Close
Faqja 26 prej 103 FillimFillim ... 1624252627283676 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 501 deri 520 prej 2056
  1. #501
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga Beni-usa Lexo Postimin
    Shume kisha pas qejf me dite se ku ishte Thaqi ne Mars te vitit 1998 kur u rrethua familja e Adem Jasharit.

    Kallxom ti mu kush i doli ne ndihme Adem Jasharit ne ditet ma te veshtira? Cilet "bashkeluftetare" te tij? Veq ne kete pytje kallxom dhe tani e dime se kush ne te vertet ishe Thaqi me shoke.
    Kjo pyetje është sikur Njeriu të pyet se; Ku ishte Ibrahim Rugova kur u vra Fehmi Agani kur dimë që ay ishte në beograd me udhëheqesin e tyre duke biseduar në kohën sa Kosova digjej"?
    Pyetje të tilla nuk bëhen?
    Kush do t'mund të profetizonte se kur dhe në cilën ditë do të ndodhte kjo apo ajo ngjarje?
    Ajo që dihet është që të gjithë Atdhetarët, me t'u dhanë Kushtrimi i Lirisë u nisën drejt Atdheut, drejt Kosovës për të dhanë kontributin e tyre.
    Në Kohën kur u vra Ademi, UÇK-ja akoma nuk ishte një ushtri e masovizuar sikurse atë akoma opinioni nderkombëtar apo edhe qenndrat e vendosjes nuk dinin se si ta cilesonin: si çlirimtare apo si " terroriste"?!
    Me t'u vra Adem jashari u ngriten me mijera Adema tjerë: u kthyen nga emigracioni Fehmi e Xhevë Lladrovci, Jakup NUra, Sami Lushtaku, Iljaz Kodra, Abedin Rexha, Bekim Berisha, Bedri Shala,Agim Ramadani, Salih Qeku, Xhemajl fetahu, Skender Berisha, e shumë e shumë të tjerë.
    Këta më vonë ( me disa përjashtime) që të gjithë vdiqen në fushën e nderit që do të thotë: po të dinin dhe po të kishin mundësi, pasi që e dëshmuan më vonë se ishin në gjendje të japin jetën do të gjendeshin që të gjithë në Prekaz për të mbrojtur një shtepi qëndresë! Dhe tani është çmenduri t'u thuash këtyre dëshmorëve se ku ishit Ju kur u rethua Adem Jashari - kur- këta dhanë jetën po ashtu sikur Adem jashari për Kosovë!
    Në Luftën e bellaqevcit ka mundur të vritet edhe Hashim Thaqi po ja që s'u vra. Kur ay u nis për Kosovë nuk ishte as kryeminister, as Minister, as komandant, as i njohur për Opinionin.
    Sakrifica, dëshmia, vigjilenca e bënë atë më vonë që të jetë faktor siç u bë më vonë!
    Nëse të intereson se ku ishte; ishte me mua dhe atë ditë, la gruan e tij shtatzanë dhe u nis për betejë duke llogaritur që do të vritej pa e parë kur fëmijën e lindur.
    Fati e deshi ndryshe?!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  2. #502
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Do të doja të bëja një pyetje fare të thjeshtë:
    " Pasi që po thoni se Ibrahim Rugova u zu" pengë" nga serbët ( sa jam nxanë unë) shtrohet pyetja se përse ata serbët nuk e likuiduan nëse ay ishte me të vërtetë " patriot"?
    A i frigoheshin serbët ndokujt?
    mendoj që jo sepse Amerika dhe NATO-ja e sulmonin sa mundnin beogradin dhe bombat binin mbi ta! Serbet do t'mund të thonin " ta vrasimrugoven se sherri i tij po na bombardojn ata"!
    PRa, aso kohe s'kishte fare Serbia asnjë frikë nga askush se do ta sulmonin apo do ta denonin ngaqë ajo veç sulmohej dhe bombardohej?
    Pra nëse e vranë Aganin atherë si ndodhi që e moren Rugoven nga prishtina e derguan në Beograd dhe asgjë si mungojë?
    Prej kujt frigoheshin serbët?
    Pren NATO-s?
    Prej Amerikës?
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  3. #503
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-08-2005
    Postime
    98
    Citim Postuar më parë nga Preng Sherri Lexo Postimin
    Kjo pyetje është sikur Njeriu të pyet se; Ku ishte Ibrahim Rugova kur u vra Fehmi Agani kur dimë që ay ishte në beograd me udhëheqesin e tyre duke biseduar në kohën sa Kosova digjej"?
    Pyetje të tilla nuk bëhen?
    Kush do t'mund të profetizonte se kur dhe në cilën ditë do të ndodhte kjo apo ajo ngjarje?
    Ajo që dihet është që të gjithë Atdhetarët, me t'u dhanë Kushtrimi i Lirisë u nisën drejt Atdheut, drejt Kosovës për të dhanë kontributin e tyre.
    Në Kohën kur u vra Ademi, UÇK-ja akoma nuk ishte një ushtri e masovizuar sikurse atë akoma opinioni nderkombëtar apo edhe qenndrat e vendosjes nuk dinin se si ta cilesonin: si çlirimtare apo si " terroriste"?!
    Me t'u vra Adem jashari u ngriten me mijera Adema tjerë: u kthyen nga emigracioni Fehmi e Xhevë Lladrovci, Jakup NUra, Sami Lushtaku, Iljaz Kodra, Abedin Rexha, Bekim Berisha, Bedri Shala,Agim Ramadani, Salih Qeku, Xhemajl fetahu, Skender Berisha, e shumë e shumë të tjerë.
    Këta më vonë ( me disa përjashtime) që të gjithë vdiqen në fushën e nderit që do të thotë: po të dinin dhe po të kishin mundësi, pasi që e dëshmuan më vonë se ishin në gjendje të japin jetën do të gjendeshin që të gjithë në Prekaz për të mbrojtur një shtepi qëndresë! Dhe tani është çmenduri t'u thuash këtyre dëshmorëve se ku ishit Ju kur u rethua Adem Jashari - kur- këta dhanë jetën po ashtu sikur Adem jashari për Kosovë!
    Në Luftën e bellaqevcit ka mundur të vritet edhe Hashim Thaqi po ja që s'u vra. Kur ay u nis për Kosovë nuk ishte as kryeminister, as Minister, as komandant, as i njohur për Opinionin.
    Sakrifica, dëshmia, vigjilenca e bënë atë më vonë që të jetë faktor siç u bë më vonë!
    Nëse të intereson se ku ishte; ishte me mua dhe atë ditë, la gruan e tij shtatzanë dhe u nis për betejë duke llogaritur që do të vritej pa e parë kur fëmijën e lindur.
    Fati e deshi ndryshe?!
    Nuk mundesh me krahasu pytjen time me ate te se ku ishte Rugova kur u vra Fehmi Agani, sepse Rugova nuk ka thane se ishte bashkluftetare i Fehmi Aganit. Thaqi gjithmone ka thane se ishte bashkeluftetare i Adem Jashari, se sa i perket se kinse nuk e paskan dite se ne cilen dite do te ndodh ajo ngjarje, ajo ka zgjatur tri dite edhe po te ishte Thaqi ne Zvicerr per tri dite do te mundte me ardh ne Kosove dhe me vdek bashke me Adem Jasharin. Kjo te tregon se qfare luftetari ishte Hashimi, dhe tregon se Ademi nuk ka pas shoke, normal se me pas u bashkuan shume ne UCK-ne.

  4. #504
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    preng..

    mbasi sic ke than.. azemi syl shpesh konsultohej me qosen.. pse nuk kish besim qosja me shku ne shtab te azemit syl ne drenic.. e me e mbrojt aty mjekrren e vet..( mbasi fmit i kish cu moti ne zhenev.. ) po iku si mini neper hanelez e fluturoj ne vila te tiranes mjekerr rruar..??

    na e shpjego pak..


    ..

  5. #505
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Sa i perket informimit te popullit, ne jemi perseri ne kohen e Enver Hoxhes dhe Fadil Hoxhes.

    Patriotat e nacionalistat quhen tradhtar, ndersa tradhtaret quhen patriota e nacionalista.

    Edhe Adem Jashari do te quhej tradhtar nga keta, po te mos perfitonin personalisht dhe partiakisht nga gjaku dhe djersa e derdhur e familjes Jashari per kete toke.
    Per kete toke te shenjet qe e kan ozurpuar dhe e kan zene peng komunistat, mafiozat, banditat dhe hajnat "shqiptar" qe jan 100 here ma t'zi se shkiet.

  6. #506
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga Zëu_s Lexo Postimin
    Sa i perket informimit te popullit, ne jemi perseri ne kohen e Enver Hoxhes dhe Fadil Hoxhes.

    Patriotat e nacionalistat quhen tradhtar, ndersa tradhtaret quhen patriota e nacionalista.

    Edhe Adem Jashari do te quhej tradhtar nga keta, po te mos perfitonin personalisht dhe partiakisht nga gjaku dhe djersa e derdhur e familjes Jashari per kete toke.
    Per kete toke te shenjet qe e kan ozurpuar dhe e kan zene peng komunistat, mafiozat, banditat dhe hajnat "shqiptar" qe jan 100 here ma t'zi se shkiet.
    kete qe e thua ty Zoteridhe Adem Jashari do te quhej tradhtar nga keta????!!! nga kush mendon
    eshte shume lehte vetem te shkruajsh bosh fjale pa te kuptimte,une ne mure kam Adem Jasharin dhe Ibrahim Rugoven i kam be vellezer hahaha
    pershendetje dhe cdo te mira ne jete

  7. #507
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga Zëu_s Lexo Postimin
    Sa i perket informimit te popullit, ne jemi perseri ne kohen e Enver Hoxhes dhe Fadil Hoxhes.

    Patriotat e nacionalistat quhen tradhtar, ndersa tradhtaret quhen patriota e nacionalista.

    Edhe Adem Jashari do te quhej tradhtar nga keta, po te mos perfitonin personalisht dhe partiakisht nga gjaku dhe djersa e derdhur e familjes Jashari per kete toke.
    Per kete toke te shenjet qe e kan ozurpuar dhe e kan zene peng komunistat, mafiozat, banditat dhe hajnat "shqiptar" qe jan 100 here ma t'zi se shkiet.
    haha per fjalen e fundit tenden valla po mu duket ja kajten nanen Kosoves Thaqi ,lima jane bere milionera hahaha
    ndashta po gaboj LOOOOOOL
    pershendetje vella

  8. #508
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga Beni-usa Lexo Postimin
    Nuk mundesh me krahasu pytjen time me ate te se ku ishte Rugova kur u vra Fehmi Agani, sepse Rugova nuk ka thane se ishte bashkluftetare i Fehmi Aganit. .
    Bravo- bingo!
    Shumë i mençur na dole sepse zbulove diçka që se kemi ditur dhe të cilën vetëm ti e paske ditur. Unë tani po e di që s'paskan qenë kurrë bashkë Agani me Rugovën!
    O zot jep aty ku s'ka!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  9. #509
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    preng..

    mbasi sic ke than.. azemi syl shpesh konsultohej me qosen.. pse nuk kish besim qosja me shku ne shtab te azemit syl ne drenic.. e me e mbrojt aty mjekrren e vet..( mbasi fmit i kish cu moti ne zhenev.. ) po iku si mini neper hanelez e fluturoj ne vila te tiranes mjekerr rruar..??

    na e shpjego pak..


    ..
    S'ka pas nevoj shtabi për askend ngaqë koha tregoj që i bënë punët si duhet: Shtabi kishte nevoj për ata që dinë të shkruajn, që t'i ruante sepse duhej bashkëdyzuar dy gjëra: trimerin dhe mençurinë!
    Sa për ikjen dhe daljen në Tiranë e di që s'pajtohesh por sido që të jetë puna; më mirë në TIRANë se sa në Beograd!
    Ai iku në Tiranë por ruajti dinjitet sepse askush nuk e mori dhe nuk e perdori si leckë për ta qitur pa TV-ve, para Popave dhe popadinkave duke e detyruar të vallëzonte dhe të qeshej me serbët siç bënë me Rugovën në Beograd.
    Ai si akademik i popullit që ishte ndau fatin e tij së bashku me Popullin e tij!
    Po s'mu përgjegjët në ato pyetjet se prej Kujt frigoheshin serbët që e ruanin Rugoven dhe nuk e vrisnin pasi paska qenë një farë " patrioti" siç e vranë Aganin sepse me sa e di unë, në atë kohë Serbia s'kishte se pse frigohet se po e vranë Rugoven, Bota do ta denoj Serbinë ngaqë ajo veç e denuar ishte: E sulmonte Amerika e NATO-ja me Aeroplan sa mundnin për 72 dy ditë me radhë!
    Ndoshta janë friguar prej Kinës edhe Rusis se ndonjë vend tjetër nuk po shohë për momentin
    .
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  10. #510
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga Preng Sherri Lexo Postimin
    S'ka pas nevoj shtabi për askend ngaqë koha tregoj që i bënë punët si duhet: Shtabi kishte nevoj për ata që dinë të shkruajn, që t'i ruante sepse duhej bashkëdyzuar dy gjëra: trimerin dhe mençurinë!
    Sa për ikjen dhe daljen në Tiranë e di që s'pajtohesh por sido që të jetë puna; më mirë në TIRANë se sa në Beograd!
    Ai iku në Tiranë por ruajti dinjitet sepse askush nuk e mori dhe nuk e perdori si leckë për ta qitur pa TV-ve, para Popave dhe popadinkave duke e detyruar të vallëzonte dhe të qeshej me serbët siç bënë me Rugovën në Beograd.
    Ai si akademik i popullit që ishte ndau fatin e tij së bashku me Popullin e tij!
    Po s'mu përgjegjët në ato pyetjet se prej Kujt frigoheshin serbët që e ruanin Rugoven dhe nuk e vrisnin pasi paska qenë një farë " patrioti" siç e vranë Aganin sepse me sa e di unë, në atë kohë Serbia s'kishte se pse frigohet se po e vranë Rugoven, Bota do ta denoj Serbinë ngaqë ajo veç e denuar ishte: E sulmonte Amerika e NATO-ja me Aeroplan sa mundnin për 72 dy ditë me radhë!
    Ndoshta janë friguar prej Kinës edhe Rusis se ndonjë vend tjetër nuk po shohë për momentin
    .
    Nuk e pata ndermend te shtoj numrin e postimeve te mija duke debatuar per kete mirepo qe po mundohem une te ta jap pergjegjen.A e din bilancin e bombardimeve te Natos kunder serbise.6 tankse,dy radare dhe disa ushtare.Amerika nuk donte te bente deme shume ne serbi,kete e morem vesh me von,sepse gjysma e aeroplaneve jane kthyer me bomba pa i shprazur.Dihet vetem tri ditet e fundit kane qene efektivet.Normal qe bilanci i ketyre bombardimeve do kishte qene ndryshe po mos te ishin shtetet kurva qe e kundershtonin kete si rusia,kina etj.Dihet qe Rugoven e ka shpetu zoti larte e ma shume miqesia e tij me po keta njerez qe bombardonin Serbine.Po te vritej Rugova ky bilanc i bombardimeve do te ishte ndryshe,me siguri.E sa per Qosjen,nuk eshte i vetmi qe ka ikur nga Kosova,jo qe ti bashkohet popullit siq thua ti por nga...pe din ti.Edhe Rugova nuk eshte i vetmi qe qendroi ne Prishtine,jo ne prishtine por ne shtepine e tij i burgosur.Ne Prishtine ishin edhe Adem Demaqi,Zekeria Cana etj.Tash a te themi qe edhe Demaqi ishte i siguruar prej serbeve a,ose tjerat figura qe qendruan aty.Ne ate kohe nuk ka qene njejte si Rugova si te tjeret sepse konsiderohej kryetar i Kosoves,jo vetem nga ne por nga mbare bota,keshtu qe dallimet egzistojne ne mes rastit te tij dhe tjereve.

  11. #511
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Masakra ne Istog e bere nga OZN-a famekeqe ne vitin 1945


    Mizoritë serbe te kesaj kohe arritën kulmin me masakrën në Kullë të Popit, në Istog, në janarin e vitit 1945. Likuidohen 170 burra, më të njohur, të anës së Istogut e të Klinës. Në mesin e tyre ishin edhe Uka, babai i Ibrahim Rugoves. Uka nuk kishte më shumë se 28 vjet. Të gjithëve u janë fshehur trupat e masakruar. Flitet se gjenden diku në “Llugat e Xhamisë”, në “Llogoret e Italianëve”, në Pusat në oborr të Kullës së Popit, apo të shkollës fillore, 28-32 m. thellë.

    Më 10.12.1945 formohet OZN-a organizatë famëkeqe e gjakatare serbe. Komandant ishte Dushan Popoviqi, me seli në Kullë të Popit. Ndër të parët, ftohet Rrustem Sadria - Rrustë Rugova, për të rrëfyer rreth veprimtarisë së tij, si figurë shumë e rëndësishme, bashkë me vëllezërit e tij, Xhemën, Azemin dhe Ibishin. Rrusta u kishte pri luftërave për mbrojtjen e kufirit, duke u thelluar deri në Plavë e Guci. Rrëmbehet, në mënyrë më të mistershme, edhe Uka. S’ka asnjë informatë për mënyrën e ekzekutimit të tij. Kishte lënë fëmijën e parë, njëmuajsh, Ibrahim Rugovën. Me Ukën ishte ekzekutuar edhe Llesh Gjoni i Zllokuqanit. Rrustem Rugova, nëpërmjet një të shpëtuari, lene porositë që vajzat e fejuara të çohen, ashtu pa krushqi, te burrat, ngase s’dihet se çka mund t’i ndodhte familjes, nga çetnikët, ndoshta ajo që është më e ndishme te shqiptarët – cenimi i nderit familjar.

  12. #512
    fanatik i së vërtetës Maska e tomaras
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    343
    Citim Postuar më parë nga Beni-usa Lexo Postimin
    Shume kisha pas qejf me dite se ku ishte Thaqi ne Mars te vitit 1998 kur u rrethua familja e Adem Jasharit.

    Kallxom ti mu kush i doli ne ndihme Adem Jasharit ne ditet ma te veshtira? Cilet "bashkeluftetare" te tij? Veq ne kete pytje kallxom dhe tani e dime se kush ne te vertet ishe Thaqi me shoke.
    O ti Beni prej Amerike. Po e shoh që informatat që i ke i ke ose prej televizori ose me të dëgjueme. Meqenëse krejt ato ngjarje heroike i kam përjetuar duke qenë në Kosovë gjatë tërë kohës, po të tregoj se në kohën kur ka ra Adem Jashari me krejt familjen dhe farefisin e tij, Hashim Thaqi ka qenë njeri i panjohur për Kosovën. Por, edhe Adem Jashari ka qenë i panjohur për shumicën absolute të popullit deri më 22.01.1998. Se kush ka qenë me te e kemi mësuar më vonë, mirëpo mundem me të tregue kush nuk ka qenë me te. Me te nuk ka qenë LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVËS e udhëhequr nga I.Rugova. Krejt sistemi i informim/dezinformimit të LDK-së ishte vënë në veprim kundër Adem Jasharit me shokë, duke i akuzuar për provokatorë të Serbisë, sepse, siç thoshin ata veç njerëzit e Serbisë mund të marrin guximin dhe të ecin me armë të gjata krahut si Ademi me shokë, dhe të mos i gjejë asgjë. Kjo propagandë ka zgjatur paralelisht me minimizimin e rëndësisë së akcioneve që i ndërmerrnin Ademi me shokë. Përpjekja ishte e qartë që Adem Jasharit t'i minohej përkrahja popullore, për këtë arsye Ademi u gjet bukur i vetmuar në ditët e 5, 6 dhe 7 marsit. Po për shkak të kësaj propagande Ademi, Hamza, Rifati dhe Shabani si kryefamiljar i familjes vendosën të mos i largonin gratë dhe fëmijët, përveç nga një djalë për vëlla, sa për ta vazhduar lozën, sepse propaganda e ultë e LDK-së i quante prookatorë të Serbisë. Po t'i largonin ata fëmijët e tyre, do ta kishin shumë ma të lehtë të luftonin, por edhe të tërhiqeshin kur t'e vlerësonin të domosdoshme, porse po t'u vriteshin bashkëvendësve të tjerë të tyre fëmijët atëherë të gjitha akuzat e propagandistëve të poshtër të LDK-së do të vërtetoheshin dhe këta do të gjendeshin të izoluar. Këtu edhe qëndron madhështia e kësaj sakrifice të vetëdijshme, të paparë dhe të padëgjuar në historinë njerëzore, që e ndërroi kahun e historisë, dhe e nxorri Kosovën nga nënshtrimi dhe përulja në liri dhe dinjitet.

  13. #513
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Beni-usa Lexo Postimin
    Une nuk ja u humbi meritat e ushtarve te lirise, por ti duhesh te i falemderohesh zotit te gezuar qe ishte interes i Amerikes me qene Kosova e pavarur dhe Ibrahim Rugoves qe u lidh me Amerike dhe qka i thonin ata nuk ja u prishte tymin e duhanit, UCK-ja ishte prodhim i Amerikes, Amerika e ka formu uck-ne amerika e ka udheqe politiken paqsore po ashtu edhe luften e UCK-se, e ti me Adem Demaqin qe thoshe ma heret se eshte legjend se nuk e ka ngu se qka thote amerika as ne WC nuk kishe mujt me shku e lere ma pavarsine, por pak ma heret i lexova disa postime te tjera te tua dhe e kuptova se je shume i ri (21 vjeqare) paramendo ku ke qene (me cucell ne goje) kur Rugova e formoj LDK-ne dhe i priu popullit.

    Sa i perket shokeve te Adem Jasharit, ti ke qene diku kah 10 vjeqar kur ka ndodh masakra e Prekazit e nuk i din gjera, Adem Jashari ne kohen e tij nuk ka pas shoke fare, se po te kishte shoke atehere pse askush nuk i doli ne ndihme kur ishte i rrethuar tri dite nga shkijet dhe u flijua me tere familjen, populli thote:

    "SHOKU I MIRE SHIHET NE DITE TE VESHTIRA"

    Normal qe Thaqi ose ka qene ne Tirane ose ne Zvicer ne hotel diku, e tash thote se ka qene bashkluftetar i Adem Jasharit, Adam Jashari nuk ka pas bashkeluftetare, ai ka luftu i vetem. E kallxom edhe nje here se cilet jane shoket e Adem Jasharit se nuk te kuptova???????
    Po tregom sa ke Rugova ne Pushtet pse nuk erdhi Amerika ne Kosove?

    Kur them per shoket e Adem Jasharit e kam fjalen per gjithe ushterin d,m,th,UCK-ja e prire nga Komandati Legjendar Adem Jashari,pra fal gjak te ketyre deshmorve ne jemi ne kete gjendje se sa per politiken pacifiste te Rugoves ne ende do t ishin nene serbi.

  14. #514
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    kete qe e thua ty Zoteridhe Adem Jashari do te quhej tradhtar nga keta????!!! nga kush mendon
    eshte shume lehte vetem te shkruajsh bosh fjale pa te kuptimte,une ne mure kam Adem Jasharin dhe Ibrahim Rugoven i kam be vellezer hahaha
    pershendetje dhe cdo te mira ne jete
    lexoe edhe nihere se nuk e ke mare vesh aq mire çka kam thane ... .

    Citim Postuar më parë nga Zëu_s Lexo Postimin
    Sa i perket informimit te popullit, ne jemi perseri ne kohen e Enver Hoxhes dhe Fadil Hoxhes.

    Patriotat e nacionalistat quhen tradhtar, ndersa tradhtaret quhen patriota e nacionalista.

    Edhe Adem Jashari do te quhej tradhtar nga keta, po te mos perfitonin personalisht dhe partiakisht nga gjaku dhe djersa e derdhur e familjes Jashari per kete toke.
    Per kete toke te shenjet qe e kan ozurpuar dhe e kan zene peng komunistat, mafiozat, banditat dhe hajnat "shqiptar" qe jan 100 here ma t'zi se shkiet.
    -----------------------------------------

    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    une ne mure kam Adem Jasharin dhe Ibrahim Rugoven i kam be vellezer hahaha
    pershendetje dhe cdo te mira ne jete
    Ndersa une perveq fotografise se Adem Jasharit dhe Ibrahim Rugoves, e kam edhe flamurin kuq e zi me shqiponjen e shenjet dykrenare Shqiptare, qe e digjnin keta shkavellat e Kosoves.

  15. #515
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-08-2005
    Postime
    98
    Citim Postuar më parë nga Preng Sherri Lexo Postimin
    Bravo- bingo!
    Shumë i mençur na dole sepse zbulove diçka që se kemi ditur dhe të cilën vetëm ti e paske ditur. Unë tani po e di që s'paskan qenë kurrë bashkë Agani me Rugovën!
    O zot jep aty ku s'ka!

    Se a jen kan Agani me Rugoven bashke edhe femija ne djep e din e ti qe je prej shumadije nuk ke faj se nuk e din, ti nuk po me pergjegjesh as ne pyetjen se kush ishin shoket e Adem Jasharit ti me kan prej Kosoves e kishe dite edhe kishe thane se Adem Jashari nuk ka pas shok fare ka luftuar i vetem per tri dite ku ishte komandat "gjarpni" more ato dite.
    E more jarani jem te paket jeni ju qe mendoni keq per Dr. Rugoven, kjo ma se miri u pa se si reagoj populli kur ai vdiq me miliona njerze murren pjese ne varrim, me mijra e mijra kane ardhur prej te gjitha aneve te botes dhe kan pritur me ore te tera (ne temperatura nen zero) vetem e vetem qe te kene mundesin te perkulen para arkivolit te tij te merrnin pjese ne nje ngjarje ku sternipat tone do te mesojn histori dhe do te na e ken lakmi neve qe kemi jetuar ne kohen e Dr. Rugoves "Engjullit te Kosoves"

  16. #516
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-08-2005
    Postime
    98
    Citim Postuar më parë nga tomaras Lexo Postimin
    O ti Beni prej Amerike. Po e shoh që informatat që i ke i ke ose prej televizori ose me të dëgjueme. Meqenëse krejt ato ngjarje heroike i kam përjetuar duke qenë në Kosovë gjatë tërë kohës, po të tregoj se në kohën kur ka ra Adem Jashari me krejt familjen dhe farefisin e tij, Hashim Thaqi ka qenë njeri i panjohur për Kosovën. Por, edhe Adem Jashari ka qenë i panjohur për shumicën absolute të popullit deri më 22.01.1998. Se kush ka qenë me te e kemi mësuar më vonë, mirëpo mundem me të tregue kush nuk ka qenë me te. Me te nuk ka qenë LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVËS e udhëhequr nga I.Rugova. Krejt sistemi i informim/dezinformimit të LDK-së ishte vënë në veprim kundër Adem Jasharit me shokë, duke i akuzuar për provokatorë të Serbisë, sepse, siç thoshin ata veç njerëzit e Serbisë mund të marrin guximin dhe të ecin me armë të gjata krahut si Ademi me shokë, dhe të mos i gjejë asgjë. Kjo propagandë ka zgjatur paralelisht me minimizimin e rëndësisë së akcioneve që i ndërmerrnin Ademi me shokë. Përpjekja ishte e qartë që Adem Jasharit t'i minohej përkrahja popullore, për këtë arsye Ademi u gjet bukur i vetmuar në ditët e 5, 6 dhe 7 marsit. Po për shkak të kësaj propagande Ademi, Hamza, Rifati dhe Shabani si kryefamiljar i familjes vendosën të mos i largonin gratë dhe fëmijët, përveç nga një djalë për vëlla, sa për ta vazhduar lozën, sepse propaganda e ultë e LDK-së i quante prookatorë të Serbisë. Po t'i largonin ata fëmijët e tyre, do ta kishin shumë ma të lehtë të luftonin, por edhe të tërhiqeshin kur t'e vlerësonin të domosdoshme, porse po t'u vriteshin bashkëvendësve të tjerë të tyre fëmijët atëherë të gjitha akuzat e propagandistëve të poshtër të LDK-së do të vërtetoheshin dhe këta do të gjendeshin të izoluar. Këtu edhe qëndron madhështia e kësaj sakrifice të vetëdijshme, të paparë dhe të padëgjuar në historinë njerëzore, që e ndërroi kahun e historisë, dhe e nxorri Kosovën nga nënshtrimi dhe përulja në liri dhe dinjitet.
    Edhe une i kam perjetuar per se afermi se ne KS jam kane deri ne vitin 2001, vlerat e Adem Jasharit me familje jane te pamohueshme per popullin e Kosoves, pyetja eshte shume e thjesht, nese Hashim Thaqi po thote se ju ka bashkuar Adem Jasharit ne formimin e UCK-se qysh ne vitet 93 94, atehere ku ishte "gjarpni" me shoke kur u masakrua familja Jashari? vetem kete pytje nese ka mundsi dikush me mu pergjegj.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Beni-usa : 23-01-2010 më 21:32

  17. #517
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-08-2005
    Postime
    98
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Po tregom sa ke Rugova ne Pushtet pse nuk erdhi Amerika ne Kosove?

    Kur them per shoket e Adem Jasharit e kam fjalen per gjithe ushterin d,m,th,UCK-ja e prire nga Komandati Legjendar Adem Jashari,pra fal gjak te ketyre deshmorve ne jemi ne kete gjendje se sa per politiken pacifiste te Rugoves ne ende do t ishin nene serbi.
    E po ti mua a mundesh me ma spjegu se qysh erdh Rugova ne pushtet menjhere pas qlirmit masi Hashim Thaqi me shoke e paska qliru Kosoven dhe deri sa vdiq ishte president?? Pres pergjigjje.

  18. #518
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Beni-usa Lexo Postimin
    E po ti mua a mundesh me ma spjegu se qysh erdh Rugova ne pushtet menjhere pas qlirmit masi Hashim Thaqi me shoke e paska qliru Kosoven dhe deri sa vdiq ishte president?? Pres pergjigjje.
    Shum thjeshte popoulli injorant prap i besoj nje njeriu si Rugova dhe per kete arsye prap e fitoj pushtetin ,perkunder demeve qe i ka sjell ky njeri keti populli.

    Ce ti besh kur e ke popullin injorant gjithcka ndodh.

    I vetmi Rugova ne Histri te njerzimit eshte ber i dashur nga populli pa punuar asgje.

    Cudi cfar po ndodh me kete popullin tone,nje e di ose jemi populli me injorant ne bote ose populli me i menqur ne bote.

  19. #519
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Shum thjeshte popoulli injorant prap i besoj nje njeriu si Rugova dhe per kete arsye prap e fitoj pushtetin ,perkunder demeve qe i ka sjell ky njeri keti populli.

    Ce ti besh kur e ke popullin injorant gjithcka ndodh.

    I vetmi Rugova ne Histri te njerzimit eshte ber i dashur nga populli pa punuar asgje.

    Cudi cfar po ndodh me kete popullin tone,nje e di ose jemi populli me injorant ne bote ose populli me i menqur ne bote.
    Kush po mendon se je qe e quan popullin injorant? A kush?
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  20. #520
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Shum thjeshte popoulli injorant prap i besoj nje njeriu si Rugova dhe per kete arsye prap e fitoj pushtetin ,perkunder demeve qe i ka sjell ky njeri keti populli.

    Ce ti besh kur e ke popullin injorant gjithcka ndodh.

    I vetmi Rugova ne Histri te njerzimit eshte ber i dashur nga populli pa punuar asgje.

    Cudi cfar po ndodh me kete popullin tone,nje e di ose jemi populli me injorant ne bote ose populli me i menqur ne bote.
    Vetem ne revolucionet staliniste quhej nje popull i tere injorant,populli sdi gje,populli eshte budalle,populli hane gjithqka etj etj.

Faqja 26 prej 103 FillimFillim ... 1624252627283676 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kushtetuta e Republikës së Kosovës
    Nga YlliRiaN në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •