Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Nj ftes roz pr n teatr

  Nj ftes roz pr n teatr

  E vrteta mbi miqsin e deputetit socialist Namik Dokle dhe gazetares Valbona Kurti


  Nj ftes pr n teatr, dy bileta pr n kinema, nj xhiro nga blloku apo nga liqeni jan disa nga ofertat q nj mashkull mund ti bj nj femre q i ka djegur zemrn dhe q krkon ta bj t vetn me do kusht. T paktn kshtu ndodh rndom tek iftet q tentojn t lidhen, duke br hapa t kujdesshm para astit vendimtar t institucionalizimit t dashuris.

  Tradita shqiptare e do q t respektohen t gjitha etapat e kalimit nga dy t panjohur, n dy miq t mir dhe m n fund n nj ift simpatik. Vetm pak dit m par fotoreporteri i gazets Express, fiksoi n celuloid nj shkndij jo dhe aq t zakonshme mes dy t rinjve, d.m.th jo dhe aq t rinjve, por mes dy personave t njohur t shobizit shqiptar. Nuk kishte si t mos trhiqte vmendjen e opinionit t gjer publik dhe jo vetm, fotografia e deputetit socialist Namik Dokle me gazetaren Valbona Kurti, t cilt kan shoqruar njri-tjetrin n shfaqjen e radhs s teatrit kombtar, fundjavn q kaloi. Kjo pr arsye se nuk ndodh shesh q jeta e VIP-ave, t bhet publike, por n rastin konkret mund t prbj nj skandal alla Monika Levinksi, apo nj lajm bomb pr mentalitetin e shqiptarve si natyrisht mund t ishte dhe n do vend tjetr. Lidhjet jashtmartesore t politikanve jo vetm q ngjallin interesin e publikut, por mund t kthehen n nj arsye t fort pr t shtuar interesin ndaj mediave t caktuara. Pikpyetja mbi marrdhnien e deputeit Namik Dokle me gazetaren e njohur televizive shtrohet nga t gjith kureshtart q pan foton e tyre, e cila u publikua s fundmi, por edhe pr syt e t gjithve q ishin mbrmjen e s shtuns n salln e teatrit kombtar. Afrmendsh q Namiku e ka br apologjin pr kt ngjarje, pr t ciln nuk kishte sesi t mos i krkoheshin shpjegime. Po t njjtn gj ka br edhe zonjusha Kurti, e cila pr nj moment duhet thn se e rriti ndjeshm publicitetin e saj pas skandalit t publikuar. Edhe pse t dy t rinjt kan pozuar t qeshur dhe pa asnj lloj kompleksi prpara objektivit t aparatit fotografik, dyshimet mbi miqsin e tyre jan t shumta dhe kan br q thashethemet t qarkullojn gjithandej. Nga sa morm vesh nga burime fare afr Namikut, ftesa e tij ka qen e sinqert dhe e drejtprdrejt, madje duhet thn se nuk ka qen n planet e zonjushs Kurti pr fundjavn q sapo kaluam. Nj telefonat pune e gazetares, e cila ka qen e interesuar pr zhvillimet e fundit n Partin Socialiste e ka bezdisur Namikun, i cili i sht lutur q t mos flisnin pr politik, por pr dika tjetr m t bukur dhe m lodhse. Ka qen Namiku ai q ka thyer akullin n dy ant e linjs dhe e ka pyetur gazetaren se si do ta kalonte fundjavn. Kjo e fundit e ka njohur Namikun me planet e saj, t cilat parashikonin nj shfaqje teatrore s bashku me nj mikeshn e saj. N kt moment deputeti socialist shfaqi talentin e vet, duke i ofruar zonjushs t ishte ai shoqruesi i saj n at mbrmje dhe duke i krkuar q t kthente mbrapsht dy biletata e blera, pasi pr detajet do t kujdesej vet ai. Xhentilesa e Namikut e bri zonjushn Kurti q t pranonte ofertn dhe t mos hezitonte pr asnj moment pr partnerin e mbrmjes teatrore. Kto detaje t biseds s br mes dy VIP-ave jan pranuar edhe nga vet gazetarja e cila ka pohuar n nj rreth t ngusht se gjithka ishte sa tham lart dhe asgj m shum sesa nj rastsi. Por ajo q u dmtua m shum n kt histori shobiz nuk ishte tjetr vese mikesha e zonjushs Kurti, t ciln Namiku e zvendsoi pa a pyetur fare. Duhet thn se ngjarja bri buj dhe ngjalli kuriozitetin e t gjithve q e njohin ose jo Namikun dhe zonjushn Kurti, t cilt natyrisht q duhet t mirkuptojn djallzin e publikut, pr t msuar dika m shum rreth marrdhnieve mes tyre. Madje zra thon se ifti sht par edhe dy apo tre her t tjera bashk, prpara se ftesa e ardhur nga selia roz t kthehej n nj lajm interesant.

  A. Bitraku

  Lista prmfshin ish-ministra, t jashtm, t brendshm, me portofol, pa portofol e kshtu me radh, deri tek deputett e thjesht q frekuentojn shpesh motelet n dalje t kryeqytetit. Nj parti e fort n kt drejtim sht edhe Lvizja Socialiste pr Integrim, dy deputet t s cils kan aktualisht lidhje jashtmartesore dhe duhet thn me diferenc te theksuar moshe me mikeshat e tyre. Edhe selia blu nuk mbetet mbrapa prsa i prket historive roz, t cilat duhet thn se n Partin Demokratike jan vrtet interesante
  Cilt jan deputett q u fshihen kamareave
  Historit jashtmartesore t politikanv shqiptar
  Un nuk jam nga ata q mjel lopt e shokve, por mjel lopn time. Kshtu u sht drejtuar ish-kryeministri Fatos Nano antarve t KPD-s socialiste gjat nj mbledhje t tensionuar, e cila i kaloi caqet e debatit politik dhe u shndrrua n nj sherr personal mes tij dhe disa deputetve t selis roz. Thnia e ish-liderit socialist la t nnkuptohej se historit roz n gjirin e socialistve jo vetm q kishin lulzuar vitet e fundit, por kishin filluar t qarkullonin shpesh mes tyre, duke qen aq sa duhet larg veshit dhe syve t medias. Madje intrigat erotike n selin roz thuhet se kan krijuar prplasje dhe mri t pandreqshme mes shokve socialist, marrdhnie q ndikuan edhe n prarjen e partis n pushtet. Edhe pse Nano ishte i pari q shokoi opinionin publik me lidhjen e tij jashtmartosore, e cila u publikua n nj t prditshme t kohs, mediat vazhduan t qndojn indiferente ndaj telenovelave t nndheshme q zhvilloheshin n sallonet e politiks. VIP-at e politiks duhet thn se deri m tani i jan fshehur m s miri kamerave dhe syve t gazetarve duke i shptuar skandaleve t mundshme q rrezikojn seriozisht kariern dhe personalitetin publik t tyre. Megjithat shum lidhje jashtmartesore t politikanve jan t njohura dhe bisedohen me rezerva n radht e gazetarve. Pr kt shtje politikant nuk bjn dallim si t majt apo t djatht, dhe msohet se jan m shumic nga t dyja kraht madje edhe nga partit e vogla. Vendin e par natyrisht q e zen ish - pushtetart socialist, t cilt kan nj dashamirsi t veant ndaj gazetareve t reja me pak eksperienc pune, por q kan ambicje pr t kapur majat. Lista prmfshin ish-ministra, t jashtm, t brendshm, me portofol, pa portofol e kshtu me radh, deri tek deputett e thjesht q frekuentojn shpesh motelet n dalje t kryeqytetit. Nj parti e fort n kt drejtim sht edhe Lvizja Socialiste pr Integrim, dy deputet t s cils kan aktualisht lidhje jashtmartesore dhe duhet thn me diferenc te theksuar moshe me mikeshat e tyre. Edhe selia blu nuk mbetet mbrapa prsa i prket historive roz, t cilat duhet thn se n Partin Demokratike jan vrtet interesante. Eksponent t lart t ksaj partie kan lidhje t njohura jashtmartesore, ku n dallim nga socialistt, kto marrdhnie jan t trashguara n koh, para se demokratt t ishin konservatort e rinj t sistemit. Natyrsisht q sht mjaft e leht t prmendim dhe emmra, madje me fakte t pakundrshtueshme, por n prpjekje pr t mos e personalizuar fenomenin, preferuam t mos i publikojm. Pavarsisht ksaj faktet mbeten dhe mund t vij edhe dita q t publikohen, veprim ky q mund t shkaktoj debate dhe reagime t ndryshme.
  Re.po

  Ekspress.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Antarsuar
  10-05-2002
  Mosha
  36
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  lol
  keto thashtheme me ngjajne si tabloidet dhe artikujt me shumice qe shkruajne revistat Amerikane per aktoret e Hollivudit , dhe detajet me te vogla te tyre dine .. keshtu dhe politikanet quhen persona VIP qe revistat merren me thashetheme .. sa kopjojne ee

  Nejse se ne Shqiptaret vdesim cik per thashtheme te tilla ..puna eshte qe dhe keta politikanet e meritojne ... i ka bere pushteti me te budallepsur se kurre rrjedhimisht dhe skandalet jane kaq hapur se vend i vogel eshte , fjala perhapet shum shpejt .. shume te pandergjegjshem jane

 3. #3
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime

  Wink

  Citim Postuar m par nga Evelyn
  lol
  keto thashtheme me ngjajne si tabloidet dhe artikujt me shumice qe shkruajne revistat Amerikane per aktoret e Hollivudit , dhe detajet me te vogla te tyre dine .. keshtu dhe politikanet quhen persona VIP qe revistat merren me thashetheme .. sa kopjojne ee

  Nejse se ne Shqiptaret vdesim cik per thashtheme te tilla ..puna eshte qe dhe keta politikanet e meritojne ... i ka bere pushteti me te budallepsur se kurre rrjedhimisht dhe skandalet jane kaq hapur se vend i vogel eshte , fjala perhapet shum shpejt .. shume te pandergjegjshem jane
  evelyn tani me vin keq se do te dal kundra ku kemi politikan ne ?
  po un do isha mir te thoja figura politike per ata qe jan thjesht per kamera si vip
  kapish roft sala edhe nano se shqiperia do ket uj e drita
  Partizoni

 4. #4
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  ca thashethemi mi kto jane real life in Tirona. kush ka jetu nTiron i din mire i kto gjona.

  ku o xhuxhumaku ku o.
  amon se gati jom me shkrujt me emra tpervecem

Tema t Ngjashme

 1. Teater: 8 Persona Plus
  Nga Albo n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-04-2017, 15:38
 2. Teater: Pallati 176
  Nga Albo n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-04-2017, 15:37
 3. NDRIIM XHEPA, aktori i 75 roleve rrfen 30 vitet n sken
  Nga Xhuxhumaku n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 20-06-2009, 17:30
 4. Teater: Shi ne Plazh
  Nga Albo n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-02-2009, 21:07
 5. Me fat ne teater, alvanos ne rruge
  Nga Enri n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-04-2003, 14:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •