Close
Faqja 103 prej 103 FillimFillim ... 35393101102103
Duke shfaqur rezultatin 2,041 deri 2,056 prej 2056
  1. #2041

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin


    shiqone se si e hapte gojen
    dhe me ter fuqin deshiron qe ti futet ne byth shokut mikut te ti kriminelit millosheviq
    ndersa ne foton me posht se si nuk munet as ne sy ta shiqoi Kryeçlirimtarin e Shqiptarve te Kosoves
    sepse ja prishi rehati dhe ja prishi edhe miqesin me shkie keti kryetradhtari



    car thua mo tr@po?
    po mos te kish qen pe Rrugoven Kosova sot do ishte si Palestina...
    o tr@po!!

  2. #2042
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës

    Citim Postuar më parë nga Dorian Kullota Lexo Postimin
    car thua mo tr@po?
    po mos te kish qen pe Rrugoven Kosova sot do ishte si Palestina...
    o tr@po!!
    mos ofendo more muti i keq
    ai ishte kryetradhtar dhe pik.
    po ku k,oqet di ti ma mire se ne
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  3. #2043
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anëtarësuar
    29-02-2012
    Postime
    498

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës


  4. #2044
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës

    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  5. #2045
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anëtarësuar
    29-02-2012
    Postime
    498

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës


  6. #2046
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anëtarësuar
    29-02-2012
    Postime
    498

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës


  7. #2047
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës

    hahahahahaaaaaaa o kot i pagueni kengetaret qe ti kendoin se nuk ka uji as sapun qe e pastron ket coftin te coft
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  8. #2048
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anëtarësuar
    29-02-2012
    Postime
    498

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës

    Fjala popullor thot "Ai qe nuk ja din hallin veti e mban kavallin ( Daqiqin) mbase veti "


    Veton Surroi sjellë rrëfimin për UÇK-në e Hashim Thaçin
    Libri paraqet një rrëfim shumë provokues ku UÇK-ja është një organizatë jo ekzistuese e ku Hashim Thaçi e pranon marrëveshjen e Rambujesë, pasi që i premtohet një skenar filmi i Hollivudit, rrëfim që ngërthen me vete individë dhe ngjarje të ditura e të paditura, polemikë politike ku edhe nxjerrë një diagnozë të rëndë për sistemin e rëndë që e sundon Kosovën.
    Kështu u tha sot në promovimin e librit më të ri të Veton Surroit “Këmbët e Gjarprit” ku edhe u cilësua si dëshmi historike për popullin dhe ngjarjet e rëndësishme.

    Autori i librit, Veton Surroi, thotë se këtë rrëfim ua kushton dy vajzave të tij, që siç thotë ai, ua përcjellë porosinë se çlirimi nuk ndodhë vetëm me armë.

    Thotë, se para së gjithash, liria e Kosovës erdhi falë rezistencës që kishin populli i saj.

    “Kosova në një formë të vetën, në një formë të veçantë të vetën, i rezistoi okupatorit me kreativitet, nuk kishim armë por kishim çelësa, nuk kishim armë por kishim tenxhere, nuk kishim armë por kishim qirinj, nuk kishim mënyrë se si t’i përgjigjeshim dhunës por ngrisnim dy gishtërinjtë - me shpresë që mos të thyheshim. Dhe kur të thyheshim me shpresë që mos të thyhej dora, dhe kur thyhej dora me shpresë që mos të thyhej krahu, që mos të thyhej trupi, dhe rezistuam dhe fituam, ky popull fitoj në tërësinë e tij”, ka thënë Surroi.

    Sipas tij, nuk pati një grup apo një tjetër i cili i solli lirinë Kosovës.

    “Këtij vendi ia solli lirinë së pari rezistenca e tij, dhe natyrisht si shpërblim ndaj kësaj rezistence në masë të madhe paqësore e në masë më të vogël edhe të dhunshme, patëm përkrahje shumë të madhe ndërkombëtare dhe u çliruam, na çliruan”, thotë ai.

    Sipas Surroit, porosia e librit është që vendi nuk çlirohet vetëm më armë.

    “Porosia e këtij libri është se çlirimi nuk ndodhë vetëm me armë, nuk ndodhë vetëm me ushtri, se çlirimi ndodh në mendjet dhe veprimet tona, dhe edhe pse të çliruar një ditë pas çlirimit e lamë këtë vend të zaptohet sërish”, ka thënë ai.

    E redaktori i librit, Agron Bajrami thotë se, autori qëllimisht ngacmon individë e struktura që siç i quan ai, zaptues të pushtetit dhe shkatërrues të shoqërisë, për të detyruar hapjen e një debati që Kosova me vite i shmangët, debati për llogaridhënie.

    “Është libër historik që flet për individë e ngjarje të ditura e të paditura, në të cilat vetë autori ka qenë pjesëmarrës direkt dhe rrëfimi që na sjellë Vetoni është dëshmi për një kohë dhe disa njerëz që edhe sot kanë peshë në Kosovë. Por më shumë se thjeshtë një libër historie ‘Këmbët e Gjarprit’ është edhe libër për historinë, libër që sjellë në shesh shtrembërimin e historisë, blerjen dhe shitjen e saj, rishikimin e historisë dhe manipulimin në të”, ka thënë Bajrami. /Telegrafi/
    Ndryshuar për herë të fundit nga Bajraku : 20-09-2014 më 11:40

  9. #2049
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës

    Citim Postuar më parë nga Bajraku Lexo Postimin
    Fjala popullor thot "Ai qe nuk ja din hallin veti e mban kavallin ( Daqiqin) mbase veti "


    Veton Surroi sjellë rrëfimin për UÇK-në e Hashim Thaçin
    Libri paraqet një rrëfim shumë provokues ku UÇK-ja është një organizatë jo ekzistuese e ku Hashim Thaçi e pranon marrëveshjen e Rambujesë, pasi që i premtohet një skenar filmi i Hollivudit, rrëfim që ngërthen me vete individë dhe ngjarje të ditura e të paditura, polemikë politike ku edhe nxjerrë një diagnozë të rëndë për sistemin e rëndë që e sundon Kosovën.
    Kështu u tha sot në promovimin e librit më të ri të Veton Surroit “Këmbët e Gjarprit” ku edhe u cilësua si dëshmi historike për popullin dhe ngjarjet e rëndësishme.

    Autori i librit, Veton Surroi, thotë se këtë rrëfim ua kushton dy vajzave të tij, që siç thotë ai, ua përcjellë porosinë se çlirimi nuk ndodhë vetëm me armë.

    Thotë, se para së gjithash, liria e Kosovës erdhi falë rezistencës që kishin populli i saj.

    “Kosova në një formë të vetën, në një formë të veçantë të vetën, i rezistoi okupatorit me kreativitet, nuk kishim armë por kishim çelësa, nuk kishim armë por kishim tenxhere, nuk kishim armë por kishim qirinj, nuk kishim mënyrë se si t’i përgjigjeshim dhunës por ngrisnim dy gishtërinjtë - me shpresë që mos të thyheshim. Dhe kur të thyheshim me shpresë që mos të thyhej dora, dhe kur thyhej dora me shpresë që mos të thyhej krahu, që mos të thyhej trupi, dhe rezistuam dhe fituam, ky popull fitoj në tërësinë e tij”, ka thënë Surroi.

    Sipas tij, nuk pati një grup apo një tjetër i cili i solli lirinë Kosovës.

    “Këtij vendi ia solli lirinë së pari rezistenca e tij, dhe natyrisht si shpërblim ndaj kësaj rezistence në masë të madhe paqësore e në masë më të vogël edhe të dhunshme, patëm përkrahje shumë të madhe ndërkombëtare dhe u çliruam, na çliruan”, thotë ai.

    Sipas Surroit, porosia e librit është që vendi nuk çlirohet vetëm më armë.

    “Porosia e këtij libri është se çlirimi nuk ndodhë vetëm me armë, nuk ndodhë vetëm me ushtri, se çlirimi ndodh në mendjet dhe veprimet tona, dhe edhe pse të çliruar një ditë pas çlirimit e lamë këtë vend të zaptohet sërish”, ka thënë ai.

    E redaktori i librit, Agron Bajrami thotë se, autori qëllimisht ngacmon individë e struktura që siç i quan ai, zaptues të pushtetit dhe shkatërrues të shoqërisë, për të detyruar hapjen e një debati që Kosova me vite i shmangët, debati për llogaridhënie.

    “Është libër historik që flet për individë e ngjarje të ditura e të paditura, në të cilat vetë autori ka qenë pjesëmarrës direkt dhe rrëfimi që na sjellë Vetoni është dëshmi për një kohë dhe disa njerëz që edhe sot kanë peshë në Kosovë. Por më shumë se thjeshtë një libër historie ‘Këmbët e Gjarprit’ është edhe libër për historinë, libër që sjellë në shesh shtrembërimin e historisë, blerjen dhe shitjen e saj, rishikimin e historisë dhe manipulimin në të”, ka thënë Bajrami. /Telegrafi/
    aha mfalni se gabim hyra ne ket tem per veton-jugosllavin
    une mendova se eshte tema per rugovnen po ashtu nji titist-jugosllave i ngordhur
    por koka shendrrue tema prej nji titisti ne nji tjeter jugosllav.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  10. #2050
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anëtarësuar
    29-02-2012
    Postime
    498

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës



    vllazerim bashkim (Jugosllavi e vogel)Kosova ku pakica sundon e shumica bejn zhurume,ulurima,britma
    te lumturit duke bushqeshur
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga Bajraku : 21-09-2014 më 02:31

  11. #2051
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës

    hahahahahahaaaaaaaaaaa

    qysh i ndrron temat her per veton-jugosllavin
    her per Kryeqlirimtarin Thaqi
    her per Bajram Rexhepin

    o dai tema eshte per Kryetradhtarin e coft
    Rugovna e per ket nese kie diq per te than thuej
    e mos dil nga tema.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  12. #2052
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anëtarësuar
    29-02-2012
    Postime
    498

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës


  13. #2053
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës

    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  14. #2054
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anëtarësuar
    29-02-2012
    Postime
    498

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës

    NO koment...................
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura   

  15. #2055
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës

    Citim Postuar më parë nga Bajraku Lexo Postimin
    NO koment...................

    hahahahaha
    prap e paske hap nji tem per Kryeqlirimtarin e Kosoves
    Hashim Thaqin bravo keshtu i bahet reklam
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  16. #2056
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës



    Ibrahim Rugova simboli i qyqarllekut nuk meriton respekt por përbuzje

    Publikuar: E enjte, 27 Nëntor 2014 10:39



    Autor: Erald Selca

    Unë personalisht kam qenë një jetë kundër Ibrahim Rugoves dhe LDK-së politikes saj qyqare mjerane kapitulluse dhe nënshtruese dhe ketë mendim do ta mbaj gjithë jetën time, unë nuk jam si shumica e popullit tonë që kur vdes dikush ja falin mëkatet gjynahet të metat dhe gabimet unë nuk jam zoti në qiell por një intelektual i thjeshtë atdhetar dhe i pakompromis me keqen dhe nënshtrimin .Gjithmonë mesin tonë kanë ekzistuar dy koncepte politike një pro Shqipërisë bashkimit kombëtar në krye me Adem Demacin, Ukshin Hotin e madh ketë ideolog dhe ilegalja LPK -LKÇK-ja e patriotet e shquar të kohës ish burgosurit politik dhe legenat pro jugosllav LKJ-ist Titist. Ky koncepti i dytë gjeti shtrirje të madhe popull Titistat brenda nate u gdhin Rugovista LDK si subjekt politik e themeluar me 23 dhjetor 1989 u regjistrua në ministrinë e drejtesisë Jugosllave në Beograd te ministri i asaj kohe Vlade Kambovski dhe pa asnjë problem madje njerëz si Rugova e Jusuf Buxhovi nuk paraqisnin rrezik për okupatorin serb ata donin kinin një levë në duart e tyre dhe që do mbante Status quon popullin urtë në gjumë që mos qohej protesta demonstrata mosbindje qytetare.

    LDK -ja bëri lojen serbe në Kosovë nga 1989 -1999 vazhdimisht Serbia lejoi ketë të hap zyret esaja gazetën fashiste Rilindja -Bujku QIK-un shpifës e mekanizma te tjerë koncepti anti-Shqipëri federativ konferderativ projugosllav po fitonte terren kundrejt atdhetarëve ilegales. Me qeverisjen hajdute në ekzil binomit Bukoshi -Mustafa dhe me degët esaja në terren LDK sabotonte çdo përpjekje çlirimtare anatemonte patriotet me veshet e mi qindra herë ikam degjuar mbetjet jugosllave duke sha nënën Shqipëri Enverin e lavdishem artin shqiptar, por kurrë filojugosllavet në bashkepunim me Surroistat, Matoshistat nuk i dëgjova duke sharë Drazh Mihajlin Rankovicin Titon barbarine jugosllave qe debonte shqiptaret Unë personalisht kam qenë një jetë kundër Ibrahim Rugoves dhe LDK-së politikes saj qyqare mjerane kapitulluse dhe nënshtruese dhe ketë mendim do ta mbaj gjithë jetën time, unë nuk jam si shumica e popullit tonë që kur vdes dikush ja falin mëkatet gjynahet të metat dhe gabimet unë nuk jam zoti në qiell por një intelektual i thjeshtë atdhetar dhe i pakompromis me keqen dhe nënshtrimin .Gjithmonë mesin tonë kanë ekzistuar dy koncepte politike një pro Shqipërisë bashkimit kombëtar në krye me Adem Demacin, Ukshin Hotin e madh ketë ideolog dhe ilegalja LPK -LKÇK-ja e patriotet e shquar të kohës ish burgosurit politik dhe legenat pro jugosllav LKJ-ist Titist. Ky koncepti i dytë gjeti shtrirje të madhe popull Titistat brenda nate u gdhin Rugovista LDK si subjekt politik e themeluar me 23 dhjetor 1989 u regjistrua në ministrinë e drejtesisë Jugosllave në Beograd te ministri i asaj kohe Vlade Kambovski dhe pa asnjë problem madje njerëz si Rugova e Jusuf Buxhovi nuk paraqisnin rrezik për okupatorin serb ata donin kinin një levë në duart e tyre dhe që do mbante Status quon popullin urtë në gjumë që mos qohej protesta demonstrata mosbindje qytetare. LDK -ja bëri lojen serbe në Kosovë nga 1989 -1999 vazhdimisht Serbia lejoi ketë të hap zyret esaja gazetën fashiste Rilindja -Bujku QIK-un shpifës e mekanizma te tjerë koncepti anti-Shqipëri federativ konferderativ projugosllav po fitonte terren kundrejt atdhetarëve ilegales. Me qeverisjen hajdute në ekzil binomit Bukoshi -Mustafa dhe me degët esaja në terren LDK sabotonte çdo përpjekje çlirimtare anatemonte patriotet me veshet e mi qindra herë ikam degjuar mbetjet jugosllave duke sha nënën Shqipëri Enverin e lavdishem artin shqiptar, por kurrë filojugosllavet në bashkepunim me Surroistat, Matoshistat nuk i dëgjova duke sharë Drazh Mihajlin Rankovicin Titon barbarine jugosllave qe debonte shqiptaret Turqi dhe që sheshet tona i mbulonte gjaku rinor madje kanë nostalgji.

    Ky koncepti antishqiptar antipatriotik zuri shtat Ibrahim Rugova ky telall eshakaxhi me konferenca per shtyp mendonte se Çlirohej atdheu me kopalla nuk clirohet atdheu po me kallashnikov AK-47 UÇK -së legjendare e cila ja ktheu dinjitetin popullit në viset shqiptare nën robëri. LDK e Rugova thoshin hapur ndaj Serbisë dhe Shqipërisë për ta Beogradi e Kumrovci ishin më afër se Tirana jonë shteti amë na futen faren e përcarjes mes nesh .Pse u arrestuan e u zhduken Ukshin Hoti, Hafir Shala, Bajram KëLMENDI me familje, Fehmi Agani e kurrë Rugoven se preki kush as bashkëpuntoret e tij të Velanisë. LDK mbolli ndjenjen e frikes popull thoshte me hy luftë na shfarosemi zhdukemi a edini ju kush o Serbia bre Enverista na thonin a jo me dasht për 24 orë na gjuan detin adriatik ja cfare politike udhehiqte Rugova sejmenet e tij qesharakë e idiotë 600 mijë veta braktisen Kosoven si pasojë e aparteidit serb dhe politikes proserbe në Kosovë. Fatbardhesisht falë vizionit shokut Enver lavdishmit ai kishte menduar gjatë se pa luftë viset e robëruara nga Kosova, Kosova Lindore Ilirida nuk do cliroheshin pa organizim ilegal luftë armatosur sepse okupatori kupton vetëm pushkën e rezistences e jo me ja kthyer ****** armikut. Enveri dhe armët e tij trajnimet nga stafi ushtarak i presidentit Ramiz Alia u themelua UÇK-ja dalëzotesja e atdheut krenaria jonë projekti shekullor i shtetit amë dhe i mbarë patrioteve nga krejt gjeografia shqiptare. Shtei amë sponsorizoi ilegalen po mos ishte Shqipëria Enveriane ne as hartë nuk do ishim .Ibrahim Rugova mbahet mend si lider qesharak që ka tall k.... me popullin tonë ai ka injoruar patriotet gjithmonë ka diferencuar ata kujtojmë Qosjen, Demaçin sulmet ndaj UÇK -së na quante krijesa serbe marksistë e marrë djemtë e vajzat më te mirë i shante kerkushi djemte e vashat tona që bartnin armë me krah njom e si mushka. Në kohen e pacifizmit që po equajne gandizem nje polic serb rrahte një qytet terë e kur doli UÇK skenë atherë erdhi liria erdhen aletatet BE, NATO, SHBA krijuam miq me luftën edrejtë e jo me kapitullim koncepti Rugoves ishte kapitullimi nënshtrimi servilosja durimi i okupatorit kunder traditave tona. Nuk di një popull ta ketë fituar lirinë pa mund gjak luftë, Rugova nuk përkrahu studentet luftën clirimtare na sabotoi me Berishen, Bukoshin benin grushte shteti Tiranë kur digjej Kosova organizonte palo zgjedhje kur ra tribuni ADEM JASHARI kurrë nuk nderoi një dëshmor kombi kurrë nuk vizitoi Prekazin kurrë preher tij fëmijë jetim Kosoves nuk pati ai jetonte i izoluar nga bota Kosova për të ishte Velania e tij shtëpia e tij. 7 milionë ishin Prekaz Rugova kurrë. Asnjëhere nuk dha llogari për takimet me Millosheviqin, Millutinoviqin për sabotimin e QPK THAÇIT për hajnin e 3% etj për fyerjet ndaj neve që nata dhe dita na hedhte maleve vendit në te ftohtë të uritur plagosur ne kurrë nuk na përmendi madje termi UÇK kurrë nuk u zu gojë nga ai. Të ne fitojnë antivlerat tregtaret e flamujve po mos ishin idealistat gjaku i derdhur liri nuk do kishim ne kurrë ai sabotatori njeriu që ka mashtruar ketë popul fitoj dhe 4 pale zgjedhje përball neve Çlirimtarëve përcarë në disa subjekte dhe zenë me lakmi. Ky njeri nuk meriton asnjë respekt është fatkeqesia e kombit shqiptar simboli i frikacakut dhe sa herë bie dikush ka busti tij do kujtoj tuten si themi ne në Kosovë simbolin e tucanave kolaboracionistave dhe sahanlëpiresave të Beogradit. LDK nuk ka asnjë meritë për kombin shqiptar as Rugova në 1999 QPK atherë dhe ne nuk do duhej lejonim ekzistimin e LDK -së dhe Rugova do duhej shpallur tradhtar dhe shkonte në Itali si qyqarë që ishte pakurrizor hesapi por ndërkombëtaret shoket e mi idealit e amnestuan punuan me të qeverisen me partin e tij dhe shkojn i bejnë ndere madje varrit tij turp qeshtu është kur si popull falim tradhtaret Zogun Rugoven. I.Rugova nuk meriton asnjë gjë koncepti tij ishte antishqiptar zgjohuni milet./Infodirekt.tv/
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Tema të Ngjashme

  1. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kushtetuta e Republikës së Kosovës
    Nga YlliRiaN në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •