Close
Faqja 15 prej 103 FillimFillim ... 513141516172565 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 281 deri 300 prej 2056
 1. #281
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,036
  Faleminderit
  70
  93 falenderime n 77 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  a spo e shef qe na kan rrethue talibanet shqipfolsa ne te gjitha anet a
  ja kokum tranue une ja koke qorrue ti
  o Llap shikoje realitetin
  (boll borrllog osht ) po na nuk mundemi kurgjo me ndryshu...

  P.S. mos u bon Paranoid

 2. #282
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-06-2008
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Lepurushat e kuq ia kane shume frigen Rugoves...
  Jo si fizik,se ai past ndjese iku e shkoi te t`parte e vet,por ia kane frigen ideve qe la pas ai burr i madh,i urte e i dijeshem i Kosoves e gjithe Shqipnise.
  Ai hapi siparin e fundit te ideologjise shkatrrimtare komuniste ne trojet tona.Ishte ai qe na afroi me "imperialistat"amerikan,ishte ai qe ceshtjen e Kosoves nga nje problem ideologjik(sic e kishin trajtuar kuqaloshet),e shendrroi ne ceshtje te vertete kombetare,demokratike dhe liridashese te nji populli te tane.Ishte ai qe artikuloi dhe nderlidhi ceshtjen e lirise se Kosoves me demokracine dhe progresin e Shqiperise dhe gjithe Rajonit te Ballkanit, ne frymen liberal-demokratike,ishte ai qe krijoi ura miqesie me te gjitha forcat demokratike ne bote.
  Rugova ishte zeri qe po zgjohej nga deliri e pergjumja shekullore ku e kishte perplase koha e re dhe e vjeter kete komb, njihere me hashash turko-arab e s`fundi edhe me sllavo bizantin.Ishte ai qe ketij kombi i hapi syt e veshet per vlerat e verteta kombetare te tij.
  Kjo fryme kombetare e properindimore,metodat demokratike te veprimit politik,mohimi i dhunes si metodologji e arritjes se pushtetit,kursi i carte e i pandryshueshem drejte vlerave qytetruese perendimore,rrespektimi i vlerave autoktone dhe injorimi i ndikimeve ideologjike lindore,jane vlera qe kete personalitet e bejne unik e te pakrahasueshem ne historine tone me te re.
  Per keto vlera,ai do te jete gjithmone numri nji ne altarin e shtetit te Kosoves dhe i pakrahasueshem per brezat qe bene kete mrekulli.

 3. #283
  i/e regjistruar Maska e Adem Berisha
  Antarsuar
  16-07-2008
  Vendndodhja
  Rahovec, Rep. e Kosovs
  Mosha
  70
  Postime
  159
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  "Kush nuk e do nnn, do ta doj njerkn"

  Ej bre Llapi, mir e ke sepse ne jemi shum t veant e specifik para gjith bots. T gjith prpiqen q edhe nga asgjja t krijojn dika t veten me t cilen pastaj mburren e ne pr t gjall dhe vdekur perdhosim vlerat m kapitale dhe m t ndritura q kishim. E dij se ju llapi jeni t menur veq nuk e besoj se ia kaloni gjith popullit fisnik e atdhedashs shqiptar i cili me shpirt e me zemr e admiroi dhe prkrahu presidentin e vet t par e historik, shenjtin e bekur dr Ibrahim Rugoven n filozofin e tij politike pr shtjen shqiptare n prgjithsi e at t Kosovs n veanti.
  Nuk paske vrejtur dje zv presidentin amerikan e Mikun e Madh t shqiptarve, z. BIDEN se si gjat shoqrimit t tij nga presidenti aktual i Republiks s Kosovs dhe kryeministri i saj, IU REFERUA fotografis s shenjtit RUGOV. Futja ti qysh t duash veq qe besa e zotit ti nuk je as m i menur e as m dashamirs i Kosovs dhe shqiptarve se sa ky zotri i madh i nj kombi t madh i cili me viziten e tij, ktij populli i hapi rrug t reja t shpress, fatit dhe prosperitetit. Edhe ti je dshmitar se 'nderim i kan br gjith shqiptart dhe gjith bota e civilizuar demokratike ktij shenjti me rastin e kalimit t tij nga kjo bot n jetn n amshim e pavdeksi. Valla un asgj nuk dij veq kam dgjuar m t diturit t ken thn se : "Delja q ndahet nga tufa, e han ujku", ishalla ty nuk t han se megjithat t dua, je i imi e nuk kam ku t qoj e ti kqyr gjeje e duaje dik q nuk sht i yti se h "e huaja m e mbl". sic!!! veq del m e thart.
  "Leht bhesh pasha n nahi
  por sht vshtir t jesh njeri".

 4. #284
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,095
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Kur do dilni nga psikoza "edhe amerikani/kinezi/turku" e ka mburrur X apo Y?

  Nuk sht merit t t mburrin t huajt. T huajt mburrin ata q bjn politikn e t huajve.
  Kjo n prgjithsi. N veanti amerikant e mburrin Rugovn pr t lar gojn. Krahu pro-amerikan ka qen gjithmon krahu anti-Rugov. UK, PDK etj kan qen kundrshtar t Rugovs.
  Por nejse historia rrall e ndan thekrn nga egjri.
  -

 5. #285
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-02-2007
  Postime
  1,274
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga Adem Berisha Lexo Postimin
  Ej bre Llapi, mir e ke sepse ne jemi shum t veant e specifik para gjith bots. T gjith prpiqen q edhe nga asgjja t krijojn dika t veten me t cilen pastaj mburren e ne pr t gjall dhe vdekur perdhosim vlerat m kapitale dhe m t ndritura q kishim. E dij se ju llapi jeni t menur veq nuk e besoj se ia kaloni gjith popullit fisnik e atdhedashs shqiptar i cili me shpirt e me zemr e admiroi dhe prkrahu presidentin e vet t par e historik, shenjtin e bekur dr Ibrahim Rugoven n filozofin e tij politike pr shtjen shqiptare n prgjithsi e at t Kosovs n veanti.
  Nuk paske vrejtur dje zv presidentin amerikan e Mikun e Madh t shqiptarve, z. BIDEN se si gjat shoqrimit t tij nga presidenti aktual i Republiks s Kosovs dhe kryeministri i saj, IU REFERUA fotografis s shenjtit RUGOV. Futja ti qysh t duash veq qe besa e zotit ti nuk je as m i menur e as m dashamirs i Kosovs dhe shqiptarve se sa ky zotri i madh i nj kombi t madh i cili me viziten e tij, ktij populli i hapi rrug t reja t shpress, fatit dhe prosperitetit. Edhe ti je dshmitar se 'nderim i kan br gjith shqiptart dhe gjith bota e civilizuar demokratike ktij shenjti me rastin e kalimit t tij nga kjo bot n jetn n amshim e pavdeksi. Valla un asgj nuk dij veq kam dgjuar m t diturit t ken thn se : "Delja q ndahet nga tufa, e han ujku", ishalla ty nuk t han se megjithat t dua, je i imi e nuk kam ku t qoj e ti kqyr gjeje e duaje dik q nuk sht i yti se h "e huaja m e mbl". sic!!! veq del m e thart.
  Prshendetje i nderuari Berisha,
  Sa lexova nga ato poezit e juaja kuptova q vini nga komuna e Rahovecit, Komun ku kam shum t njohur dhe shok t idealit e bashkluftetar e bashkohanik: Ju keni pr rastsi apo pr Trashgimi mbiemr t Njejt me Fetah Berishn!
  Se cili ishte apo mund t ishte mendimi i tij pr figurn e Ibrahim Rugovs besoj q mund ta merrni me mend po ashtu si duhet ta merrni me mend se far mendonin pr Figurn e Ibrahim Rugovs t pavdekshmit komandantt; Toni dhe Mici!
  Por, meq vini nga Komuna e Rahovecit gjithashtu besoj q mund t dini dhe keni " dgjuar" pr UKSHIn HOTIN dhe fatin e tij; Pr Ukn t cilin pikrisht e izoluan dhe e drguan n vuajtje t burgimit pikrisht ata t cilve n shkrimin e m lartm u ke thurur fjal t hiperbolizuara por jo mir t menduara!
  " Migja" po t lexon kto shkresa mund t ket pak bezdisje apo e kam gabim kt gj?
  Rugovs m s miri do t'i shkonte thnja e Firms suaj!

  Sikur t ishte politika e Rugovs Bajdeni s'do t vinte akoma n Kosov dhe nuk do ta prisnim ashtu si e pritm pr shkak se akoma do t ishim t zn duke ia numruar Ukut dhmbt n Goj: Bajdeni erdhi fal atyre q nuk ndjeken Politiken e Rugovs dhe t cilt jastkun e zvendesuamn me Gur Fushe; Trupin e vn pr t Fjetur n Tok n vend t shtratit; dhe qielli i mbulonte n vend t Jorganit kur qndronin n Istikame prball Armikut faqezi dhe barbar!
  Bajdeni erdhi fal Lufts heroike t UK-s dhe jo vetm ai por edhe t tjer q do t vijn pas tij!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Preng Sherri : 22-05-2009 m 07:52

 6. #286
  Manitu Maska e kiniku
  Antarsuar
  08-07-2005
  Vendndodhja
  Mos t na vij cudi se cdo frymor nga vete natyra priret t kerkoj ushqim; Lukreci
  Postime
  870
  Faleminderit
  33
  12 falenderime n 10 postime
  jastkun e zvendesuamn me Gur Fushe
  ;

  Me mire thuaj me jastek Hoteli!!!
  Where have all the good men gone
  & where are all the gods?

 7. #287
  ReaLmadriD
  Antarsuar
  15-02-2009
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  627
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Preng Sherri Lexo Postimin
  Prshendetje i nderuari Berisha,
  Sa lexova nga ato poezit e juaja kuptova q vini nga komuna e Rahovecit, Komun ku kam shum t njohur dhe shok t idealit e bashkluftetar e bashkohanik: Ju keni pr rastsi apo pr Trashgimi mbiemr t Njejt me Fetah Berishn!
  Se cili ishte apo mund t ishte mendimi i tij pr figurn e Ibrahim Rugovs besoj q mund ta merrni me mend po ashtu si duhet ta merrni me mend se far mendonin pr Figurn e Ibrahim Rugovs t pavdekshmit komandantt; Toni dhe Mici!
  Por, meq vini nga Komuna e Rahovecit gjithashtu besoj q mund t dini dhe keni " dgjuar" pr UKSHIn HOTIN dhe fatin e tij; Pr Ukn t cilin pikrisht e izoluan dhe e drguan n vuajtje t burgimit pikrisht ata t cilve n shkrimin e m lartm u ke thurur fjal t hiperbolizuara por jo mir t menduara!
  " Migja" po t lexon kto shkresa mund t ket pak bezdisje apo e kam gabim kt gj?
  Rugovs m s miri do t'i shkonte thnja e Firms suaj!

  Sikur t ishte politika e Rugovs Bajdeni s'do t vinte akoma n Kosov dhe nuk do ta prisnim ashtu si e pritm pr shkak se akoma do t ishim t zn duke ia numruar Ukut dhmbt n Goj: Bajdeni erdhi fal atyre q nuk ndjeken Politiken e Rugovs dhe t cilt jastkun e zvendesuamn me Gur Fushe; Trupin e vn pr t Fjetur n Tok n vend t shtratit; dhe qielli i mbulonte n vend t Jorganit kur qndronin n Istikame prball Armikut faqezi dhe barbar!
  Bajdeni erdhi fal Lufts heroike t UK-s dhe jo vetm ai por edhe t tjer q do t vijn pas tij!
  Toni dhe Mici ja kan pshurr Politiken e thaqit e kan rre si qenin ne Rahovec, Dhe pastaj thaqi me ata mafiozet e vet e Tradhtuan dhe e myten serbet kjo ka qen Poliktika e thaqit te vraj une njerz te cilet kan Kontribuar shum e pastaj te hypi un ne shtet pfuuuu Tonin Ka luftu ne Koroaci e ne Bosnje i shpejtoj luftes e e vran ne Opterush pfuu.. Ket ja kan ber kta mafiozat e Thaqit..

  Ky Jakupi i m... e Truzoj Rrafshin e Dugagjinit..
  La filosofa del Real Madrid es tener a los mejores del mundo

 8. #288
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga Robben Lexo Postimin
  Toni dhe Mici ja kan pshurr Politiken e thaqit e kan rre si qenin ne Rahovec, Dhe pastaj thaqi me ata mafiozet e vet e Tradhtuan dhe e myten serbet kjo ka qen Poliktika e thaqit te vraj une njerz te cilet kan Kontribuar shum e pastaj te hypi un ne shtet pfuuuu Tonin Ka luftu ne Koroaci e ne Bosnje i shpejtoj luftes e e vran ne Opterush pfuu.. Ket ja kan ber kta mafiozat e Thaqit..

  Ky Jakupi i m... e Truzoj Rrafshin e Dugagjinit..
  mos rrej more mos rrej mos rrej bre po qysh po rren qysh rren burri bre mos bre mos aiiiiiihhhhhhh qfar rrene breeeeeeeeeee

 9. #289
  i/e regjistruar Maska e &Mitrovicalia&
  Antarsuar
  19-05-2009
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  O Llapi , N qoftse 90% e popullit Shqiptar to kokan talibana shqipfols ! , ather edhe un jam krenar q to kokna taliban shqipfols.E drejta jote sht q prej bindjeve t tuja komuniste, marksiste, lenjiniste, staliniste, Qosjijste , Demaciste , Thaqiiste t konvertohesh n nj Katolik t prbetum q ta dshmosh vehtn ma patriot se na shqiptart musliman q s'jem pr mendimin tnd kurfar patriota.Sipas mendimit tnd vec shqiptart katalik kan luftu dhe kan fliju krejt qa kan pas e ne shqiptart musliman kosovar kem nejt nr hije t dardhs.Interesant prej teje to koka q ne shqiptart musliman s'po dijshim as me qkru e as me lexu shqip?!!!. POM DHIMBESH Llapi ME QATO MEN QE I KI, DHE NJE NJERI SI TI MUA NUK MUNDET MEM OFENDU.

 10. #290
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga &Mitrovicalia& Lexo Postimin
  O Llapi , N qoftse 90% e popullit Shqiptar to kokan talibana shqipfols ! , ather edhe un jam krenar q to kokna taliban shqipfols.E drejta jote sht q prej bindjeve t tuja komuniste, marksiste, lenjiniste, staliniste, Qosjijste , Demaciste , Thaqiiste t konvertohesh n nj Katolik t prbetum q ta dshmosh vehtn ma patriot se na shqiptart musliman q s'jem pr mendimin tnd kurfar patriota.Sipas mendimit tnd vec shqiptart katalik kan luftu dhe kan fliju krejt qa kan pas e ne shqiptart musliman kosovar kem nejt nr hije t dardhs.Interesant prej teje to koka q ne shqiptart musliman s'po dijshim as me qkru e as me lexu shqip?!!!. POM DHIMBESH Llapi ME QATO MEN QE I KI, DHE NJE NJERI SI TI MUA NUK MUNDET MEM OFENDU.
  ik bre taliban pirdhu rrenacaku i safit te par

  po kush tha qe vetem katoliket kan luftue
  hajt gjeje nji postim ku kam than une keshtu
  dhe perse po rren trego perse po rren
  qe une jam konvertue ne nji fe tjeter
  lexoi ndaq postimet e mija une shum her
  kam tregue qe une jam shqiptar i besimin islam me bab e nan
  te lindur musliman
  por por i urrej dhe do ti urrej talibanet-etnik-me miekrra-cjapi
  qe na u kan perhap sidomos ne Kosove
  dhe edhe ti e din qe keta punoin per serbin rusin e disa shtete talibano-muslimane kunder shtetit me te ri ne bot Kosoves dhe popullit te saj
  e ti o talibani i safit te par je i shitur tek keto shtete e keto sherbime e ke shit by.th e ftyren per pak lek e vjen ketu me shitesh hoxh e patriot e qka jo
  shko more ne ........

 11. #291
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-02-2007
  Postime
  1,274
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga &Mitrovicalia& Lexo Postimin
  O Llapi , N qoftse 90% e popullit Shqiptar to kokan talibana shqipfols ! , ather edhe un jam krenar q to kokna taliban shqipfols.E drejta jote sht q prej bindjeve t tuja komuniste, marksiste, lenjiniste, staliniste, Qosjijste , Demaciste , Thaqiiste t konvertohesh n nj Katolik t prbetum q ta dshmosh vehtn ma patriot se na shqiptart musliman q s'jem pr mendimin tnd kurfar patriota.Sipas mendimit tnd vec shqiptart katalik kan luftu dhe kan fliju krejt qa kan pas e ne shqiptart musliman kosovar kem nejt nr hije t dardhs.Interesant prej teje to koka q ne shqiptart musliman s'po dijshim as me qkru e as me lexu shqip?!!!. POM DHIMBESH Llapi ME QATO MEN QE I KI, DHE NJE NJERI SI TI MUA NUK MUNDET MEM OFENDU.
  E para pr Leninist njihet Ibrahim Rugova i cili kur shkruante pr TIton thoshte q " vetm leninin mund t krahasohet me Titon". Kshtu q duke e ditur q LLAPI me qndrimet e tija Kombtare s'ka qen kurr ithtar i Rugovs at'her s'mund ta quash n at mnyr!
  T jesh Demaist. Qosjist apo edhe Thaist, si e quan ti, kjo sht Krenari Kombtare; kjo sht Rezistenc Kombtare; kjo sht Intelegjenc Kombtare; kjo sht pavarsi dhe Liri Kombtare!
  Pra me nj fjal t identifikohesh me Demain, Qosjen, Thaqin do t thot t identifikohesh si shqiptar me dinjitet, rezistenc, menuri dhe Liri!

  Sa pr at se pr ka luftuan shqiptart, besoj q e kan t qart q t gjith; pa qofshin t besimit katolik apo edhe t atij musliman; shqiptari kurr gjat Historis nuk ka luftuar dhe nuk e ka dhn jetn e tij pr besimin fetar! Nuk njeh Historia nj shqiptar q u martirizua pr fen! Shqiptart gjat luftrave t tyre, kur plagoheshin apo edhe kur vriteshin fjalt e tyre t fundit ishin:" Rroft Shqiperia", " Rroft Kosova", " Shok mos u dorzoni"," " Amanet Kosovn" etj etj.
  Pra, asnjri dhe asnjher nuk than apo nuk brohoriten gjat rnjs s tyre pr liri nj t vetmen paroll fetare!
  Shqiptari vdes pr Atdhen e jo pr fen!

 12. #292
  ReaLmadriD
  Antarsuar
  15-02-2009
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  627
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  mos rrej more mos rrej mos rrej bre po qysh po rren qysh rren burri bre mos bre mos aiiiiiihhhhhhh qfar rrene breeeeeeeeeee
  Mos me trego mua per Rahovec ti se aty kam qen gjat luftes e di qka ka ndodh ne at Komun...


  Ky Jakup M... ka qen me nje fshat aty afer ku jan vrar Toni dhe Mici..
  La filosofa del Real Madrid es tener a los mejores del mundo

 13. #293
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,166
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i par i Republiks s Kosovs
  ....i gjith populli shqiptar e din se ne me 17 shkurt 2008 eshte ber Kosova shtet i pa varur., do te thot Kosova eshte ber Republik.
  ...ne te gjith e dim se ne 2006 kryetari rugova ka cof, ne at koh Kosova ska pas kurnifar republike , kurni far statusi , vetem se ka qen e lir asgje tjeter.
  - mirpo nese thuani ju se rugova ka qen kryetar i par i rebublikes se Kosoves , ateher kjo pi o bjen se ai ka qen nji Tradhtar, asgje tjeter.
  - ne at koh Kosova s'ka qen republik , vetem ka mujt me qen krahin serbe siq e quanin edhe vet serbet , lider i saj ka qen rugova , qe ky me von e quante kosoven republik pa u kan hiq, nejse ka pas te drejt me qe ashtu i konvenonte rugoves edhe serbis .
  - ne at koh ne Kosov ka funksionu pushteti serb , e ky rugov coftaku ka qen lider i popullates shqiptare ne Kosove.
  ...tamam po i bjen presidenti i par i republikes se Kosoves nen udheheqjen serbe.

 14. #294
  i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
  Antarsuar
  04-11-2007
  Postime
  424
  Faleminderit
  9
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Preng Sherri Lexo Postimin
  Prshendetje i nderuari Berisha,
  Sa lexova nga ato poezit e juaja kuptova q vini nga komuna e Rahovecit, Komun ku kam shum t njohur dhe shok t idealit e bashkluftetar e bashkohanik: Ju keni pr rastsi apo pr Trashgimi mbiemr t Njejt me Fetah Berishn!
  Se cili ishte apo mund t ishte mendimi i tij pr figurn e Ibrahim Rugovs besoj q mund ta merrni me mend po ashtu si duhet ta merrni me mend se far mendonin pr Figurn e Ibrahim Rugovs t pavdekshmit komandantt; Toni dhe Mici!
  Por, meq vini nga Komuna e Rahovecit gjithashtu besoj q mund t dini dhe keni " dgjuar" pr UKSHIn HOTIN dhe fatin e tij; Pr Ukn t cilin pikrisht e izoluan dhe e drguan n vuajtje t burgimit pikrisht ata t cilve n shkrimin e m lartm u ke thurur fjal t hiperbolizuara por jo mir t menduara!
  " Migja" po t lexon kto shkresa mund t ket pak bezdisje apo e kam gabim kt gj?
  Rugovs m s miri do t'i shkonte thnja e Firms suaj!

  Sikur t ishte politika e Rugovs Bajdeni s'do t vinte akoma n Kosov dhe nuk do ta prisnim ashtu si e pritm pr shkak se akoma do t ishim t zn duke ia numruar Ukut dhmbt n Goj: Bajdeni erdhi fal atyre q nuk ndjeken Politiken e Rugovs dhe t cilt jastkun e zvendesuamn me Gur Fushe; Trupin e vn pr t Fjetur n Tok n vend t shtratit; dhe qielli i mbulonte n vend t Jorganit kur qndronin n Istikame prball Armikut faqezi dhe barbar!
  Bajdeni erdhi fal Lufts heroike t UK-s dhe jo vetm ai por edhe t tjer q do t vijn pas tij!
  te pergezoje per ket pergjegjeje te argumentuar po ski kuj i flet se njerzit jan aqe te helmuar nga ajo politik mashtruse sa qe duhet te presim gjeneraten tjeter te shkruaje historin qe e meritojme.

 15. #295
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Nuk u festua dita e Presidentit
  Besnik Boletini, BOTA SOT

  Data e 24 majit ishte prcaktuar nga presidenti Ibrahim Rugova si Dita e presidentit t Kosovs. Por dita e 24 majit t ktij viti ka kaluar si do dit tjetr, pra nuk sht zhvilluar asnj aktivitet nga presidenca e Kosovs. Shtrohet pyetja prse kt vit nuk u shnua kjo dit kur dihet se sa ishte gjall presidenti, ai organizonte ceremoni festive pr kt dat.
  -----------------------------

  haaaaaaaaaaaaaaaaa
  e harruen presidentin e par e historik e te pazevendesushmin e te pavdekshmin e pejngamberin e tyre e qfar si kini than more e tash qysh me e harrue breee
  auuuuu jazik u koft po koki korit ne shok e posht

 16. #296
  i/e regjistruar Maska e &Mitrovicalia&
  Antarsuar
  19-05-2009
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  O Roben, prgjigjja sht shum e leht.Hashimi e prcau LDK-n, Fatmir llapjanin e boni prej vetit dhe u bo cysh u bo.Tash e ka rendin partia e Ramushit me pi cat sherbet t LDK-s vec jo sa sht Ramushi gjall por dej sa s'vdes edhe aj apo dej sa s'likuidohet edhe aj si Tahir Zemaj, ashtu q n fund ka me na met "XhaXhi Enver uhhh me fal XHaxhi Hashim".

 17. #297
  i/e regjistruar Maska e &Mitrovicalia&
  Antarsuar
  19-05-2009
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  ik bre taliban pirdhu rrenacaku i safit te par

  po kush tha qe vetem katoliket kan luftue
  hajt gjeje nji postim ku kam than une keshtu
  dhe perse po rren trego perse po rren
  qe une jam konvertue ne nji fe tjeter
  lexoi ndaq postimet e mija une shum her
  kam tregue qe une jam shqiptar i besimin islam me bab e nan
  te lindur musliman
  por por i urrej dhe do ti urrej talibanet-etnik-me miekrra-cjapi
  qe na u kan perhap sidomos ne Kosove
  dhe edhe ti e din qe keta punoin per serbin rusin e disa shtete talibano-muslimane kunder shtetit me te ri ne bot Kosoves dhe popullit te saj
  e ti o talibani i safit te par je i shitur tek keto shtete e keto sherbime e ke shit by.th e ftyren per pak lek e vjen ketu me shitesh hoxh e patriot e qka jo
  shko more ne ........

  ja rrofsh ti qe e ki kryetar ket coftin qe na qelbi kosoven .
  -ky ka qen njeriu me i domshum per vendin ton, sja ka vlejt barra qeran.
  - ky se ka vendin ne Kosove.
  - duhet t'ja hekum varrin ketij coftine nga tokat tona , se nuk ka vend ne tokat shqiptare ky tradhtar.
  - Posht Tradhtar .
  - tradhtart plumbi do ti ndjek ku do qe futen , edhe ne vorr.
  Ty Llapi dhe ket shokun apo vellan tende Hard Stule kure dikush prej ketij forumi do te marte keto fjale te juaja dhe kure te kishe hodhe ne det apo oqean atehere asnje gjallese ne te nuk do te mbeste gjalle.Juve te dyve asnje gjykat e kesaj bote nuk do te munde te cel ndonje seance gjyqesore kunder jush mbasi qyshe ne fillim kishin konstatuar se ju dy jeni kandidatet meritore per ne bardovce te prishtines.

 18. #298
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  EU PO SHUM PO VUNI PER PARTI BREEEEEEEEEEE ju qe partin e keni aq me zemer po te kishit punu me zell per komb dote kishum bashkimin nalne pak hezin o vllezer po krejt ballkani po kesh me ne e punet si kemi bash kerkund bash sinqerisht po ju them ne kosove me knaqesi dota vendosja sistemi e gjagjit enver per nja 15 vjet se jemi popull injorant dhe jo mirnjohes kur ngordh luani majmuni behet mret
  nje popull qe shan luftetaret dhe i njoron aj popull ska te ardhme te mir
  ne ne kosove menio her pas lufte kemi dal nga sistemi njerzor jemi katandisur per parti e vrasim vllaun e per komb bash hiq sna nin kujtone bllacen ju qe e keni harru kujtone qegranin se historia mund te perseritet .. enverin ne kosove pastaj edhe shurren jav kish bo me termin pastaj ishim mush mend ne .........................

 19. #299
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Rugova me ish-presidentin amerikan Bill Klinton, ne vitin 1998.


  Pjes nga biseda Klinton - Rugova  Prishtin, 2 Shkurt (Kosovapress),

  Nga Drejtoria e Shrbimit Informativ e Ushtris lirimtare t Kosovs na erdhi ky lajm t cilin po e botojm n trsi.

  Klinton: Un do t dshiroja t dija edhe mendimin tuaj rreth konceptit t Shqipris pr problemin pr t cilin flasim. Ne mendojm se sht koncept modern dhe si t till e prkrahim.

  Rugova: N Kosov, qeveria e tashme shqiptare, flas n mesin e popullit t Kosovs nuk gzon respekt. Jan shum shkaqe, por populli mendon se ajo bn pun t papastra, pikrisht n krahun serb. Ndrsa e vrteta, pr mendimin ton, sht krejt tjetr.  Klinton: Si sht tjetr? Pra sht n krah t kundrt me qndrimin serb dhe un kt e gjej t mir.

  Rugova: Qeveria e Shqipris, pra kjo qeveri q sht sot, mendoj un, por edhe shokt e mi kshtu mendojn, sht krejtsisht n krahun e grupeve t armatosura. Ajo edhe mund t jet frymzuese e tyre, ndoshta edhe organizatore.  Klinton: Prse e keni kt mendim? T dhnat tona dhe burimet e tjera nuk e tregojn kt.

  Rugova: Ka lidhje kohore mes gjithkaje q po ndodh sot n Kosov dhe n Shqipri. Kur n pushtetin shqiptar ishin forcat e djathta, me t cilt ne kemi bashkpunuar q nga fillimi, edhe n Kosov kishte gjendje tjetr. Grupe t armatosura n Kosov, prgjithsisht kan pikpamje t majta, pra jan nga ata q kan patur ide t majta, drejtohen nga njerz q edhe sot e ksaj dite kan nostalgji pr ish figura t njohura komuniste. Si pr shembull pr Enver Hoxhn, i cili ka qen diktator i madh komunist. Ka tani nj lidhje, sepse grupe t armatosura shprthyen pikrisht me shumic kur socialistt erdhn n pushtet n Shqipri.  Klinton: Nuk ka shkaqe t tjera t gjendjes?

  Rugova: Ka edhe t tjera, por qeveria e Shqipris, zoti Nano, lojn e ka jo t pastr. Prandaj edhe marrdhniet tona me t, marrdhniet e mia me t, jan ngrir. Nga Shqipria jan futur arm edhe mjete t tjera. Futen njerz, futet gjithka. Kjo e radikalizoi gjendjen dhe mund t shkoj edhe m tutje drejt eskalimit.  Klinton: Ne kemi mendimin se n Shqipri po punohet mir, pr problemin e Kosovs. Ata nuk po ndezin nga zjarri i vogl nj zjarr t madh.

  Bukoshi: Nuk duhet me pas besim t madh tek qeveria shqiptare. Un kam pas takime me to fill pas takimit t Nanos me Milosheviin n Kret, takim q sht prit me indinjat n Kosov.  Klinton: Mendimi sht se kan br mir q jan takuar. T jetosh n Ballkan dhe t mos flassh me njeri - tjetrin, qoft dhe pr di t zakonshme, sht kundr rrjedhave. Vlerat demokratike nuk mbrohen me izolim. Edhe mendimi civilizues nuk ecn me ngrirje.

  Bukoshi: Un kam marr takim me ta pas takimit n Kret. Kreta ishte alibi pr Nanon pr faktin se ai ka lidhje t forta, t hershme, me ata q po realizojn luftn n Kosov. Lidhjet e tij datojn prej disa vitesh.

  Surroi: Veshja e jashtme e politiks s Nanos sht moderne, thelbi sht nacionalist.  Klinton: Ju duhet t takoheni me Nanon. Nse qeveria e tanishme n Shqipri ndihmon aktivisht n luftn q zhvillohet n Kosov, nuk bn mir, por mundsit e saj jan t pakta pr gjendjen q sht atje. Mendoj pr mundsit q kan ata pr t marr veten pas ngjarjeve t nj viti m par. Ata kan problemet e tyre, por nuk duhet tu shtojm edhe t tjera, ato tonat. Ne do t’i prkrahim ata, sidomos pr vizionin e qart pr problemin e Kosovs.

  Rugova: Zoti president, un kam biseduar me zonjn Ollbrajt, edhe zotit Gelbart ia kam thn se Nano nuk bn loj t pastr, por kontaktet do t’i kemi m t rregullta.

 20. #300
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga HoteL-MadriD Lexo Postimin
  o Flisni sa te doni por vepra e Rugoves flet vete.

  Sa Cmime i ka mare Rugova ju as idene nuk e keni, Pse nuk i jepen Cmime Dikujt tjeter por vetem Rugoves i kan dhen?

  Nje gje e kisha une si keshill, Kur ta permendeni emrin e Dr.Ibrahim Rugova, shkoni pastrojeni gojen mire mire me te gjitha pastat, por eshte mire ne fillim te i hudhni icik Benzine gojes qe te pastrohet me mire, mandej perdorni pasta qe te mos iu vje era kur e thuani emrin e tij.

  PS: Ju qe po lehni shum, mos u lodhni se nuk eshte kush duke ju lexuar, por sdi cuditem me Arb qe can drasa me ju.

  Llapi shikoje ihere kete o i mjer.

  http://www.youtube.com/watch?v=j8Undnl_lXw

  Tung
  Hotel Madrid shikoje ihere kete o i lumtur.


Tema t Ngjashme

 1. Kshtu foli Tahir Zemaj
  Nga Nice_Boy n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 123
  Postimi i Fundit: 01-01-2014, 17:52
 2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
  Nga Kuksjan_forever n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 09-11-2010, 13:42
 3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
 4. Kushtetuta e Republiks s Kosovs
  Nga YlliRiaN n forumin Shqipe nga Kosova
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •