Close
Faqja 30 prej 103 FillimFillim ... 2028293031324080 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 581 deri 600 prej 2056
  1. #581
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Po ashtu Blerim Shala permend nje fakt shume interesant te egzistimit te dy ideve mbi organizimin e zgjidhjes se qeshtjes dhe organizimit te popullit te Kosoves.Njera qe vepronte ne diaspore LPRK-ja qe kishte nje autobus njerez ne antaterise e saj mendonte qe qeshtja e Kosoves duhej zgjidhur sipas metodave staliniste dhe ideja tjeter ishte e dr.Rugoves dhe bashkeatdhetareve tjere qe qeshtja e Kosoves duhet te zgjidhet nga Amerika dhe duhet krijuar kete miqesine me Ameriken.

    Gjykoni vete forumist te nderuar_______?

  2. #582
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    O mlone coftinen , se jo vetëm që i vjen era , po helmohen fëmijët!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB, E HASA ME SHOKË PO LAVDËROHET ME KRYMBJEN E KOSOVES.

    BAC , O QU LUGAT GOVNA, PO ERË E KEQE PI VJEN , NA MYTI!!!!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  3. #583
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Blerim Shala njeri nder protagonistet kryesor te politikberjes ne Kosove mbron dinjitetshem politiken dhe figuren e Rugoves dhe demanton lepurushet dhe ata qe vjellin vrer kunder figures se dr.Ibrahim Rugoves.Ne debatin ne emisionin rubikon te KTV sqaron detaje nga fillimet e politikes se viteve 90-ta si dhe menqurija e shmangjes se luftes nga shqiptaret e Kosoves qka edhe sipas Blerim Shales dhe tere miqve te shqiptareve te Kosoves do te ishte nje vetevrasje kolektive.Pjesen e pare te kesaj interviste ende nuk mund ta shihni permes faqes zyrtare te kohavisionit mirepo sa te jete gati do ta postoj.
    Blerim Shala mbrone politiken e dr.Rugoves dhe demanton pakurrizoret parazit amebian qe ende jane ne evolucion te trurit.

  4. #584
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Blerim Shala mbrone politiken e dr.Rugoves dhe demanton pakurrizoret parazit amebian qe ende jane ne evolucion te trurit.

    Ja linkun per pjesen e pare:

    http://www.kohavision.net/web/index....egory=7&id=175

  5. #585
    fanatik i së vërtetës Maska e tomaras
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    343
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Blerim Shala njeri nder protagonistet kryesor te politikberjes ne Kosove mbron dinjitetshem politiken dhe figuren e Rugoves dhe demanton lepurushet dhe ata qe vjellin vrer kunder figures se dr.Ibrahim Rugoves.Ne debatin ne emisionin rubikon te KTV sqaron detaje nga fillimet e politikes se viteve 90-ta si dhe menqurija e shmangjes se luftes nga shqiptaret e Kosoves qka edhe sipas Blerim Shales dhe tere miqve te shqiptareve te Kosoves do te ishte nje vetevrasje kolektive.Pjesen e pare te kesaj interviste ende nuk mund ta shihni permes faqes zyrtare te kohavisionit mirepo sa te jete gati do ta postoj.
    O fatlum djali, kurrkush nuk po e mohon që Brahim trimi e shmangu luftën në fillim të viteve 90. Bile ai deshi ta shmangë edhe në vitin 1998, kur na thonte se Serbia i ka pru dy divizione në Leskovc, edhe do me na mbytë krejt. Sa për të, në Kosovë nuk do të kishte luftë kurrë. Këtu është thelbi, që ju të shituarit me pordhë rugoviste nuk po e kapni.
    Fati i Kosovës që Shaban Jashari u bâ kurban me krejt robt e tij, e ia ndërroi kahun politikës defetiste të Brahim trimit, duke ndezë flakë rininë shqiptare që me i rrokë armët, e mos me i ngue mâ pordhët e rugovistave.
    Sa i përket Blerimit, tash mundet me thanë çka t'i dojë qefi, se edhe atij edhe Ramushit po ju hahen votat e votuesëve të trullosur të LDK-së, porse shkrimet kanë mbetur. Për dallim prej rugovistëve, të cilët i mbetën konsistent defetizmit antikombëtar, edhe atëherë kur aeroplanët e Nato-s shiheshin me sy duke bombarduar, ky i dha përkrahje kryengritjes së armatosur që nga 22 janari i viti1998.

  6. #586
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga tomaras Lexo Postimin
    O fatlum djali, kurrkush nuk po e mohon që Brahim trimi e shmangu luftën në fillim të viteve 90. Bile ai deshi ta shmangë edhe në vitin 1998, kur na thonte se Serbia i ka pru dy divizione në Leskovc, edhe do me na mbytë krejt. Sa për të, në Kosovë nuk do të kishte luftë kurrë. Këtu është thelbi, që ju të shituarit me pordhë rugoviste nuk po e kapni.
    Fati i Kosovës që Shaban Jashari u bâ kurban me krejt robt e tij, e ia ndërroi kahun politikës defetiste të Brahim trimit, duke ndezë flakë rininë shqiptare që me i rrokë armët, e mos me i ngue mâ pordhët e rugovistave.
    Sa i përket Blerimit, tash mundet me thanë çka t'i dojë qefi, se edhe atij edhe Ramushit po ju hahen votat e votuesëve të trullosur të LDK-së, porse shkrimet kanë mbetur. Për dallim prej rugovistëve, të cilët i mbetën konsistent defetizmit antikombëtar, edhe atëherë kur aeroplanët e Nato-s shiheshin me sy duke bombarduar, ky i dha përkrahje kryengritjes së armatosur që nga 22 janari i viti1998.
    Edhe per lufte e provuam se sa te zote qeme.Nuk e priti i pari te mramin tu ik.Kjo dihet.Ndonjehere luftonim kunder serbeve edhe nga Rogneri ose plazhi i Ulqinit,mirepo ato kane qene terheqje taktike.

  7. #587
    fanatik i së vërtetës Maska e tomaras
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    343
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Po ashtu Blerim Shala permend nje fakt shume interesant te egzistimit te dy ideve mbi organizimin e zgjidhjes se qeshtjes dhe organizimit te popullit te Kosoves.Njera qe vepronte ne diaspore LPRK-ja qe kishte nje autobus njerez ne antaterise e saj mendonte qe qeshtja e Kosoves duhej zgjidhur sipas metodave staliniste dhe ideja tjeter ishte e dr.Rugoves dhe bashkeatdhetareve tjere qe qeshtja e Kosoves duhet te zgjidhet nga Amerika dhe duhet krijuar kete miqesine me Ameriken.

    Gjykoni vete forumist te nderuar_______?
    A tregoi Shala më gjerësisht se cilat qenkan këto metodat staliniste për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, apo veç ia futi qashtu kot. Në pastë menduar që lufta e armatosur pët liri është metodë staliniste, ai tek â bâ budallë prej që ka hy në politikë aktive, se luftat për liri nuk janë ndalë kurrë prej antikitetit e deri në ditët e sotme, kurse Stalini ka rrnue shumë shkurt bre.
    Sa për bashkëpunimin me Amerikën, na qemë dëshmitarë se si Amerika në Rambuje, me një marifet të paparë e mënjanoi I.Rugovën nga kryesimi i delegacionit shqiptar të Kosovës, duke e neutralizuar LDK-në me LBD-në, që në zgjedhjet e vitit 2000 nuk i mori as 1500 vota, e duke i hapë rrugë stalinistit Hashim Thaqi që të kryesojë delegacionin. Madje as bisedimet e vërteta për pavarësi nuk i inicoi pa shkue prej kësaj bote Brahim dredhçi, sepse amerikanët si kampionë të lirisë dijnë ta çmojnë fare mirë sakrificën e vërtetë nga pseudosakrifica. Dijnë ta dallojnë luftëtarin e vërtetë të lirisë, nga kalkulanti përfitues i robërisë.

  8. #588
    fanatik i së vërtetës Maska e tomaras
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    343
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Edhe per lufte e provuam se sa te zote qeme.Nuk e priti i pari te mramin tu ik.Kjo dihet.Ndonjehere luftonim kunder serbeve edhe nga Rogneri ose plazhi i Ulqinit,mirepo ato kane qene terheqje taktike.
    Ti ja rrofsh bolet Fehë Lladrovcit e Bekim Berishës n'atë dynja o mosmirënjohës. Pse çka deshte ti? Ai Brahim qeni me krejt klikën e tij nuk e ndalën kurrë propagandën kundër luftëtarëve të lirisë, e ti paske pritë që UÇK-ja me u shfaqë si marinsat amerikanë. Luftëtarët e UÇK-së me ka nji pushkë me tojë përplaseshin me ushtrinë trashëgimtare të shtetit që dikur numërohej forca e katërt në Evropë, e ti po e përbuzë atë madhështi. S'ke faj ti, se po të han hala shpina për pendrek t'shkaut, prandaj je kaq cinik.

  9. #589
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga tomaras Lexo Postimin
    A tregoi Shala më gjerësisht se cilat qenkan këto metodat staliniste për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, apo veç ia futi qashtu kot. Në pastë menduar që lufta e armatosur pët liri është metodë staliniste, ai tek â bâ budallë prej që ka hy në politikë aktive, se luftat për liri nuk janë ndalë kurrë prej antikitetit e deri në ditët e sotme, kurse Stalini ka rrnue shumë shkurt bre.
    Sa për bashkëpunimin me Amerikën, na qemë dëshmitarë se si Amerika në Rambuje, me një marifet të paparë e mënjanoi I.Rugovën nga kryesimi i delegacionit shqiptar të Kosovës, duke e neutralizuar LDK-në me LBD-në, që në zgjedhjet e vitit 2000 nuk i mori as 1500 vota, e duke i hapë rrugë stalinistit Hashim Thaqi që të kryesojë delegacionin. Madje as bisedimet e vërteta për pavarësi nuk i inicoi pa shkue prej kësaj bote Brahim dredhçi, sepse amerikanët si kampionë të lirisë dijnë ta çmojnë fare mirë sakrificën e vërtetë nga pseudosakrifica. Dijnë ta dallojnë luftëtarin e vërtetë të lirisë, nga kalkulanti përfitues i robërisë.
    shume shpejt do i shohesh edhe postimet qe tregojne se si konsiderohej thaqi nga state departamenti dhe shteti amerikan,veq durim,e sa per qka ka menduar Blerimi shiqoje ,e ke linkun

  10. #590
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga tomaras Lexo Postimin
    Ti ja rrofsh bolet Fehë Lladrovcit e Bekim Berishës n'atë dynja o mosmirënjohës. Pse çka deshte ti? Ai Brahim qeni me krejt klikën e tij nuk e ndalën kurrë propagandën kundër luftëtarëve të lirisë, e ti paske pritë që UÇK-ja me u shfaqë si marinsat amerikanë. Luftëtarët e UÇK-së me ka nji pushkë me tojë përplaseshin me ushtrinë trashëgimtare të shtetit që dikur numërohej forca e katërt në Evropë, e ti po e përbuzë atë madhështi. S'ke faj ti, se po të han hala shpina për pendrek t'shkaut, prandaj je kaq cinik.
    Ti djale a qka je ki kujdes qka flet se edhe vet jam kane qaty e mshele mos ha shume po njerezit skan luftu per ideologji po per Kosove.

  11. #591
    fanatik i së vërtetës Maska e tomaras
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    343
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Ti djale a qka je ki kujdes qka flet se edhe vet jam kane qaty e mshele mos ha shume po njerezit skan luftu per ideologji po per Kosove.
    Ku je kanë bre, n'Rogner a n'Plazh t'Ulqinit?se me pas kanë aty ku kanë ra trimat e kishe shfaqë një grimë respekti për zotësinë e atyre djemve që ranë në një luftë krejt të pabarabartë. E sa për ideologji këtu veç po ja fut kot se na në kapitalizëm po jetojmë o burr i dheut. Nuk po t'kuptoj për çka e ki fjalën.

  12. #592
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga tomaras Lexo Postimin
    Ku je kanë bre, n'Rogner a n'Plazh t'Ulqinit?se me pas kanë aty ku kanë ra trimat e kishe shfaqë një grimë respekti për zotësinë e atyre djemve që ranë në një luftë krejt të pabarabartë. E sa për ideologji këtu veç po ja fut kot se na në kapitalizëm po jetojmë o burr i dheut. Nuk po t'kuptoj për çka e ki fjalën.
    Dihet kush ka nejt Rognerave.Une kam respekt per te gjithe ata qe kane rene per Kosove e jo qe edhe sot po perfitojne ne shpine te tyre.E sa per mu ku jam kan une tkisha kallxu po mos po tutesh se me siguri ti luften e ke pare vetem ne tv.me siguri.

  13. #593
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga tomaras Lexo Postimin
    Ku je kanë bre, n'Rogner a n'Plazh t'Ulqinit?se me pas kanë aty ku kanë ra trimat e kishe shfaqë një grimë respekti për zotësinë e atyre djemve që ranë në një luftë krejt të pabarabartë. E sa për ideologji këtu veç po ja fut kot se na në kapitalizëm po jetojmë o burr i dheut. Nuk po t'kuptoj për çka e ki fjalën.
    edhe nese don debat privat me mu munesh me meshkru mesazh privat edhe te pergjigjem ku jam kan e qka kam ba e mos e flliq ketu forumin tu shit kinse une i du deshmoret

  14. #594
    fanatik i së vërtetës Maska e tomaras
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    343
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    shume shpejt do i shohesh edhe postimet qe tregojne se si konsiderohej thaqi nga state departamenti dhe shteti amerikan,veq durim,e sa per qka ka menduar Blerimi shiqoje ,e ke linkun
    Hajt sillnaj ato linqe t'i shohim, se bash m'bâne kurreshtar. E sa për Blerimin, beso që pritova me e këqqyrë në tërësi kur e pashë me sa pafytyrësi i lëpihej elektoratit të LDK-së, thuati që na jemi të sotit dhe nuk kemi memorje hiç, e nuk e dijmë kush çfarë qëndrimesh mbajti nëpër kthesa historike. Nuk ka mbetë Blerim Shala me mi interpretue ngjarjet që i kam jetue vet.

  15. #595
    fanatik i së vërtetës Maska e tomaras
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    343
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    edhe nese don debat privat me mu munesh me meshkru mesazh privat edhe te pergjigjem ku jam kan e qka kam ba e mos e flliq ketu forumin tu shit kinse une i du deshmoret
    Unë jam deri në fund të jetës mirënjohës ndaj asaj vepre gjigante që bënë ata djem për lirinë e popullit tem, e nëse kjo ty të duket fëlliqësi aq më keq për ty . As në skaj të mendjes nuk më shkon të hedh çfarëdo hije dhe dyshimi mbi atë vepër madhështore, siç bëre ti në postimin më sipër. E sa për postime privat, unë jam për debat publik me argumente që lt'i shohin edhe të tjerët qëndrimet edhe tuat edhe të miat dhe le të vlerësojnë.

  16. #596
    fanatik i së vërtetës Maska e tomaras
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    343
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Dihet kush ka nejt Rognerave.Une kam respekt per te gjithe ata qe kane rene per Kosove e jo qe edhe sot po perfitojne ne shpine te tyre.E sa per mu ku jam kan une tkisha kallxu po mos po tutesh se me siguri ti luften e ke pare vetem ne tv.me siguri.
    Kush ka ndejtë n'Rogner, e din veç ai që ka qenë edhe vetë në Rogner. Unë në Rogner nuk kam qenë kurrë, as para e as pas çlirimit të vendit. Sa për respektin, ja nise me u përmirësue. Së paku dëshmorët nuk po i quan më tuca që kanë ikë tue mos e pritë i pari të mbramin. Veç për ty qenka dashtë të vriten të gjithë ushtarët e UÇK-së për t'i respektuar. Edhe ata që sot po përfitojnë në shpinë të gjakut të shokëve të tyre, meritojnë mirënjohje për atë që bënë dje, e gjykim për atë që po e bëjnë sot.
    E sa për atë që po u tutkam me kallëzue ku paske pasë qenë ti gjatë luftës, nuk po m'bâhet shumë vonë, po ti shkrepe bre burrë se na n'forum virtual jemi, edhe n'u tutsha unë ndokush tjetër trimërohet, që Brahim tuci paska kësi trimash ja mbajnë lartë nâmin.

  17. #597
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Unë mendoj se tomaras e kishte cekur mirë atë gjë që AAK-ës po u duhen votat e LDK-ës dhe po bëjnë flirt të hapur me ta përndryshe të gjithë ata që duan të dijnë se çfarë mendon BLERIm SHALA lexone librin e tij të botuar me titull:
    " Vitet e Kosovës".
    Aty ai flet për Rugoven dhe gjykoni pastaj.
    Mbrëmë ay foli jo për Rugovën por nëse ka mundësi për të marrë ndonjë votë nga LDK-ja.
    Dhe ajo më kryesorja:
    Blerim Shala s'mund të dëshmoj për asgjë sa i përket Historis ( përpos kohës së rambujes) ngaqë s'ka qenë as pjesmarrës dhe as akterë në ngjarjet e mëdha siç ishin demonstrata e vitit 1981,1982, 1988, 1989, 1990 kështu që ay vetëm ka mundësi të supozon por jo edhe të vërteton ndonjë gjë!
    Siç thotë populli " vakti e han edhe kashtën".
    Lexone librin " Vitet e Kosovës" dhe aty do t'lexoni se çfarë thotë ky për Ibrahim Rugovën dhe për vet LDK-ën.
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  18. #598
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-08-2005
    Postime
    98
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    edhe nese don debat privat me mu munesh me meshkru mesazh privat edhe te pergjigjem ku jam kan e qka kam ba e mos e flliq ketu forumin tu shit kinse une i du deshmoret

    Fatlum te kisha propozuar mos me u merr me keta rrugaqa, ti vazhdo e posto mendimet e tua dhe po ashtu flm per linkun e Koha Vision . Mos u merr me keta injoranta qe nuk kane as dy dite shkolle.

    Se kush ishte Dr. Rugova populli e ka vertetuar disa here para, gjate dhe pas lufte, po te konsiderohej Thaqi qlirimtar atehere me siguri do te i fitonte zgjedhjet pas lufte por populli dine te vlersoje mire. E keta qe mendojne ndryshe pakic jane sikurse shkijet ne Kosove.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Beni-usa : 29-01-2010 më 17:11

  19. #599
    fanatik i së vërtetës Maska e tomaras
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    343
    Citim Postuar më parë nga Beni-usa Lexo Postimin
    Fatlum te kisha propozuar mos me u merr me keta rrugaqa, ti vazhdo e posto mendimet e tua dhe po ashtu flm per linkun e Koha Vision . Mos u merr me keta injoranta qe nuk kane as dy dite shkolle.

    Se kush ishte Dr. Rugova populli e ka vertetuar disa here para, gjate dhe pas lufte, po te konsiderohej Thaqi qlirimtar atehere me siguri do te i fitonte zgjedhjet pas lufte por populli dine te vlersoje mire. E keta qe mendojne ndryshe pakic jane sikurse shkijet ne Kosove.
    O mik sharjet nuk kanë qenë kurrë argument. Edhe kjo puna e shumicës dhe pakicës është shumë relative.
    Kur e vendosi me e nisë luftën Adem Jashari kishte në krah vetëm të vëllain Hamzën dhe t'jatin Shabanin. S'ka ku shkon ma pak. Shumica absolute, shumë ma shumë se pas lufte ishte e rreshtuar pas Brahim trimit që e tmerrojke popullin e vet duke ia lehtësuar punën pushtuesit, mirëpo qajo pushkë e Adem Jasharit u bë sebep që makineria serbe e dhunës pas gati 1 shekulli të tërhiqet nga vendi ynë. Prandaj hiqu shumicave e pakicave se nuk shprehin gjë. Është cilësia e atyre shumicave dhe pakicave, përkushtimi ndaj zotit dhe lirisë ajo që një pakicë e bën shumë më të fuqishme se çfarëdo shumice.

  20. #600
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Ende po merreni me Rugoven aaaaaaaaaaaa,pfff
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

Faqja 30 prej 103 FillimFillim ... 2028293031324080 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kushtetuta e Republikës së Kosovës
    Nga YlliRiaN në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •