Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 104
  1. #1
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502

    Kush eshte shqiptari me i pasur ne bote?

    Me sa e di une shqiptari me i pasur eshte Bexhet Pacolli, kosovar qe jeton ne Zvicer.
    Kjo eshte faqja e tij e internetit.
    http://www.pacolli.com/biography.htm


    Nese dikush din dicka mbi kete teme eshte i mirepritur te shkruaje.
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  2. #2
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anėtarėsuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Edhe mua me duket ashtu

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anėtarėsuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    E vretet eshte..

    Shumicen e punve ne Rusi i ka ky

    Ateher edhe e vertet eshte qe eshte me i pasuri..
    Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

  4. #4
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Une di pak per Bexhet Pacollin. Eshte fakt qe eshte shqiptari me i pasur, jeton ne Zvicer, dhe se eshte personi qe kreu rikonstruimin e Kremlinit, si dhe ka qene apo ende eshte i martuar me Ana Oxa (kjo e fundit ndoshta eshte edhe thashethem se nga njerezit e kam ndegjuar). Jeton ne Tisin, qe eshte nje nga vendet me turistike ketu ne Zvicer. Ka tre vajza me duket.
    Tjera nuk di.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  5. #5
    [duke luajtur futboll] Maska e Adriano-10
    Anėtarėsuar
    06-08-2005
    Vendndodhja
    Stadium........ Grupi: Tetova Clan
    Postime
    305
    Ka tre vajza me duket.

    ------

    Une po ja lyp njeren se keshtu fukarra tere jeton nuk rrohet valla.
    Punėn e sotme mos e lėr pėr nesėr...shtyje sa tė mundesh...

  6. #6
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Citim Postuar mė parė nga StormAngel
    Une di pak per Bexhet Pacollin. Eshte fakt qe eshte shqiptari me i pasur, jeton ne Zvicer, dhe se eshte personi qe kreu rikonstruimin e Kremlinit, si dhe ka qene apo ende eshte i martuar me Ana Oxa (kjo e fundit ndoshta eshte edhe thashethem se nga njerezit e kam ndegjuar). Jeton ne Tisin, qe eshte nje nga vendet me turistike ketu ne Zvicer. Ka tre vajza me duket.
    Tjera nuk di.
    Edhe une kam degjuar ka qene i martuar(tani a eshte nuke dij) me Ana Oxa(Iliriana Hoxhen). Por kam degjuar se eshte pronari(apo partner) i televizionit Alsat. A eshte kjo e vertete s'jam i sigurte.
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  7. #7
    Shife icik ket..timin Maska e miko
    Anėtarėsuar
    05-04-2003
    Vendndodhja
    Nė botėn e ēudirave
    Postime
    755
    Nuk e nqs gaboj por tek ajo "biografia" qe sapo lexova pervec faktit qe kishte lindur ne nje fshat te Kosoves 10 km larg Prishtines,nuk permend ne asnje vend tjeter Kombesine e tij shqiptare ...

    Ironia eshte fakti qe fjala Albania permendet vetem nje here ne teksin perkates,atje ku thuhet qe ka qene nje nga projektuesit e godines se Parlamentit Shqiptar nqs nuk gaboj...


    Ps.Rreth temes Une jam me i pasuri (shpirterisht e kam fjalen lool)
    .........................

  8. #8
    Shife icik ket..timin Maska e miko
    Anėtarėsuar
    05-04-2003
    Vendndodhja
    Nė botėn e ēudirave
    Postime
    755
    Citim Postuar mė parė nga StormAngel
    Une di pak per Bexhet Pacollin....
    Pa he na i thuaj...

    Ka tre vajza me duket.Tjera nuk di.

    I paske marre infot e duhura s'ka rendesi per me shume lol
    .........................

  9. #9
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Citim Postuar mė parė nga miki_ro
    Ironia eshte fakti qe fjala Albania permendet vetem nje here ne teksin perkates,atje ku thuhet qe ka qene nje nga projektuesit e godines se Parlamentit Shqiptar nqs nuk gaboj...
    Nuk ka ketu kurrcfare ironie? Emri i tij nuk mjafton ta kuptosh se eshte shqiptar?
    Ne US kam degjuar per ca qe jane me te pasurit por nuk besoj se i afrohet ketij me pasuri. Biles keta qe jane ketu nuk jam i sigurte me cfare pune kane fituar kaq shume. Dmth une nuk e njoh personin ne fjale por kjo ironia jote ne kete mesazh eshte pak e papranueshme. Pse t'ia kemi ziline tjetrit. Ka punuar dhe ka fituar. Eshte shume pune e thjeshte.
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  10. #10
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anėtarėsuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Po mire e ka ai anetari me IRONINE pasi ne e kerkojme shqiptarin me te pasur a ne webfaqjen e atij nuk permendet kombesia !!!

  11. #11
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Citim Postuar mė parė nga Ballisti_Tetove
    Po mire e ka ai anetari me IRONINE pasi ne e kerkojme shqiptarin me te pasur a ne webfaqjen e atij nuk permendet kombesia !!!
    Mua ne fakt nuk me duket ky problem i madh. Por secili mendon ndryshe. Kete e ka demokracia.
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  12. #12
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    Dihet gje sa para ka ky Bexheti ? jo per gje po qe ta dime se sa i pasur eshte Shqiptari me i pasur ne boteeee

    Nuk habisem po te dali emri i Fatosit te vogel ktu jooo...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Prototype : 25-01-2006 mė 22:23

  13. #13
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anėtarėsuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393
    Bexhet Pacollin e dijne te gjithe qe e njohin se eshte shqiptar. Sipas disa informacioneve te pa konfirmuara mire, pasuria e tij numeron miliarda euro.

    Ka te punesuar me dhjetera mijera punetore dhe po te gjithe jane shqiptare, nga Kosova, Shqiperia, Maqedonia e te gjitha trojet etnike. Une njoh shume prej punetoreve te tij qe kane punuar ne projektet e tij anekend botes.

    Tani, po qarkullojne shume thashetheme qe do futet ne politike ne Kosove.

    Kompania e tij quhet Mabetex, klubi Mabetex i basketbollit ne Prishtine eshte klub i tij. Ka lindur ne fshatin Marec te rrethit te Prishtines. Ka qene i martuar me Ana Oksen per disa vjet, kurse tani jane ndare. Ka vetem nje vajze (Arbereshen), me aq sa kam informacion une, me gruan e pare qe i ka vdekur shume vite me pare.

    Eshte botues i gazetes Lajm Ekskluzive dhe revistes Ekskluzive. Poashtu, pronar i Bankes Ekonomike ne Kosove. Flitet se eshte duke blere kanalin ALSAT (me pronar te tashpertashem Vebi Veline e Gostivarit), kanal televiziv mbarekombetar.

    Webfaqja e kompanise se tij eshte ose www.mabetex.com ose www.mabetexgroup.com, apo keshtu dicka.

    Ne Amerike, shqiptari me i pasur deri vone ka qene Anthony Athanas me 700-800 milione dollare pasuri. Por tani ka edhe me qindra milionere shqiptare tjere ne Amerike, e Europe, e ndoshta edhe miliardere.


    Tung
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dodoni : 25-01-2006 mė 23:44
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  14. #14
    I larguar Maska e panchovilla
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Milky Way Galaxy
    Postime
    502
    Citim Postuar mė parė nga dodoni
    Bexhet Pacollin e dijne te gjithe qe e njohin se eshte shqiptar. Sipas disa informacioneve te pa konfirmuara mire, pasuria e tij numeron miliarda euro.

    Ka te punesuar me dhjetera mijera punetore dhe po te gjithe jane shqiptare, nga Kosova, Shqiperia, Maqedonia e te gjitha trojet etnike. Une njoh shume prej punetoreve te tij qe kane punuar ne projektet e tij anekend botes.

    Tani, po qarkullojne shume thashetheme qe do futet ne politike ne Kosove.

    Kompania e tij quhet Mabetex, klubi Mabetex i basketbollit ne Prishtine eshte klub i tij. Ka lindur ne fshatin Marec te rrethit te Prishtines. Ka qene i martuar me Ana Oksen per disa vjet, kurse tani jane ndare. Ka vetem nje vajze (Arbereshen), me aq sa kam informacion une, me gruan e pare qe i ka vdekur shume vite me pare.

    Eshte botues i gazetes Lajm Ekskluzive dhe revistes Ekskluzive. Poashtu, pronar i Bankes Ekonomike ne Kosove. Flitet se eshte duke blere kanalin ALSAT (me pronar te tashpertashem Vebi Veline e Gostivarit), kanal televiziv mbarekombetar.

    Webfaqja e kompanise se tij eshte ose www.mabetex.com ose www.mabetexgroup.com, apo keshtu dicka.

    Ne Amerike, shqiptari me i pasur deri vone ka qene Anthony Athanas me 700-800 milione dollare pasuri. Por tani ka edhe me qindra milionere shqiptare tjere ne Amerike, e Europe, e ndoshta edhe miliardere.


    Tung
    Se pari flm per informatat. Edhe une kam degjuar se ka ma miliarda euro. Dhe ne fakt nuk kam degjuar fjale te keqija per te. Keshtu qe nuk ka nevoje te flasim keq por duhet te na behet qefi si nje shqiptar ka arritur aq shume.
    Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Eh i zoti shume i pasur por faqja personale shume e varfer.

    Me behet qejfi qe paska nje shqiptar miliarder se fundja mire do i beje shqiptarve. Megjithese u mundova te faqja personle te internetit te gjeje ndonje info te sakte se keshtu me llafe mileti kemi degjuar plot por ajo faqja e tij personale si shkonte ketij bosit shqipetar.

    Kot per kurriozitet a ka ndonje fondacion bamiresie Z. Pacolli? Nese di gje njeri mund ta na tregoj pak me shume.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    di qe Pacolli beri pun fantastike me shpetue at vajzen shqiptare ne afganistan

    i lumte..

  17. #17
    Warranted Maska e Qerim
    Anėtarėsuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641
    Bravo, eshte mire te kemi edhe ne nje miliarder. Urime !

  18. #18
    Ribery Maska e bavarezi5
    Anėtarėsuar
    31-10-2005
    Vendndodhja
    Tetovė
    Postime
    1,444
    Mendoj se Bexhet Pacolli eshte shqptari me i pasur.

  19. #19
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Mbreme ngela tere naten duke lexuar Forbes online, dhe nga 691 miliarder, nuk takova dot emrin e Bexhet Pacollit. Nejse, u pa ne kjo pune, asgje nga miliarderi i pare shqiptar.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  20. #20
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    iii sa keq ..lol
    cfare do te thote kjo Stormy ?
    qe nuk eshte miliarder apo qe nuk eshte e dokumentuar qe eshte i tille?

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Roli i UNMIK nė Kosovė
    Nga Hyllien nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 38
    Postimi i Fundit: 26-11-2009, 01:04
  2. Nacionalizmi si nocion dhe zbatimi i tij ne praktike!
    Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 14-09-2009, 17:27
  3. Shqiptari shmang tragjedine
    Nga AjSi nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 12-04-2009, 22:36
  4. Shqiptari i ri
    Nga ZANOR nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 12-11-2008, 03:08
  5. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 12-08-2003, 11:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •