ai q mbeti n Kosov Gur prove dhe i palvizshm, Ibrahim Rugova. Dukej sikur Bill Clinton e ka pikasur t vrtetn e hidhur q shqiptart shpesh her shndrrohen n servil ndaj t huajve, si pr t sfiduar figurat e veta historike, t cilt jan t krahasueshme n vlera dhe n ide me personalitetet m t mdha t bots s qytetruar. Dukej sikur presidenti Clinton kishte lexuar te shum prej elits politike dhe intelektuale t shqiptarve prirjen shkatrruese pr mohimin e vetvetes, pra t atyre vlerave, t cilat bota tjetr rreth nesh i sajon, i vjedh, i reklamon edhe pse pr nj mij vjet flejn nn tok.
  Nisja e fjalimit me Ibrahim Rugovn nuk ishte rastsi. Clinton e ka ditur faktin se n at sall ishte dhunuar fotografia e Presidentit Historik t Kosovs. Ai e ka njohur faktin se n at sall ka deputet prfaqsues t popullit t Kosovs, t cilt e kishin vn at n listat e zeza ose ia kishin kall simbolet dardane me mallkimin: Nse pavarsin na sjell Rugova, ajo mos ardht kurr. Iu referova n kt rast nj deputeti t AAK.s.
  N nj far mnyre Clinton, t cilit me t drejt i prulet do shqiptar, kishte ndrmend t vendoste n vend nderin e njeriut q promovoi Kosovn n Shtpin e Bardh dhe n t gjitha kancelarit euro-atlantike. Kur Presidenti Amerikan hodhi firmn dhe urdhroi sulmet e NATO-s kundr fuqis ushtarako-policore serbe, Ai i ishte bindur fuqis s argumentuese dhe vlerave imponuese q mbronte presidenti i Kosovs, Ibrahim Rugova. Kt t vrtet Ai e prmendi dje n salln e parlamentit, kur tha se n takimin me Rugovn kishte thn se (Clinton) sht lindur n nj vend q ka gjeologji t ngjashme me Kosovn, n Arkanzas, Ather Ai (rugova) m tha se duhet t na ndihmosh. N fjalimin e Tij Clinton i referohet takimit t majit t vitit 1998. Madje tekstin e kishte ndrtuar n formn e kujtimeve dhe shprehet se Presidenti Rugova m tha, duke kujtuar se ky emrtim pr Rugovn ruhej ato koh n ashhington, kur n Tirann zyrtare dhe n disa qendra t diaspors shqiptare bheshin plane dhe tentativa pr ta eleminuar jo vetm politikisht.
  Me fjalimin e Tij n Parlament Bill Clinton u tha shqiptarve se Ai nuk sht heroi i vetm i popullit t Kosovs. Krahas Tij qndron edhe Ibrahim Rugova. Presidenti Amerikan i viteve t lufts n Kosov u tha gjithashtu udhheqsve t Kosovs se Kosova dhe SHBA-t e kan themeluar miqsin e prhershme midis tyre ather kur n krye t ktij vendi ishte vn heroi shqiptar i Kosovs martire, Ibrahim Rugova.
  Mesazhi i Clinton ishte i thjesht dhe i qart: Respektoni vetveten, pra njeriun q vendosi gurin e themelit t ktij vendi t lir e t ktij shteti t pavarur, pastaj m respektoni dhe mua. Dhe n praktikn e njerzve t mdhenj kto mesazhe jan t natyrshme, t njerzishme e t sinqerta. Bill Clinton nuk ka at integritet zvarraniksh, t cilin e kan shum prej udhheqsve shqiptar, q t ngazllehej nga respekti q i bhej n Prishtin, ndrkoh q kta udhheqs ngurojn ti prmendin emrin atij q ka meritn e padiskutueshme pr at q ka ndodhur n Koso, pr lirin e saj, pr lirimin e saj dhe pr pavarsin e saj.
  Kam lexuar n shtypin shqiptar t Kosovs shum artikuj, shum komente, me alegori talljesh pr Rugovn, kam lexuar akuza dhe shpifje t llojllojshme, t cilat nxijn faqet e internetit dhe faqet e gazetave n gjuhn shqipe. Por nuk kam lexuar asnj rrjesht t till p.sh n gjuhn gjermane, megjithse jan me qindra ekzemplart e gazetave e t librave q kam kaluar npr duar. Dhe shgarravinat n faqet e shtypit t ndotur shqiptar i shkruajn dhe promovojn ajo pjes e politiks dhe inteligjencies shqiptare, e cila ka mbushur shtypin perendimor me bmat dhe veprat e tipit mafioz, duke ndotur nderin dhe dinjitetin e t gjith shqiptarve.
  Bill Clinton u dha nj msim t merituarktyre burravecve, prfshir dhe kategorin e shrbtorve t armiqve t shqiptarve. Nuk e di si do t ndjehet pas atyre vlersimve t Bill Clinton pr Rugovn p.sh Paskal Milo. Nuk e di ku do ti shes ai, prvese n Athin e n Beograd, shpifjet dhe trillimet e veta kundr veprs dhe autoritetit t Presidentit Historik t Kosovs.
  Por presidenti i Lufts n Kosov, Bill Clinton, u dha mesazhin e duhur gjithashtu udhheqsve t Kosovs. Ai ndjehej i nderuar dhe krenar me shum gjra q jan br n Kosov. Por duket se sht ndjer keq kur nuk ka gjetur nj memorial, nj bust, nj monument, nj mauzeloum q ti kushtohej Atij q themeloi dhe udhhoqi Kosovn e re, Kosovn e lir pr njzet vjet radhazi, Atij q i dha bots vizionin dhe prceptimin e duhur pr zgjidhjen e eshtjes son nacionale shqiptare, Atij q n prmasa t jashtzakonshmes prdori fuqin e mendjes e t vendosmris s pashoqe pr ta sjell vendin te pavarsia q gzon sot. Bill Clinton do t donte q para se t merrte pjes n prurimin e monumentit t Tij, t kishte vn nj tuf me lule tek monumenti i Ibrahim Rugovs. Duke mos e patur kt mundsi pr shkak t mungess s vullnetit politik pr ta nderuar heroin e liris e t pavasis s Kosovs me nj monument madhshtor, Clinton prdori foltoren e parlamentit pr ti br nderet ish-mikut t tij t idealit, Ibrahim Rugova.
  Bill Clinton na ka dhn nj msim dhe nj thupr t holl. Na ka kujtuar se duhet t shkputemi nga vesi i keq i mohimit t vlerave q kemi, duhet t heqim dor nga xhelozia, makutria dhe egoizmi yn i shfrenuar. Ai na tha se doni, sdoni ju, bota e civilizuar ju njeh vetm nga Guri i kristalt Rugovs. M nderoni apo nuk m nderoni ju, e vrteta sht se mua m bindi Rugova q t firmos sulmet e NATO-s kundr Serbis.
  Kosova nderoi heroin e vet, shkruanin gazetat e Prishtins sot. Po. Kosova e nderoi heroin e saj, Bill Clinton. Dhe Ai meriton t nderohet e respektohet. Madje edhe pr shkak se ky hero i prkujtoi Kosvs dhe institucioneve t saj se Ai nuk sht i vetmi dishepull i saj. Fatkeqsisht ne jemi kta q jemi. Ne prulemi deri n thembrn e kmbs pr kdo, q mund ta prdorim si karem politik. Secili kur sheh q nderohet aq meritueshm Bill Clinton, gzohet e mallngjehet. Por kur shohim sesi tentohet t shprdorohet pr kapital politik vetjak ose prtiak nderimi dhe respekti pr Clinton, ather trishtohesh. Aq m shum zgnjehesh e dshrpohesh kur sheh se si dbohet prej nesh Ai, t cilin e ka lindur nna Sof vetm nj her n historin e kombit ton. Dy qndrime t kundrta thjesht pr shkak t karakterit ton, t formimit ton, t qenies son sa servile aq edhe inator.
  Bill Clinton e ka njohur tashm kt realitet t hidhur ndr ne. Ai tregoi se vetm nj personalitet, vetm nj udhheqs i prket universit shqiptar e atij botror. Dhe ky personalitet e udhheqs quhet Ibrahim Rugova. Pas 50 a 100 vjetsh, kur shoqria jon t emancipohet e t arrij n shkalln e kulturs amerikane, ather brezat q do t ken ardhur n jet, do t qeshin me ne, do t tallen n mnyrn m t merituar pr brezin ton, q dijm t servilosemi deri n zvarritje, por nuk dijm t respektojm vetveten.
  Presidenti Amerikan, Ai q ka pritur e prcjellur me qindra e mijra udhheqs t globit, pr shumicn prej tyre nuk kujtohet as deri te emri. Pr Ibrahim Rugovn Ai ruan detaje t kndshme, t cilat kishte mundur ti impononte vetm Nj, vetm Ai q gjith jetn e vet iu prkushtua liris s Kosovs e t shqiptarve. Injorantt q hiqen si t zgjuar e kan anatemuar me sarkazm faktin q Rugova u dhuronte personaliteteteve t bots gur t kristalt prej dheut t Kosovs, si jan prpjekur ta prudnjn iden e Tij pr simbolet e shtetit t Kosovs. Tash shqiptart kan rastin t dallojn qart se sa larg Rugovs qndrojn kta mjeran, t cilt mendojn se lartsohen vet, duke rrnuar veprn historike t Presidentit Historik t Kosovs. Se kshtu jemi ne shqiptart: Duhet q t huajt t na kujtojn kur gabojm dhe kur nuk duhet t gabojm. Mgjithat sht fat i madh q kemi miq t sinqert, si Bill Clinton, i cili na qortoi me fines, duke marr si referenc t vetme pr Kosovn, Yllin e saj t paprsritshm, Presidentin Historik dhe Heroin e Kosovs martire, Ibrahim Rugovn.
  Botuar n gazetn Bota sot m 03-04.11.2009

 9. #769
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Antarsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime n 36 postime
  Edhe serbia se ka dashte Rugoven?

 10. #770
  Pasioni pr shkencn Maska e KILI MERTURI
  Antarsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evrop
  Postime
  1,848
  Faleminderit
  8
  14 falenderime n 10 postime
  Edhe hasa po e vazhdon rrugen e himes!

  Ju japi komuna e traktora e pozita ne qeveri , besa kontraband t lirshm!

  Vin shkijet n mes t Kosoves , pa u pengu pi kujt e shajn e kercenojn me vdekje shqiptart , ky , si edhe ai "i pari" e fut bishtin ndrmjet komve .
  Leh vetm ather kur shkijet e kryn punen e vet e shkojn!
  A e mban kush mend sa lehke edhe hima npre konferenca shtypi , aaaappapa i pat bo cop shkijet!

  Edhe hasa i mbyti krejt , me te mira , se qeshtu kan qef serbija dhe umniku e eulexi.


  Kili
  SHQIPRIA ETNIKE SHT GJAKU IM Q NUK FALET!
  BAC, U KRYMB , E KY I KONUMI I GOVNES , LAVDROHET ME KRYMBJEN E KOSOVES!
  N dreq t mallkuar t gjith antishqiptart dhe tradhtart e kombit!

 11. #771
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  arb
  sna tregove meselen e terrnaves
  qe skishe pas dit mier shqip ta shqiptosh
  ne nji postim tjeter

 12. #772
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Antarsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NY
  Postime
  1,731
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 12 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  arb
  sna tregove meselen e terrnaves
  qe skishe pas dit mier shqip ta shqiptosh
  ne nji postim tjeter
  Cka me te tregu.

  Trnava e Taci hajne ne nje sahan. Ti e din ma e mire...
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 13. #773
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Shkiet dhe enveristet komunist e urrejten Rugoven.Sa per shkie skemi qka flasim.Jane race e felliqte,dihet ajo edhe eshte dokumentuar.E sa per komunistet e flliqte dihet mirepo ende ka njerez te tille qe perkrahin ide perqarese te enveristve dhe kamikazve serb n shoqerin shqiptare dhe median shqiptare.
  Ju qe flisni kunder Rugoves shiqoni a keni ndonje nga keto tiparet me poshte.Deri vone eshte menduar se komunistet jane ideologji,mirepo ata jane rac.Dhe ate race e felliqte.Karakterizohen me :

  1.Paraqiten me pseudonime (e fshehin identitetin dhe origjinn).
  2.Fjaln popull nuk e lshojn nga goja. do gj e bjn n emr t tij.
  3.Relativizojn mizorit e Enver Hoxhs dhe nuk distancohen prej tij.

  4.Pa prjashtim jan injorant. Jan intolerant n bised. Kur u flet nuk t dgjojn fare, por riprsrisin t njjtat parulla si kasetofon.
  5.Prpilojn lista t padshiruarish.
  6.Prpilojn lista tradhtarsh.
  7.Dyshojn n do njeri.
  8.Organizojn atentate ndaj kundrshtarve politik.

 14. #774
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Ky eshte forume ku secili,kem te drejte ti japim mendime tona.
  Ty dhe askujte,nuk duhet ti mbete hatri,nqs te kundershtojne lidhje,me fen,politiken,ekonomin,etj.
  Ti ne qoftese done te mbroshe rugoven,atehere mbroje me argumente,e jo me fyrje e sharje,sepse me ato nuk arrin askunde,perkunderazi,ti vetem sa je duke e deshmuar papjekurin tende,per te biseduar,me dikend.Nejse sidoqofte le te mbetet ne ndergjegjejen e secilit.

 15. #775
  Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
  Antarsuar
  19-11-2007
  Vendndodhja
  Ne mendjen tende!
  Postime
  1,022
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga fattlumi Lexo Postimin
  Shkiet dhe enveristet komunist e urrejten Rugoven.Sa per shkie skemi qka flasim.Jane race e felliqte,dihet ajo edhe eshte dokumentuar.E sa per komunistet e flliqte dihet mirepo ende ka njerez te tille qe perkrahin ide perqarese te enveristve dhe kamikazve serb n shoqerin shqiptare dhe median shqiptare.
  Ju qe flisni kunder Rugoves shiqoni a keni ndonje nga keto tiparet me poshte.Deri vone eshte menduar se komunistet jane ideologji,mirepo ata jane rac.Dhe ate race e felliqte.Karakterizohen me :

  1.Paraqiten me pseudonime (e fshehin identitetin dhe origjinn).
  2.Fjaln popull nuk e lshojn nga goja. do gj e bjn n emr t tij.
  3.Relativizojn mizorit e Enver Hoxhs dhe nuk distancohen prej tij.

  4.Pa prjashtim jan injorant. Jan intolerant n bised. Kur u flet nuk t dgjojn fare, por riprsrisin t njjtat parulla si kasetofon.
  5.Prpilojn lista t padshiruarish.
  6.Prpilojn lista tradhtarsh.
  7.Dyshojn n do njeri.
  8.Organizojn atentate ndaj kundrshtarve politik.
  auuuuuuu qe tpaska pas dal pune me menuu ketu....vetem dicka ti ke indentitet te sakte?ma bre mos shkruj kur ne fillim ti veten nuk e gjane,rri e lexo ma mire ka kush shkrun e kush tregon pika e nene ktu eshte Llapi edhe veten Llapi...Llapi per te gjithe,Llapi mbi te gjithe...(hajde po kope sante krejt)
  2011*Pse t pshtyjm rrugs, kur ka njerz q e meritojn fytyrs ...

 16. #776
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga ardiana luzha Lexo Postimin
  i/e nderuar mos u mirr me kete arush se ky vetem ham ham bene neper forum e te gjithe rrugen ja leshojme...Pershendetje
  Shum keq ashte kur njeriu me vones fillon me u zhvillu,po mendoj me ju zhvillu memorja,kthehu te lutem pak mbrapa e shife vehten kush keni qen,dhe ndoshta do ta kuptosh se kush ishe kush je tani,do te turperohesh me moralin tuaj dhe te familjes sate qe ka qen nje (ratni bogatash)ndoshta e kupton keshtu me mire,dhe pse keni uzurpu pasuri te huaja ne emer te luftes,(uck-s) e keni mendu se me keto uzurpime jeni ber dhe e menqur,gabon shume.Por nuk eshte e veshtir ta kuptoj se ju jeni rrit atje ku dielli ka mund tu djeg trurin.
  Ju mos u mundoni qe duke i njollos figurat me eminente,ta mbroni dhe pasurin e vjedhur,sepse sipas praktikes e dime qe juve duke ofenduar prijesit tan te kombit doni te rreshtoheni ne rradhen e pseudopatrioteve dhe t ju arsyetohet pasuria e vjedhur,se ne jemi ata pseudo luftetaret dhe ne nuk i dojm ata qe nuk na kan lan ta shfrytezojm me heret kete formen e (ratni bogatasheve).
  Keto ju qe po i thuani, ua leni pasardhsve tuaj e i rreni se ne kemi qen keshtu e keshtu(trima)kurse ata qe kan pas ba luften e vertet kan qen te pa shkoll frigacak,kan pas ik ne njifare kampi ne bllac etj etj.

 17. #777
  Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
  Antarsuar
  19-11-2007
  Vendndodhja
  Ne mendjen tende!
  Postime
  1,022
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
  Shum keq ashte kur njeriu me vones fillon me u zhvillu,po mendoj me ju zhvillu memorja,kthehu te lutem pak mbrapa e shife vehten kush keni qen,dhe ndoshta do ta kuptosh se kush ishe kush je tani,do te turperohesh me moralin tuaj dhe te familjes sate qe ka qen nje (ratni bogatash)ndoshta e kupton keshtu me mire,dhe pse keni uzurpu pasuri te huaja ne emer te luftes,(uck-s) e keni mendu se me keto uzurpime jeni ber dhe e menqur,gabon shume.Por nuk eshte e veshtir ta kuptoj se ju jeni rrit atje ku dielli ka mund tu djeg trurin.
  Ju mos u mundoni qe duke i njollos figurat me eminente,ta mbroni dhe pasurin e vjedhur,sepse sipas praktikes e dime qe juve duke ofenduar prijesit tan te kombit doni te rreshtoheni ne rradhen e pseudopatrioteve dhe t ju arsyetohet pasuria e vjedhur,se ne jemi ata pseudo luftetaret dhe ne nuk i dojm ata qe nuk na kan lan ta shfrytezojm me heret kete formen e (ratni bogatasheve).
  Keto ju qe po i thuani, ua leni pasardhsve tuaj e i rreni se ne kemi qen keshtu e keshtu(trima)kurse ata qe kan pas ba luften e vertet kan qen te pa shkoll frigacak,kan pas ik ne njifare kampi ne bllac etj etj.
  bash kurgja spaske shkru,ti fjalve tu gjithkun copy/paste....o i nderuar momenti kur ti e ke shkru kete ke shpreh mllefin tan ndaj njerzve qe jane mundu per kete vende,e nese ka pas njerze gjate luftes qe kane qen ne bllac ndoshta je dhe ti njeri prej atyre.Sipas meje askush nuk mund tju dal para luftarve tane e hiq me pak nje rugove qe e ka shkrry popullin e vete per budall gjate gjithe atyre vitem
  2011*Pse t pshtyjm rrugs, kur ka njerz q e meritojn fytyrs ...

 18. #778
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga ardiana luzha Lexo Postimin
  bash kurgja spaske shkru,ti fjalve tu gjithkun copy/paste....o i nderuar momenti kur ti e ke shkru kete ke shpreh mllefin tan ndaj njerzve qe jane mundu per kete vende,e nese ka pas njerze gjate luftes qe kane qen ne bllac ndoshta je dhe ti njeri prej atyre.Sipas meje askush nuk mund tju dal para luftarve tane e hiq me pak nje rugove qe e ka shkrry popullin e vete per budall gjate gjithe atyre vitem
  Po normalqe per ty eshte katastrofal ky shkrimi im,pasi qe te vjen ndoshta turp prej vehtes kur ta kujtosh se je aji kategori qe une te kam shkru me larte,Ju nuk jeni as te bllaces,se ata qe kan qe ne bllac nuk muj me i krahasu me karakterin tuaj,se mundem me i nenqmu e me vjen keq prej tyre,po ju jeni ata njerez qe keni vepru gjithmon mbas ofenzives se shkive.pasi ata jan largu ju u jeni versul shtepive,dhe i keni plaqkit ate qka shkijet e kan len,dhe keni terrorizu aty ketu ndoj prson qe ka mbetur neper ato shtepi,e shum e shum marrina tjera qe as lepenci nuk jav pastron.
  Po prap mir eshte qe bile po turperohesh prej atyre qe ju i keni ber.Kurse un shkruj gjithnji jo i mllefosur por shkruj me ju tregu se kush jeni dhe pse i etiketoni figurat madhore te kombit,un kam frik se po i kupton marrinat e juja shpejt,e mundesh me ber vetevrasje,si shume raste qe edhe ti vet i din.

 19. #779
  Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
  Antarsuar
  19-11-2007
  Vendndodhja
  Ne mendjen tende!
  Postime
  1,022
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
  Po normalqe per ty eshte katastrofal ky shkrimi im,pasi qe te vjen ndoshta turp prej vehtes kur ta kujtosh se je aji kategori qe une te kam shkru me larte,Ju nuk jeni as te bllaces,se ata qe kan qe ne bllac nuk muj me i krahasu me karakterin tuaj,se mundem me i nenqmu e me vjen keq prej tyre,po ju jeni ata njerez qe keni vepru gjithmon mbas ofenzives se shkive.pasi ata jan largu ju u jeni versul shtepive,dhe i keni plaqkit ate qka shkijet e kan len,dhe keni terrorizu aty ketu ndoj prson qe ka mbetur neper ato shtepi,e shum e shum marrina tjera qe as lepenci nuk jav pastron.
  Po prap mir eshte qe bile po turperohesh prej atyre qe ju i keni ber.Kurse un shkruj gjithnji jo i mllefosur por shkruj me ju tregu se kush jeni dhe pse i etiketoni figurat madhore te kombit,un kam frik se po i kupton marrinat e juja shpejt,e mundesh me ber vetevrasje,si shume raste qe edhe ti vet i din.
  shoq me kete menyre qe po shkrun sikur me njehe e mos mu drejto kete forme te shkrimit se e ke gabime,se nuk eshte poplli yne kshtu si thu ti(nejse ti ke marr shembull mu)po nejse se veprat e shkaut e keni tradit mi lavdu nuk te za pertemadhe vazho shkruj cka dush se fundi fundi eshte e drejte e jotja.E turpin ta kam lane ty e do faqezive qe skeni ftyre e vini llomotitni ktu.
  2011*Pse t pshtyjm rrugs, kur ka njerz q e meritojn fytyrs ...

 20. #780
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Nuk ua ze per te madhe disave ketu qe vjellin vrere kunder Rugoves.Vjellin vrere sepse pikerisht me kete vrere te tyre jetojne jeten e pasluftes ne Kosove.
  Jane tipa profitera te luftes,dhe ate profitera te paskrupullt,te pa merite.Thjeshte nuk e meritojne jeten e mire qe bejne sot sepse nuk kane bere gje vetem jane marre me ideologji dhe komandantizem te pasluftes ne Kosove.
  Jane profitera te ideologjive te kalbura marksiste.Vazhdoni jetoni jete kesisoj derisa te shkruhet historia ashtu siq edhe ka ndodhur.Deri atehere, i keni forumet dhe gazetat e juaja marksiste ku mund te shitni pseudopatriotizmin e juaj te qelbur.Turp.

Tema t Ngjashme

 1. Kshtu foli Tahir Zemaj
  Nga Nice_Boy n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 123
  Postimi i Fundit: 01-01-2014, 17:52
 2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
  Nga Kuksjan_forever n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 09-11-2010, 13:42
 3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
 4. Kushtetuta e Republiks s Kosovs
  Nga YlliRiaN n forumin Shqipe nga Kosova
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •