Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 105

Tema: Gjobat!

  1. #41
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    sa mir va bojn lol

    sepse ka njerez si puna juj i dont feel safe on the roads lol (sidoms fierakja, un do kisha ndrru shtet po te jetoshim me ni ven lol)
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    E hongra dhe une nje. Qe ne mengjes kur po coja cunin per ne shkolle del trimi me makine te zeze e me ndez sirenat auaua me ngjyra-ngjyra. Se njofa fare qe ishte makine policie, se une jam shume e vemendshme per keto pune.
    Si pergjumesh qe isha pertova te ndaloja ne drite te verdhe qe u kthye e kuqe. S'kisha as patenten me vete.

    U desh nje ore te sqarohej boti qe kisha patente se kisha ndryshime ne mbiemer, adrese. Nuk i korespondonin te shkretit.
    E te ma dhene gjoben naaaaaa. 124 dollari. Damn! Si se mori parasysh fare qe kisha qene shofere shembullore pa asnje ticket.
    E pashe tere inat. Desha ta beja non guilty, po thashe me mire po e paguaj se mos me bie data e gjyqit kur jam ne Shqiperi dhe e paguaj dyfish pastaj.
    Ja keshtu. Akoma se kam marre veten nga kjo tronditje. Me nje njolle ne patente, nuk durohet. :P

  3. #43
    Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
    obobo do thoshja qe me vjen keq per ty, por gjoba ime eshte cik me shume
    Ke te drejte ne fakt se une vetem brenda ketyre dy muajve kam paguar:

    - $250 gjobe pse parkova makinen ne nje parking space qe kishte ate shenjen e invalideve se vetem 2 mins ndenja dhe do ikja.

    - $160 gjobe se gjoja kisha kaluar me te kuqe dhe e kishte zene targen kamera ne semafor.

    - $375 - per kete te fundit.

    Ishalla nuk shtohet ndonje gje tjeter se I am going to lose it.

  4. #44
    Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
    Po kur u be dhe nje malok tu thoj fierakve laluce dhe te flasi me ton iku u prish bota.
    Hahahhahahahhahaha...rri se e trembe.

    Derjans, kujdes nga kjo se kjo me duket eshte nga Patosi. :P :P

  5. #45
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Po te ma jepte ticket-en cim me me lezet dhe mund ti buzeqeshja.
    behu nje cik aktore. futi ndonje rrene.

    Mua 1 here gjithsej me kane ndaluar. Dhe ishte nje dite qe me kish ardh trafiku ne maje te hundes. Kisha rrugeve nja 5- 6 ore. Dhe ku me kapi thua ti ? Mua afer shpise, 5 min larg.

    Kisha ngel ne trafik, e shifja exitin dhe dukej shume afer, sikur te dilja pak ne shoulder. Dola , ja futa me shpejtesi. Kur dhe pak fare do futesha, kur doli nje polic para duke uluritur idjoti - stooooop, pull over.

    Edhe filloi te me mbente leksion - e para me shpejtesi, e dyta per drivin ne shoulder e treta. Merr ticket, gjobe dhe 4 pike. Kur permendi piket - aty thashe po e provoj po genjej.

    genjava ca, po fati im GOD was watchin over me LOL , fap kaloi nje me motor me shpejtesi ju sul atij. Ik tha, po te kapa prape do te fus ne jail . Edhe ika, po sa here afrohem aty, eci avash. Se me duket sikur po me ruan.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    Ke te drejte ne fakt se une vetem brenda ketyre dy muajve kam paguar:

    - $250 gjobe pse parkova makinen ne nje parking space qe kishte ate shenjen e invalideve se vetem 2 mins ndenja dhe do ikja.

    - $160 gjobe se gjoja kisha kaluar me te kuqe dhe e kishte zene targen kamera ne semafor.

    - $375 - per kete te fundit.

    Ishalla nuk shtohet ndonje gje tjeter se I am going to lose it.
    Moj une e di qe me tre gjoba brenda nje viti te heqin patenten, apo jo?

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Ke te drejte ne fakt se une vetem brenda ketyre dy muajve kam paguar:

    - $250 gjobe pse parkova makinen ne nje parking space qe kishte ate shenjen e invalideve se vetem 2 mins ndenja dhe do ikja.

    - $160 gjobe se gjoja kisha kaluar me te kuqe dhe e kishte zene targen kamera ne semafor.

    - $375 - per kete te fundit.

    Ishalla nuk shtohet ndonje gje tjeter se I am going to lose it.

    awwww poor thing. Mer shofer privat se me lire do te bjeri lol mos u merzit se ndodhin kto. Zihet me nusen polici dhe e nxier inatin tek ne shoferet e mire
    Seriously ndodhin kto gjera. Un per vete kisha shume kohe qe nuk kisha marr gjobe. Kur me ndalovi sinqerisht se kisha iden pse me ndalovi. Thash se mos nuk me punonte ndo nje drite mbrapa makines. Po ta dija qe ishte ulur shpejtesia nga 55 ne 25 tepakten do kisha perpiluar ndo nje histori ne tru ose te kerkoja falje direkt. Kur me tha qe po ikja shpejt thash se po tallej. Kur vjen mbrapsh me gjobe $425 jam shokuar aq shume fillova po qeshja LOL ka then ai po kjo e cmendur lol

  8. #48
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
    Ne ate rruge ka marr gjobe dhe vllai dhe babai im brenda 1 viti!! Eshte rruge ku nderohet shpejtesia nga 25 ne 35 ne 55 brenda gjysem milje pa pritur fare. Shume ters
    Uaaa, qendrokan kastile per te mbledhur $$$ te kjo rruge policat evitoje ate rruge nuk i vjen dot rrotull? Kot me se koti!!!
    I'd wish qe ti binte ndonje bam too


    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    - $250
    - $160
    - $375

    Ishalla nuk shtohet ndonje gje tjeter se I am going to lose it.
    Infinity i paske bere leket rrush e kumbulla me gjoba iken gati 1,000 pa gje hic ;( s'paskan te ngopur kto dreq.
    Po me ben te shkoj 5 miles poshte limitit te premeten meqe jam me rruge te gjate lol...knock on wood.

  9. #49
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
    . Kur me tha qe po ikja shpejt thash se po tallej. Kur vjen mbrapsh me gjobe $425 jam shokuar aq shume fillova po qeshja LOL ka then ai po kjo e cmendur lol
    Sa e pashe kete WOW WOW that's half a paycheck or even rent, wtf
    Fight it on court, ta ulin te pakten!! Ca qenka kjo kshu nga njerezit e thjeshte do mbushi xhepat shteti.

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Uaaa, qendrokan kastile per te mbledhur $$$ te kjo rruge policat evitoje ate rruge nuk i vjen dot rrotull? Kot me se koti!!!
    I'd wish qe ti binte ndonje bam too
    Ajo rruge eshte si shortcut gjoja. Andej me covi GPS per te me futur ne Interstate 95. Nje rruge e qelbur vetem me 2 korsi. Shkretetir shikon ndo nje shtepi qe duket sikur eshte gati per tu rrezuar dhe ndo nje lope apo kuaj lol. Here tjeter dihet qe do kaloj nga rruga qendrore.


    Sa e pashe kete WOW WOW that's half a paycheck or even rent, wtf
    Fight it on court, ta ulin te pakten!! Ca qenka kjo kshu nga njerezit e thjeshte do mbushi xhepat shteti.
    Po sigurisht vetem po u paraqite ne gjyq te heqin ca $ zakonisht. Gjithashtu do ju shpjegoj qe ishte hera e pare qe po kaloja ne ate rruge. Sdi ca tjeter tju them. Ndoshta do them qe isha cik e emocionuar nga qe me ishte kthyer i dashuri nga Iraku dhe do takoheshim prap per here te pare pas 1 viti.

  11. #51
    Citim Postuar mė parė nga s0ni Lexo Postimin
    Infinity i paske bere leket rrush e kumbulla me gjoba iken gati 1,000 pa gje hic ;( s'paskan te ngopur kto dreq.
    Po me ben te shkoj 5 miles poshte limitit te premeten meqe jam me rruge te gjate lol...knock on wood.
    Te lutem mos m'i kujto se I get nauseated.
    Koka ben, koka peson. Vete e kam fajin s'e mohoj dot.

    Po ti ku po shkon me makine apo ne Elbasan meqe e paske rruge te gjate?

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Infinity ku jeton ti?

  13. #53
    Chicago...

  14. #54
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin

    Po ti ku po shkon me makine apo ne Elbasan meqe e paske rruge te gjate?
    Thashe te provoj njehere rrugen e re kombetare lol do zoti mos jete rruge pa kthim, si thu do vish per xhiro

    p.s realisht nje ore rruge kam po pak si e shumte nga e zakonshmja, edhe vesin e keq qe kaloj pertej speed limit doesn't help, plus fundi muajit....kujdes goca ;p

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Chicago? Po pse nuk thua ti. E kuja bi je ti?
    Kam nje shoqe qe studjon ne Dominican Univ. ne Chicago

  16. #56
    Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
    Chicago? Po pse nuk thua ti. E kuja bi je ti?
    Kam nje shoqe qe studjon ne Dominican Univ. ne Chicago
    5 mins larg nga Dominican Univ e kam pasur shtepine.

    P.S. S0ni, me 1 ore u friksoke ti goce? Thashe mos do shkoje nja 12 ore larg. lol
    Me kujtohet kur shkova ne TX dhe shkova me makine se doja te ndaloja ne shtete te ndryshme. BIG MISTAKE!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga INFINITY© : 26-05-2010 mė 00:44

  17. #57
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anėtarėsuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    S'kam ca t'i bej atyre gjobave te vogla per parkimin, se s'ia vlen te miresh. Por ato gjobate medhaja, sidomos kur behet fjale per heqe pikesh, ia coj avokatit dhe m'i heq ai. Ndersa ne Shqiperi leket ke dora!
    Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  18. #58
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin

    P.S. S0ni, me 1 ore u friksoke ti goce? Thashe mos do shkoje nja 12 ore larg. lol
    Me kujtohet kur shkova ne TX dhe shkova me makine se doja te ndaloja ne shtete te ndryshme. BIG MISTAKE!
    qesh ti qesh....une marre masat ti ha gjoben ;p Jam shembullore
    edhe dy ore rruge vjatje ardhje ne interstate lol

    Qe ne San Antonio riverwalk kur vajte ne Tx? E kam me shume deshire te shkoj, someday.
    ps. ate pasqyren qe shoh neper fb photos te Chicago-s, ca eshte se s'po dij pse e ka me aq deshire populli that landmark?

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Femrat sidomos vdesin per cik foto tek ajo paaqyr atje se nga lart kur meren fotot te tregojn me te dobed :P

  20. #60
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
    Femrat sidomos vdesin per cik foto tek ajo paaqyr atje se nga lart kur meren fotot te tregojn me te dobed :P
    HAHA te gjithaaa femra kam pare tek ajo pasqyre...na e merziten, kur ti bie rasti te shkoj vete s'do me duket si dicka e vecante nese bej foto lol.
    E di ku me vajti mendja....infinity kam nje kerkese per St.Patricks na ben nje foto atijt lumit qe e ngjyrosin me jeshile, e sille ne fsh plzzzzzz?

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Lajme ekonomike
    Nga Era1 nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 375
    Postimi i Fundit: 09-05-2008, 15:03
  2. Kuvendi miraton ligjin e gjobave ndaj biznesit
    Nga AlbaneZ nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 106
    Postimi i Fundit: 20-03-2008, 09:39
  3. Mendoni se ligji per gjobat do te percaje koalicionin qeverises?
    Nga no name nė forumin Votime dhe sondazhe
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 30-04-2007, 17:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •