Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e frozen22
  Antarsuar
  10-01-2003
  Vendndodhja
  Ne Kurrizin tend
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Shpjegimi i ndrrave

  Thjeshte dua te di nenkuptimin e disa gjerave/sendeve qe ne enderrojme ...
  Zakonisht pyes prinderit/shoqerine, por mendova qe kjo teme do ishte e dobishme edhe per ato qe jane kurjoze si puna ime .

  Po e filloj un e para: cfar do te thote kur shikon femi??...po lot.??..(dmth je ti ajo/ai qe po qan)

  ps. edhe juve mund te shkruani per enderrat qe ju keni pasur.
  >>Bota eshte shume e padrejte. Po e pranove je bashkefjator, po e ndryshove je xhelat.>>

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e arturo
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  2,244
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga frozen22
  Thjeshte dua te di nenkuptimin e disa gjerave/sendeve qe ne enderrojme ...
  Zakonisht pyes prinderit/shoqerine, por mendova qe kjo teme do ishte e dobishme edhe per ato qe jane kurjoze si puna ime .

  Po e filloj un e para: cfar do te thote kur shikon femi??...po lot.??..(dmth je ti ajo/ai qe po qan)

  ps. edhe juve mund te shkruani per enderrat qe ju keni pasur.
  endrrat jane tre llojesh ose ka tre tipe endrrash

  1-KA ENDRRA QE JANE THJESHT PUNIME TE TRURIT

  2-KA ENDRRA QE JANE MESAZHE OSE SINJALE PER PERSONIN QE I SHIKON

  3-DHE KA ENDRRA QE JANE HYJNORE OSE PROFETIKE ,KETO LLOJ ENDRRASH SHIKOHEN ZAKONISHT NE TE GDHIRE RRETH ORES 5 TE MENGJESIT PARA SE TE DALI GJUMI

  per me shume do shkruaj kur te kem kohe

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e buki19
  Antarsuar
  20-09-2005
  Postime
  313
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga frozen22
  Thjeshte dua te di nenkuptimin e disa gjerave/sendeve qe ne enderrojme ...
  Zakonisht pyes prinderit/shoqerine, por mendova qe kjo teme do ishte e dobishme edhe per ato qe jane kurjoze si puna ime .

  Po e filloj un e para: cfar do te thote kur shikon femi??...po lot.??..(dmth je ti ajo/ai qe po qan)

  ps. edhe juve mund te shkruani per enderrat qe ju keni pasur.

  ...femijte ne enderr zakonisht paraqesin probleme te vegjel,lotet clirim nga ndonje brenge,vaji ose te qarit dmth se shum po ndegjon muzik.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Sefedini_PZ
  Antarsuar
  05-03-2009
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Shpjegimi i ndrrave

  Jeta mund t jet vetm nj ndrr, por si ta shpjegojm?
  ka ndrrojm gjat nats mund t na jep neve informata pr gjrat e rndsishme n jetn ton reale.
  ndrrat na ndihmojn ti prpunojm mendimet tona dhe mund t na japin nj mprehtsi t rndsishme ndaj problemeve dhe sfidave q i hasim n jet.
  Ndonse ne mund t kemi ndrra t uditshme dhe t pazakonshme, ka nj numr t caktuar t ndrrave t zakonshme q shum prej nesh i prjetojm e q prsriten.
  Lexoni interpretimet e mposhtme pr nj shpjegim t shenjave q shpesh ju paraqiten n ndrra.

  Personi juaj i dashur sht i smur ose po vdes

  Ju po i afroheni nj kohe pr ndryshim t madh kur disa pjes t jets tuaj po prishen dhe po zhduken. Kjo ndr po ju ndihmon t praktikoni ndjenjat e humbjes q ju mund t keni pasiq elementet e jets tuaj dhe t marrdhnies tuaj me t tjert ndryshojn dhe zhvillohen. Rrallher kjo ndrr parashikon vdekjen e vrtet ose smundjen, por mund t jet edhe nj ide pr t br nj kontrollim ose pr ti kushtuar m shum vmendje shndetit tuaj.

  Po ju ndjekin

  Nse ju ndjekin n ndrr kjo tregon se ju ndjeni se keni shum prgjegjsi t cilat po i prballoni me vshtirsi. Kjo ndrr zakonisht njihet si ndrra e stresit dhe tregon se prezenca e tij sht nj shenj pr tu relaksuar dhe pr tu ngadalsuar.

  Lakuriqsia

  ndrrat ku ju ose dikush tjetr shfaqet lakuriq lidhen me ndjenjat e nnshtrimit ose t cenimit gjat jets tuaj. Ju mund t keni aktualisht nj prvoj ku do njeri tjetr i njeh problemet dhe shtjet tuaja, dhe ju po keni vshtirsi ndaj shqyrtimit t situats tuaj n fshehtsi.

  Rnia, fluturimi ose fundosja

  Ndrrrimi i drejtimit, ngritja lart ose rnia posht n ndrr, tregon ku sht vetdija juaj n jetn reale. ndrrimi i rnies apo fundosjes simbolizon nj koh t t qenurit m shum i vetdijshm ndaj mendjes tuaj t pavetdijshme dhe mendimeve m t thella, ndjenjave dhe kujtimeve. ndrrimi i fluturimit tregon se ju jeni duke zbuluar mendjen tuaj t vetdijshme n kt koh dhe duke e lidhur me sfern e shpirtrave, engjujve dhe krijesave tjera energjetike.

  Uji

  ndrrimi i ujit sht nj shenj q nj situat ose nj prvoj e caktuar emocionale sht shum e rndsishme n jetn tuaj. Tani sht koha e duhur ti kujtoni vmendje ndjenjave tuaja dhe sfers s imagjinats, ndrrrave dhe imagjinats tuaj. Gjendja ose forma e ujit jep shenja si t natyrs s sakt t prjetimit tuaj. Stuhit dhe shtrngatat mund t tregojn situata m emocionale dhe sfiduese, dhe n ann e kundrt, lumenjt dhe liqenet e qeta tregojn nj gjendje m t rehatshme dhe paqsore ose edhe ndonj gjendje emocionale, lidhje dashurie apo romantike.

  Prktheu: Sefedin Muaj
  Vetm Zoti mund t m gjykoj!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  691
  Faleminderit
  4
  7 falenderime n 7 postime
  - Nje vajze beqare e veshur me vellon e nuserise, asht anderra ma e keqe, vdekje ose semundje e rande

  - Gjarperi i zi i ngritur per sulm, ashte fatkeqesi vdekjeprurese, termet, katastrofe etj

  - Puthja,,,, asht tradheti e sigurte

  - Buzeqeshja ,,,,,,,, hipokrizi, mashtrim

  - Tradhetia,,,,,,,,, asht besnikeri

  - Uji,,,,,,,,,,, ndjenje shpirterore

  - Pirja e ujit,,,,,,,,,,,,plotesim i ndjenjave shpirterore

  - Vrasja,,,,,,,,,,,, sukses

  - Kapelja,,,,,,,,,,,, sukses , kariere

  - Objekte kulti (kisha, xhami) ,,,,,,,,,, mbrojtje hyjnore

  - Cifut,,,,,,,,,,,,, katastrofe ekonomike

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Shoku Miti
  Antarsuar
  20-10-2008
  Postime
  46
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Miredita Te Gjitheve

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Shoku Miti
  Antarsuar
  20-10-2008
  Postime
  46
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Miredita Te Gjiteve
  Si Po Kaloni? Ju Lutem Me Jepni Nje Adrese Per Kete Teme Te Rendesishme jakmarrja, Sepse E Kam Teme Diplome E Me Duhen Sa Me Shume Informacion Edhe Literature.
  Ju Lutem Me Ndihmoni Sa Me Shpejt Te Jete E Mundur Se Jam Ne Stres.
  Gjithe Te Mirat Forumiste

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime n 198 postime
  Mua p.sh me dalin keto:
  Qaj-qesh, gezim,
  Puthje- merzitje, shqetesim.
  Uje i kulluar - ndjehem mire,
  Shtatezani- dicka me shqeteson.
  ngjitje ne lartesi- suksese,
  Zbritje- mosrealizim i dickaje,
  gjej para- llafe,
  Veten lakuriq- degjoj per vdekjen e nje mashkulli dhe e kunderta.
  Pi alkool ose kafe- shqetesim,
  shikon veten veshur me te bardha, pret floket - shqetesim, semundje.
  Keto me kujtohen per momentin.
  Feelings change - memories don't.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Shoku Miti
  Antarsuar
  20-10-2008
  Postime
  46
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O Popull Keto I Di Daja Po Dua Dicka Me Konkrete ,
  Hahaha
  E Di Qe Nuk Jeni Te Shqetesuar Po Shqetesimi Im Ka Kohe Qe Shqeteson Sepse Jam I Shqetesuar Sepse Cdo Shqetesim Vjen Si Pasoje E Nje Shqetesimi Te Shqetesuar.
  Megjithate Faleminderit Per Mirekuptimin

Tema t Ngjashme

 1. Ndarja...A ndrtohet nj dashuri e re mbi plagt e s vjetrs?!
  Nga DI_ANA n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 386
  Postimi i Fundit: 19-10-2012, 06:43
 2. Shpjegimi i IP-s tek TCP/IP
  Nga erisa_djana n forumin Trajnim & leksione
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-01-2009, 12:44
 3. Risalet Ibn Asakir (shpjegimi)
  Nga rapsod n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-05-2006, 13:55
 4. Shpjegimi i endrres sime
  Nga FierAkja143 n forumin Pyetni psikologun
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 13-11-2005, 00:21
 5. Ti mund te jesh princesha e enderrave te mia!!!
  Nga KosovaHawaii n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-11-2003, 03:21

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •